Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Viby: Øst og Vest Mangekamp, Viby Stadion 11‐12.5.2019

M22 Tikamp    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta6830
  
 PB
 
11,44/-1,06,74w/+2,211,411,8751,0516,16/+1,241,563,7049,594.27,92
2Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM6361
  
 SB
 
11,65/-1,06,63/+1,611,371,7853,2615,35/+1,234,113,9041,264.43,27
Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 1900DNF
  
 
 
12,05/-1,06,52/+0,812,44NH
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)SpartaDNF
  
 
 
11,55/-1,06,22/+1,611,73NH
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)SpartaDNF
  
 
 
11,18/-1,0
K22 Syvkamp    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta4804
  
 PB
 
16,47/+0,21,5711,3026,21/-0,35,34/+1,95,34/+1,940,292.27,52
2Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19003712
  
 PB
 
18,86/+0,21,519,3527,33/-0,35,02/+0,830,262.50,53
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)SpartaDNF
  
 
 
14,75/+0,21,6012,1325,83/-0,34,95/-1,839,50
D19 Tikamp U20    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1Mads LundMads Lund Sparta7538
  
DUR-19 DUR PB
 
11,09w/+2,27,11/+1,114,351,9050,7314,76/+1,235,834,2057,574.24,85
2Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM3878
  
 PB
 
12,53w/+2,25,94/0,010,071,6359,8021,78/+1,229,92NH24,405.20,23
P19 Syvkamp    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta4602
  
 PB
 
14,98/+0,21,5110,9326,07/-0,35,14/+0,232,172.35,28
2Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM4033
  
 PB
 
15,73/+0,21,399,3726,93/-0,34,85w/+2,326,162.33,12
D17 Tikamp U18    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta6638
  
 PB
 
11,70w/+2,26,47/+0,513,601,7255,3015,53/+0,239,014,3058,685.04,50
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta6139
  
 PB
 
11,83/+1,05,80/+0,414,761,6655,4215,62/-0,636,583,9046,825.03,73
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik6061
  
 PB
 
11,36w/+2,25,86/+0,113,831,6953,7516,96/-0,638,123,2049,734.57,55
4Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik5798
  
 PB
 
11,93w/+2,26,28/+1,714,351,6657,2116,11/+0,235,193,7044,445.33,71
5Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta5600
  
 PB
 
11,91/+1,05,68/+2,012,671,6957,2116,85/+0,237,493,7036,415.03,99
6Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas5084
  
 PB
 
12,22/+1,06,16/+0,211,101,6057,0015,84/+0,236,17NH49,635.30,45
7Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19004631
  
 SB
 
12,41/+1,05,85/+2,010,921,721.02,3616,16/-0,635,65NH51,156.25,62
Malte BankMalte Bank ('03)SpartaDNF
  
 
 
DNF/+1,0DNF/+1,0
P17 Syvkamp U18    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA4934
  
 PB
 
14,74/0,01,5412,4525,70w/+2,24,87/+1,140,402.31,22
2Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19004737
  
 SB
 
14,58/0,01,5111,1525,63w/+2,25,31/+1,229,702.33,00
3Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta4523
  
 PB
 
14,74/0,01,4810,5425,28w/+2,25,33/+1,923,412.36,08
4Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM3967
  
 PB
 
15,69w/+2,51,549,5526,51/+1,14,52/+2,020,872.41,35
5Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA3133
  
 PB
 
18,37w/+2,51,399,3529,31/+1,84,20w/+2,621,172.46,92
6Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM2912
  
 PB
 
19,48w/+2,51,277,4628,83/+1,84,79/+0,921,832.53,52
7Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM2865
  
 PB
 
19,19w/+2,51,397,1429,71/+1,14,42w/+3,914,472.42,23
8Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik2622
  
 PB
 
DNFw/+2,5NH9,0027,23/+1,84,60/0,025,342.35,82
Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 1900DNF
  
 
 
14,20/0,01,5711,2325,68/+1,15,15w/+2,3NM
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)SpartaDNF
  
 
 
17,89w/+2,51,5110,39DNF/+1,8NM
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve AtletikDNF
  
 
 
14,76/0,0
D15 Nikamp U16    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19004008
  
 PB
2Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)SAK773843
  
 PB
3Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta3303
  
 PB
4Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta3549
  
 PB
5Noah Aaby JørgensenNoah Aaby Jørgensen ('05)Aarhus 19002849
  
 PB
P15 Syvkamp P15    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF4139
  
 PB
 
13,85/0,01,398,7228,60/+0,74,38w/+3,429,972.26,84
2Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta3988
  
 PB
3Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)Sparta3840
  
 PB
4Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF3835
  
 PB
 
13,41/0,01,457,3427,80/+1,44,24/-0,219,012.40,54
5Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 3809
  
 PB
6Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM3729
  
 PB
7Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM3459
  
 PB
8Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK773438
  
 PB
9Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM3241
  
 PB
10Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)Sparta3052
  
 
11Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja2768
  
 PB
D13 Femkamp D13    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja3081
  
 PB
2Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM3005
  
 PB
3Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta1894
  
 PB
P13 Pentathlon P13    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja4411
  
 
2Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta4363
  
 
3Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3730
  
 
4Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta3679
  
 
5Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF3580
  
 
6Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta3473
  
 
7Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19003065
  
 
8Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 19003000
  
 
9Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM2799
  
 
10Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM2777
  
 
 
7,184,16/+1,711,971.59,15
11Mille Vernegren ThuesenMille Vernegren Thuesen ('06)Aarhus 19002607
  
 
12Ida Augusta Kjær JensenIda Augusta Kjær Jensen ('06)Aarhus 19002228
  
 
D12 Femkamp D12    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta1933
  
 PB
2Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19001754
  
 PB
3Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19001693
  
 PB
4Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19001284
  
 PB
5Sigurd Bjørn LindmanSigurd Bjørn Lindman ('07)Aarhus 19001142
  
 PB
6Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 1900971
  
 PB
P12 Pentathlon P12    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1Lotus WorupLotus Worup ('07)Skanderborg Atletik2876
  
 
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM2545
  
 
3Matilde Skou FrostholmMatilde Skou Frostholm ('07)Aarhus 19002301
  
 
4Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM2235
  
 
5Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19002017
  
 

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint