Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Fredensborg: Esrum Sø Rundt 25.8.2019

M 5 km    

Finale A

Finale
1Kristian Thygesen NerstrømKristian Thygesen Nerstrøm ('83)16:17
  
 PB
2Jim WebbJim Webb ('85)Blovstrød Løverne16:42
  
 PB
M 10 km    

Finale A

Finale
1Morten GreenMorten Green ('87)32:17
  
 
2Brian SchultzBrian Schultz 34:28
  
 PB
3Jonas BrandsbjergJonas Brandsbjerg ('76)Blovstrød Løverne35:13
  
 
4Asbjørn Eller SkaarupAsbjørn Eller Skaarup ('95)Trongårdens IF 36:17
  
 
5Antonio RocaAntonio Roca ('96)NBRO / ESP36:47
  
 
6Mads IngvardsenMads Ingvardsen 37:28
  
 PB
K 5 km    

Finale A

Finale
1Ida Nymann PetersenIda Nymann Petersen ('87)18:40
  
 PB
2Emily Oron LexnerEmily Oron Lexner ('97)Blovstrød Løverne19:30
  
 PB
3Mette Sommer FritzeMette Sommer Fritze ('79)Sparta20:16
  
 SB
4Christina Hedegård BruhnChristina Hedegård Bruhn ('75)Frederiksberg IF21:05
  
 SB
5Stine LyskovStine Lyskov ('87)21:15
  
 PB
6Dorthe GramDorthe Gram ('75)Greve Trim21:29
  
 
K 10 km    

Finale A

Finale
1Katrine SvaneKatrine Svane ('86)Blovstrød Løverne38:47
  
 
2Helle GiessingHelle Giessing ('85)43:30
  
 SB
3Birgitte Møller-ThorsøeBirgitte Møller-Thorsøe 43:42
  
 PB
4Amanda RoveltAmanda Rovelt ('96)43:51
  
 PB

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1