Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: DM Master inde 1‐2.2.2020 Inde

M30 3000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Henrik Strange BrokHenrik Strange Brok ('89)VEXA HLM Running9:20.65
  
 
K30 60 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Inke WenzelInke Wenzel ('90)Aalborg Øst RRC8.55
  
 
K30 200 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Inke WenzelInke Wenzel ('90)Aalborg Øst RRC28.89
  
 PB
K30 400 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Inke WenzelInke Wenzel ('90)Aalborg Øst RRC1:06.21
  
 PB
M35 200 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM24.86
  
 
M35 400 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Jacob Møller-IversenJacob Møller-Iversen ('81)Skive AM1:19.62
  
 PB
M35 800 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Aladdin BouhaniaAladdin Bouhania ('84)Aarhus 19002:06.52
  
 SB
2Kenneth Holm PetersenKenneth Holm Petersen ('82)Aarhus 19002:17.16
  
 PB
3Rasmus Lütken TonsbergRasmus Lütken Tonsberg ('84)HLLH2:41.53
  
 PB
4Jacob Møller-IversenJacob Møller-Iversen ('81)Skive AM3:13.26
  
 SB
M35 1500 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Peter Vestergaard JensenPeter Vestergaard Jensen ('84)NBRO4:14.13
  
 PB
2Aladdin BouhaniaAladdin Bouhania ('84)Aarhus 19004:22.85
  
 SB
3Jacob Møller-IversenJacob Møller-Iversen ('81)Skive AM6:29.21
  
 SB
M35 3000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Peter Vestergaard JensenPeter Vestergaard Jensen ('84)NBRO9:08.91
  
 SB
2Mads KarlssonMads Karlsson ('84)AGF Atletik9:33.01
  
 PB
3Rasmus Lütken TonsbergRasmus Lütken Tonsberg ('84)HLLH11:13.55
  
 PB
K35 3000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Lise Kandborg SørensenLise Kandborg Sørensen ('85)AGF Atletik10:48.82
  
 SB
M40 60 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Anders Juul JensenAnders Juul Jensen ('80)AK Holstebro8.60
  
 PB
M40 200 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Martin KjærMartin Kjær ('79)HLLH29.30
  
 PB
M40 400 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Hans-Henrik DamgaardHans-Henrik Damgaard ('79)AGF Atletik59.20
  
 PB
2Anders Juul JensenAnders Juul Jensen ('80)AK Holstebro1:07.71
  
 PB
M40 800 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Mads KlinksgaardMads Klinksgaard ('79)Aalborg Øst RRC2:08.15
  
 PB
M40 1500 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Mads KlinksgaardMads Klinksgaard ('79)Aalborg Øst RRC4:17.08
  
 PB
2Martin KjærMartin Kjær ('79)HLLH4:33.10
  
 PB
M40 3000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Mads KlinksgaardMads Klinksgaard ('79)Aalborg Øst RRC9:15.22
  
 PB
2Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)KIF9:28.05
  
 SB
3Martin KjærMartin Kjær ('79)HLLH9:28.37
  
 PB
M40 Trespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Anders Juul JensenAnders Juul Jensen ('80)AK Holstebro9.30
  
 SB
 
9.20 SB9.30 SB      
K40 60 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Marie-Louise Levy PaezMarie-Louise Levy Paez ('79)Hvidovre AM / SWE8.96
  
 
K40 200 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Kathrine Dahl LarsenKathrine Dahl Larsen ('79)Frederiksberg IF31.10
  
 PB
K40 800 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Kathrine Dahl LarsenKathrine Dahl Larsen ('79)Frederiksberg IF2:55.44
  
 SB
K40 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Marie-Louise Levy PaezMarie-Louise Levy Paez ('79)Hvidovre AM / SWE10.50
  
 PB
M45 60 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Kim VilborgKim Vilborg ('72)Greve Atletik7.85
  
 PB
2Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73)Esbjerg AM8.07
  
 PB
M45 200 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Kim VilborgKim Vilborg ('72)Greve Atletik25.81
  
 SB
M45 400 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Kim VilborgKim Vilborg ('72)Greve Atletik58.04
  
 PB
M45 1500 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 4:34.09
  
 PB
2Lars H. BjerregaardLars H. Bjerregaard ('75)Greve Trim4:46.66
  
 PB
M45 3000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Signar RøsvikSignar Røsvik ('74)TRIF9:16.06
  
DR45 PB
2Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 9:50.67
  
 SB
3Lars H. BjerregaardLars H. Bjerregaard ('75)Greve Trim9:56.78
  
 PB
M45 Højdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF1.65
  
 SB
 
1.47 SB
  O
1.59 SB
  O
1.62 SB
 XO
1.65 SB
 XO
1.68
XXX
   
M45 Stangspring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF3.90
  
 PB
 
3.50 SB
 XO
3.70 SB
 XO
3.80 =PB
  O
3.90 PB
  O
4.00
XXX
   
K45 60 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik9.08
  
 PB
2Smadar MarkussenSmadar Markussen ('75)FIF Hillerød9.59
  
 PB
K45 200 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Marianne FruergaardMarianne Fruergaard ('71)Skive AM30.99
  
 PB
2Smadar MarkussenSmadar Markussen ('75)FIF Hillerød33.76
  
 PB
K45 400 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Marianne FruergaardMarianne Fruergaard ('71)Skive AM1:08.87
  
 PB
K45 1500 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Smadar MarkussenSmadar Markussen ('75)FIF Hillerød6:09.06
  
 PB
K45 3000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Charlotte BernerCharlotte Berner ('72)AGF Atletik12:26.19
  
 PB
K45 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik10.49
  
 SB
 
  X9.44 SB9.76 SB10.04 SB  X10.49 SB  
2Dorte HousingDorte Housing ('75)Randers Freja9.16
  
 PB
 
9.16 PB8.909.049.008.669.02  
M50 60 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF8.12
  
 SB
2Karl Boe NielsenKarl Boe Nielsen ('68)Aalborg Øst RRC8.90
  
 SB
3Lars RasmussenLars Rasmussen ('66)Aalborg Øst RRC10.11
  
 PB
M50 200 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF26.36
  
 SB
2Bjørn Lundgaard MadsenBjørn Lundgaard Madsen ('69)Skanderborg Atletik28.88
  
 PB
3Karl Boe NielsenKarl Boe Nielsen ('68)Aalborg Øst RRC29.31
  
 SB
M50 400 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Karl Boe NielsenKarl Boe Nielsen ('68)Aalborg Øst RRC1:06.11
  
 SB
M50 800 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC2:17.98
  
 SB
2Søren H. MikkelsenSøren H. Mikkelsen ('67)Vejle IF2:27.29
  
 SB
3Tommy HansenTommy Hansen ('67)Aalborg Øst RRC2:39.45
  
 PB
4Karl Boe NielsenKarl Boe Nielsen ('68)Aalborg Øst RRC2:44.10
  
 SB
5Lars RasmussenLars Rasmussen ('66)Aalborg Øst RRC2:50.39
  
 PB
M50 1500 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Niels HansenNiels Hansen Greve Trim4:36.64
  
 PB
2Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC4:39.92
  
 SB
3Tommy HansenTommy Hansen ('67)Aalborg Øst RRC5:29.41
  
 
4Karl Boe NielsenKarl Boe Nielsen ('68)Aalborg Øst RRC5:38.47
  
 SB
5Lars RasmussenLars Rasmussen ('66)Aalborg Øst RRC5:53.25
  
 PB
M50 3000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Niels HansenNiels Hansen Greve Trim10:06.90
  
 PB
2André Friis MøllerAndré Friis Møller ('68)NG&IF 13:40.23
  
 PB
M50 Højdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Rachid ZaatriRachid Zaatri ('66)Aarhus 19001.29
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.23 SB
 XO
1.26 =PB
  O
1.29 PB
  O
1.32
XXX
   
M50 Stangspring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Morten KyndbølMorten Kyndbøl ('68)Odense Atletik 3.90
  
DR50 SB
 
3.50 SB
  O
3.70 SB
  O
3.80 SB
  O
3.90 SB
XXO
4.00
XXX
   
M50 Længdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Thomas AnderssonThomas Andersson ('69)Greve Atletik5.03
  
 SB
 
4.75 SB5.03 SB  X  X  X  X  
2Rachid ZaatriRachid Zaatri ('66)Aarhus 19004.46
  
 =PB
 
  X4.46 =PB  X4.284.193.85  
M50 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Thomas AnderssonThomas Andersson ('69)Greve Atletik11.82
  
 PB
 
11.18 SB11.38 SB10.9411.38 =SB11.82 PB11.71  
2Jesper HviidJesper Hviid ('70)Randers Freja11.72
  
 PB
 
10.96 PB11.03 PB11.31 PB11.66 PB11.72 PB11.36  
3Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 10.34
  
 SB
 
  X  X  X10.34 SB  X  X  
4Rachid ZaatriRachid Zaatri ('66)Aarhus 19009.34
  
 PB
 
7.47 SB7.79 SB9.34 PB8.799.088.69  
K50 60 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas10.80
  
 SB
K50 400 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Susanne PallesenSusanne Pallesen ('67)Aarhus 19001:08.40
  
DR50 PB
K50 1500 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Susanne PallesenSusanne Pallesen ('67)Aarhus 19004:57.15
  
 SB
2Grethe Dahl LarsenGrethe Dahl Larsen ('66)Skive AM6:13.23
  
 PB
K50 3000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Susanne PallesenSusanne Pallesen ('67)Aarhus 190010:31.73
  
 SB
K50 Længdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas3.15
  
 SB
 
3.01 SB3.02 SB3.02 =SB  X3.15 SB  X  
K50 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Jeanette Svanberg Eliassen
Jeanette Svanberg Eliassen ('68)
/ NOR9.60
  
 PB
 
  X9.60 PB9.248.27  X  X  
2Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas7.84
  
 SB
 
7.47 SB7.317.84 SB7.52  X  X  
M55 60 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Calle JakobsenCalle Jakobsen ('63)FIF Hillerød7.83
  
DR55 PB
1
Martin Baranzke
Martin Baranzke ('63)
/ GER11.98
  
 PB
M55 200 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta27.19
  
 PB
1Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM30.05
  
 PB
2Erling JørgensenErling Jørgensen ('58)Skive AM30.31
  
 SB
M55 400 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta59.50
  
 PB
M55 800 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1René L. PedersenRené L. Pedersen ('61)Odense Atletik 2:20.95
  
 SB
2Lars HaldLars Hald ('62)HLLH2:56.15
  
 PB
M55 1500 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Thyge ArumThyge Arum ('61)Greve Atletik6:02.30
  
 PB
René L. PedersenRené L. Pedersen ('61)Odense Atletik DNF
  
 
M55 3000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Jan Hybner-PedersenJan Hybner-Pedersen ('63)Skive AM10:53.89
  
 
2Kurt Petri PetersenKurt Petri Petersen ('62)11:18.89
  
 PB
3Lars HaldLars Hald ('62)HLLH12:21.37
  
 PB
M55 Længdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Calle JakobsenCalle Jakobsen ('63)FIF Hillerød5.68
  
 PB
 
5.58 PB5.68 PB  X  X  X  X  
2
Martin Baranzke
Martin Baranzke ('63)
/ GER4.76
  
 PB
 
4.52 PB3.394.57 PB4.76 PB  X4.59  
M55 Trespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Martin Baranzke
Martin Baranzke ('63)
/ GER10.23
  
 PB
 
9.69 PB10.23 PB10.0410.0510.14   
M55 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Martin Baranzke
Martin Baranzke ('63)
/ GER11.33
  
 PB
 
1.18 PB  X10.60 PB10.75 PB11.33 PB  X  
2Stefan HagenStefan Hagen ('65)IK Hellas / GER9.35
  
 SB
 
8.80 SB9.13 SB8.93  X9.35 SB  X  
K55 60 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Heidi Barth
Heidi Barth ('61)
/ NOR8.81
  
 PB
2Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA9.48
  
 SB
3Tini OwildTini Owild ('64)Frederiksberg IF9.62
  
 SB
K55 200 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA32.64
  
DR55 SB
K55 Højdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA1.27
  
 SB
 
1.18 SB
  O
1.21 SB
  O
1.24 SB
  O
1.27 SB
  O
    
K55 Længdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Heidi Barth
Heidi Barth ('61)
/ NOR4.34
  
 PB
 
4.28 PB  X  X4.34 PB4.294.21  
2Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA3.84
  
 SB
 
3.81 SB  X3.573.793.84 SB3.82  
K55 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1
Heidi Barth
Heidi Barth ('61)
/ NOR8.69
  
 PB
 
8.69 PB8.30  X  X  X  X  
2Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 7.23
  
 SB
M60 60 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM8.97
  
 SB
M60 400 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM1:05.70
  
 SB
M60 800 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Johnny MøllerJohnny Møller ('59)Sparta2:34.68
  
 PB
2Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM2:37.44
  
 PB
3Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM2:41.11
  
 SB
4Erling JørgensenErling Jørgensen ('58)Skive AM2:42.08
  
 SB
5Ole MiddelhedeOle Middelhede ('58)Aarhus 19002:44.32
  
 SB
M60 1500 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM4:59.17
  
 SB
2Johnny MøllerJohnny Møller ('59)Sparta5:04.60
  
 PB
3Jesper MariegaardJesper Mariegaard ('57)ALK5:27.28
  
 PB
M60 3000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM10:55.03
  
 SB
2Mads Tudvad JensenMads Tudvad Jensen ('60)Aarhus 190011:03.90
  
 SB
3Johnny MøllerJohnny Møller ('59)Sparta11:11.99
  
 PB
4Jesper MariegaardJesper Mariegaard ('57)ALK11:46.62
  
 PB
5Villy HøgVilly Høg ('57)Skanderborg LK12:12.25
  
 PB
M60 60 m hæk 84.0 cm, 8 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja11.67
  
 PB
M60 Højdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød1.44
  
 
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
 XO
1.47
XXX
   
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja1.41
  
 SB
 
1.35 SB
 XO
1.38 SB
  O
1.41 SB
XXO
1.44
XXX
    
M60 Stangspring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Mogens SørensenMogens Sørensen ('59)Odense Atletik 3.10
  
DR60 SB
 
2.70 SB
  O
2.80 SB
  O
2.90 SB
  O
3.00 SB
  O
3.10 SB
 XO
3.20
XXX
  
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja2.60
  
 SB
 
2.40 SB
 XO
2.50 SB
 XO
2.60 SB
 XO
2.70
XXX
    
M60 Længdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM4.07
  
 SB
 
3.66 SB3.493.74 SB4.07 SB  X3.53  
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja4.02
  
 SB
 
3.89 SB4.02 SB3.82  X  X3.90  
M60 Trespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja8.78
  
 SB
 
8.29 SB8.37 SB  X8.78 SB  X  X  
M60 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM10.47
  
 PB
 
10.02 PB9.6710.47 PB10.4210.2710.43  
2Mogens SørensenMogens Sørensen ('59)Odense Atletik 10.37
  
 PB
 
9.58 SB8.739.99 SB  X10.37 PB9.72  
3Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød10.19
  
 PB
 
10.08 PB9.759.9710.19 PB9.7210.19 =PB  
K60 60 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC10.00
  
 SB
K60 200 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC34.21
  
 SB
K60 400 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC1:17.54
  
DR60 SB
K60 800 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC2:59.87
  
 SB
K60 1500 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC6:01.40
  
DR60 
K60 3000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Lone LercheLone Lerche ('59)Atletica14:20.94
  
 SB
K60 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Gerda RibjergGerda Ribjerg ('60)Fremad Holbæk11.11
  
 SB
 
10.45 SB11.10 SB10.8910.9510.9311.11 SB  
2Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød10.06
  
 SB
 
10.06 SB  X  X9.369.59  X  
M65 60 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Anders MathiesenAnders Mathiesen ('55)Amager AC8.66
  
 SB
2Steen Skovgaard LarsenSteen Skovgaard Larsen ('54)Greve Atletik8.97
  
 SB
3
Heinrich Latz
Heinrich Latz ('52)
/ GER10.49
  
 PB
M65 200 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Anders MathiesenAnders Mathiesen ('55)Amager AC29.56
  
 SB
2Steen Skovgaard LarsenSteen Skovgaard Larsen ('54)Greve Atletik29.89
  
 PB
3Lars BersåLars Berså ('55)AGF Atletik31.25
  
 PB
M65 400 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Lars BersåLars Berså ('55)AGF Atletik1:12.05
  
 PB
2
Heinrich Latz
Heinrich Latz ('52)
/ GER1:34.23
  
 PB
M65 800 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Ove LaustenOve Lausten ('54)Vejle IF3:00.96
  
 PB
M65 3000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Laurids JakobsenLaurids Jakobsen ('52)Viborg AM11:14.40
  
 SB
2Alf KlærkeAlf Klærke ('51)12:56.68
  
 PB
M65 Højdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Steen Skovgaard LarsenSteen Skovgaard Larsen ('54)Greve Atletik1.20
  
 SB
 
1.08 SB
  O
1.20 SB
  O
1.23
XXX
     
2Jens Peter JensenJens Peter Jensen ('55)Viborg AM0.96
  
 SB
 
0.90 SB
  O
0.93 SB
 XO
0.96 SB
XXO
0.99
XXX
    
M65 Stangspring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC2.20
  
 SB
 
2.00 SB
 XO
2.20 SB
XXO
2.30
XXX
     
M65 Længdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Ove LaustenOve Lausten ('54)Vejle IF3.35
  
 SB
 
  X3.35 SB3.17  X  X2.99  
M65 Trespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Jens Peter JensenJens Peter Jensen ('55)Viborg AM4.52
  
 SB
 
4.33 SB4.314.52 SB4.504.424.42  
M65 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Ib RasmussenIb Rasmussen ('55)Randers Freja10.15
  
 PB
 
10.15 PB  X  X  X9.77  X  
2Jens Peter JensenJens Peter Jensen ('55)Viborg AM8.39
  
 SB
 
8.39 SB8.187.988.007.998.10  
K65 60 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM10.97
  
 SB
K65 200 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM39.55
  
 
K65 60 m hæk 76.2 cm, 7 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM13.91
  
 SB
K65 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM11.11
  
 SB
 
11.11 SB11.11 =SB11.0210.82  X  X  
2Ulla V. JensenUlla V. Jensen ('51)Glostrup IC8.39
  
 PB
 
  X7.85 PB8.39 PB7.938.038.15  
3Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik 7.89
  
 SB
 
7.50 SB7.55 SB7.76 SB7.137.89 SB7.52  
M70 60 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød10.69
  
 PB
M70 200 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Ole SørensenOle Sørensen ('50)Atletica35.08
  
 SB
M70 400 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Ole SørensenOle Sørensen ('50)Atletica1:18.70
  
 SB
M70 800 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Ole SørensenOle Sørensen ('50)Atletica3:11.45
  
DR70 SB
M70 1500 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Ole SørensenOle Sørensen ('50)Atletica6:13.76
  
 SB
M70 3000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Ole SørensenOle Sørensen ('50)Atletica12:49.16
  
DR70 SB
M70 60 m hæk 76.2 cm, 7 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød16.40
  
 PB
M70 Højdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød1.05
  
 =PB
 
0.99
 XO
1.02
  O
1.05 =PB
 XO
1.08
XXX
    
M70 Længdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød3.10
  
 
 
2.812.713.01  X3.103.02  
M70 Trespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød6.69
  
 PB
 
6.62 PB6.69 PB      
M70 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 10.72
  
 SB
 
10.72 SB10.2410.2910.5210.5410.44  
2Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik10.56
  
 SB
 
9.8110.56 SB10.339.779.85  X  
3Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød8.62
  
 PB
 
8.62 PB  X8.018.297.887.78  
K70 60 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Ingela BluhmIngela Bluhm ('46)HGF AM10.11
  
 SB
K70 400 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Ingerlise VillumIngerlise Villum ('49)Viborg AM1:23.78
  
 SB
K70 800 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Ingerlise VillumIngerlise Villum ('49)Viborg AM3:13.17
  
 SB
K70 3000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Marianne GramMarianne Gram ('50)Skive AM15:42.57
  
 SB
K70 Højdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Poula JensenPoula Jensen ('50)IAM0.84
  
 SB
 
0.75 SB
  O
0.78 SB
 XO
0.81 SB
 XO
0.84 SB
 XO
0.87
XXX
   
K70 Længdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Ingela BluhmIngela Bluhm ('46)HGF AM3.21
  
 SB
 
2.98 SB2.893.12 SB  X3.043.21 SB  
K70 Trespring     
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Poula JensenPoula Jensen ('50)IAM3.32
  
DR70 SB
 
3.04 SB3.17 SB3.17 =SB3.32 SB    
K70 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM7.68
  
 
 
7.327.557.647.68  X7.53  
2Poula JensenPoula Jensen ('50)IAM4.85
  
 SB
 
4.44 SB4.244.82 SB4.85 SB4.784.49  
M75 60 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190012.23
  
 SB
M75 200 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190043.32
  
 SB
M75 1500 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Leif Møller PedersenLeif Møller Pedersen ('45)Odense Atletik 7:08.12
  
 PB
M75 Højdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19000.99
  
 SB
 
0.90 SB
  O
0.96 SB
  O
0.99 SB
  O
1.02
XXX
    
M75 Stangspring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19001.60
  
 SB
 
1.50 SB
  O
1.60 SB
XXO
      
M75 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19007.69
  
 SB
 
7.69 SB7.627.337.607.417.48  
K75 60 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM11.87
  
DR75 SB
K75 200 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM42.00
  
DR75 SB
2Inger KierderleInger Kierderle ('42)Atletica49.67
  
 SB
K75 800 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Inger KierderleInger Kierderle ('42)Atletica4:28.91
  
 SB
K75 60 m hæk 76.2 cm, 7 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande15.03
  
 SB
K75 Højdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande1.01
  
 SB
 
0.95 SB
  O
0.98 SB
  O
1.01 SB
  O
1.04
XXX
    
K75 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande8.20
  
 SB
 
7.687.547.898.078.20 SB7.83  
2Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM8.17
  
 PB
 
8.17 PB6.987.227.78  X7.37  
M80 60 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Hans ElsborgHans Elsborg ('39)Skive AM13.11
  
 PB
M80 200 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Hans ElsborgHans Elsborg ('39)Skive AM43.55
  
 PB
M80 400 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Vagn KildsigVagn Kildsig ('40)Dianalund IF1:31.33
  
 PB
M80 800 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Vagn KildsigVagn Kildsig ('40)Dianalund IF3:23.92
  
DR80 PB
M80 1500 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Vagn KildsigVagn Kildsig ('40)Dianalund IF6:47.21
  
DR80 SB
M80 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC9.08
  
 SB
 
8.63 SB  X9.08 SB8.388.808.92  
2Flemming BrunttFlemming Bruntt ('39)Aarhus 19007.42
  
 SB
 
7.34 SB7.42 SB7.157.317.307.25  

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon