Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: Julestævne 14.12.2019 Inde
SparNord Arena

M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2August Lund JessenAugust Lund Jessen ('03)Haderslev IF26.10
  
 PB
Finale 1
1Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja23.13
  
 SB
2Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja23.21
  
 PB
3David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM24.65
  
 SB
Finale 2
Roy EkkelRoy Ekkel ('92)Aalborg AM24.77
  
 PB
1Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK7724.59
  
 SB
2Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM24.77
  
 SB
Finale 3
1Regin Arnason JensenRegin Arnason Jensen ('98)Aalborg AM24.86
  
 PB
2Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad25.53
  
 PB
3Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7725.79
  
 PB
Finale 4
1Esaipiriyan VaithilingamEsaipiriyan Vaithilingam HGF AM27.23
  
 PB
2Simon KristensenSimon Kristensen ('94)Skive AM27.24
  
 SB
Finale 5
1Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 190024.84
  
 PB
2Lars LindbjergLars Lindbjerg ('94)Aalborg AM27.05
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM52.37
  
 PB
2Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 53.25
  
 PB
3Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK7753.99
  
 SB
4Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM54.05
  
 SB
Finale B
1Florian ArensbachFlorian Arensbach ('01)Randers Freja55.76
  
 PB
2Simon FestersenSimon Festersen Aabenraa IG 58.58
  
 PB
3Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7759.50
  
 PB
4Hans-Henrik DamgaardHans-Henrik Damgaard ('79)AGF Atletik59.96
  
 PB
M 800 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM1:59.45
  
 PB
2Jonathan Drechsler SigvardsenJonathan Drechsler Sigvardsen ('04)Viborg AM2:03.13
  
 PB
3Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM2:03.78
  
 SB
4Jeppe Kejser Dahl JensenJeppe Kejser Dahl Jensen Aarhus 19002:06.22
  
 PB
5Lars LindbjergLars Lindbjerg ('94)Aalborg AM2:12.66
  
 SB
6Mohamed OmarMohamed Omar ('93)Randers Freja2:25.68
  
 PB
7Mathias Alexander PedersenMathias Alexander Pedersen ('95)Aalborg AM2:26.80
  
 PB
Finale 2
1Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19001:59.94
  
 SB
2Michael JensenMichael Jensen ('87)AGF Atletik2:06.09
  
 PB
3Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM2:15.76
  
 PB
4Simon FestersenSimon Festersen Aabenraa IG 2:20.21
  
 PB
5Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF2:22.80
  
 PB
August BrozAugust Broz ('96)AGF Atletik DNF
  
 
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 19008:20.54
  
 SB
2Magnus DewettMagnus Dewett ('95)Herning LK8:31.02
  
 SB
3Alexander Tengblad NikolaisenAlexander Tengblad Nikolaisen ('01)Viborg AM8:33.87
  
