Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Aarhus Sprinter 4 4.7.2020
Ceres Park

M 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.72
  
 
2Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190010.78
  
 SB
3Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 190011.63
  
 SB
4Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF11.85
  
 
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 1900 DNF
  
 
Finale B
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM11.63
  
 PB
2Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK7711.81
  
 
3André Van Den BergAndré Van Den Berg ('70)Vejle IF12.54
  
 
4Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM12.63
  
 PB
5Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF12.70
  
 
M 200 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190021.55
  
 SB
Finale B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM23.59
  
 PB
2Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Sparta23.95
  
 PB
3Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK7723.99
  
 PB
4André Van Den BergAndré Van Den Berg ('70)Vejle IF25.39
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aalborg AM48.01
  
 SB
2Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190050.92
  
 PB
3Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)Aarhus 190051.10
  
 SB
4Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 190052.45
  
 
Finale B
1Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK7752.30
  
 PB
2Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK7753.75
  
 SB
3Hans-Henrik DamgaardHans-Henrik Damgaard ('79)VEXA HLM Running58.94
  
 PB
K 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190012.18
  
 
2Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 190012.87
  
 SB
3Emma Molte Korsgaard SchmidtEmma Molte Korsgaard Schmidt ('97)Aarhus 190013.37
  
 
Finale B
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1Sara OlsenSara Olsen ('04)Vejle IF14.06
  
 PB
2Inge AndersenInge Andersen ('69)Vejle IF15.05
  
 
K 200 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190024.45
  
 SB
2Emma Molte Korsgaard SchmidtEmma Molte Korsgaard Schmidt ('97)Aarhus 190027.35
  
 PB
3Katrine VadKatrine Vad ('01)SAK7728.22
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190056.08
  
 PB
2Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta57.29
  
 SB

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp