Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Aarhus Sprinter 4 4.7.2020
Ceres Park

M 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.72
  
 
2Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190010.78
  
 SB
3Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 190011.63
  
 SB
4Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF11.85
  
 
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 1900 DNF
  
 
Finale B
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM11.63
  
 PB
2Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK7711.81
  
 
3André Van Den BergAndré Van Den Berg ('70)Vejle IF12.54
  
 
4Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM12.63
  
 PB
5Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF12.70
  
 
M 200 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190021.55
  
 SB
Finale B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM23.59
  
 PB
2Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Sparta23.95
  
 PB
3Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK7723.99
  
 PB
4André Van Den BergAndré Van Den Berg ('70)Vejle IF25.39
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aalborg AM48.01
  
 SB
2Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190050.92
  
 PB
3Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)Aarhus 190051.10
  
 SB
4Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 190052.45
  
 
Finale B
1Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK7752.30
  
 PB
2Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK7753.75
  
 SB
3Hans-Henrik DamgaardHans-Henrik Damgaard ('79)VEXA HLM Running58.94
  
 PB
K 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190012.18
  
 
2Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 190012.87
  
 SB
3Emma Molte Korsgaard SchmidtEmma Molte Korsgaard Schmidt ('97)Aarhus 190013.37
  
 
Finale B
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1Sara OlsenSara Olsen ('04)Vejle IF14.06
  
 PB
2Inge AndersenInge Andersen ('69)Vejle IF15.05
  
 
K 200 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190024.45
  
 SB
2Emma Molte Korsgaard SchmidtEmma Molte Korsgaard Schmidt ('97)Aarhus 190027.35
  
 PB
3Katrine VadKatrine Vad ('01)SAK7728.22
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190056.08
  
 PB
2Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta57.29
  
 SB

Seneste resultater

15.1KøbenhavnSparta Indestævne 2
9.1HvidovreKlubkastestævne
9.1RandersUltimo stævne
8.1HelsingørVinter stævne
30.12AarhusSidste Chancen
29.12EsbjergBrian svinger hammeren
29.12Skiveskivekast 9-21
22.12Rønne1000m
22.12Skiveskivekast 8-21
19.12EsbjergBrians venner i kastegården
18.12KøbenhavnSparta Sprintstævne 1
14.12RandersNåle- og Kunststofsstævne i Randers
8.12Rønne3000m Viking Vinter testløb
4.12AarhusVinterkast 1
30.11AarhusVinteråbner
28.11EsbjergBrians Kastedag
28.11HvidovreKastestævne
27.11Korsør DM Cross
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half