Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Kapgangsstævne 21.6.2020
Valbyparken

M 10 km kapgang    

Finale A

Finale
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('68)Phønix55:56
  
 SB
D15 5 km kapgang    

Finale A

Finale
1Johan Emil NygårdJohan Emil Nygård ('06)KIF33:04
  
 PB
P13 1km Race Walk    

Finale A

Finale
1Laura Filtenborg BrandtLaura Filtenborg Brandt ('07)KIF7:28
  
 PB
P13 2 km kapgang    

Finale A

Finale
1Liv Amelia NygårdLiv Amelia Nygård ('08)KIF13:10
  
 PB
P13 3 km kapgang    

Finale A

Finale
1Olga Nørgaard RathjeOlga Nørgaard Rathje ('08)KIF21:27
  
 PB
K45 5 km kapgang    

Finale A

Finale
1Birgit KlaprothBirgit Klaproth ('73)Phønix40:11
  
 SB
M55 10 km kapgang    

Finale A

Finale
1Claus HechmannClaus Hechmann ('64)THS52:07
  
 PB
2Klaus Nygaard JensenKlaus Nygaard Jensen ('64)KIF1:05:38
  
 SB
M60 5 km kapgang    

Finale A

Finale
1Henrik EgedeHenrik Egede ('59)Phønix35:36
  
 PB
M65 5 km kapgang    

Finale A

Finale
1Birger S. MadsenBirger S. Madsen ('51)Phønix35:55
  
 SB

Seneste resultater

28.11EsbjergBrians Kastedag
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021