Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Skive: Midsommerstævne 30.6.2020
Vælg mænd discipliner
80 m
200 m
400 m
800 m
3000 m
Længdespring
D17 Kuglestød 5.0 kg
D17 Spydkast 700 gram
D15 Kuglestød 4.0 kg
D15 Spydkast 600 gram
Vælg kvinder discipliner
60 m
200 m
Længdespring
P19 Spydkast 800 gram
P17 Kuglestød 3.0 kg
P17 Spydkast 500 gram
P15 Kuglestød 3.0 kg
P15 Spydkast 500 gram
P12 Spydkast 400 gram
P11 Længdespring 1 m zone
M 80 m
Vind: +0.9
Finale A
Finale
Vind: +0.9
1
Emil Meier
Emil Meier ('07)
07
Skive AM
11.24
PB
M 200 m
Vind: +3.3
Finale A
Finale
Vind: +3.3
1
Juan José Acevedo Rodriguez
Juan José Acevedo Rodriguez ('04)
04
Skive AM
24.28
w
2
Ammer Alalawi
Ammer Alalawi ('02)
02
Skive AM
24.59
w
3
Noah Birk Meissner
Noah Birk Meissner ('03)
03
Skive AM
25.16
w
4
Simon Kristensen
Simon Kristensen ('94)
94
Skive AM
26.95
w
5
Emil Meier
Emil Meier ('07)
07
Skive AM
28.79
w
6
Rasmus Van Werkhoven
Rasmus Van Werkhoven ('06)
06
Skive AM
32.04
w
M 400 m
Finale A
Finale
1
Hans-Henrik Damgaard
Hans-Henrik Damgaard ('79)
79
VEXA HLM Running
1:01.18
PB
1
Henrik Strange Brok
Henrik Strange Brok ('89)
89
VEXA HLM Running
1:02.04
PB
2
Signe Risvig
Signe Risvig ('07)
07
Skive AM
1:11.67
K 1
3
Mia Christine Fruergaard
Mia Christine Fruergaard ('09)
09
Skive AM
1:11.92
K 2
M 800 m
Finale A
Finale
1
Jonathan Drechsler Sigvardsen
Jonathan Drechsler Sigvardsen ('04)
04
Viborg AM
1:59.79
PB
2
Jakob Rose-Hansen
Jakob Rose-Hansen ('02)
02
Skive AM
1:59.89
PB
3
Oliver Kirial Olsen
Oliver Kirial Olsen ('03)
03
Skive AM
2:05.44
SB
4
Line K Schulz
Line K Schulz ('96)
96
Aarhus 1900
2:18.50
K 1
5
Lynge Mejlvang Hansen
Lynge Mejlvang Hansen ('06)
06
Viborg AM
2:26.30
PB
5
Noa Nielsen
Noa Nielsen ('06)
06
Viborg AM
2:45.77
PB
6
Nicoline Vejen Østergaard
Nicoline Vejen Østergaard ('06)
06
Skive AM
2:40.08
K 2
7
Signe Risvig
Signe Risvig ('07)
07
Skive AM
2:40.91
K 3
8
Ove Lausten
Ove Lausten ('54)
54
Vejle IF
3:01.48
SB
Jeppe Risvig
Jeppe Risvig ('01)
01
Skive AM
DNF
M 3000 m
Finale A
Finale
1
Henrik Strange Brok
Henrik Strange Brok ('89)
89
VEXA HLM Running
9:20.43
SB
2
Hans-Henrik Damgaard
Hans-Henrik Damgaard ('79)
79
VEXA HLM Running
9:59.19
SB
3
Jan Hybner-Pedersen
Jan Hybner-Pedersen ('63)
63
Skive AM
10:42.43
SB
4
Ida Tveen Høgsberg
Ida Tveen Høgsberg ('04)
04
Skive AM
11:08.69
K 1
5
Grete Dahl
Grete Dahl ('66)
66
Skive AM
13:22.09
PB
K 2
M Længdespring
Finale A
Finale
1
Juan José Acevedo Rodriguez
Juan José Acevedo Rodriguez ('04)
04
Skive AM
5.27
w
+2.1
2
Rasmus Van Werkhoven
Rasmus Van Werkhoven ('06)
06
Skive AM
3.88
w
+5.0
K 60 m
Vind: 0.0
Finale A
Finale
Vind: 0.0
1
Mia Christine Fruergaard
Mia Christine Fruergaard ('09)
09
Skive AM
9.54
PB
2
Hana Dubicanac
Hana Dubicanac ('09)
09
Skive AM
10.45
PB
K 200 m
Vind: +1.3
Finale A
Finale
Vind: +1.3
1
Nanna Tveen Høgsberg
Nanna Tveen Høgsberg ('03)
03
Skive AM
28.16
SB
2
Hamdi Isse
Hamdi Isse ('04)
04
Skive AM
32.75
PB
3
Hana Dubicanac
Hana Dubicanac ('09)
09
Skive AM
35.44
PB
K Længdespring
Finale A
Finale
1
Nanna Tveen Høgsberg
Nanna Tveen Høgsberg ('03)
03
Skive AM
4.63
w
+2.6
2
Malene Fisker
Malene Fisker ('02)
02
Skive AM
4.31
+1.7
PB
P19 Spydkast 600 gram
Finale A
Finale
1
Malene Fisker
Malene Fisker ('02)
02
Skive AM
22.31
PB
D17 Kuglestød 5.0 kg
Finale A
Finale
1
Noah Birk Meissner
Noah Birk Meissner ('03)
03
Skive AM
11.37
SB
D17 Spydkast 700 gram
Finale A
Finale
1
Noah Birk Meissner
Noah Birk Meissner ('03)
03
Skive AM
52.05
SB
2
Juan José Acevedo Rodriguez
Juan José Acevedo Rodriguez ('04)
04
Skive AM
42.15
PB
P17 Kuglestød 3.0 kg
Finale A
Finale
1
Nanna Tveen Høgsberg
Nanna Tveen Høgsberg ('03)
03
Skive AM
12.14
PB
2
Caroline Mejdal Svenstrup
Caroline Mejdal Svenstrup ('04)
04
Skive AM
8.27
PB
P17 Spydkast 500 gram
Finale A
Finale
1
Nanna Tveen Høgsberg
Nanna Tveen Høgsberg ('03)
03
Skive AM
27.51
PB
D15 Kuglestød 4.0 kg
Finale A
Finale
1
Cornelius Birk Meissner
Cornelius Birk Meissner ('06)
06
Skive AM
10.47
PB
D15 Spydkast 600 gram
Finale A
Finale
1
Cornelius Birk Meissner
Cornelius Birk Meissner ('06)
06
Skive AM
32.20
PB
P15 Kuglestød 3.0 kg
Finale A
Finale
1
Iben Pusle Dahl
Iben Pusle Dahl ('05)
05
Skive AM
10.82
SB
2
Silje Dalstrup Pedersen
Silje Dalstrup Pedersen ('06)
06
Skive AM
9.77
PB
3
Maria Nehls Kaas
Maria Nehls Kaas ('05)
05
Skive AM
8.07
PB
P15 Spydkast 500 gram
Finale A
Finale
1
Iben Pusle Dahl
Iben Pusle Dahl ('05)
05
Skive AM
35.16
SB
2
Silje Dalstrup Pedersen
Silje Dalstrup Pedersen ('06)
06
Skive AM
24.83
PB
3
Maria Nehls Kaas
Maria Nehls Kaas ('05)
05
Skive AM
18.82
PB
P12 Spydkast 400 gram
Finale A
Finale
1
Mia Christine Fruergaard
Mia Christine Fruergaard ('09)
09
Skive AM
22.18
PB
2
Hana Dubicanac
Hana Dubicanac ('09)
09
Skive AM
8.54
PB
P11 Længdespring 1 m zone
Finale A
Finale
1
Mia Christine Fruergaard
Mia Christine Fruergaard ('09)
09
Skive AM
3.84
+0.7
PB
2
Hana Dubicanac
Hana Dubicanac ('09)
09
Skive AM
3.12
+1.9
PB
Head to head
×
Seneste resultater
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open
4.11
Randers
Regionsfinale Vest
3.11
Randers
Stangspring med musik
28.10
Silkeborg
Kastestævne