 PB
4Theophile BigirimanaTheophile Bigirimana ('93)Aalborg AM / RWA8:43.22
  
 PB
5Noah Kurzmann SkibstedNoah Kurzmann Skibsted ('99)Aalborg AM8:45.63
  
 PB
6August BrozAugust Broz ('96)AGF Atletik8:47.76
  
 PB
7Michael JensenMichael Jensen ('87)AGF Atletik8:51.06
  
 PB
8Andreas Eidorff MadsenAndreas Eidorff Madsen Viborg AM8:51.43
  
 PB
9Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM8:55.78
  
 SB
10Henrik Strange BrokHenrik Strange Brok ('89)VEXA HLM Running9:03.06
  
 SB
Finale B
1Jeppe Kejser Dahl JensenJeppe Kejser Dahl Jensen Aarhus 19009:08.42
  
 PB
2Robin OstenfeldtRobin Ostenfeldt ('99)SAK779:11.72
  
 PB
3Niklas Faaborg AndersenNiklas Faaborg Andersen ('02)AGF Atletik9:12.76
  
 PB
4Daniel Bentien SchmidtDaniel Bentien Schmidt ('01)AGF Atletik9:23.27
  
 PB
5Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 19009:23.69
  
 SB
6Martin Skytte GlerupMartin Skytte Glerup ('03)SAK779:25.38
  
 SB
7Martin PatwaryMartin Patwary ('97)AGF Atletik9:26.33
  
 PB
8Rune Ib HansenRune Ib Hansen ('05)Viborg AM9:57.79
  
 PB
9Jakob Worm BisfortJakob Worm Bisfort ('80)AGF Atletik9:58.30
  
 PB
10Sebastian Tarp MouritzenSebastian Tarp Mouritzen ('02)SAK7710:04.71
  
 PB
Finale C
1Simon FestersenSimon Festersen Aabenraa IG 9:48.78
  
 PB
2Gustav Røn-BuskovGustav Røn-Buskov ('05)AGF Atletik9:52.96
  
 PB
3Noah BrendholdtNoah Brendholdt ('04)Skive AM9:53.05
  
 PB
4Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF10:03.31
  
 PB
5Jan Hybner-PedersenJan Hybner-Pedersen ('63)Skive AM10:15.35
  
 SB
6Johan EnevoldsenJohan Enevoldsen ('01)Viborg AM10:28.80
  
 PB
7Frederik Mangor MadsenFrederik Mangor Madsen ('02)Viborg AM10:29.14
  
 PB
8Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM10:32.74
  
 PB
9Nicolaj Præstiin AndersenNicolaj Præstiin Andersen ('03)AGF Atletik10:35.53
  
 PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad5.51
  
 PB
 
4.23 PB5.51 PB5.335.375.004.76  
K 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja26.99
  
 
2Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM28.24
  
 PB
3Krista Amalie IsaksenKrista Amalie Isaksen ('96)Aalborg AM28.65
  
 PB
Finale 2
1Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC35.17
  
 SB
2Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM38.97
  
 SB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Cecilie SchrollCecilie Schroll ('99)Aabenraa IG 1:15.74
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM2:30.68
  
 SB
2Cecilie SchrollCecilie Schroll ('99)Aabenraa IG 2:52.42
  
 PB
3Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC3:00.23
  
 SB
K 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Julie MathisenJulie Mathisen ('93)AGF Atletik / NOR9:50.99
  
 PB
2Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19009:57.19
  
 PB
3Mathilde Meedom LarsenMathilde Meedom Larsen ('04)Viborg AM9:59.20
  
DUR-15 PB
4Klara HansenKlara Hansen ('03)Viking Atletik10:07.53
  
 PB
5Line Brandt PedersenLine Brandt Pedersen ('91)SAK7710:15.30
  
 PB
6Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 190010:41.96
  
 PB
7Susanne PallesenSusanne Pallesen ('67)Aarhus 190010:43.75
  
 SB
8Sophie Olivia KortnumSophie Olivia Kortnum ('04)Viborg AM10:49.94
  
 PB
9Katt GrasbergerKatt Grasberger ('96)Aarhus 190010:54.98
  
 PB
Finale B
1Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM11:05.55
  
 PB
2Cecilie SchrollCecilie Schroll ('99)Aabenraa IG 12:28.66
  
 PB
3Nanna Højgaard Bech HaldNanna Højgaard Bech Hald ('03)Aarhus 1900 Tri12:29.34
  
 PB
4Celina KaarupCelina Kaarup ('04)AGF Atletik12:32.70
  
 PB
5Grethe Dahl LarsenGrethe Dahl Larsen ('66)Skive AM13:04.69
  
 PB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja4.28
  
 SB
 
4.28 SB3.814.104.154.144.17  
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF10.31
  
 SB
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF56.51
  
 =PB
 
1.261.181.301.221.141.34 =PB  
P19 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM39.38
  
 
 
  X  X  X38.53  X39.38  
D17 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marius MichalskiMarius Michalski ('02)HGF AM25.25
  
 PB
D17 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1August Lund JessenAugust Lund Jessen ('03)Haderslev IF59.58
  
 PB
D17 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Samuel Emil Gobina SigalaSamuel Emil Gobina Sigala ('03)AK Holstebro2:05.25
  
 SB
2Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)AGF Atletik2:15.44
  
 PB
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marius MichalskiMarius Michalski ('02)HGF AM6.12
  
 SB
 
5.86 SB5.85  X5.595.796.12 SB  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marius MichalskiMarius Michalski ('02)HGF AM11.08
  
 PB
 
10.32 PB11.08 PB10.1310.3210.2010.72  
P17 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kristine KildehøjKristine Kildehøj ('04)HGF AM28.20
  
 PB
2Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM28.45
  
 PB
Benedicte Skytte VosegaardBenedicte Skytte Vosegaard ('03)Aarhus Fremad DQ
  
 
P17 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kristine KildehøjKristine Kildehøj ('04)HGF AM1:07.89
  
 PB
P17 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:21.55
  
 SB
2Laura Røhl Guldbæk ArentsenLaura Røhl Guldbæk Arentsen ('03)Kolding KFUM 2:26.93
  
 PB
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM4.62
  
 SB
 
4.57 SB4.62 SB4.614.574.62 =SB4.62 =SB  
2Benedicte Skytte VosegaardBenedicte Skytte Vosegaard ('03)Aarhus Fremad3.94
  
 PB
 
3.88 PB  X3.56  X3.94 PB3.47  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM11.96
  
 PB
 
11.60 PB11.4211.1011.1611.96 PB11.21  
P17 Diskoskast 1.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF33.53
  
 PB
 
  X29.74 PB33.53 PB31.2032.2830.36  
P17 Hammerkast 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF56.51
  
 PB
 
53.11 PB56.51 PB  X  X53.2051.17  
D15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM24.29
  
 PB
2Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF24.65
  
 PB
3Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro25.47
  
 PB
David Tony Gobina SigalaDavid Tony Gobina Sigala ('05)AK Holstebro DQ
  
 
D15 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM54.81
  
 
2Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM56.12
  
 PB
3Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM58.44
  
 PB
D15 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF2:12.10
  
 PB
2Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM2:23.48
  
 PB
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1David Tony Gobina SigalaDavid Tony Gobina Sigala ('05)AK Holstebro5.47
  
 PB
 
  X5.47 PB5.295.145.47 =PB5.46  
2Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM4.81
  
 
 
4.454.814.34  X  X  X  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF12.84
  
 PB
 
12.84 PB11.8212.0911.9612.7411.99  
2Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM11.41
  
 SB
 
11.41 SB  X10.84  X  X  –  
3Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro11.09
  
 PB
 
11.09 PB10.7910.5511.09 =PB10.9610.04  
4Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja10.27
  
 PB
 
  X9.84 PB9.8210.27 PB10.009.94  
P15 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF26.44
  
 SB
2Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK7728.11
  
 PB
3Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM28.86
  
 PB
Finale 2
1Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja28.71
  
 
2Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK7728.87
  
 PB
3Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK7730.00
  
 PB
Finale 3
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro27.21
  
 SB
2Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM29.61
  
 SB
3Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM30.72
  
 PB
P15 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amalie QuistgaardAmalie Quistgaard ('04)Skive AM1:04.47
  
 PB
2Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM1:05.05
  
 PB
3Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM1:05.15
  
 PB
P15 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM2:22.88
  
 SB
2Amalie Bro PedersenAmalie Bro Pedersen ('04)Viborg AM2:28.86
  
 PB
3Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF2:29.27
  
 SB
4Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:34.42
  
 
5Ida Marie BrobergIda Marie Broberg ('05)Skive AM2:37.70
  
 PB
6Thilde Sigga Agger NielsenThilde Sigga Agger Nielsen ('05)Viborg AM2:46.01
  
 SB
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK774.73
  
 SB
 
4.73 SB  X4.344.134.124.34  
2Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK774.64
  
 
 
4.58  X4.324.324.644.53  
3Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM4.33
  
 PB
 
3.98 SB4.08 SB4.33 PB4.083.894.24  
4Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja4.31
  
 PB
 
4.21 PB4.31 PB  X  X  X  X  
5Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF4.23
  
 PB
 
4.12 PB4.23 PB4.224.13  X  X  
6Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK774.22
  
 
 
4.004.05  X4.224.19  X  
7Olivia Vilstrup RoienOlivia Vilstrup Roien ('04)SAK774.17
  
 PB
 
4.17 PB3.824.03  X  X4.01  
8Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM4.13
  
 PB
 
  X  X3.92 PB4.13 PB3.98  X  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Signe BrusgaardSigne Brusgaard ('04)Skive AM11.09
  
 PB
 
10.03 SB10.27 SB11.09 PB10.2910.57  X  
2Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF9.57
  
 PB
 
9.57 PB8.689.088.648.658.90  
3Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM9.09
  
 SB
 
8.75 SB9.09 SB  X  X8.43  X  
4Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM9.01
  
 
 
9.01  X  X  X8.988.95  
5Olivia Vilstrup RoienOlivia Vilstrup Roien ('04)SAK778.31
  
 PB
 
  X7.467.85 SB7.526.828.31 PB  
6Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK778.04
  
 SB
 
7.13 SB7.36 SB6.798.04 SB7.157.68  
7Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK777.78
  
 PB
 
7.63 PB7.78 PB7.327.78 =PB7.587.56  
8Maria Nehls KaasMaria Nehls Kaas ('05)Skive AM7.45
  
 PB
 
6.95 SB7.34 SB7.297.37 SB7.187.45 PB  
P15 Diskoskast 0.75 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Caroline Mejdal SvenstrupCaroline Mejdal Svenstrup ('04)Skive AM24.03
  
 PB
 
  X23.14 PB20.9423.28 PB24.03 PB  X  
P15 Hammerkast 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM29.26
  
 PB
 
29.26 PB  X  X  X  X  X  
D13 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja26.20
  
 PB
2Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM26.44
  
 PB
3Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM26.98
  
 PB
Finale 2
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja28.65
  
 PB
2Win Jirawar JandachWin Jirawar Jandach ('06)HGF AM29.32
  
 PB
3Mads f MøllerMads f Møller ('07)Stoholm Atletik32.12
  
 PB
D13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja2:26.79
  
 
2Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM2:28.42
  
 PB
3Anders MølgaardAnders Mølgaard ('06)Skive AM2:36.18
  
 PB
4Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja2:37.59
  
 
5Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM2:38.90
  
 PB
6Markus Haaning NielsenMarkus Haaning Nielsen ('06)Viborg AM2:38.92
  
 
7Noa NielsenNoa Nielsen ('06)Viborg AM2:51.27
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja5.20
  
 
 
4.834.995.204.99    
2Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM4.90
  
 PB
 
4.85 PB4.90 PB  X4.80    
3Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja4.56
  
 PB
 
4.224.314.56 PB4.52    
4Win Jirawar JandachWin Jirawar Jandach ('06)HGF AM3.95
  
 PB
 
3.80 PB3.88 PB3.853.95 PB    
5Mads f MøllerMads f Møller ('07)Stoholm Atletik3.91
  
 
 
3.763.833.593.91    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM12.97
  
 PB
 
11.13 PB11.90 PB  X12.97 PB    
2Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja11.85
  
 
 
11.3811.8511.09  X    
3Mads f MøllerMads f Møller ('07)Stoholm Atletik7.19
  
 
 
6.617.197.006.90    
4Win Jirawar JandachWin Jirawar Jandach ('06)HGF AM6.65
  
 PB
 
6.63 PB5.725.856.65 PB    
P13 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM28.70
  
 PB
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM29.24
  
 PB
3Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM30.04
  
 PB
Finale 2
1Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM30.42
  
 PB
2Thea Søgaard NissenThea Søgaard Nissen ('07)Kolding KFUM 30.91
  
 PB
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM33.75
  
 PB
Finale 3
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 31.07
  
 PB
2Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 31.13
  
 PB
3Signe KnudsenSigne Knudsen ('06)SAK7732.64
  
 PB
P13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marie Louise HolmgaardMarie Louise Holmgaard ('06)Skive AM2:26.71
  
 PB
2Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 2:29.64
  
 PB
3Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 2:30.16
  
 PB
4Nicoline Vejen ØstergaardNicoline Vejen Østergaard ('06)Skive AM2:39.97
  
 PB
5Thea Søgaard NissenThea Søgaard Nissen ('07)Kolding KFUM 2:47.75
  
 PB
6Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM2:51.45
  
 PB
7Anika KaarupAnika Kaarup ('07)Aarhus 1900 Tri2:59.90
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM4.55
  
 PB
 
  X3.09  X4.55 PB    
2Thea Søgaard NissenThea Søgaard Nissen ('07)Kolding KFUM 4.29
  
 PB
 
4.09 PB4.17 PB4.164.29 PB    
3Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM4.25
  
 
 
  X4.194.234.25    
4Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 4.09
  
 PB
 
4.03 PB4.09 PB4.073.90    
5Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM4.04
  
 
 
4.044.013.82  X    
6Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM3.74
  
 PB
 
3.74 PB3.603.613.58    
8Signe KnudsenSigne Knudsen ('06)SAK773.52
  
 PB
 
3.25 PB3.52 PB3.45  X    
9Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM3.32
  
 PB
 
3.25 PB3.32 PB3.20  X    
P13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM8.74
  
 PB
 
8.50 PB8.74 PB8.287.33    
3Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM8.30
  
 PB
 
8.14 PB8.027.648.30 PB    
4Signe KnudsenSigne Knudsen ('06)SAK778.01
  
 PB
 
7.29 PB8.01 PB7.167.39    
5Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM7.72
  
 PB
 
7.41 PB7.72 PB6.787.58    
6Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM7.42
  
 PB
 
6.22 PB7.13 PB7.42 PB7.33    
P13 Hammerkast 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM51.37
  
 PB
 
50.84 PB50.96 PB48.0447.1151.37 PB  X  
P12 Hammerkast 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM25.14
  
 PB
 
  X  X  X  X  X25.14 PB  
D11 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM31.29
  
 PB
2Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK7733.11
  
 PB
3Lucas Nørby MeinsLucas Nørby Meins ('08)Stoholm Atletik35.49
  
 PB
Finale 2
1Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik30.66
  
 PB
2Rasmus Bangsgaard NielsenRasmus Bangsgaard Nielsen ('03)AGF Atletik32.81
  
 SB
D11 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik2:57.16
  
 PB
2Lucas Nørby MeinsLucas Nørby Meins ('08)Stoholm Atletik3:06.86
  
 PB
3Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK773:19.25
  
 
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM3.99
  
 
 
3.943.993.80  X    
2Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik3.85
  
 PB
 
3.78 PB3.85 PB3.603.14    
3Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK773.53
  
 
 
3.45  X3.173.53    
4Lucas Nørby MeinsLucas Nørby Meins ('08)Stoholm Atletik2.85
  
 PB
 
2.84 PB2.85 PB2.82  X    
11Frigg Ib HansenFrigg Ib Hansen ('09)Viborg AM2.61
  
 PB
 
2.55 PB2.542.61 PB     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK778.89
  
 PB
 
8.86 PB8.428.89 PB8.80    
2Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik7.36
  
 PB
 
7.00 PB7.12 PB6.347.36 PB    
3Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM5.74
  
 PB
 
5.425.74 PB5.315.72    
4Lucas Nørby MeinsLucas Nørby Meins ('08)Stoholm Atletik5.29
  
 PB
 
5.29 PB5.135.154.10    
P11 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM30.37
  
 PB
2Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 31.57
  
 PB
3Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08)AK Holstebro31.68
  
 PB
4Nanna Brun SabranskyNanna Brun Sabransky ('08)Kolding KFUM 32.53
  
 PB
Finale 2
1Hana DubicanacHana Dubicanac ('09)Skive AM32.59
  
 PB
2
Martha Nielsen
Martha Nielsen ('10)
Skive AM34.41
  
 PB
3Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM35.20
  
 PB
4Mathilde Hamann AxelsenMathilde Hamann Axelsen ('09)Skive AM35.95
  
 PB
Finale 3
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF31.71
  
 PB
2Victoria JensenVictoria Jensen ('07)Skive AM33.21
  
 PB
3Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM34.24
  
 PB
P11 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM2:40.15
  
 PB
2Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 2:48.55
  
 PB
3Hana DubicanacHana Dubicanac ('09)Skive AM3:02.53
  
 PB
4
Martha Nielsen
Martha Nielsen ('10)
Skive AM3:16.45
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF3.97
  
 PB
2Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM3.90
  
 PB
 
3.83 PB3.773.90 PB     
3Nanna Brun SabranskyNanna Brun Sabransky ('08)Kolding KFUM 3.85
  
 PB
 
3.83 PB3.85 PB3.64     
4Hana DubicanacHana Dubicanac ('09)Skive AM3.56
  
 PB
 
3.56 PB3.503.42     
5Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 3.41
  
 PB
 
3.41 PB3.362.89     
6Victoria JensenVictoria Jensen ('07)Skive AM3.38
  
 PB
 
3.17 PB3.31 PB3.38 PB     
7Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM3.34
  
 
 
3.343.233.27     
8Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM3.26
  
 PB
 
3.26 PB3.052.93     
9Mathilde Hamann AxelsenMathilde Hamann Axelsen ('09)Skive AM3.08
  
 PB
 
2.99 PB3.08 PB2.75     
10
Martha Nielsen
Martha Nielsen ('10)
Skive AM2.86
  
 PB
 
2.47 PB2.86 PB2.61     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08)AK Holstebro7.92
  
 PB
 
7.62 PB7.83 PB7.517.92 PB    
2Victoria JensenVictoria Jensen ('07)Skive AM6.71
  
 PB
 
6.65 PB6.71 PB6.126.70    
3Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM6.63
  
 
 
  X5.946.636.19    
4Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF6.37
  
 PB
 
5.97 PB6.34 PB5.606.37 PB    
5Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM6.32
  
 
 
6.325.615.996.05    
6Hana DubicanacHana Dubicanac ('09)Skive AM6.02
  
 PB
 
5.165.736.02 PB4.92    
7Mathilde Hamann AxelsenMathilde Hamann Axelsen ('09)Skive AM5.66
  
 PB
 
5.12 PB5.66 PB4.945.10    
8Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM4.49
  
 PB
 
4.49 PB4.324.214.10    
9Nanna Brun SabranskyNanna Brun Sabransky ('08)Kolding KFUM 4.49
  
 PB
 
3.43 PB  X  X4.49 PB    
M60 Diskoskast 1.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM38.18
  
 PB
 
38.18 PB37.69  X  X  X37.18  
M60 Hammerkast 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM45.65
  
 PB
 
44.35 PB43.3944.0343.28  X45.65 PB  

Seneste resultater

28.11EsbjergBrians Kastedag
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021