Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Sæby: Uoff. vestdanske ungdomsmesterskaber 3 og 5 kamp 20.6.2020

D13 600 m    

Finale A

Finale
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja1:48.88
  
 PB
2Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja1:50.19
  
 PB
3Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM1:59.65
  
 PB
4Markus Sthyr NielsenMarkus Sthyr Nielsen ('07)Aalborg AM2:08.78
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM4.17
+1.6
  
 PB
 
4.17 PB
 1.6
4.11
 3.0
      
2Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja4.13 w
+2.3
  
 
 
2.83
 1.1
3.68 =PB
 1.4
4.13
 2.3
     
3Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM3.93
+0.6
  
 PB
 
3.93 PB
 0.6
3.74
 1.0
3.71
 2.5
     
4Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja3.70
+1.8
  
 PB
 
3.64 PB
 0.5
3.70 PB
 1.8
3.69
 3.0
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja8.18
  
 PB
 
8.01 PB7.678.18 PB     
2Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM7.18
  
 PB
 
6.98 PB7.18 PB6.63     
3Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja6.03
  
 PB
 
6.03 PB5.855.63     
4Markus Sthyr NielsenMarkus Sthyr Nielsen ('07)Aalborg AM5.30
  
 PB
 
5.30 PB4.364.83     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja28.56
  
 PB
 
28.56 PB  X28.56 =PB     
2Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM26.95
  
 SB
 
26.95 SB26.95 =SB26.95 =SB     
3Markus Sthyr NielsenMarkus Sthyr Nielsen ('07)Aalborg AM18.85
  
 PB
 
18.85 PB18.85 =PB18.85 =PB     
Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja NM
  
 
 
  X  X  X     
P13 80 m    
Finale 1
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8011.14 w
  
 
2Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK8011.82 w
  
 
3Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM11.86 w
  
 
4Freja Dalgaard NielsenFreja Dalgaard Nielsen ('07)Dybvad IK 13.70 w
  
 
5Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja14.49 w
  
 
Finale 2
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja11.37
  
 PB
2Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM11.73
  
 PB
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM12.50
  
 PB
4Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK8012.66
  
 PB
5Mathilde OlesenMathilde Olesen ('07)SIK8014.29
  
 SB
P13 600 m    
Finale 1
1Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM1:49.49
  
 PB
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK801:59.65
  
 PB
3Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK802:10.38
  
 PB
4Mathilde OlesenMathilde Olesen ('07)SIK802:22.42
  
 PB
5Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK803:27.97
  
 SB
Finale 2
1Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM1:46.20
  
 PB
2Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja1:59.60
  
 PB
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM2:02.95
  
 SB
4Freja Dalgaard NielsenFreja Dalgaard Nielsen ('07)Dybvad IK 2:19.84
  
 PB
5Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja2:45.43
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK804.74 w
+2.5
  
 
 
4.58
 3.4
4.55 =PB
 1.2
4.74
 2.5
     
2Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM4.38
+1.1
  
 PB
 
4.23
 2.4
4.29
 2.4
4.38 PB
 1.1
     
3Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK804.35
+1.1
  
 PB
 
4.35 PB
 1.1
4.28
 1.2
4.13
 1.6
     
4Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM4.30
+1.0
  
 PB
 
4.28
 4.4
4.30 PB
 1.0
4.08
 0.2
     
5Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM4.28 w
+2.4
  
 
 
4.28
 2.4
4.19 =PB
 0.8
4.25
 2.3
     
6Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja3.98
0.0
  
 PB
 
3.83
 2.7
3.82
 3.3
3.98 PB     
7Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK803.51
+1.9
  
 PB
 
3.44 PB
 1.9
3.51 PB
 1.9
3.33
 0.1
     
8Mathilde OlesenMathilde Olesen ('07)SIK803.38
+0.8
  
 PB
 
  X3.25 PB3.38 PB
 0.5
     
9Freja Dalgaard NielsenFreja Dalgaard Nielsen ('07)Dybvad IK 3.20
+1.2
  
 PB
 
3.11
 3.5
3.05 PB
 0.8
3.20 PB
 1.2
     
10Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja3.02
+0.5
  
 PB
 
2.96
 2.8
2.83 PB
 1.7
3.02 PB
 0.5
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8010.41
  
 PB
 
10.12 PB10.41 PB10.11     
2Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK8010.19
  
 PB
 
10.19 PB9.659.50     
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM9.25
  
 PB
 
8.76 SB9.25 PB9.15     
4Freja Dalgaard NielsenFreja Dalgaard Nielsen ('07)Dybvad IK 9.11
  
 PB
 
9.06 PB8.899.11 PB     
5Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja8.22
  
 PB
 
7.18 SB8.22 PB7.94     
6Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK807.89
  
 PB
 
7.20 SB7.32 SB7.89 PB     
7Mathilde OlesenMathilde Olesen ('07)SIK807.25
  
 PB
 
6.66 SB7.25 PB6.90     
8Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM7.10
  
 PB
 
6.48 PB7.02 PB7.10 PB     
9Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM6.93
  
 SB
 
5.74 SB6.55 SB6.93 SB     
10Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja5.05
  
 SB
 
5.01 SB5.05 SB4.43     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM27.52
  
 PB
2Mathilde OlesenMathilde Olesen ('07)SIK8026.51
  
 PB
3Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8020.62
  
 PB
4Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK8018.75
  
 PB
5Freja Dalgaard NielsenFreja Dalgaard Nielsen ('07)Dybvad IK 18.23
  
 SB
6Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM17.25
  
 SB
7Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja16.74
  
 PB
8Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM16.04
  
 SB
9Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK8013.25
  
 PB
10Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja10.99
  
 PB
D12 80 m    
Finale 1
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM11.74
  
 PB
2Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja12.24
  
 PB
3Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM12.74
  
 PB
4Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja13.09
  
 PB
Finale 2
Vind: +2.3
Vind: +2.3
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja11.12 w
  
 
2Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM11.75 w
  
 
3Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja11.92 w
  
 
4Markus Sthyr NielsenMarkus Sthyr Nielsen ('07)Aalborg AM12.86 w
  
 
D12 600 m    

Finale A

Finale
1Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM1:57.41
  
 PB
2Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM1:58.59
  
 PB
3Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja2:08.40
  
 PB
4Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja2:35.20
  
 PB
D12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja4.76 w
+3.5
  
 
 
4.49 PB
 0.7
4.72 PB
 1.6
4.76
 3.5
     
2Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM4.26 w
+2.6
  
 
 
4.10 PB
 1.0
4.15 PB
 0.5
4.26
 2.6
     
3Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja3.76
+1.7
  
 PB
 
3.36 PB
 0.5
2.98
 1.3
3.76 PB
 1.7
     
4Markus Sthyr NielsenMarkus Sthyr Nielsen ('07)Aalborg AM3.38
+1.8
  
 SB
 
3.37 SB
 0.9
3.38 SB
 1.8
3.37
 1.1
     
D12 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja6.57
  
 PB
 
6.37 PB6.57 PB6.47     
2Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM5.94
  
 PB
 
5.94 PB5.845.89     
3Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM5.55
  
 PB
 
5.42 PB5.55 PB5.22     
4Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja4.36
  
 PB
 
4.02 PB4.36 PB4.15     
D12 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja19.23
  
 PB
 
19.23 PB19.23 =PB  X     
2Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja12.88
  
 PB
 
  X12.88 PB  X     
Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM NM
  
 
 
  X  X  X     
Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM NM
  
 
 
  X  X  X     
P12 80 m    
Vind: +3.0

Finale A

Finale
Vind: +3.0
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM11.01 w
  
 
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja11.57 w
  
 
3Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK8012.23 w
  
 
P12 600 m    

Finale A

Finale
1Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja1:58.52
  
 PB
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM2:00.97
  
 PB
3Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK802:01.13
  
 PB
P12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM4.41
+1.6
  
 PB
 
4.33 PB
 1.3
4.30
 1.9
4.41 PB
 1.6
     
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja3.99 w
+3.8
  
 
 
3.63 =PB
 1.1
3.52
 1.2
3.99
 3.8
     
3Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK803.90 w
+2.4
  
 
 
3.85
 2.8
3.85
 2.6
3.90
 2.4
     
P12 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.64
  
 PB
 
9.08 PB8.699.64 PB     
2Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK807.96
  
 PB
 
7.96 PB7.877.62     
3Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja7.25
  
 PB
 
6.88 PB7.25 PB7.07     
P12 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK8017.31
  
 PB
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM16.48
  
 PB
3Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja14.01
  
 PB
D11 60 m    

Finale A

Finale
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja10.29
  
 PB
2Magnus ChristensenMagnus Christensen ('10)SIK8010.38
  
 PB
3Hjalte KjærHjalte Kjær ('10)SIK8012.36
  
 PB
Mikkel KupetzMikkel Kupetz ('10)SIK80 DNF
  
 
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.31
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
  
2Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK801.10
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
    
3Alexander Beth BrobergAlexander Beth Broberg ('09)SIK801.05
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
  
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK803.95
  
 PB
 
3.92 PB3.95 PB3.82     
2Peter Tomban GeriPeter Tomban Geri ('09)Aalborg AM3.90
  
 PB
 
3.85 PB3.813.90 PB     
3Rasmus PlatzRasmus Platz ('09)Randers Freja3.74
  
 PB
 
3.67 PB3.74 PB3.71     
4Nicklas Østergaard TrangeledNicklas Østergaard Trangeled ('09)SIK803.60
  
 PB
 
3.60 PB3.49      
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK808.52
  
 PB
 
8.24 PB8.52 PB8.14     
2Nicklas Østergaard TrangeledNicklas Østergaard Trangeled ('09)SIK807.47
  
 PB
 
7.47 PB6.146.57     
3Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK806.63
  
 PB
 
5.93 PB6.63 PB6.00     
4Rasmus PlatzRasmus Platz ('09)Randers Freja6.36
  
 PB
 
6.36 PB6.205.84     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Theodor Søndergaard SørensenTheodor Søndergaard Sørensen ('10)SIK8032.08
  
 PB
2Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM27.07
  
 PB
3Hjalte KjærHjalte Kjær ('10)SIK8018.35
  
 PB
P11 60 m    

Finale A

Finale
1Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja9.37
  
 PB
2Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM10.43
  
 PB
3Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja10.92
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Frederikke SindalFrederikke Sindal ('09)Randers Freja3.82
  
 PB
 
3.82 PB       
2Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja3.72
  
 PB
 
3.68 PB3.543.72 PB     
3Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM3.44
  
 PB
 
3.41 PB3.44 PB3.40     
4Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja2.86
  
 PB
 
2.62 PB2.86 PB2.80     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja9.24
  
 PB
 
9.24 PB8.769.02     
2Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM7.01
  
 PB
 
5.71 SB6.80 PB7.01 PB     
3Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja6.88
  
 PB
 
6.82 PB6.87 PB6.88 PB     
Frederikke SindalFrederikke Sindal ('09)Randers Freja NM
  
 
 
  X       
D10 60 m    
Finale 1
1Rasmus PlatzRasmus Platz ('09)Randers Freja9.31
  
 PB
2Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK809.38
  
 PB
3Peter Tomban GeriPeter Tomban Geri ('09)Aalborg AM9.48
  
 PB
4Nicklas Østergaard TrangeledNicklas Østergaard Trangeled ('09)SIK809.85
  
 PB
Finale 2
1Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK809.02
  
 PB
2Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK809.54
  
 PB
3Alexander Beth BrobergAlexander Beth Broberg ('09)SIK8010.47
  
 PB
D10 1000 m    

Finale A

Finale
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM3:35.83
  
 PB
2Theodor Søndergaard SørensenTheodor Søndergaard Sørensen ('10)SIK803:51.71
  
 PB
D10 Højdespring    

Finale A

Finale
1Theodor Søndergaard SørensenTheodor Søndergaard Sørensen ('10)SIK801.00
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
     
2Hjalte KjærHjalte Kjær ('10)SIK800.85
  
 PB
 
0.85 PB
  O
       
D10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja3.61
  
 PB
 
3.35 PB3.61 PB3.53     
2Magnus ChristensenMagnus Christensen ('10)SIK803.44
  
 PB
 
3.44 PB3.363.41     
3Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM3.27
  
 PB
 
3.26 PB3.27 PB      
D10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Magnus ChristensenMagnus Christensen ('10)SIK805.86
  
 PB
2Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja4.27
  
 PB
Mikkel KupetzMikkel Kupetz ('10)SIK80 NM
  
 
D10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8045.26
  
 PB
2Peter Tomban GeriPeter Tomban Geri ('09)Aalborg AM28.73
  
 PB
3Alexander Beth BrobergAlexander Beth Broberg ('09)SIK8021.64
  
 PB
P10 60 m    
Finale 1
1Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM9.85
  
 PB
2Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM10.29
  
 PB
3Sarah Villum GrevsenSarah Villum Grevsen ('10)Randers Freja10.55
  
 PB
4Signe ChristensenSigne Christensen ('10)SIK8011.26
  
 PB
Finale 2
1Sarah ChristiansenSarah Christiansen ('10)SIK8011.40
  
 PB
2Bianca PedersenBianca Pedersen ('10)SIK8011.70
  
 PB
P10 1000 m    

Finale A

Finale
1Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM4:14.48
  
 PB
P10 Højdespring    

Finale A

Finale
1Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM1.26
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.23
  O
1.26
  O
 
2Bianca PedersenBianca Pedersen ('10)SIK800.95
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
    
P10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sarah Villum GrevsenSarah Villum Grevsen ('10)Randers Freja3.18
  
 PB
2Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM3.17
  
 PB
3Signe ChristensenSigne Christensen ('10)SIK803.09
  
 PB
4Sarah ChristiansenSarah Christiansen ('10)SIK802.89
  
 PB
5Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM2.71
  
 SB
P10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM6.10
  
 PB
 
5.25 PB5.176.10 PB     
2Signe ChristensenSigne Christensen ('10)SIK805.21
  
 PB
 
4.47 PB5.21 PB4.70     
3Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM4.35
  
 PB
 
4.10 PB4.33 PB4.35 PB     
4Sarah Villum GrevsenSarah Villum Grevsen ('10)Randers Freja4.35
  
 PB
 
4.00 PB3.964.35 PB     
5Sarah ChristiansenSarah Christiansen ('10)SIK802.41
  
 PB
 
2.35 PB2.41 PB2.41 =PB     
P10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Bianca PedersenBianca Pedersen ('10)SIK8015.42
  
 PB
2Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM13.36
  
 PB

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb