Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aabenraa: Pinse Spring og Pinse Kast 1.6.2020

D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM12.18
  
 
 
11.80  X12.0212.1812.0512.09  
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM37.85
  
 PB
 
37.4936.2334.66  X  X37.85 PB  
D19 Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM18.38
  
 PB
 
16.30 PB18.38 PB17.9717.45  X17.30  
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM62.63
  
 
 
  X62.63  X60.7860.41  X  
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF10.88
  
 SB
 
10.71 SB10.78 SB10.88 SB  X10.6210.61  
P19 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF35.69
  
 
 
  X32.7334.1932.6735.6935.03  
P19 Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF15.52
  
 PB
 
15.1715.31  X  X  X15.52 PB  
P19 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF45.16
  
 SB
 
  X40.4544.55 SB43.5844.2245.16 SB  
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 13.70
  
 
 
12.30  X13.4313.6213.70  X  
2Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM9.19
  
 PB
 
8.148.819.19 PB  X8.479.17  
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 42.03
  
 PB
 
37.3538.5436.8839.9139.0842.03 PB  
2Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 41.28
  
 PB
 
  X41.28 PB  X  X39.43  X  
3Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM28.50
  
 PB
 
28.50 PB26.3924.37  X  X  X  
D17 Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 15.26
  
 PB
 
15.13 PB  X14.7215.26 PB15.10  X  
2Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 12.82
  
 PB
 
10.51 PB10.87 PB12.82 PB12.3012.4010.59  
3Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM11.67
  
 PB
 
9.79 PB10.40 PB10.96 PB11.60 PB  X11.67 PB  
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 53.26
  
 
 
50.8249.9552.2251.2553.0353.26  
2Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM40.17
  
 
 
  X  X36.62  X39.1940.17  
3Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 35.25
  
 
 
  X  X  X35.25  X  X  
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Christine NielsenChristine Nielsen ('03)Aabenraa IG 1.35
  
 SB
 
1.20
   o
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
 XO
1.40
XXX
   
2Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 1.30
  
 SB
 
1.20
   o
1.25 SB
  O
1.30 SB
XXO
1.35
XXX
    
3Emma D. HansenEmma D. Hansen ('04)Aabenraa IG 1.25
  
 PB
 
1.15
   o
1.20 =PB
  O
1.25 PB
 XO
     
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Christine NielsenChristine Nielsen ('03)Aabenraa IG 4.23
+1.1
  
 SB
 
4.05 SB
 0.1
4.11 SB
 0.0
4.13 SB
 0.2
  X4.22 SB
 0.3
4.23 SB
 1.1
  
2Emma D. HansenEmma D. Hansen ('04)Aabenraa IG 3.87
+0.2
  
 SB
 
3.64 SB
 0.4
3.79 SB
 0.0
3.85 SB
 0.1
3.86 SB
 0.0
3.87 SB
 0.2
3.83
 1.0
  
3Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 3.80
+0.1
  
 SB
 
3.67 SB
 0.0
3.30
 0.2
3.80 SB
 0.1
3.65
 1.0
  X3.47
 0.3
  
4Anna JacobsenAnna Jacobsen ('04)Aabenraa IG 2.91
+0.9
  
 SB
 
2.70 SB
 0.0
  X0.02
 7.2
2.87 SB
 0.1
2.71
 1.0
2.91 SB
 0.9
  
K50 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Helle Guldborg NielsenHelle Guldborg Nielsen ('70)Aabenraa IG 9.68
  
 PB
 
9.53 PB9.68 PB  X9.529.399.61  
K50 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Helle Guldborg NielsenHelle Guldborg Nielsen ('70)Aabenraa IG 25.30
  
 SB
 
19.87 SB  X  X22.20 SB25.30 SB  X  
M60 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM9.49
  
 PB
 
8.91 PB8.93 PB8.99 PB8.928.759.49 PB  
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM40.36
  
 
 
38.73  X38.59  X38.5840.36  
2Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM36.44
  
 PB
 
32.22 PB35.11 PB36.44 PB  –  –  –  
M60 Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM15.54
  
 PB
 
  X15.43 PB15.29  X15.54 PB  X  
2Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM15.46
  
 SB
 
  X15.13 SB15.39 SB15.2115.46 SB  X  
M60 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM49.72
  
 
 
49.72  X48.8049.45  X  –  
2Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM46.32
  
 SB
 
43.8846.26 SB43.9644.3646.32 SB42.32  

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp