M 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mark Doyley Mark Doyley ('98) | 98 | USA | 6.74 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Xavier Atkins Xavier Atkins ('96) | 96 | USA | 6.78 | |||||||||||||||||||
3 | Jeremy McDowell Jeremy McDowell ('99) | 99 | USA | 6.79 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Jason Crow Jason Crow ('93) | 93 | USA | 6.83 | |||||||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||||||||||
1 | Caleb Jackson Caleb Jackson ('01) | 01 | USA | 6.77 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Arlon Williams Arlon Williams ('99) | 99 | USA | 6.80 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Caleb Clay Caleb Clay | USA | 6.89 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Javaghn Spicer Javaghn Spicer | USA | 6.92 | ||||||||||||||||||||
5 | Shemar Vance Shemar Vance ('99) | 99 | USA | 7.00 | SB | ||||||||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||||||||||
1 | Malcolm Woods Malcolm Woods ('97) | 97 | USA | 6.81 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Chris Hill Chris Hill | USA | 6.85 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Jermie Walker Jermie Walker | 00 | USA | 6.87 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Travion Dotson Travion Dotson | USA | 6.92 | PB | |||||||||||||||||||
5 | Mahcoe Smith Mahcoe Smith | USA | 6.93 | SB | |||||||||||||||||||
Finale D | |||||||||||||||||||||||
1 | Jet Brown Jet Brown | USA | 6.85 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Joshua Moore Joshua Moore | USA | 6.88 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Malcom Gardner Malcom Gardner | USA | 6.93 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Jordan Johnson Jordan Johnson | RSA | 6.96 | PB | |||||||||||||||||||
5 | Steven Simmons Steven Simmons | USA | 6.96 | SB | |||||||||||||||||||
6 | Josh Sutton Josh Sutton | 00 | USA | 6.97 | PB | ||||||||||||||||||
Finale E | |||||||||||||||||||||||
1 | Courtney Thomas Courtney Thomas | USA | 6.88 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Joseph Owens Joseph Owens | USA | 6.94 | =PB | |||||||||||||||||||
3 | Brooks King Brooks King ('99) | 99 | USA | 6.95 | SB | ||||||||||||||||||
4 | Zachaeus Beard Zachaeus Beard | 00 | USA | 6.95 | SB | ||||||||||||||||||
5 | Malik Williams Malik Williams | USA | 7.00 | PB | |||||||||||||||||||
Finale F | |||||||||||||||||||||||
1 | Daquan Davis Daquan Davis | USA | 6.89 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Zachary Adee Zachary Adee ('98) | 98 | USA | 6.95 | PB | ||||||||||||||||||
Finale G | |||||||||||||||||||||||
1 | Brayden Soza Brayden Soza | USA | 6.98 | PB | |||||||||||||||||||
Finale H | |||||||||||||||||||||||
1 | Brandon Crowley Brandon Crowley | USA | 6.98 | PB | |||||||||||||||||||
M 200 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Don'drea Swint Don'drea Swint ('97) | 97 | USA | 21.18 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
2 | Jeremy McDowell Jeremy McDowell ('99) | 99 | USA | 21.41 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
3 | Gunell Vaughn-Jackson Gunell Vaughn-Jackson ('99) | 99 | USA | 21.82 | PB | Oversized bane | |||||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||||||||||
1 | Jason Crow Jason Crow ('93) | 93 | USA | 21.25 | PB | Oversized bane | |||||||||||||||||
2 | Javaghn Spicer Javaghn Spicer | USA | 21.60 | PB | Oversized bane | ||||||||||||||||||
3 | Donovan Storr Donovan Storr ('98) | 98 | BAH | 21.83 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||||||||||
1 | Jermie Walker Jermie Walker | 00 | USA | 21.41 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
2 | Mark Doyley Mark Doyley ('98) | 98 | USA | 21.50 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
3 | Arlon Williams Arlon Williams ('99) | 99 | USA | 21.58 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
4 | Tramaine Smith Tramaine Smith | BAR | 22.02 | PB | Oversized bane | ||||||||||||||||||
Finale D | |||||||||||||||||||||||
1 | Travion Dotson Travion Dotson | USA | 21.80 | Oversized bane | |||||||||||||||||||
2 | Joshua Moore Joshua Moore | USA | 21.81 | Oversized bane | |||||||||||||||||||
Finale E | |||||||||||||||||||||||
1 | Rodney Ruffin Rodney Ruffin ('97) | 97 | USA | 21.85 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
Finale F | |||||||||||||||||||||||
1 | Chris Hill Chris Hill | USA | 21.92 | Oversized bane | |||||||||||||||||||
Finale G | |||||||||||||||||||||||
1 | Kobey Hill Kobey Hill ('98) | 98 | USA | 21.93 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
Finale H | |||||||||||||||||||||||
1 | Zachaeus Beard Zachaeus Beard | 00 | USA | 22.00 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
Finale I | |||||||||||||||||||||||
1 | Caleb Clay Caleb Clay | USA | 22.03 | Oversized bane | |||||||||||||||||||
2 | Agerian Jackson Agerian Jackson ('99) | 99 | JAM | 22.09 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
M 300 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Taysean Goodwin Taysean Goodwin | USA | 33.95 | Oversized bane | |||||||||||||||||||
2 | Destine Scott Destine Scott | USA | 34.51 | Oversized bane | |||||||||||||||||||
M 400 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Johnathon Sawyer Johnathon Sawyer ('96) | 96 | USA | 47.41 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
2 | Agerian Jackson Agerian Jackson ('99) | 99 | JAM | 48.69 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
3 | Shirvante Knauls Shirvante Knauls | USA | 48.84 | Oversized bane | |||||||||||||||||||
4 | Quinton Sansing Quinton Sansing ('99) | 99 | USA | 48.91 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
5 | Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94) | 94 | DEN | 48.98 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||||||||||
1 | Kobey Hill Kobey Hill ('98) | 98 | USA | 48.64 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
2 | Cecil Brownridge Iii Cecil Brownridge Iii ('01) | 01 | USA | 48.81 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
Finale D | |||||||||||||||||||||||
4 | Andre Williams Andre Williams ('86) | 86 | GBR | 50.34 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
M 600 y Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Arnaud Taki Arnaud Taki ('96) | 96 | FRA | 1:12.83 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||||||||||
1 | Hayden Goodpaster Hayden Goodpaster ('99) | 99 | USA | 1:12.87 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
2 | Blake Rayner Blake Rayner | USA | 1:12.91 | Oversized bane | |||||||||||||||||||
M 800 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Tarees Rhoden Tarees Rhoden | 00 | JAM | 1:52.42 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
2 | Matt Christoffer Matt Christoffer | USA | 1:53.87 | Oversized bane | |||||||||||||||||||
3 | Aaron Mangan Aaron Mangan | 00 | IRL | 1:53.92 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
4 | Murad Baheyadeen Murad Baheyadeen | USA | 1:54.15 | Oversized bane | |||||||||||||||||||
5 | Jared Gilley Jared Gilley ('99) | 99 | USA | 1:54.39 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
M 1 mile Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Arnaud Taki Arnaud Taki ('96) | 96 | FRA | 4:14.85 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
M 3000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Adam Godwin Adam Godwin ('92) | 92 | USA | 8:24.56 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
2 | James Majenge James Majenge ('96) | 96 | RSA | 8:24.90 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
3 | Noah Metzger Noah Metzger ('98) | 98 | USA | 8:32.48 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
4 | Doria Josh Doria Josh | USA | 8:48.89 | Oversized bane | |||||||||||||||||||
M 5000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
4 | Max McNeill Max McNeill ('93) | 93 | GBR | 15:03.10 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||||||||||
3 | Miguel Garcia Miguel Garcia ('88) | 88 | ESP | 16:17.08 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
M 60 m hæk Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Ke'von Holder Ke'von Holder | USA | 7.90 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Brandon Crowley Brandon Crowley | USA | 7.93 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Amari James Amari James | USA | 8.13 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Tard Smith Jr Tard Smith Jr ('99) | 99 | USA | 8.26 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Henry Vißer Henry Vißer ('98) | 98 | GER | 8.37 | SB | ||||||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||||||||||
1 | Desmond Hall Desmond Hall | USA | 8.31 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Jordan Wallace Jordan Wallace | USA | 8.33 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Maurice McMullen Maurice McMullen | USA | 8.42 | SB | |||||||||||||||||||
M Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Ian Duncan Ian Duncan ('96) | 96 | USA | 2.10 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Tiyoshi Hopes Tiyoshi Hopes | USA | 2.10 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Jesse Miller Jesse Miller | USA | 2.07 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Chris Banks Chris Banks | USA | 2.04 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Lucas Broxterman Lucas Broxterman | USA | 2.04 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Nathaniel Worley Nathaniel Worley | USA | 2.01 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Monta Davis Monta Davis | USA | 2.01 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Hayden Hampton Hayden Hampton | USA | 1.85 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Stangspring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Michael Carr Michael Carr ('96) | 96 | USA | 5.13 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Jan Jánský Jan Jánský ('95) | 95 | CZE | 5.03 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Ryan Stanley Ryan Stanley | USA | 5.03 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Keith Reiter Keith Reiter ('86) | 86 | USA | 5.03 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Trenton Finley Trenton Finley | USA | 4.93 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Cameron Wright Cameron Wright ('99) | 99 | USA | 4.83 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Dean Howard Dean Howard | USA | 4.83 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Mark Faber Mark Faber | USA | 4.73 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Kai Miller Kai Miller ('96) | 96 | USA | 4.73 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Bryan Candrl Bryan Candrl | USA | 4.73 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Vincent Hobbie Vincent Hobbie ('97) | 97 | GER | NH | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | G.K.D.S. Piyarathna G.K.D.S. Piyarathna ('94) | 94 | SRI | 7.33 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Coleton Clifft Coleton Clifft | USA | 7.19 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Xavier Robinson Xavier Robinson | USA | 7.15 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Jet Brown Jet Brown | USA | 7.10 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Courtney Thomas Courtney Thomas | USA | 7.09 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Brendan Watkins Brendan Watkins | USA | 7.06 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Trespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Tahje Tolliver Tahje Tolliver | USA | 14.98 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Brendan Watkins Brendan Watkins | USA | 14.73 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Sean Germany Sean Germany | USA | 14.54 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Brad Jenkins Brad Jenkins | USA | 14.51 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Konner Swenson Konner Swenson ('99) | 99 | USA | 18.03 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Chase Dalton Chase Dalton ('89) | 89 | USA | 15.28 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Levi Wyrick Levi Wyrick ('95) | 95 | USA | 19.05 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Konner Swenson Konner Swenson ('99) | 99 | USA | 18.82 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Chase Dalton Chase Dalton ('89) | 89 | USA | 15.86 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Osereme Erewele Osereme Erewele | USA | 7.51 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Leah Belfield Leah Belfield | 00 | NZL | 7.60 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Jonae Cook Jonae Cook | USA | 7.66 | SB | |||||||||||||||||||
4 | Kayla Wilson Kayla Wilson ('96) | 96 | USA | 7.66 | SB | ||||||||||||||||||
5 | Tamia Rayford Tamia Rayford ('99) | 99 | USA | 7.67 | SB | ||||||||||||||||||
6 | Octavia Cato Octavia Cato ('98) | 98 | USA | 7.67 | SB | ||||||||||||||||||
7 | Jaela Hollie Jaela Hollie | USA | 7.71 | PB | |||||||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||||||||||
1 | Jasmine Montgomery Jasmine Montgomery ('02) | 02 | USA | 7.73 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Cara Johnson Cara Johnson ('99) | 99 | USA | 7.77 | SB | ||||||||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||||||||||
1 | Lyric Holman Lyric Holman | USA | 7.79 | PB | |||||||||||||||||||
K 200 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Osereme Erewele Osereme Erewele | USA | 24.75 | Oversized bane | |||||||||||||||||||
2 | Jonae Cook Jonae Cook | USA | 24.88 | Oversized bane | |||||||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||||||||||
1 | Tamia Rayford Tamia Rayford ('99) | 99 | USA | 24.95 | PB | Oversized bane | |||||||||||||||||
Finale D | |||||||||||||||||||||||
1 | Minna Svärd Minna Svärd ('98) | 98 | SWE | 25.39 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
K 300 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Jaidyn McCallon Jaidyn McCallon ('99) | 99 | USA | 39.47 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
2 | Minna Svärd Minna Svärd ('98) | 98 | SWE | 39.67 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
K 400 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Cameka Witter Cameka Witter ('95) | 95 | JAM | 55.23 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
K 600y Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Allison Bailey Allison Bailey | USA | 1:23.64 | Oversized bane | |||||||||||||||||||
K 800 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
2 | Nele Heinrich Nele Heinrich ('98) | 98 | GER | 2:17.54 | Oversized bane | ||||||||||||||||||
K 1 mile Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Elysia Burgos Elysia Burgos | USA | 4:47.38 | Oversized bane | |||||||||||||||||||
K 5000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Claire McCune Claire McCune | USA | 17:16.54 | Oversized bane | |||||||||||||||||||
2 | Sydney Lawrence Sydney Lawrence | USA | 17:19.88 | Oversized bane | |||||||||||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Madison Thetford Madison Thetford ('98) | 98 | USA | 8.73 | SB | ||||||||||||||||||
K Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
2 | Sydney Lane Sydney Lane | USA | 1.71 | =PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Stangspring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Haven Lander Haven Lander ('99) | 99 | USA | 4.11 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Callie Hicks Callie Hicks | USA | 3.91 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Cassie Jennings Cassie Jennings | USA | 3.81 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Lauren Beauchamp Lauren Beauchamp ('98) | 98 | USA | 3.61 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Nada Buntic Nada Buntic | USA | 3.61 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Allie Barrett Allie Barrett ('99) | 99 | USA | 3.61 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Kimberly Aubuchon Kimberly Aubuchon | USA | 3.61 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Carsyn Spurgeon Carsyn Spurgeon ('97) | 97 | USA | 6.08 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Tamia Rayford Tamia Rayford ('99) | 99 | USA | 6.07 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Rohey Singhateh Rohey Singhateh ('96) | 96 | USA | 5.67 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Elizabeth Schwerdtfeger Elizabeth Schwerdtfeger ('01) | 01 | USA | 5.63 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Trespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Imani Udoumana Imani Udoumana | USA | 12.31 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Meleah Ridenour Meleah Ridenour | USA | 12.03 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Grace Flowers Grace Flowers | USA | 15.53 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Evangelynn Harris Evangelynn Harris ('99) | 99 | USA | 14.79 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Madeline Caldwell Madeline Caldwell | USA | 13.76 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Babette Vandeput Babette Vandeput ('98) | 98 | BEL | 13.30 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Grace Flowers Grace Flowers | USA | 18.39 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Kirsten Leisinger Kirsten Leisinger | USA | 18.25 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Brianna Cooks Brianna Cooks ('96) | 96 | USA | 18.18 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Chastery Fuamatu Chastery Fuamatu | USA | 17.68 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Hannah Smith Hannah Smith | CAN | 17.63 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Madeline Caldwell Madeline Caldwell | USA | 17.38 | PB | |||||||||||||||||||
|