M 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kenzo Cotton Kenzo Cotton ('96) | 96 | USA | 6.60 | SB | ||||||||||
2 | Kennedy Lightner Kennedy Lightner ('01) | 01 | USA | 6.78 | PB | ||||||||||
3 | Charles Okeze Charles Okeze ('96) | 96 | NGR | 6.93 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Kevin Jackson Jr Kevin Jackson Jr ('01) | 01 | USA | 6.83 | PB | ||||||||||
2 | Troy McKnight Troy McKnight | USA | 6.92 | ||||||||||||
3 | Mahcoe Smith Mahcoe Smith | USA | 6.96 | ||||||||||||
4 | Joshua Moore Joshua Moore | USA | 6.97 | ||||||||||||
5 | Caleb Clay Caleb Clay | USA | 6.97 | SB | |||||||||||
6 | Delan Edwin Delan Edwin ('96) | 96 | LCA | 6.97 | SB | ||||||||||
7 | Dakari Charlton Dakari Charlton | USA | 6.99 | SB | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | James Brown James Brown | USA | 6.91 | PB | |||||||||||
2 | Elijah Wright Elijah Wright | USA | 6.94 | ||||||||||||
3 | Donovan Smith Donovan Smith | USA | 6.97 | ||||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
1 | Jatravious Stewart Jatravious Stewart ('01) | 01 | USA | 6.94 | PB | ||||||||||
2 | Emmanuel Agenor Emmanuel Agenor | 00 | TKS | 6.99 | PB | ||||||||||
Finale E | |||||||||||||||
1 | Josh Sutton Josh Sutton | 00 | USA | 6.95 | PB | ||||||||||
M 200 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Kennedy Lightner Kennedy Lightner ('01) | 01 | USA | 20.93 | PB | ||||||||||
2 | Jalen Brown Jalen Brown | USA | 21.16 | PB | |||||||||||
3 | Kristoffer HariKristoffer Hari ('97) | 97 | DEN | 21.48 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Rhayko Schwartz Rhayko Schwartz ('97) | 97 | USA | 21.38 | SB | ||||||||||
2 | Tylin Jackson Tylin Jackson | 00 | USA | 21.77 | PB | ||||||||||
3 | Roman Turner Roman Turner ('98) | 98 | USA | 21.96 | PB | ||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Kevin Jackson Jr Kevin Jackson Jr ('01) | 01 | USA | 21.66 | PB | ||||||||||
2 | Rashion Walker Rashion Walker | USA | 22.06 | PB | |||||||||||
3 | Donovan Smith Donovan Smith | USA | 22.08 | PB | |||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
1 | Aaron Charlton Aaron Charlton | USA | 21.78 | PB | |||||||||||
2 | Joshua Moore Joshua Moore | USA | 21.78 | PB | |||||||||||
Finale E | |||||||||||||||
1 | Elijah Wright Elijah Wright | USA | 21.86 | PB | |||||||||||
2 | Ryan Gordon Ryan Gordon | USA | 21.99 | PB | |||||||||||
Finale F | |||||||||||||||
1 | Caleb Clay Caleb Clay | USA | 22.02 | PB | |||||||||||
Finale G | |||||||||||||||
1 | Guinove Joanus Guinove Joanus ('01) | 01 | HAI | 22.03 | PB | ||||||||||
Finale H | |||||||||||||||
1 | Verrell McBride Verrell McBride | USA | 22.13 | PB | |||||||||||
M 400 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Jeremy Farr Jeremy Farr | 00 | JAM | 47.47 | PB | ||||||||||
2 | Josh Washington Josh Washington ('95) | 95 | USA | 48.69 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Larry Donald Larry Donald ('95) | 95 | USA | 48.91 | SB | ||||||||||
M 600 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Tarees Rhoden Tarees Rhoden | 00 | JAM | 1:18.10 | PB | ||||||||||
2 | Lesley Mahlakoane Lesley Mahlakoane ('96) | 96 | RSA | 1:18.99 | PB | ||||||||||
M 800 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Chase Pareti Chase Pareti | USA | 1:54.21 | SB | |||||||||||
2 | Matt Christoffer Matt Christoffer | USA | 1:54.38 | PB | |||||||||||
3 | Ethan Carney Ethan Carney | USA | 1:54.41 | PB | |||||||||||
4 | Akeem Marshall Akeem Marshall ('95) | 95 | BAR | 1:55.24 | PB | ||||||||||
5 | Jadon Bartholomew Jadon Bartholomew ('01) | 01 | USA | 1:55.36 | PB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
6 | Daniels Bambals Daniels Bambals ('98) | 98 | LAT | 1:58.73 | SB | ||||||||||
M 1000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Juan Diego Castro Juan Diego Castro | 00 | CRC | 2:24.05 | PB | ||||||||||
3 | Garrett Calhoun Garrett Calhoun ('98) | 98 | USA | 2:26.38 | PB | ||||||||||
4 | Isaiah Priddey Isaiah Priddey | 00 | NZL | 2:26.41 | PB | ||||||||||
5 | Cameron Field Cameron Field ('96) | 96 | GBR | 2:26.44 | PB | ||||||||||
6 | Luke George Luke George ('99) | 99 | USA | 2:27.53 | PB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Christian Baker Christian Baker ('01) | 01 | USA | 2:29.32 | PB | ||||||||||
M 1 mile Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Colin O'Mara Colin O'Mara ('95) | 95 | IRL | 4:07.01 | PB | ||||||||||
2 | Matt Young Matt Young ('98) | 98 | USA | 4:09.66 | SB | ||||||||||
3 | Scott Beattie Scott Beattie ('98) | 98 | GBR | 4:09.69 | SB | ||||||||||
4 | Ryan Murphy Ryan Murphy ('98) | 98 | USA | 4:11.38 | PB | ||||||||||
5 | Alex Maier Alex Maier | 00 | USA | 4:14.57 | PB | ||||||||||
6 | Isaac Akers Isaac Akers ('99) | 99 | GBR | 4:15.70 | PB | ||||||||||
7 | Myles Richter Myles Richter | USA | 4:17.35 | PB | |||||||||||
8 | Victor Shitsama Victor Shitsama ('98) | 98 | KEN | 4:17.63 | PB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Cole Lindhorst Cole Lindhorst ('02) | 02 | USA | 4:13.98 | SB | ||||||||||
2 | Jackson Schwartz Jackson Schwartz ('98) | 98 | USA | 4:14.26 | PB | ||||||||||
3 | Ryan Riddle Ryan Riddle | USA | 4:15.24 | PB | |||||||||||
4 | Ayrton Ledesma Ayrton Ledesma ('97) | 97 | MEX | 4:15.78 | SB | ||||||||||
9 | Malte Propp Malte Propp ('99) | 99 | GER | 4:23.09 | PB | ||||||||||
M 60 m hæk Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Brandon Crowley Brandon Crowley | USA | 7.98 | ||||||||||||
2 | Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | 7.99 | SB | ||||||||||
3 | Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | 8.03 | PB | ||||||||||
4 | Carl Elliot III Carl Elliot III ('98) | 98 | USA | 8.08 | SB | ||||||||||
5 | Tyler Brendel Tyler Brendel ('94) | 94 | USA | 8.32 | SB | ||||||||||
6 | Henry Vißer Henry Vißer ('98) | 98 | GER | 8.43 | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Andrew Storm Andrew Storm ('97) | 97 | USA | 8.43 | SB | ||||||||||
4 | Franklyn Stanislaus Franklyn Stanislaus | TTO | 9.82 | ||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
2 | William Edmonds William Edmonds ('97) | 97 | USA | 9.05 | PB | ||||||||||
3 | Jake Dyer Jake Dyer ('97) | 97 | USA | 9.19 | PB | ||||||||||
M Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Jonathan Jones Jonathan Jones | USA | 2.12 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chris Banks Chris Banks | USA | 2.09 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nick Prentiss Nick Prentiss | USA | 2.06 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | James Bell James Bell | 00 | USA | 2.00 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Christian Matamoros Christian Matamoros | USA | 2.00 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Franklyn Stanislaus Franklyn Stanislaus | TTO | 1.85 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Blake Scott Blake Scott ('97) | 97 | USA | 5.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dean Howard Dean Howard | USA | 5.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Trenton Finley Trenton Finley | USA | 5.00 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Brandon Hanoch Brandon Hanoch | USA | 4.75 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tyler Brendel Tyler Brendel ('94) | 94 | USA | 4.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Christian Patterson Christian Patterson | USA | 4.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Will Jones Will Jones | USA | 7.42 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Brendan Watkins Brendan Watkins | USA | 7.42 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Josh Norville Josh Norville ('98) | 98 | USA | 7.32 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tamario Lattin Tamario Lattin ('95) | 95 | USA | 7.12 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Franklyn Stanislaus Franklyn Stanislaus | TTO | 6.50 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jake Dyer Jake Dyer ('97) | 97 | USA | 6.46 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | LaQuan Nairn LaQuan Nairn ('96) | 96 | BAH | 15.83 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Henry Kiner Henry Kiner ('01) | 01 | USA | 14.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tahje Tolliver Tahje Tolliver | USA | 14.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Brendan Watkins Brendan Watkins | USA | 14.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Torrey Hickel Torrey Hickel ('97) | 97 | USA | 16.55 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mustafa Fall Mustafa Fall ('95) | 95 | FIJ | 16.44 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Isaac Johnston Isaac Johnston | USA | 15.99 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Gabriel Moore Gabriel Moore ('96) | 96 | USA | 14.30 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | 13.51 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Tyler Brendel Tyler Brendel ('94) | 94 | USA | 12.59 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | William Edmonds William Edmonds ('97) | 97 | USA | 12.48 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Itamar Basteker Itamar Basteker ('95) | 95 | ISR | 10.79 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Erich Sullins Erich Sullins ('95) | 95 | USA | 21.55 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jordan Huckaby Jordan Huckaby ('93) | 93 | USA | 20.94 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Josh Fulmer Josh Fulmer | USA | 19.23 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Arkansas Arkansas | USA | 3:10.07 | ||||||||||||
Jalen Brown, Jeremy Farr, Nick Hilson, Hunter Woodhall | |||||||||||||||
2 | Arkansas Arkansas | USA | 3:12.60 | ||||||||||||
Rhayko Schwartz, Lesley Mahlakoane, James Milholen, Travean Caldwell | |||||||||||||||
K 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Sydney Conley Sydney Conley ('93) | 93 | USA | 7.27 | PB | ||||||||||
2 | Aaliyah Birmingham Aaliyah Birmingham ('97) | 97 | USA | 7.39 | SB | ||||||||||
3 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 7.44 | PB | ||||||||||
4 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 7.45 | SB | ||||||||||
5 | Jasmine Deckard Jasmine Deckard | USA | 7.66 | SB | |||||||||||
6 | Tamara Kuykendall Tamara Kuykendall ('98) | 98 | USA | 7.78 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Sasha Wells Sasha Wells ('99) | 99 | BAH | 7.59 | SB | ||||||||||
2 | Kira White Kira White ('98) | 98 | USA | 7.76 | SB | ||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Destiny Castillo Destiny Castillo | USA | 7.64 | PB | |||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
1 | Brooke Givens Brooke Givens | USA | 7.74 | SB | |||||||||||
Finale E | |||||||||||||||
1 | Jade Sabir Jade Sabir | USA | 7.78 | PB | |||||||||||
Finale F | |||||||||||||||
1 | Gabrielle Gibson Gabrielle Gibson | 00 | BAH | 7.79 | PB | ||||||||||
K 200 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 23.87 | SB | ||||||||||
2 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 23.97 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Morgan Burks-Magee Morgan Burks-Magee ('99) | 99 | USA | 24.28 | SB | ||||||||||
2 | Daszay Freeman Daszay Freeman | 00 | JAM | 24.62 | PB | ||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | G'Auna Edwards G'Auna Edwards ('99) | 99 | USA | 24.66 | PB | ||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
1 | J'alyiea Smith J'alyiea Smith | 00 | USA | 25.14 | SB | ||||||||||
K 400 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Paris Peoples Paris Peoples | 00 | USA | 54.29 | SB | ||||||||||
2 | Morgan Burks-Magee Morgan Burks-Magee ('99) | 99 | USA | 54.36 | SB | ||||||||||
3 | Christina Ollison Christina Ollison ('98) | 98 | USA | 55.95 | PB | ||||||||||
4 | Shafiqua Maloney Shafiqua Maloney ('99) | 99 | VIN | 56.35 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Rosey Effiong Rosey Effiong ('01) | 01 | USA | 55.93 | SB | ||||||||||
K 800 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Krissy Gear Krissy Gear ('99) | 99 | USA | 2:09.42 | SB | ||||||||||
K 1000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Kennedy Thomson Kennedy Thomson ('98) | 98 | CAN | 2:47.79 | PB | ||||||||||
2 | Maddy Reed Maddy Reed ('98) | 98 | USA | 2:47.88 | PB | ||||||||||
3 | Ariane Ballner Ariane Ballner ('96) | 96 | GER | 2:50.36 | SB | ||||||||||
4 | Kaytlyn Larson Kaytlyn Larson ('97) | 97 | USA | 2:53.10 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Katharina Pesendorfer Katharina Pesendorfer ('99) | 99 | AUT | 2:57.73 | PB | ||||||||||
K 1 mile Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Carina Viljoen Carina Viljoen ('97) | 97 | RSA | 4:37.78 | SB | ||||||||||
2 | Katie Izzo Katie Izzo ('96) | 96 | USA | 4:39.64 | PB | ||||||||||
3 | Abby Gray Abby Gray ('98) | 98 | USA | 4:50.90 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
8 | Alice Newcombe Alice Newcombe ('98) | 98 | GBR | 5:16.45 | PB | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde | Inde | ||||||||||||||
1 | G'Auna Edwards G'Auna Edwards ('99) | 99 | USA | 8.33 | PB | ||||||||||
2 | Daszay Freeman Daszay Freeman | 00 | JAM | 8.38 | PB | ||||||||||
3 | Gabrielle Gibson Gabrielle Gibson | 00 | BAH | 8.64 | SB | ||||||||||
4 | J'alyiea Smith J'alyiea Smith | 00 | USA | 8.85 | SB | ||||||||||
5 | Safiya John Safiya John ('01) | 01 | TTO | 8.87 | |||||||||||
6 | Claire Luallen Claire Luallen | USA | 9.12 | ||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
4 | Bailey Golden Bailey Golden ('99) | 99 | USA | 9.22 | =SB | ||||||||||
6 | Megan Mann Megan Mann ('99) | 99 | USA | 9.25 | |||||||||||
8 | Meleah Ridenour Meleah Ridenour | USA | 9.48 | ||||||||||||
K Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | G'Auna Edwards G'Auna Edwards ('99) | 99 | USA | 1.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Meleah Ridenour Meleah Ridenour | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jessica Haney Jessica Haney | 00 | USA | 1.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | J'alyiea Smith J'alyiea Smith | 00 | USA | 1.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Safiya John Safiya John ('01) | 01 | TTO | 1.55 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Lauren Martinez Lauren Martinez ('96) | 96 | USA | 4.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bailee McCorkle Bailee McCorkle | USA | 4.15 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kaitlyn Banas Kaitlyn Banas ('99) | 99 | USA | 3.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ariádni Adamopoúlou Ariádni Adamopoúlou | 00 | GRE | 3.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Samantha Petry Samantha Petry | USA | 3.65 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Grace Ridgeway Grace Ridgeway ('99) | 99 | USA | 3.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Elissa White Elissa White ('99) | 99 | USA | 3.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Carsyn Spurgeon Carsyn Spurgeon ('97) | 97 | USA | 6.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Meleah Ridenour Meleah Ridenour | USA | 5.79 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sydney Conley Sydney Conley ('93) | 93 | USA | 5.77 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Destiny Castillo Destiny Castillo | USA | 5.75 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Safiya John Safiya John ('01) | 01 | TTO | 5.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Bailey Golden Bailey Golden ('99) | 99 | USA | 5.62 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Megan Mann Megan Mann ('99) | 99 | USA | 5.48 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Claire Luallen Claire Luallen | USA | 5.15 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Saara Hakanen Saara Hakanen ('99) | 99 | FIN | 12.63 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Meleah Ridenour Meleah Ridenour | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Nu'u Tuilefano Nu'u Tuilefano | 00 | ASA | 13.58 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kennedy Aurentz Kennedy Aurentz | USA | 13.32 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Joelle Stewart Joelle Stewart ('98) | 98 | JAM | 13.09 | PB | ||||||||||
|