Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Aarhus Bykamp 2020-03 18.8.2020
Ceres Park

M 5000 m    

Finale A

Finale
1Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 190015:09.5h
  
 
2Ulrik HeitmannUlrik Heitmann ('84)Aarhus 190015:10.3h
  
 SB
3Morten Brammer OlesenMorten Brammer Olesen ('89)Aarhus 1900 Tri15:19.5h
  
 PB
4Jacob OverbyJacob Overby ('97)Aarhus 1900 Tri15:22.7h
  
 PB
5Jonas Kvottrup NielsenJonas Kvottrup Nielsen ('92)AGF Atletik15:29.5h
  
 PB
6Michael JensenMichael Jensen ('87)AGF Atletik15:33.1h
  
 
7Thorkild SundstrupThorkild Sundstrup ('80)Aarhus Fremad15:43.8h
  
 
8Christian StounbergChristian Stounberg ('95)AGF Atletik15:44.9h
  
 
9Jakob RiisJakob Riis ('82)Aarhus 190015:46.8h
  
 
10Kristian HøgenhaugeKristian Høgenhauge ('94)Aarhus 1900 Tri15:57.4h
  
 PB
11Sebastian IfversenSebastian Ifversen ('98)Aarhus 190016:14.7h
  
 PB
12Andreas Rumin KjærAndreas Rumin Kjær AGF Atletik16:17.5h
  
 
13Rasmus Kirketerp CarlsenRasmus Kirketerp Carlsen ('92)Aarhus 1900 Tri16:19.9h
  
 PB
14Kristian HindkjærKristian Hindkjær ('92)Aarhus 1900 Tri16:29.3h
  
 PB
15Niels Peter NielsenNiels Peter Nielsen ('87)AGF Atletik16:35.9h
  
 
16Martin PatwaryMartin Patwary ('97)AGF Atletik16:36.3h
  
 
17Simon SchmidtSimon Schmidt ('97)AGF Atletik16:42.3h
  
 PB
Finale B
1Giancarlo PedersenGiancarlo Pedersen Aarhus 1900 Tri16:40.5h
  
 PB
2Schmidt JeppeSchmidt Jeppe AGF Atletik16:40.8h
  
 PB
3Flemming KrabbenhoftFlemming Krabbenhoft ('75)Aarhus Fremad16:47.1h
  
 PB
4Christian Møller NielsenChristian Møller Nielsen ('97)AGF Atletik16:47.9h
  
 PB
5Ernst JacobErnst Jacob Aarhus 1900 Tri16:51.6h
  
 PB
6Hans-Henrik DamgaardHans-Henrik Damgaard ('79)VEXA HLM Running16:52.4h
  
 SB
8Frederik Juhl LeisznerFrederik Juhl Leiszner ('99)Aarhus 190016:56.1h
  
 PB
9Bæk Andersen LasseBæk Andersen Lasse ('96)Aarhus 1900 Tri17:16.0h
  
 PB
10Søren HarboSøren Harbo ('98)AGF Atletik17:16.3h
  
 PB
11Rune Mcleod WintherRune Mcleod Winther ('80)VEXA HLM Running17:16.7h
  
 PB
12Buhl MortenBuhl Morten Aarhus 1900 Tri17:24.4h
  
 PB
13
Taylor William
Taylor William ('03)
/ FOR17:34.8h
  
 PB
14Anders Lade NielsenAnders Lade Nielsen ('66)Aarhus 190017:43.5h
  
 SB
15Johannes SchrammJohannes Schramm ('02)Aarhus 190017:52.7h
  
 PB
16Engsig JeppeEngsig Jeppe Aarhus 1900 Tri17:55.6h
  
 PB
17Bengaard AndreasBengaard Andreas ('96)Aarhus 1900 Tri17:56.1h
  
 PB
18Mathias Birk MadsenMathias Birk Madsen ('01)AGF Atletik17:56.4h
  
 PB
19Cappello LucianoCappello Luciano ('89)Aarhus 1900 Tri17:59.9h
  
 PB
20Danni LauridsenDanni Lauridsen Aarhus 1900 Tri18:07.4h
  
 PB
21Sig Tranberg OscarSig Tranberg Oscar 18:12.9h
  
 PB
22Bisgaard NicklasBisgaard Nicklas ('94)Aarhus 1900 Tri21:25.7h
  
 PB
Christian LysdahlChristian Lysdahl ('96)AGF Atletik DNF
  
 
Joey EriksenJoey Eriksen ('81)AGF Atletik DNF
  
 
Finale C
1Victor SkaanningVictor Skaanning ('99)Aarhus 1900 Tri18:11.8h
  
 PB
2Raul Lopez-GruesoRaul Lopez-Grueso ('80)Aarhus 1900 Tri18:14.9h
  
 PB
4Kenneth MadsenKenneth Madsen ('63)Aarhus 190018:28.6h
  
 SB
5Torben RokkedalTorben Rokkedal ('86)Aarhus 1900 Tri18:42.7h
  
 PB
6Nymann Hjerrild JoachimNymann Hjerrild Joachim ('86)AGF Atletik18:49.6h
  
 PB
9Fogh Madsen CarstenFogh Madsen Carsten ('72)Aarhus Fremad19:03.2h
  
 PB
11Haack SørenHaack Søren ('72)Aarhus 1900 Tri19:23.4h
  
 PB
15Anders KnudsenAnders Knudsen Aarhus 1900 Tri19:58.8h
  
 PB
16Edrees RamiEdrees Rami ('78)Aarhus 1900 Tri20:41.3h
  
 PB
18Jesper NybergJesper Nyberg Aarhus 1900 Tri21:03.8h
  
 PB
19Hedegaard OleHedegaard Ole Aarhus 1900 Tri22:23.4h
  
 PB
20Sara Kjærgaard StisenSara Kjærgaard Stisen Aarhus 1900 Tri25:35.3h
  
 PB
Jan Skov PedersenJan Skov Pedersen ('59)Aarhus Fremad DNF
  
 
Ettema JanEttema Jan Aarhus 1900 Tri DNF
  
 
K 5000 m    
Finale B
7Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)Aarhus 190016:55.8h
  
 PB
Finale C
3Patricia PoulsenPatricia Poulsen ('91)AGF Atletik18:26.1h
  
 PB
7Hanna LeemreizeHanna Leemreize ('85)Aarhus Fremad / NED18:54.0h
  
 PB
8Henriette NygaardHenriette Nygaard ('96)Aarhus Fremad18:57.9h
  
 PB
10Shiva LeisnerShiva Leisner ('95)Aarhus 1900 Tri19:08.6h
  
 PB
12Thrane Hovgesen NadiaThrane Hovgesen Nadia ('94)Aarhus 1900 Tri19:24.1h
  
 PB
13Hanne LoffHanne Loff ('85)AGF Atletik19:25.8h
  
 PB
14Karina GosvigKarina Gosvig ('96)Aarhus 1900 Tri19:31.2h
  
 PB
17Nyhus LeneNyhus Lene Aarhus 1900 Tri21:01.5h
  
 PB
Lise Kandborg SørensenLise Kandborg Sørensen ('85)AGF Atletik DNF
  
 

Seneste resultater

28.11EsbjergBrians Kastedag
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021