Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Columbia SC USA: Carolina Challenge 31.1‐1.2.2020 Inde

M 60 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Dante Brown
Dante Brown 
USA6.72
  
 SB
1
Evan Miller
Evan Miller 
USA6.82
  
 
2
Jeff Demps
Jeff Demps ('90)
USA6.76
  
 SB
2
Darrell Singleton
Darrell Singleton ('96)
USA6.92
  
 
3
Darien Johnson
Darien Johnson ('93)
USA6.78
  
 SB
3
D'angelo Whitehead
D'angelo Whitehead 
USA6.96
  
 
4
Joel Johnson
Joel Johnson 
BAH6.78
  
 =PB
5
Diamantae Griffin
Diamantae Griffin ('99)
USA6.84
  
 
6
Daniel Seawright
Daniel Seawright 
USA6.87
  
 
Finale B
1.2.
1.2.
1
Daniel Seawright
Daniel Seawright 
USA6.84
  
 =PB
2
Tony McElveen
Tony McElveen 
USA6.91
  
 
3
Wadell Rember-Jett
Wadell Rember-Jett 
USA6.93
  
 
4
Mikale Hart
Mikale Hart 
USA6.94
  
 
5
Daniel Bogle
Daniel Bogle ('99)
JAM7.00
  
 
Finale C
1.2.
1.2.
1
Reggie Barlow
Reggie Barlow 
USA6.87
  
 PB
2
Devonte Fletcher
Devonte Fletcher 
USA6.92
  
 
3
Kadari Mitchell
Kadari Mitchell 
USA6.95
  
 
4
Dwayne Curnell
Dwayne Curnell 
USA6.96
  
 
Finale K
1.2.
1.2.
1
Justin Green
Justin Green ('92)
USA7.13
  
 SB
Indledende heats1.2.
Indledende 1
1.2.
1.2.
1
Jeff Demps
Jeff Demps ('90)
USA6.77
  
 SB
2
Daniel Seawright
Daniel Seawright 
USA6.84
  
 PB
3
Mikale Hart
Mikale Hart 
USA6.97
  
 
4
Reginald Steele
Reginald Steele ('92)
USA6.98
  
 PB
Indledende 2
1.2.
1.2.
1
Diamantae Griffin
Diamantae Griffin ('99)
USA6.81
  
 SB
2
Darien Johnson
Darien Johnson ('93)
USA6.84
  
 SB
3
Royal Burris
Royal Burris 
USA6.86
  
 
4
Curtis Carr
Curtis Carr ('89)
USA6.89
  
 
5
Wadell Rember-Jett
Wadell Rember-Jett 
USA6.96
  
 
Indledende 3
1.2.
1.2.
1
Joel Johnson
Joel Johnson 
BAH6.78
  
 PB
2
Darrell Singleton
Darrell Singleton ('96)
USA6.78
  
 
3
Reggie Barlow
Reggie Barlow 
USA6.90
  
 =PB
4
Gabriel Nash
Gabriel Nash ('01)
USA6.90
  
 
5
Christian Bass
Christian Bass ('96)
USA6.96
  
 SB
Indledende 4
1.2.
1.2.
1
Dante Brown
Dante Brown 
USA6.75
  
 
2
Evan Miller
Evan Miller 
USA6.78
  
 
3
Jordan Clark
Jordan Clark 
USA6.87
  
 
4
Devonte Fletcher
Devonte Fletcher 
USA6.92
  
 
5
Tony McElveen
Tony McElveen 
USA6.99
  
 
M 200 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Evan Miller
Evan Miller 
USA21.01
  
 PB
2
Devonte Fletcher
Devonte Fletcher 
USA21.29
  
 PB
3
Donovan Storr
Donovan Storr ('98)
BAH21.62
  
 SB
Finale B
1.2.
1.2.
1
Johnathon Sawyer
Johnathon Sawyer ('96)
USA21.51
  
 PB
2
Ivan Henry
Ivan Henry ('96)
JAM21.64
  
 SB
3
Rivaldo Leacock
Rivaldo Leacock ('98)
BAR22.12
  
 PB
Finale C
1.2.
1.2.
1
Christian Bass
Christian Bass ('96)
USA21.64
  
 SB
2
Aaron Bell
Aaron Bell ('01)
USA21.69
  
 
3
Nico Menzel
Nico Menzel ('96)
GER21.87
  
 SB
Finale D
1.2.
1.2.
1
Darrell Singleton
Darrell Singleton ('96)
USA21.72
  
 PB
Finale E
1.2.
1.2.
1
Diamantae Griffin
Diamantae Griffin ('99)
USA21.76
  
 SB
2
Justin Green
Justin Green ('92)
USA22.37
  
 SB
Finale F
1.2.
1.2.
1
Kevin Snead
Kevin Snead ('91)
USA21.78
  
 
2
Deondre Ritter
Deondre Ritter 
USA22.12
  
 PB
3
Armonte Paulk
Armonte Paulk 
USA22.13
  
 SB
Finale G
1.2.
1.2.
1
Wadell Rember-Jett
Wadell Rember-Jett 
USA21.90
  
 PB
2
Jeremiah Talbert
Jeremiah Talbert 
USA21.93
  
 
Finale H
1.2.
1.2.
1
Bailey Rogers
Bailey Rogers ('97)
USA21.91
  
 PB
2
Jordan Sessom
Jordan Sessom 
USA21.94
  
 PB
Finale I
1.2.
1.2.
1
Javaris Michael
Javaris Michael 
USA21.93
  
 PB
2
Keishaun Limehouse
Keishaun Limehouse 
USA22.13
  
 
Finale J
1.2.
1.2.
1
Jordan Clark
Jordan Clark 
USA21.96
  
 
Finale K
1.2.
1.2.
1
Deron Dudley
Deron Dudley 
USA22.02
  
 SB
Finale L
1.2.
1.2.
1
Royal Burris
Royal Burris 
USA22.04
  
 PB
Finale M
1.2.
1.2.
1
Johnathan Mitchell
Johnathan Mitchell 
USA22.05
  
 PB
Finale N
1.2.
1.2.
1
Adebakin Toluwani
Adebakin Toluwani ('97)
NGR22.07
  
 SB
2
Jevon Waller
Jevon Waller 
USA22.14
  
 SB
Finale O
1.2.
1.2.
1
Ian Davis
Ian Davis ('98)
USA22.13
  
 PB
Finale P
1.2.
1.2.
1
Dwayne Curnell
Dwayne Curnell 
USA22.15
  
 PB
Finale R
1.2.
1.2.
Niklas Klei
Niklas Klei ('99)
GER DQ
  
 
M 400 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Kyle Clemons
Kyle Clemons ('90)
USA46.67
  
 SB
2
Dontavius Wright
Dontavius Wright ('94)
USA46.87
  
 SB
3
Jayon Woodard
Jayon Woodard ('97)
USA47.03
  
 SB
Finale B
1.2.
1.2.
1
Olivier McDaniel
Olivier McDaniel ('92)
HAI47.44
  
 PB
2
Derick St. Jean
Derick St. Jean ('96)
DMA48.58
  
 SB
Finale C
1.2.
1.2.
1
Edward Richardson
Edward Richardson ('01)
USA47.84
  
 
Finale D
1.2.
1.2.
1
William Spencer
William Spencer ('01)
USA47.98
  
 
Finale E
1.2.
1.2.
1
James Benson II
James Benson II 
USA48.29
  
 PB
Finale F
1.2.
1.2.
1
Marquiz Mccrary
Marquiz Mccrary 
USA48.51
  
 
2
George Escobar
George Escobar 
USA48.75
  
 SB
3
Justin Steele
Justin Steele 
USA48.78
  
 PB
Finale G
1.2.
1.2.
1
Rivaldo Leacock
Rivaldo Leacock ('98)
BAR48.80
  
 
2
Nelson Stalling
Nelson Stalling 
USA48.88
  
 
Finale H
1.2.
1.2.
1
Cameron McNeil
Cameron McNeil 
USA48.85
  
 PB
Finale I
1.2.
1.2.
1
Jeremiah Talbert
Jeremiah Talbert 
USA49.03
  
 SB
2
Ngoni Chadyiwa
Ngoni Chadyiwa ('99)
ZIM49.06
  
 SB
Finale K
1.2.
1.2.
4
Phillip Finsterwalder
Phillip Finsterwalder ('97)
GER50.82
  
 PB
M 800 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Abbas Abbkar
Abbas Abbkar ('96)
USA1:50.45
  
 PB
2
Adam Wright
Adam Wright ('96)
GBR1:50.96
  
 PB
3
Mar'Quise McGee
Mar'Quise McGee 
USA1:51.02
  
 PB
4
Felix Wammetsberger
Felix Wammetsberger ('95)
GER1:51.34
  
 PB
5
Jared Knight
Jared Knight 
USA1:53.78
  
 PB
6
Sebastian Anthony
Sebastian Anthony ('97)
GBR1:55.80
  
 SB
Finale B
1.2.
1.2.
1
George Escobar
George Escobar 
USA1:53.76
  
 SB
2
Jaymee Domoney
Jaymee Domoney ('99)
GBR1:54.34
  
 PB
3
Blake Newcomb
Blake Newcomb 
USA1:54.90
  
 PB
M 1 mile    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Calahan Warren
Calahan Warren ('96)
USA4:03.48
  
 PB
2
Luke Meade
Luke Meade 
USA4:03.62
  
 PB
3
Jake Ogden
Jake Ogden 
USA4:07.49
  
 PB
4
Jared Vazquez
Jared Vazquez 
USA4:07.90
  
 PB
5
Regan Kimtai
Regan Kimtai 
KEN4:09.72
  
 PB
6
Daniel Bernal
Daniel Bernal ('98)
USA4:10.36
  
 PB
7
Noah Dolhare
Noah Dolhare 
USA4:14.65
  
 PB
8
Nathan Jubran
Nathan Jubran 
USA4:15.86
  
 PB
Jaymee Domoney
Jaymee Domoney ('99)
GBR DNF
  
 
Finale B
1.2.
1.2.
1
Stephen Haas
Stephen Haas ('83)
USA4:16.14
  
 PB
2
Sem Sultanov
Sem Sultanov 
USA4:16.15
  
 PB
3
Jeremy Romero
Jeremy Romero ('98)
USA4:16.42
  
 PB
4
Jacob Jones
Jacob Jones 
USA4:17.18
  
 PB
5
Alex Zangara
Alex Zangara 
USA4:17.53
  
 PB
M 3000 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Leo Queyrou
Leo Queyrou ('99)
FRA8:13.64
  
 PB
2
Anthony Raftis
Anthony Raftis 
USA8:15.70
  
 PB
3
Yannik Duppich
Yannik Duppich ('90)
GER8:16.16
  
 PB
4
Josh Campbell
Josh Campbell ('98)
USA8:20.16
  
 PB
5
Regan Kimtai
Regan Kimtai 
KEN8:24.11
  
 PB
6
Nathan Jubran
Nathan Jubran 
USA8:26.29
  
 PB
7
Matthew Inman
Matthew Inman 
USA8:29.69
  
 SB
8
Aidan O'gorman
Aidan O'gorman 
USA8:30.93
  
 PB
9
Rob Leverone
Rob Leverone ('98)
USA8:38.10
  
 SB
10
Trevor Dominy
Trevor Dominy 
USA8:43.60
  
 PB
Finale B
1.2.
1.2.
1
Sem Sultanov
Sem Sultanov 
USA8:35.04
  
 PB
2
Ryan Lehmuth
Ryan Lehmuth 
USA8:35.80
  
 PB
3
Andrew Stivers
Andrew Stivers 
USA8:42.82
  
 PB
4
Will Cronin
Will Cronin 
USA8:43.04
  
 PB
5
Isaiah Remington
Isaiah Remington 
USA8:43.66
  
 PB
6
Joseph Wilson
Joseph Wilson 
USA8:45.42
  
 SB
7
Ted Sielatycki
Ted Sielatycki 
USA8:45.71
  
 PB
8
Christian Conder
Christian Conder ('98)
NZL8:48.82
  
 PB
Finale C
1.2.
1.2.
1
Alan Deogracias
Alan Deogracias 
USA8:44.39
  
 PB
M 5000 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Stephen Haas
Stephen Haas ('83)
USA14:29.47
  
 SB
2
Ares Reading
Ares Reading 
USA14:35.51
  
 PB
3
David Ahlmeyer
David Ahlmeyer 
USA14:38.34
  
 PB
4
Jeremy Romero
Jeremy Romero ('98)
USA14:39.18
  
 PB
5
Adam Beucler
Adam Beucler 
USA14:40.70
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Trey Holloway
Trey Holloway ('94)
USA7.79
  
 SB
1
Filip Jakob Demšar
Filip Jakob Demšar 
SLO8.00
  
 SB
2
Keishaun Limehouse
Keishaun Limehouse 
USA7.91
  
 SB
2
Keishaun Limehouse
Keishaun Limehouse 
USA8.09
  
 
3
Javon Graham
Javon Graham 
USA7.94
  
 PB
3
Kaden Briggs
Kaden Briggs 
USA8.33
  
 SB
4
Naim Fareed
Naim Fareed ('96)
USA7.99
  
 
4
Thomas Nulty
Thomas Nulty 
USA8.42
  
 PB
5
Filip Jakob Demšar
Filip Jakob Demšar 
SLO8.01
  
 SB
5
Elisha Brooks
Elisha Brooks 
USA8.43
  
 PB
6
Brandon Schultz
Brandon Schultz 
USA8.08
  
 
7
Ian Davis
Ian Davis ('98)
USA8.10
  
 
8
Cedric McGriff
Cedric McGriff ('98)
USA8.14
  
 
Finale B
1.2.
1.2.
1
Noah Walker
Noah Walker 
USA8.30
  
 PB
2
Albrey Gossett
Albrey Gossett 
USA8.31
  
 PB
3
Olakunle Akande
Olakunle Akande ('01)
USA8.36
  
 
Finale C
1.2.
1.2.
1
Darryl Wiltz
Darryl Wiltz ('01)
USA8.43
  
 PB
Finale D
1.2.
1.2.
1
Elijah Fulmore
Elijah Fulmore 
USA8.45
  
 PB
4
Benjamin Johnsen
Benjamin Johnsen 
USA8.86
  
 
Finale F
1.2.
1.2.
3
Robert Stout
Robert Stout 
USA9.10
  
 
Indledende heats1.2.
Indledende 1
1.2.
1.2.
1
Trey Holloway
Trey Holloway ('94)
USA7.89
  
 SB
2
Brandon Schultz
Brandon Schultz 
USA7.94
  
 PB
3
Javon Graham
Javon Graham 
USA7.98
  
 
4
Isaiah Ellis
Isaiah Ellis 
USA8.17
  
 =PB
5
D'andre Hayes
D'andre Hayes 
USA8.28
  
 PB
6
Justin Leaston
Justin Leaston ('01)
USA8.33
  
 
7
Kaden Briggs
Kaden Briggs 
USA8.36
  
 SB
Indledende 2
1.2.
1.2.
1
Ian Davis
Ian Davis ('98)
USA8.10
  
 
2
Brent Carroll
Brent Carroll ('98)
USA8.23
  
 SB
3
James Jones
James Jones 
USA8.28
  
 SB
4
Albrey Gossett
Albrey Gossett 
USA8.37
  
 PB
5
Olakunle Akande
Olakunle Akande ('01)
USA8.39
  
 
Indledende 3
1.2.
1.2.
1
Cedric McGriff
Cedric McGriff ('98)
USA7.97
  
 
2
Filip Jakob Demšar
Filip Jakob Demšar 
SLO8.10
  
 
3
Brandon Mclaren
Brandon Mclaren ('99)
JAM8.40
  
 
7
Gabriel Stainback
Gabriel Stainback ('99)
USA8.59
  
 
Indledende 4
1.2.
1.2.
1
Keishaun Limehouse
Keishaun Limehouse 
USA7.94
  
 SB
2
Naim Fareed
Naim Fareed ('96)
USA8.02
  
 
3
Robert Miller
Robert Miller ('97)
USA8.27
  
 
Stefan Jungmichel
Stefan Jungmichel ('96)
GER DNF
  
 
M Højdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
6
Gabriel Stainback
Gabriel Stainback ('99)
USA1.88
  
 
 
1.78
 XO
1.83
XXO
1.88
 XO
1.93
XXX
    
11
Benjamin Johnsen
Benjamin Johnsen 
USA1.78
  
 
 
1.78
XXO
1.83
XXX
      
M Stangspring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
4
Robert Stout
Robert Stout 
USA4.25
  
 
 
3.75
  O
3.85
  O
3.95
  O
4.05
  O
4.15
  O
4.25
 XO
4.35
XXX
 
8
Robert Yardley
Robert Yardley 
USA4.05
  
 
 
4.05
  O
4.15
XXX
      
11
Niklas Klei
Niklas Klei ('99)
GER3.95
  
 SB
 
3.75
  O
3.85 SB
  O
3.95 SB
  O
4.05
XXX
    
21
Ricko Meckes
Ricko Meckes ('92)
GER3.85
  
 SB
 
3.65 SB
 XO
3.75 SB
 XO
3.85 SB
XXO
3.95
XXX
    
M Længdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Ja'qun Wilkins
Ja'qun Wilkins 
USA7.48
  
 PB
 
7.38 PB7.357.48 PB7.27    
2
Kaleb Clark
Kaleb Clark 
USA7.38
  
 PB
 
7.217.307.38 PB  X    
3
Daniel Bogle
Daniel Bogle ('99)
JAM7.33
  
 
 
7.137.207.307.33    
4
Timothy Davis
Timothy Davis 
USA7.32
  
 PB
 
7.29 PB7.29 =PB7.32 PB  X    
5
Tre'Anterius Brooks
Tre'Anterius Brooks 
USA7.14
  
 PB
 
6.957.14 PB6.636.76    
6
Ronald Henderson
Ronald Henderson ('98)
USA7.12
  
 PB
 
7.12 PB  X  X  X    
7
Niegel Simmons
Niegel Simmons 
USA7.06
  
 
 
  X  X7.06  X    
8
Camron Browne
Camron Browne ('99)
USA7.02
  
 PB
 
6.867.02 PB7.006.85    
9
Brandon Mclaren
Brandon Mclaren ('99)
JAM6.99
  
 PB
 
6.95 =PB  X6.426.99 PB    
9
Dandrell Utley
Dandrell Utley ('97)
USA6.99
  
 
 
6.99  X6.89     
16
Niklas Klei
Niklas Klei ('99)
GER6.79
  
 
 
6.79  X6.736.57    
26
Stefan Jungmichel
Stefan Jungmichel ('96)
GER6.44
  
 
 
  X  X6.44  X    
29
Connor Langdon
Connor Langdon 
USA6.37
  
 SB
 
6.37 SB  X  X  X    
M 4 x 400 m stafet    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
South Carolina 
South Carolina  
USA3:06.63
  
 
  Edward Richardson, Arinze Chance, William Spencer, Quincy Hall
2
SE Louisiana 
SE Louisiana  
USA3:07.67
  
 
  Rodney Ruffin, James Benson II, Donovan Storr, Johnathon Sawyer
3
Charlotte 
Charlotte  
USA3:09.80
  
 
  Brandon Smith, Nico Menzel, Marquiz Mccrary, Jayon Woodard
K 60 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Aniekeme Alphonsus
Aniekeme Alphonsus ('98)
NGR7.37
  
 =SB
1
Destiny Wallace
Destiny Wallace 
USA7.73
  
 PB
2
Sharika Nelvis
Sharika Nelvis ('90)
USA7.44
  
 
2
Rebekah Bondi
Rebekah Bondi 
USA7.80
  
 
3
Tracey Manigault
Tracey Manigault ('01)
USA7.47
  
 PB
4
Rosalynd Hollingsworth
Rosalynd Hollingsworth ('01)
USA7.53
  
 
5
Taliyah Townsend
Taliyah Townsend ('98)
USA7.54
  
 SB
6
Aisha Southern
Aisha Southern 
USA7.56
  
 PB
7
Delecia McDuffie
Delecia McDuffie ('98)
USA7.56
  
 PB
8
Lauryn James
Lauryn James ('99)
USA7.61
  
 
Finale B
1.2.
1.2.
1
Naelee Stone
Naelee Stone 
USA7.77
  
 
2
Zykeria Williams
Zykeria Williams 
USA7.79
  
 
Finale K
1.2.
1.2.
7
Allison Davis
Allison Davis ('99)
USA8.85
  
 
Finale M
1.2.
1.2.
4
Crystal Jones
Crystal Jones 
USA8.54
  
 PB
Indledende heats1.2.
Indledende 1
1.2.
1.2.
1
Lauryn James
Lauryn James ('99)
USA7.57
  
 
2
Chantel Malone
Chantel Malone ('91)
IVB7.64
  
 
3
Kortney Gray
Kortney Gray ('95)
USA7.72
  
 
4
Naelee Stone
Naelee Stone 
USA7.73
  
 
5
Destiny Wallace
Destiny Wallace 
USA7.77
  
 PB
6
Taylor Boykin-Roach
Taylor Boykin-Roach ('01)
USA7.80
  
 
Indledende 2
1.2.
1.2.
1
Tracey Manigault
Tracey Manigault ('01)
USA7.55
  
 
2
Taliyah Townsend
Taliyah Townsend ('98)
USA7.57
  
 SB
3
Nilaja Florence
Nilaja Florence 
USA7.63
  
 PB
4
Zykeria Williams
Zykeria Williams 
USA7.74
  
 PB
Indledende 3
1.2.
1.2.
1
Delecia McDuffie
Delecia McDuffie ('98)
USA7.59
  
 PB
2
Aisha Southern
Aisha Southern 
USA7.61
  
 
3
Melissa Jefferson
Melissa Jefferson ('01)
USA7.62
  
 
4
Jenny Koehne
Jenny Koehne 
USA7.72
  
 
Indledende 4
1.2.
1.2.
1
Aniekeme Alphonsus
Aniekeme Alphonsus ('98)
NGR7.37
  
 SB
2
Sharika Nelvis
Sharika Nelvis ('90)
USA7.48
  
 
3
Rosalynd Hollingsworth
Rosalynd Hollingsworth ('01)
USA7.51
  
 PB
K 200 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Delecia McDuffie
Delecia McDuffie ('98)
USA23.89
  
 PB
2
Akia Slaughter
Akia Slaughter 
USA24.84
  
 PB
3
Pitchford Mallory
Pitchford Mallory ('98)
USA24.98
  
 SB
6
Crystal Jones
Crystal Jones 
USA28.78
  
 
Finale B
1.2.
1.2.
1
Taliyah Townsend
Taliyah Townsend ('98)
USA23.90
  
 PB
2
Aniekeme Alphonsus
Aniekeme Alphonsus ('98)
NGR23.94
  
 SB
3
Jedah Caldwell
Jedah Caldwell ('98)
USA24.13
  
 SB
4
Jerinique Brooks
Jerinique Brooks ('96)
BAH24.45
  
 SB
Finale C
1.2.
1.2.
1
Tori Ray
Tori Ray ('96)
USA23.90
  
 PB
2
Nilaja Florence
Nilaja Florence 
USA24.16
  
 PB
3
Sun-Sara Williams
Sun-Sara Williams ('98)
USA24.78
  
 SB
4
Morganne Mukes
Morganne Mukes 
USA24.84
  
 SB
Finale D
1.2.
1.2.
1
Nia Lundy
Nia Lundy ('99)
USA24.02
  
 PB
Finale E
1.2.
1.2.
1
Scovia Ayikoru
Scovia Ayikoru ('94)
UGA24.36
  
NR PB
2
Shaianne Sipsey
Shaianne Sipsey 
USA24.56
  
 PB
Finale F
1.2.
1.2.
1
Aisha Southern
Aisha Southern 
USA24.36
  
 PB
2
Georgia McDevitt
Georgia McDevitt 
USA24.69
  
 PB
3
Mya Johnson
Mya Johnson 
USA24.74
  
 PB
Finale G
1.2.
1.2.
1
Payton Russell
Payton Russell ('99)
USA24.69
  
 PB
Finale H
1.2.
1.2.
1
D'Nia Freeman
D'Nia Freeman ('99)
BAH24.81
  
 PB
Finale I
1.2.
1.2.
1
Chastity Pickett
Chastity Pickett 
USA24.83
  
 PB
3
Megan Dunn
Megan Dunn ('99)
CAN25.61
  
 PB
5
Melanie Welsing
Melanie Welsing ('99)
GER26.45
  
 PB
Finale J
1.2.
1.2.
1
Fabiona Jackson-Jenkins
Fabiona Jackson-Jenkins 
USA24.88
  
 PB
Finale K
1.2.
1.2.
1
Melicia Mouzzon
Melicia Mouzzon ('01)
USA24.88
  
 PB
Finale X
1.2.
1.2.
3
Mackinzie Petitt
Mackinzie Petitt ('96)
USA26.01
  
 PB
K 400 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Stephanie Davis
Stephanie Davis ('99)
USA53.10
  
 SB
2
Joanna Atkins
Joanna Atkins ('89)
USA53.37
  
 SB
3
Tori Ray
Tori Ray ('96)
USA53.62
  
 PB
4
Honour Finley
Honour Finley ('99)
USA54.30
  
 SB
Finale B
1.2.
1.2.
1
Mariah Kuykendoll
Mariah Kuykendoll ('98)
USA54.37
  
 PB
2
Ashley Kelly
Ashley Kelly ('91)
IVB55.39
  
 SB
3
Sun-Sara Williams
Sun-Sara Williams ('98)
USA56.63
  
 SB
Finale C
1.2.
1.2.
1
Nia Lundy
Nia Lundy ('99)
USA54.39
  
 PB
Finale D
1.2.
1.2.
1
Pearl Nagbe
Pearl Nagbe ('01)
USA55.34
  
 PB
2
Scovia Ayikoru
Scovia Ayikoru ('94)
UGA55.46
  
 PB
Finale E
1.2.
1.2.
1
De'Andreah Young
De'Andreah Young 
USA55.68
  
 PB
2
Eden Senior
Eden Senior 
CAN56.46
  
 PB
Finale F
1.2.
1.2.
1
Payton Russell
Payton Russell ('99)
USA56.09
  
 
2
Channelle Hodges
Channelle Hodges 
USA56.54
  
 PB
Finale G
1.2.
1.2.
1
Cemere Petty
Cemere Petty ('99)
USA56.16
  
 SB
2
Angel Frank
Angel Frank ('01)
USA56.54
  
 PB
Finale H
1.2.
1.2.
1
Jezelle Shaw
Jezelle Shaw ('97)
JAM56.36
  
 PB
2
Joy Abu
Joy Abu ('99)
NGR56.76
  
 PB
3
Ta-Halia Fairman
Ta-Halia Fairman ('01)
USA56.92
  
 PB
Finale I
1.2.
1.2.
1
Nyah Gore
Nyah Gore ('02)
USA57.00
  
 PB
K 800 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Emma Kuntz
Emma Kuntz ('99)
USA2:11.81
  
 SB
2
Ashley Brown
Ashley Brown ('98)
USA2:12.97
  
 PB
3
Syd Steele
Syd Steele 
USA2:14.18
  
 PB
4
Alyssa Leclaire
Alyssa Leclaire 
USA2:15.47
  
 SB
K 1 mile    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Gabrielle Jennings
Gabrielle Jennings ('98)
USA4:39.97
  
 PB
2
Hannah Steelman
Hannah Steelman ('99)
USA4:47.40
  
 SB
3
Nuria Tillo
Nuria Tillo ('98)
ESP4:53.59
  
 SB
Finale D
1.2.
1.2.
3
Tina Cesnik
Tina Cesnik ('99)
SLO5:10.25
  
 SB
K 3000 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
6
Tina Cesnik
Tina Cesnik ('99)
SLO10:37.63
  
 SB
Finale E
1.2.
1.2.
1
Nicole McMillen
Nicole McMillen 
CAN9:39.38
  
 PB
2
Melissa Anastasakis
Melissa Anastasakis ('98)
CAN9:42.78
  
 PB
3
Lauren Peterson
Lauren Peterson ('01)
USA9:52.46
  
 PB
4Maria AhmMaria Ahm ('98)DEN9:53.69
  
 PB
5
Heather Stone
Heather Stone 
USA9:55.30
  
 PB
6
Lydia van Dijk
Lydia van Dijk 
NED10:05.22
  
 PB
K 5000 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Hanna Twine
Hanna Twine 
USA17:26.11
  
 PB
2
Grace Dwyer
Grace Dwyer 
USA17:29.18
  
 SB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Jeanine Williams
Jeanine Williams ('97)
JAM8.19
  
 
1
Caitlyn Little
Caitlyn Little ('99)
USA8.45
  
 
2
Ebony Morrison
Ebony Morrison ('94)
USA8.23
  
 
2
Jazmine Tilmon
Jazmine Tilmon ('01)
USA8.49
  
 
3
Adetoun Oluwole
Adetoun Oluwole 
USA8.36
  
 PB
4
Caitlyn Little
Caitlyn Little ('99)
USA8.38
  
 
5
Breana Norman
Breana Norman ('92)
USA8.40
  
 SB
6
Mulern Jean
Mulern Jean ('92)
HAI8.41
  
 
7
Dara Perry
Dara Perry 
USA8.55
  
 
Finale B
1.2.
1.2.
1
Destiny Shippy
Destiny Shippy ('99)
USA8.75
  
 PB
3
Courtney Higgins
Courtney Higgins ('98)
USA8.97
  
 
6
Erica Evans
Erica Evans 
USA9.26
  
 SB
Finale D
1.2.
1.2.
1
Elise Hoel Ulseth
Elise Hoel Ulseth ('99)
NOR9.00
  
 =PB
4
Megan Dunn
Megan Dunn ('99)
CAN9.14
  
 
Finale E
1.2.
1.2.
5
Madison Reynolds
Madison Reynolds 
USA9.38
  
 
Finale F
1.2.
1.2.
3
Mackinzie Petitt
Mackinzie Petitt ('96)
USA9.31
  
 
5
Anika Weisbrod
Anika Weisbrod 
USA9.48
  
 
Indledende heats1.2.
Indledende 1
1.2.
1.2.
1
Jeanine Williams
Jeanine Williams ('97)
JAM8.28
  
 
2
Caitlyn Little
Caitlyn Little ('99)
USA8.48
  
 
3
Pitchford Mallory
Pitchford Mallory ('98)
USA8.58
  
 
4
Jenny Koehne
Jenny Koehne 
USA8.68
  
 
5
Destiny Shippy
Destiny Shippy ('99)
USA8.77
  
 PB
7
Elise Hoel Ulseth
Elise Hoel Ulseth ('99)
NOR9.12
  
 
Indledende 2
1.2.
1.2.
1
Mulern Jean
Mulern Jean ('92)
HAI8.42
  
 
2
Dara Perry
Dara Perry 
USA8.46
  
 SB
8
Caroline Edmondson
Caroline Edmondson 
USA9.25
  
 
Indledende 3
1.2.
1.2.
1
Ebony Morrison
Ebony Morrison ('94)
USA8.20
  
 
2
Jazmine Tilmon
Jazmine Tilmon ('01)
USA8.50
  
 
3
Chaneal Harris
Chaneal Harris ('99)
JAM8.78
  
 
7
Courtney Higgins
Courtney Higgins ('98)
USA9.10
  
 
Indledende 4
1.2.
1.2.
1
Breana Norman
Breana Norman ('92)
USA8.42
  
 SB
2
Adetoun Oluwole
Adetoun Oluwole 
USA8.58
  
 
3
Brooke Stith
Brooke Stith ('99)
USA8.71
  
 
K Højdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
14
Shakaiya Bradford
Shakaiya Bradford 
USA1.50
  
 PB
 
1.45
XXO
1.50 PB
  O
1.55
XXX
     
K Stangspring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Hannah Togami
Hannah Togami 
USA3.70
  
 PB
 
3.05 PB
  O
3.25 PB
  O
3.40 PB
 XO
3.55 PB
XXO
3.70 PB
 XO
3.76
XXX
  
K Længdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Courtney Higgins
Courtney Higgins ('98)
USA5.99
  
 PB
 
  X5.99 PB5.80  X    
2
Alicia Dawson
Alicia Dawson 
USA5.75
  
 
 
5.645.385.755.66    
3
Ars'Breana Tyler
Ars'Breana Tyler 
USA5.62
  
 
 
  X5.62  X5.62    
7
Anika Weisbrod
Anika Weisbrod 
USA5.46
  
 SB
 
3.705.38  X5.46 SB    
20
Madison Reynolds
Madison Reynolds 
USA5.18
  
 PB
 
  X  X  X5.18 PB    
23
Melanie Welsing
Melanie Welsing ('99)
GER5.11
  
 PB
 
4.96 PB5.11 PB  X  X    
36
Tamara Damjanović
Tamara Damjanović ('98)
SRB4.86
  
 SB
 
4.86 SB  X  X  X    
K Trespring     
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
3
Tamara Damjanović
Tamara Damjanović ('98)
SRB11.83
  
 SB
 
  X11.83 SB11.5511.40    
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Tavia Ranger
Tavia Ranger ('97)
JAM13.23
  
 PB
 
  X12.28 PB13.23 PB  X    
9
Shakaiya Bradford
Shakaiya Bradford 
USA11.56
  
 
 
11.5611.25  X  X    
34
Mackinzie Petitt
Mackinzie Petitt ('96)
USA9.57
  
 
 
9.57  X  X  X    
K 4 x 400 m stafet    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
N. Carolina A&t 
N. Carolina A&t  
USA3:36.72
  
 
  Tori Ray, Payton Russell, Nia Lundy
2
South Carolina 
South Carolina  
USA3:38.49
  
 
  Stephanie Davis
M Højdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Kaleb Clark
Kaleb Clark 
USA2.08
  
 
 
1.98
  O
2.03
XXO
2.08
 XO
2.13
XXX
    
2
Tre'Anterius Brooks
Tre'Anterius Brooks 
USA2.03
  
 
 
1.98
  O
2.03
 XO
2.08
XXX
     
2
Slavko Stević
Slavko Stević 
SRB2.03
  
 
 
1.98
  O
2.03
 XO
2.08
XXX
     
4
Jaasiel Torres
Jaasiel Torres ('99)
USA2.03
  
 SB
 
1.93 SB
  O
1.98 SB
  O
2.03 SB
XXO
2.08
XXX
    
5
Connor Langdon
Connor Langdon 
USA1.98
  
 SB
 
1.93 SB
  O
1.98 SB
  O
2.03
XXX
     
M Stangspring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Keon Howe
Keon Howe ('96)
USA5.25
  
 
 
5.10
  O
5.20
 XO
5.25
 XO
5.30
XXX
    
2
Carter Clasper
Carter Clasper ('97)
USA4.90
  
 
 
4.80
 XO
4.90
  O
5.00
XXX
     
3
Elijah Cole
Elijah Cole ('98)
USA4.90
  
 
 
4.90
 XO
5.00
XXX
      
4
Jordan McClung
Jordan McClung 
USA4.80
  
 
 
4.60
  O
4.70
 XO
4.80
  O
4.90
XXX
    
5
Jake Justice
Jake Justice 
USA4.70
  
 PB
 
4.50
  O
4.60
  O
4.70 PB
  O
4.80
XXX
    
6
Devin Merrick
Devin Merrick 
USA4.70
  
 SB
 
4.60 SB
 XO
4.70 SB
  O
4.90
XXX
     
7
Sam Blumer
Sam Blumer 
USA4.70
  
 SB
 
4.60 =SB
  O
4.70 SB
 XO
4.90
XXX
     
8
Jonathan Togami
Jonathan Togami 
USA4.60
  
 PB
 
4.35
 XO
4.50
  O
4.60 PB
  O
4.70
XXX
    
9
Zane Griffith
Zane Griffith 
USA4.60
  
 =PB
 
4.35 SB
 XO
4.50 SB
 XO
4.60 =PB
  O
4.70
XXX
    
M Længdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Jamie Brown
Jamie Brown 
USA7.50
  
 SB
 
7.21 SB  X7.50 SB7.17  X  X  
2
Reginald Steele
Reginald Steele ('92)
USA7.46
  
 
 
7.167.36  X  X7.307.46  
3
Dameon Creary
Dameon Creary ('98)
JAM7.37
  
 SB
 
7.10 SB7.37 SB7.26  X    
4
Jonas Elusme
Jonas Elusme ('91)
USA7.29
  
 SB
 
6.947.19 SB7.116.827.29 SB  X  
5
Will Williams
Will Williams ('95)
USA7.28
  
 SB
 
7.28 SB  X7.207.09    
6
Otis Slayton
Otis Slayton 
USA7.28
  
 
 
7.28  X  X  X6.856.71  
7
Rodney Ruffin
Rodney Ruffin ('97)
USA7.16
  
 SB
 
7.16 SB  X  X  X    
8
Dallas Wise
Dallas Wise 
USA7.00
  
 
 
6.627.006.826.626.846.87  
9
Colby Thorn
Colby Thorn 
USA6.99
  
 SB
 
6.86 SB6.97 SB  X6.72  X6.99 SB  
M Trespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Malik Crandle
Malik Crandle 
USA15.98
  
 PB
 
15.4415.3415.98 PB15.55  X  –  
2
Treyvon Ferguson
Treyvon Ferguson 
USA15.73
  
 PB
 
15.0215.44 SB  X14.8315.4315.73 PB  
3
Richie Sadler
Richie Sadler 
USA14.95
  
 
 
14.95  X14.8714.80  X  X  
4
Evan Hailes
Evan Hailes ('98)
USA14.58
  
 PB
 
13.90 SB13.8314.42 SB14.2012.8014.58 PB  
5
Tyler Thimsen
Tyler Thimsen 
USA14.54
  
 PB
 
14.30 PB14.54 PB14.3014.2614.4114.44  
6
Keyonte Midgett
Keyonte Midgett ('01)
USA14.47
  
 
 
13.4214.47  X14.06  X14.13  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Eric Favors
Eric Favors ('96)
IRL19.01
  
NR SB
 
17.7617.8018.4218.4718.93 NR SB19.01 NR SB  
2
Chris Van Niekerk
Chris Van Niekerk 
RSA17.39
  
 PB
 
16.6117.39 PB16.8116.9716.52  X  
3
Jaekob Vollbrecht
Jaekob Vollbrecht 
USA17.37
  
 
 
16.7017.0617.3716.87  X  X  
4
Ebenezer Belayneh
Ebenezer Belayneh ('98)
USA16.62
  
 PB
 
15.9216.0016.2616.00  X16.62 PB  
5
Ryan Davis
Ryan Davis ('95)
USA16.18
  
 
 
15.0715.33  X  X16.18  X  
6
Obie Taylor
Obie Taylor 
USA16.05
  
 PB
 
  X  X15.4415.6516.05 PB  X  
M Vægtkast 15.89 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Ryan Davis
Ryan Davis ('95)
USA22.20
  
 PB
 
  X20.6122.05 PB  X21.1822.20 PB  
2
JP Caglione
JP Caglione 
USA19.80
  
 PB
 
19.80 PB19.1418.55  X  X  X  
3
Malik Paul
Malik Paul 
USA19.52
  
 PB
 
  X19.52 PB18.9819.2719.12  X  
K Højdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Inika McPherson
Inika McPherson ('86)
USA1.90
  
 SB
 
1.84
XXO
1.90 SB
XXO
1.96
XXX
     
2
Saniel Atkinson Grier
Saniel Atkinson Grier ('91)
JAM1.81
  
 SB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75 SB
  O
1.81 SB
XXO
1.84
XXX
  
3
Jordan Fields
Jordan Fields ('98)
USA1.70
  
 
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75
XXX
    
K Stangspring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Alina McDonald
Alina McDonald ('97)
USA4.40
  
 =PB
 
4.05
  O
4.15
  O
4.25
  O
4.35
  O
4.40 =PB
 XO
4.50
XXX
  
2
Marissa Kalsey
Marissa Kalsey ('94)
USA4.25
  
 SB
 
4.05
  O
4.15 =SB
 XO
4.25 SB
 XO
4.35
XXX
    
3
Sommer Knight
Sommer Knight ('99)
USA4.15
  
 PB
 
3.95
 XO
4.05 SB
  O
4.15 PB
 XO
4.25
XXX
    
3
Hailey Sweatman
Hailey Sweatman 
USA4.15
  
 
 
4.05
 XO
4.15
 XO
4.25
XXX
     
5
Mackenzie Horn
Mackenzie Horn ('99)
USA3.95
  
 
 
3.75
  O
3.85
  O
3.95
  O
4.05
XXX
    
6
Louisa Washburn
Louisa Washburn 
USA3.85
  
 PB
 
3.40 SB
  O
3.55 SB
  O
3.65 SB
  O
3.75 PB
 XO
3.85 PB
  O
3.95
XXX
  
7
Grace Hotchkiss
Grace Hotchkiss ('02)
USA3.85
  
 PB
 
3.40
 XO
3.55
  O
3.65
 XO
3.75
  O
3.85 PB
 XO
3.95
XXX
  
8
Riley Felts
Riley Felts ('01)
USA3.85
  
 SB
 
3.65
  O
3.85 SB
XXO
3.95
XXX
     
9
Isabel Saridakis
Isabel Saridakis 
USA3.75
  
 PB
 
3.55 SB
  O
3.65 PB
  O
3.75 PB
 XO
3.85
XXX
    
10
Adele Blalock
Adele Blalock 
USA3.75
  
 
 
3.75
XXO
3.85
XXX
      
K Længdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Tiffany Flynn
Tiffany Flynn ('95)
USA6.21
  
 
 
6.095.876.166.056.036.21  
2
Imani Oliver
Imani Oliver ('93)
USA6.17
  
 PB
 
6.11 PB6.13 PB5.91  X  X6.17 PB  
3
Jenny Koehne
Jenny Koehne 
USA6.10
  
 PB
 
6.10 PB  X  X5.865.936.00  
4
Brittany Jones
Brittany Jones 
USA6.07
  
 
 
5.616.075.735.975.465.97  
5
Beatrice Puiu
Beatrice Puiu ('86)
ROU5.97
  
 SB
 
5.745.97 SB  X5.715.845.80  
6
Georgia McDevitt
Georgia McDevitt 
USA5.66
  
 
 
5.665.655.555.445.455.57  
7
Brooke Stith
Brooke Stith ('99)
USA5.66
  
 
 
  X5.66  X5.355.62  X  
8
Elise Hoel Ulseth
Elise Hoel Ulseth ('99)
NOR5.64
  
 SB
 
5.64 SB  X5.55  X5.54  X  
Allison Davis
Allison Davis ('99)
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
K Trespring     
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Tiffany Flynn
Tiffany Flynn ('95)
USA13.21
  
 SB
 
  X13.05  X13.21 SB  X  X  
2
Hanifah Abdulqadir
Hanifah Abdulqadir 
JAM12.87
  
 =SB
 
12.71  –  –12.6812.87 =SB12.75  
3
Aliyah Newman
Aliyah Newman ('99)
USA12.35
  
 SB
 
  X  X12.15 SB  X  X12.35 SB  
4
Hailey Huston Myles
Hailey Huston Myles 
USA12.34
  
 PB
 
  X12.1812.14  X  X12.34 PB  
5
Brittany Jones
Brittany Jones 
USA12.17
  
 PB
 
  X11.7911.81  X12.17 PB  X  
6
Adetoun Oluwole
Adetoun Oluwole 
USA12.05
  
 
 
  X  X12.0511.75  X11.96  
7
Alisha St. Louis
Alisha St. Louis 
TTO12.03
  
 
 
11.94  X12.03  X  X11.61  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Brittany Cox
Brittany Cox ('88)
USA15.50
  
 
 
15.1614.96  X15.50  X15.12  
2
Kathleen Young
Kathleen Young ('99)
USA15.00
  
 SB
 
  X  X14.48 SB  X  X15.00 SB  
3
Loren James
Loren James 
USA14.80
  
 PB
 
14.0814.5814.80 PB14.5314.35  X  
4
Carisma Holland
Carisma Holland ('99)
USA14.43
  
 
 
13.5614.40  X  X13.6514.43  
5
Makayla McGowan
Makayla McGowan ('98)
USA14.41
  
 =PB
 
14.41 =PB14.2513.7514.0514.19  X  
6
Shannon Moise
Shannon Moise 
USA13.86
  
 
 
  X13.5113.78  X13.8613.56  
7
Kiyanna Thomas
Kiyanna Thomas 
USA13.67
  
 
 
13.44  X13.67  X  X13.50  
8
Beatrice Puiu
Beatrice Puiu ('86)
ROU13.43
  
 
 
13.4312.0712.84  X13.2913.15  
K Vægtkast 9.08 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Brittany Cox
Brittany Cox ('88)
USA19.89
  
 SB
 
18.2119.81 SB19.89 SB  X  X  X  
2
Ayana Culhane
Ayana Culhane 
USA18.48
  
 PB
 
  X  X18.48 PB  X  X  X  
3
Amanda Murphy
Amanda Murphy 
USA18.30
  
 
 
17.3017.2017.9317.3618.3018.12  
4
Milan Williams
Milan Williams 
USA17.72
  
 SB
 
17.57 SB17.72 SB  X  X  X  X  
5
Mateya Haintz
Mateya Haintz ('01)
USA17.43
  
 
 
17.3017.1517.43  X  X16.59  
6
Keturah Hunter
Keturah Hunter 
USA17.23
  
 
 
  X  X17.2316.80  X  X  

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne