Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Erfurt GER: Thür. Hallen-Landesm. U14 bis M/F, Offene Thür. Hallen-Landesm. Senioren 25‐26.1.2020 Inde

M 200 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Lukas Peter
Lukas Peter ('99)
GER22.08
  
 PB
M 800 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Tobias Rex
Tobias Rex ('01)
GER1:51.49
  
 PB
2
Kevin Stadler
Kevin Stadler ('93)
GER1:51.63
  
 SB
M 1500 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Sebastian Keiner
Sebastian Keiner ('89)
GER3:51.83
  
 SB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Andy Dittmar
Andy Dittmar ('74)
GER17.86
  
 SB
 
17.71 SB17.6117.6517.86 SB  X17.43  
K 60 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Lea Sophie Benzin
Lea Sophie Benzin ('99)
GER7.64
  
 
1
Lea Sophie Benzin
Lea Sophie Benzin ('99)
GER7.67
  
 
K 200 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Lea Sophie Benzin
Lea Sophie Benzin ('99)
GER24.60
  
 PB
D19 60 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Malte Stangenberg
Malte Stangenberg ('01)
GER6.86
  
 SB
Indledende heats26.1.
Indledende 1
26.1.
26.1.
1
Malte Stangenberg
Malte Stangenberg ('01)
GER6.92
  
 SB
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Domingos Manjate
Domingos Manjate ('01)
GER8.38
  
 
D19 Længdespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Kevin Brucha
Kevin Brucha ('02)
GER7.08
  
 
 
  X  X7.08  –6.82  X  
2
Max Ole Klobasa
Max Ole Klobasa ('01)
GER7.05
  
 PB
 
5.96 PB6.79 PB7.05 PB6.82  –  X  
D19 Trespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Max Ole Klobasa
Max Ole Klobasa ('01)
GER14.88
  
 
 
  X14.8814.4614.64  –14.79  
P19 60 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Lea Katzmarski
Lea Katzmarski ('02)
GER7.64
  
 SB
1
Lea Katzmarski
Lea Katzmarski ('02)
GER7.75
  
 
4
Helen Eigner
Helen Eigner ('01)
GER8.07
  
 PB
4
Helen Eigner
Helen Eigner ('01)
GER8.12
  
 PB
P19 200 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Lea Katzmarski
Lea Katzmarski ('02)
GER24.89
  
 SB
P19 1500 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Alina Schönherr
Alina Schönherr 
GER4:36.07
  
 SB
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
2
Helen Eigner
Helen Eigner ('01)
GER9.18
  
 
P19 Længdespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Helen Eigner
Helen Eigner ('01)
GER5.76
  
 SB
 
5.59 SB3.53  X5.60 SB5.76 SB4.00  
P17 60 m    
Inde
Inde
Indledende heats26.1.
Indledende 1
26.1.
26.1.
8Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)DEN9.47
  
 SB
P17 800 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
5Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)DEN2:35.95
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Serina Riedel
Serina Riedel ('03)
GER1.70
  
 
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
  O
1.70
 XO
1.75
XXX
   
P17 Længdespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Serina Riedel
Serina Riedel ('03)
GER6.03
  
 
 
  X6.036.035.935.945.76  
P17 Trespring     
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Marie Herre
Marie Herre ('04)
GER12.15
  
 PB
 
12.03 PB12.15 PB12.0211.9511.9411.70  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Chantal Rimke
Chantal Rimke ('05)
GER14.50
  
 PB
 
12.4713.1612.4113.35  X14.50 PB  

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp