Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Kastemangekamp 28.6.2020
Langvang Stadion

M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Mathias HansenMathias Hansen ('99)Randers Freja10.30
  
 PB
 
  X9.10 SB10.30 PB9.859.49  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Mathias HansenMathias Hansen ('99)Randers Freja25.15
  
 PB
 
22.75 SB21.5125.15 PB21.0322.1420.76  
M Vægtkast 15.89 kg    

Finale A

Finale
1Mathias HansenMathias Hansen ('99)Randers Freja7.22
  
 PB
 
7.22 PB  X5.92  X  X  X  
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Mathias HansenMathias Hansen ('99)Randers Freja20.41
  
 SB
 
20.41 SB  X18.3714.9818.5418.94  
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Mathias HansenMathias Hansen ('99)Randers Freja47.92
  
 SB
 
47.25 SB44.7145.7547.13  X47.92 SB  
1Mathias HansenMathias Hansen ('99)Randers Freja47.92
  
 SB
 
47.25 SB44.7145.7547.13  X47.92 SB  
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Cathrine NygaardCathrine Nygaard Randers Freja8.07
  
 PB
 
7.86 SB8.07 PB7.777.77  X  X  
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Cathrine NygaardCathrine Nygaard Randers Freja24.14
  
 SB
 
24.06 SB23.5723.1424.14 SB  X  
1Cathrine NygaardCathrine Nygaard Randers Freja24.14
  
 SB
 
24.06 SB23.5723.1424.14 SB  X  
K Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
1Cathrine NygaardCathrine Nygaard Randers Freja9.97
  
 PB
 
7.88 SB9.80 PB9.97 PB9.49  X  X  
1Cathrine NygaardCathrine Nygaard Randers Freja9.97
  
 PB
 
7.88 SB9.80 PB9.97 PB9.49  X  X  
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Cathrine NygaardCathrine Nygaard Randers Freja34.23
  
 PB
 
32.89 PB31.7231.0234.23 PB33.84  
1Cathrine NygaardCathrine Nygaard Randers Freja34.23
  
 PB
 
32.89 PB31.7231.0234.23 PB33.84  
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Cathrine NygaardCathrine Nygaard Randers Freja21.09
  
 SB
 
20.09 SB18.9020.61 SB21.09 SB  X  X  
1Cathrine NygaardCathrine Nygaard Randers Freja21.09
  
 SB
 
20.09 SB18.9020.61 SB21.09 SB  X  X  
1Cathrine NygaardCathrine Nygaard Randers Freja21.09
  
 SB
 
20.09 SB18.9020.61 SB21.09 SB  X  X  
K Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Cathrine NygaardCathrine Nygaard Randers Freja2142
  
 PB
M22 Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Mathias HansenMathias Hansen ('99)Randers Freja1929
  
 PB
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF10.56
  
 
 
10.5410.5610.5610.3710.52  
P19 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF35.96
  
 
 
34.4931.1235.19  X31.7435.96  
P19 Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF16.52
  
 PB
 
14.5214.2515.6516.24 PB16.52 PB16.39  
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF16.52
  
 PB
 
14.5214.2515.6516.24 PB16.52 PB16.39  
P19 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF44.80
  
 
 
44.7444.8041.7444.74  
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF31.63
  
 PB
 
31.63 PB30.4327.82  X  X  X  
P19 Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF3346
  
 PB
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja14.66
  
 SB
 
13.4212.1514.66 SB  X  X  X  
2Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja10.76
  
 PB
 
10.26 PB10.76 PB10.61  X  X  X  
2Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja10.76
  
 PB
 
10.26 PB10.76 PB10.61  X  X  X  
3Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja10.27
  
 PB
 
10.10 PB9.539.099.429.9310.27 PB  
3Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja10.27
  
 PB
 
10.10 PB9.539.099.429.9310.27 PB  
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja32.14
  
 
 
  X31.8432.14  X  X  X  
2Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja26.12
  
 PB
 
26.12 PB25.12  X  X  X  
3Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja21.87
  
 PB
 
21.87 PB21.4821.0320.90  X19.98  
D17 Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
1Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja12.42
  
 PB
 
8.988.188.3610.8310.8012.42 PB  
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja11.68
  
 
 
11.68  X10.92  X  X  X  
3Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja8.77
  
 PB
 
8.77 PB8.57  X  X  X  X  
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja25.67
  
 PB
 
22.90 PB24.77 PB22.9723.4124.99 PB25.67 PB  
1Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja25.67
  
 PB
 
22.90 PB24.77 PB22.9723.4124.99 PB25.67 PB  
1Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja25.67
  
 PB
 
22.90 PB24.77 PB22.9723.4124.99 PB25.67 PB  
1Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja25.67
  
 PB
 
22.90 PB24.77 PB22.9723.4124.99 PB25.67 PB  
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja25.18
  
 PB
 
22.61 PB25.12 PB25.18 PB  X  X  X  
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja25.18
  
 PB
 
22.61 PB25.12 PB25.18 PB  X  X  X  
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja25.18
  
 PB
 
22.61 PB25.12 PB25.18 PB  X  X  X  
3Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja23.23
  
 PB
 
  X23.23 PB  X  X  X  X  
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja39.86
  
 
 
  X38.3639.86  X  X  X  
2Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja32.10
  
 
 
31.5431.5932.10  X  X  X  
3Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja24.82
  
 PB
 
19.93 PB21.14 PB24.82 PB20.3224.3622.25  
3Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja24.82
  
 PB
 
19.93 PB21.14 PB24.82 PB20.3224.3622.25  
3Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja24.82
  
 PB
 
19.93 PB21.14 PB24.82 PB20.3224.3622.25  
D17 Kaste 5-kamp D17    

Finale A

Finale
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja2536
  
 PB
2Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja1905
  
 PB
3Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja1876
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM11.97
  
 PB
 
10.43 SB11.10 SB9.909.7811.97 PB11.93  
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM11.97
  
 PB
 
10.43 SB11.10 SB9.909.7811.97 PB11.93  
2Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja8.43
  
 
 
7.528.43  X  X  X  
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM25.75
  
 PB
 
21.8219.70  X  X25.75 PB  
2Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja17.72
  
 PB
 
  X16.11 PB17.72 PB  X  X  X  
2Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja17.72
  
 PB
 
  X16.11 PB17.72 PB  X  X  X  
P17 Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM11.75
  
 PB
 
10.73 PB11.25 PB10.7210.549.9811.75 PB  
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM11.75
  
 PB
 
10.73 PB11.25 PB10.7210.549.9811.75 PB  
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM11.75
  
 PB
 
10.73 PB11.25 PB10.7210.549.9811.75 PB  
Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja NMNM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM32.56
  
 PB
 
  X30.7030.0232.56 PB  
2Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja22.29
  
 SB
 
22.29 SB20.81  X  X  X  
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja NMOK
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
P17 Kaste 5-kamp P17    

Finale A

Finale
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM2191
  
 PB
2Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja992
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja11.13
  
 PB
 
  X10.50 PB11.13 PB  X  X  X  
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja11.13
  
 PB
 
  X10.50 PB11.13 PB  X  X  X  
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja32.96
  
 PB
 
32.96 PB29.7030.55  X  X  X  
D15 Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja NMDNS
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja23.34
  
 PB
 
  X19.40 PB23.34 PB  X  X  X  
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja23.34
  
 PB
 
  X19.40 PB23.34 PB  X  X  X  
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja24.29
  
 PB
 
22.97 PB21.9224.29 PB  X  X  X  
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja24.29
  
 PB
 
22.97 PB21.9224.29 PB  X  X  X  
D15 Kaste 5-kamp D15    

Finale A

Finale
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja1542
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja10.94
  
 PB
 
10.94 PB10.8310.14  X  X  X  
2Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM8.65
  
 PB
 
  X8.65 PB8.458.47  X  X  
3Lærke Lykke ChristiansenLærke Lykke Christiansen ('05)Randers Freja7.64
  
 PB
 
6.70 SB  X7.28 SB7.64 PB  X  X  
3Lærke Lykke ChristiansenLærke Lykke Christiansen ('05)Randers Freja7.64
  
 PB
 
6.70 SB  X7.28 SB7.64 PB  X  X  
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja20.22
  
 PB
 
19.65 PB19.2120.22 PB  X  X  X  
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja20.22
  
 PB
 
19.65 PB19.2120.22 PB  X  X  X  
2Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM19.33
  
 SB
 
19.33 SB  X  X  X  X  X  
3Lærke Lykke ChristiansenLærke Lykke Christiansen ('05)Randers Freja15.12
  
 PB
 
15.12 PB14.9414.4914.76  X  X  
P15 Vægtkast 5.44 kg    

Finale A

Finale
1Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM15.03
  
 PB
 
  X  X15.03 PB14.90  X  X  
2Lærke Lykke ChristiansenLærke Lykke Christiansen ('05)Randers Freja11.54
  
 PB
 
  X  X  X11.54 PB  X  X  
Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja NMDNS
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM45.84
  
 PB
 
44.54 PB44.1745.84 PB41.29  X  X  
1Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM45.84
  
 PB
 
44.54 PB44.1745.84 PB41.29  X  X  
2Lærke Lykke ChristiansenLærke Lykke Christiansen ('05)Randers Freja31.54
  
 PB
 
  X SB16.86 SB31.54 PB  X  X  
2Lærke Lykke ChristiansenLærke Lykke Christiansen ('05)Randers Freja31.54
  
 PB
 
  X SB16.86 SB31.54 PB  X  X  
3Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja21.55
  
 PB
 
20.30 PB21.55 PB20.62  X  X  X  
3Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja21.55
  
 PB
 
20.30 PB21.55 PB20.62  X  X  X  
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja34.81
  
 PB
 
33.12 PB34.81 PB34.34  X  X  X  
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja34.81
  
 PB
 
33.12 PB34.81 PB34.34  X  X  X  
2Lærke Lykke ChristiansenLærke Lykke Christiansen ('05)Randers Freja11.94
  
 PB
 
  X11.65 PB11.94 PB  X  X  X  
2Lærke Lykke ChristiansenLærke Lykke Christiansen ('05)Randers Freja11.94
  
 PB
 
  X11.65 PB11.94 PB  X  X  X  
P15 Kaste 5-kamp P15    

Finale A

Finale
1Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM2350
  
 PB
2Lærke Lykke ChristiansenLærke Lykke Christiansen ('05)Randers Freja1821
  
 PB
3Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja1753
  
 PB
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM10.27
  
 
 
  X10.279.38  X  X  
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM16.20
  
 PB
 
13.94 PB  X16.20 PB13.76  X  X  
1Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM16.20
  
 PB
 
13.94 PB  X16.20 PB13.76  X  X  
P13 Vægtkast 5.44 kg    

Finale A

Finale
1Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM14.03
  
 PB
 
13.53 PB  X  X14.03 PB  X  X  
1Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM14.03
  
 PB
 
13.53 PB  X  X14.03 PB  X  X  
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM47.32
  
 
 
43.3644.3047.32  X  X  X  
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM18.79
  
 PB
 
15.76 PB16.14 PB18.79 PB15.26  X  X  
1Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM18.79
  
 PB
 
15.76 PB16.14 PB18.79 PB15.26  X  X  
1Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM18.79
  
 PB
 
15.76 PB16.14 PB18.79 PB15.26  X  X  
M50 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Jesper HviidJesper Hviid ('70)Randers Freja10.97
  
 PB
 
10.97 PB10.4610.73  X  X  X  
M50 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Jesper HviidJesper Hviid ('70)Randers Freja29.79
  
 PB
 
28.83 PB28.4429.79 PB  X  X  X  
1Jesper HviidJesper Hviid ('70)Randers Freja29.79
  
 PB
 
28.83 PB28.4429.79 PB  X  X  X  
M50 Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
1Jesper HviidJesper Hviid ('70)Randers Freja12.88
  
 PB
 
12.88 PB12.33  X  X  X  X  
M50 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Jesper HviidJesper Hviid ('70)Randers Freja32.07
  
 PB
 
  X32.07 PB  X  X  X  X  
M50 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Jesper HviidJesper Hviid ('70)Randers Freja27.48
  
 PB
 
27.48 PB26.58  X  X  X  X  
M50 Kaste 5-kamp M50    

Finale A

Finale
1Jesper HviidJesper Hviid ('70)Randers Freja2612
  
 PB
M60 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja9.30
  
 
 
  X9.308.85  X  X  X  
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja36.40
  
 PB
 
32.8835.77 PB36.40 PB  X  X  X  
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja36.40
  
 PB
 
32.8835.77 PB36.40 PB  X  X  X  
M60 Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja9.78
  
 
 
9.379.78  X  X  X  X  
M60 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
M60 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja27.99
  
 SB
 
24.0427.99 SB  X  X  X  X  
M60 Kaste 5-kamp M60    

Finale A

Finale
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja2119
  
 SB

Seneste resultater

28.11EsbjergBrians Kastedag
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021