Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Malmö 10.2.2019 Inde

M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Sebastian Kadestål
Sebastian Kadestål ('96)
SWE22.91
  
 SB
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN22.60
  
 
Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)DEN22.98
  
 
Philip BraunPhilip Braun ('90)DEN23.22
  
 SB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)DEN23.64
  
 SB
Neloo FalckNeloo Falck ('03)DEN23.64
  
 PB
August ØstergaardAugust Østergaard ('03)DEN23.97
  
 PB
Mikkel David MarklundMikkel David Marklund ('04)DEN24.28
  
 PB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)DEN25.34
  
 PB
William ElsnerWilliam Elsner ('03)DEN25.55
  
 PB
Markus NederschierMarkus Nederschier ('05)DEN25.83
  
 PB
Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)DEN28.20
  
 PB
Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)DEN28.95
  
 
August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)DEN29.00
  
 PB
Kevin JensenKevin Jensen ('07)DEN29.11
  
 PB
Anders SilleborgAnders Silleborg ('07)DEN29.15
  
 PB
Finale B
3
Petter Roos
Petter Roos ('01)
SWE23.70
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
5
Anton Lindberg
Anton Lindberg 
SWE2:02.10
  
 PB
Yusuf AlinYusuf Alin ('95)DEN1:59.47
  
 PB
Christian Jørn HansenChristian Jørn Hansen ('91)DEN2:00.83
  
 PB
Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)DEN2:00.89
  
 PB
Julian GregersenJulian Gregersen ('98)DEN2:01.28
  
 SB
Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)DEN2:01.89
  
 PB
Villads SchouVillads Schou ('01)DEN2:06.83
  
 PB
Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)DEN2:11.45
  
 PB
Christopher StrandgaardChristopher Strandgaard ('06)DEN2:30.79
  
 
William Kragholm NørsøllerWilliam Kragholm Nørsøller ('07)DEN2:33.73
  
 PB
Anders SilleborgAnders Silleborg ('07)DEN2:36.59
  
 PB
M 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Axel Vang ChristensenAxel Vang Christensen ('04)DEN2:42.13
  
DUR D15 PB
Lucas RavnLucas Ravn ('04)DEN2:48.74
  
 PB
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Jonas AlbertsenJonas Albertsen ('03)DEN4:33.49
  
 PB
Anders Holmelund JørgensenAnders Holmelund Jørgensen ('99)DEN4:34.30
  
 SB
Gustav BendsenGustav Bendsen ('03)DEN4:38.35
  
 SB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
4
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE6.51
  
 PB
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN6.61
  
 SB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN6.56
  
 SB
Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN6.29
  
 
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)DEN6.09
  
 PB
Markus NederschierMarkus Nederschier ('05)DEN4.73
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
SWE25.56
  
 PB
2
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE25.26
  
 SB
2
Elli Johansson
Elli Johansson ('04)
SWE26.81
  
 PB
Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)DEN25.40
  
 PB
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN25.71
  
 
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)DEN26.20
  
 
Amanda BergstenAmanda Bergsten ('94)DEN26.60
  
 PB
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)DEN27.34
  
 PB
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN27.38
  
 SB
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN27.49
  
 
Katrine LundKatrine Lund ('90)DEN27.77
  
 PB
Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)DEN27.85
  
 PB
Selma BertramSelma Bertram ('03)DEN27.89
  
 PB
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)DEN28.15
  
 PB
Kirstine RædkjærKirstine Rædkjær ('91)DEN28.53
  
 PB
Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)DEN29.07
  
 PB
Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)DEN29.15
  
 PB
Maria VenborgMaria Venborg ('91)DEN29.31
  
 PB
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)DEN29.89
  
 PB
Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)DEN30.84
  
 PB
Lotte Grevy EjstrupLotte Grevy Ejstrup ('07)DEN32.00
  
 PB
Finale F
1
Lovisa Skoglund
Lovisa Skoglund ('01)
SWE26.77
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)DEN2:11.09
  
 
Josefine RytterJosefine Rytter ('94)DEN2:12.19
  
 SB
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN2:12.67
  
 
Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)DEN2:24.97
  
 PB
Alma SøttrupAlma Søttrup ('03)DEN2:30.14
  
 PB
Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)DEN2:38.54
  
 PB
Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN2:39.53
  
 PB
Finale B
3
Caroline Norrsand
Caroline Norrsand ('85)
SWE2:32.26
  
 SB
K 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Emma Kiplagat KondrupEmma Kiplagat Kondrup ('04)DEN2:54.93
  
DR22 DUR P15 PB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Majken LützenMajken Lützen ('03)DEN4:50.04
  
 PB
Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)DEN5:02.33
  
 PB
Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)DEN5:21.92
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)DEN1.42
  
 PB
Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)DEN1.25
  
 
Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)DEN1.20
  
 =PB
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Klara Ekelund
Klara Ekelund ('99)
SWE12.12
  
 SB
2
Clara Johansson
Clara Johansson ('02)
SWE11.52
  
 PB
7
Sydney Karström
Sydney Karström ('04)
SWE10.53
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Maria Brorson
Maria Brorson ('76)
SWE9.41
  
 SB
P17 200 m    
Inde
Inde
Finale C
1
Amanda Sörensson
Amanda Sörensson ('03)
SWE26.76
  
 PB
P17 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Juni Rugland
Juni Rugland ('03)
SWE4:50.37
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
6
Tova Möllerström
Tova Möllerström ('03)
SWE11.08
  
 PB
8
Johanna Berg
Johanna Berg ('03)
SWE10.25
  
 PB
P14 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Emma Löfkvist
Emma Löfkvist ('05)
SWE5.24
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint