Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Umeå SWE: Löparnas Kväll 3000 m 12.12.2019 Inde
Noliahallen

M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Karsten Meier
Karsten Meier ('91)
GER8:15.3h
  
 SB
2
Jonathan Edman
Jonathan Edman ('01)
SWE9:07.9h
  
 PB
3
David Nordström
David Nordström ('92)
SWE9:31.0h
  
 SB
4
Rasmus Nilsson
Rasmus Nilsson ('90)
SWE9:41.2h
  
 PB
5Rikki FrederiksenRikki Frederiksen ('81)DEN9:42.3h
  
 PB
6
Sylvain Glos
Sylvain Glos ('87)
FRA9:45.4h
  
 PB
7
Filip Svahn
Filip Svahn ('03)
SWE9:53.6h
  
 PB
8
Hampus Björck
Hampus Björck ('03)
SWE10:02.0h
  
 PB
Finale B
1
Stefan Åberg
Stefan Åberg ('81)
SWE9:57.0h
  
 PB
3
Gabriel Granåsen
Gabriel Granåsen ('80)
SWE10:12.9h
  
 PB
4
Peter Gardfjäll
Peter Gardfjäll ('79)
SWE10:19.1h
  
 PB
5
Fredrik Ragnarsson
Fredrik Ragnarsson ('73)
SWE10:19.6h
  
 PB
6
Tomas Pekkari
Tomas Pekkari ('80)
SWE10:21.2h
  
 PB
8
Michael Gilmore
Michael Gilmore ('95)
IRL10:32.6h
  
 PB
9
Stefan Björck
Stefan Björck ('71)
SWE10:35.9h
  
 PB
10
Gabriel Yeosef Hammoud
Gabriel Yeosef Hammoud ('99)
SWE10:58.2h
  
 PB
Finale C
1
Emil Öhman
Emil Öhman ('85)
SWE10:30.8h
  
 PB
2
Niklas Berglund
Niklas Berglund ('79)
SWE10:32.3h
  
 SB
3
Robert Eriksson
Robert Eriksson ('75)
SWE10:45.6h
  
 PB
4
Thomas Strömsten
Thomas Strömsten ('70)
SWE10:45.9h
  
 PB
5
Andreas Lind
Andreas Lind ('86)
SWE10:51.5h
  
 PB
6
Fredrik Eriksson
Fredrik Eriksson ('77)
SWE10:55.1h
  
 PB
7
Anders Hofer
Anders Hofer ('69)
SWE11:00.0h
  
 PB
8
Per-Åke Rosvall
Per-Åke Rosvall ('70)
SWE11:10.7h
  
 PB
9
Mercy Marko
Mercy Marko ('99)
SWE11:18.9h
  
 PB
10
Marcus Ness
Marcus Ness ('77)
SWE11:33.1h
  
 PB
11
Robin Hilli
Robin Hilli ('06)
SWE12:03.6h
  
 PB
Finale D
1
Mattias Lindström
Mattias Lindström ('85)
SWE11:16.1h
  
 PB
2
Elias Olofsson
Elias Olofsson ('91)
SWE11:16.7h
  
 PB
3
Fredrik Nyman
Fredrik Nyman ('74)
SWE11:17.8h
  
 PB
4
Mattias Vesterberg
Mattias Vesterberg ('84)
SWE11:24.1h
  
 PB
5
Morgan Poopuu
Morgan Poopuu ('94)
SWE11:46.3h
  
 PB
6
Jörgen Högkvist
Jörgen Högkvist ('69)
SWE11:53.0h
  
 PB
7
David Gustavsson
David Gustavsson ('79)
SWE12:12.0h
  
 PB
Finale E
1
Marcus Albertsson
Marcus Albertsson ('89)
SWE11:29.5h
  
 PB
2
David Forsberg
David Forsberg ('81)
SWE11:39.6h
  
 PB
5
Rasmus Karlsson
Rasmus Karlsson ('78)
SWE12:18.5h
  
 PB
6
Elias Jonsson
Elias Jonsson ('95)
SWE12:35.0h
  
 PB
8
Ulf Jonsson
Ulf Jonsson ('72)
SWE12:43.0h
  
 PB
9
Rolf Hugoson
Rolf Hugoson ('65)
SWE12:50.4h
  
 PB
12
Mats Jonsson
Mats Jonsson ('68)
SWE13:16.1h
  
 PB
13
Björn Eriksson
Björn Eriksson ('66)
SWE13:24.1h
  
 PB
14
Joachim Dahlberg
Joachim Dahlberg ('65)
SWE15:10.1h
  
 PB
Finale F
6
Michael Grahn
Michael Grahn ('63)
SWE14:37.3h
  
 PB
7
Reino Olervo
Reino Olervo ('49)
SWE15:09.6h
  
 PB
8
Sune Persson
Sune Persson ('45)
SWE15:09.7h
  
 PB
10
Tage Alalehto
Tage Alalehto ('56)
SWE15:23.9h
  
 PB
K 3000 m    
Inde
Inde
Finale B
2
Evelina Henriksson
Evelina Henriksson ('99)
SWE9:58.4h
  
 
7
Malin Skoog
Malin Skoog ('88)
SWE10:29.6h
  
 
Finale D
8
Emilia Kjellgren
Emilia Kjellgren ('02)
SWE12:30.6h
  
 
Finale E
1
Kristin Simonsson
Kristin Simonsson ('83)
SWE11:51.0h
  
 PB
4
Emma Lindqvist
Emma Lindqvist ('88)
SWE12:07.3h
  
  K
7
Julia Alvaeus
Julia Alvaeus ('92)
SWE12:40.1h
  
  K
10
Kristin Johansson
Kristin Johansson ('80)
SWE13:01.5h
  
 
11
Erica Ohlsson
Erica Ohlsson ('86)
SWE13:11.1h
  
  K
Finale F
1
Linda Allgardsson
Linda Allgardsson ('73)
SWE13:23.9h
  
 
2
Elin Hammar
Elin Hammar ('03)
SWE14:18.4h
  
 
3
Petra Käck
Petra Käck ('77)
SWE14:24.4h
  
  K
4
Stella Sällström
Stella Sällström ('04)
SWE14:27.8h
  
 
5
Åsa Zackrisson
Åsa Zackrisson ('61)
SWE14:37.2h
  
 
9
Nora Käck
Nora Käck ('06)
SWE15:17.1h
  
  K
D15 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Elvis Ineland
Elvis Ineland ('05)
SWE3:09.0h
  
 PB
2
Tobias Backeström
Tobias Backeström ('06)
SWE3:10.7h
  
 PB
3
Julian Ferretti Horst
Julian Ferretti Horst ('05)
SWE3:21.8h
  
 PB
4
Egil Granåsen
Egil Granåsen ('08)
SWE3:29.7h
  
 PB
5
Lukas Hedenås
Lukas Hedenås ('09)
SWE3:30.1h
  
 PB
7
Albin Westlund
Albin Westlund ('06)
SWE3:42.4h
  
 PB
P15 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
6
Iris Grimbert
Iris Grimbert ('07)
SWE3:32.5h
  
 
8
Lisa Jonsson
Lisa Jonsson ('06)
SWE3:52.7h
  
 

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1