Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: DM Rematch 22.8.2020
Skovdalen Atletikstadion

M 400 m    

Finale A

Finale
1Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM51.09
  
 PB
2Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM51.99
  
 SB
3Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)Aalborg AM52.16
  
 PB
4David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM56.30
  
 SB
5Daniel KrichauDaniel Krichau ('94)Aalborg AM57.75
  
 PB
Finale B
Marius M SzwedMarius M Szwed ('05)Aalborg AM DNF
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik3:41.07
  
 PB
2Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96)Aalborg AM3:42.53
  
 
3Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)BAC3:44.50
  
=NU20R DUR-17 PB
4Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)Sparta3:45.80
  
 
5Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK773:47.70
  
 PB
6Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 19003:51.32
  
 
7Frederik ErnstFrederik Ernst ('95)AGF Atletik3:53.00
  
 PB
Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik DNF
  pace
 
Morten Toft MunkholmMorten Toft Munkholm ('85)Randers Freja DNF
  pace
 
Finale B
1Jonathan Drechsler SigvardsenJonathan Drechsler Sigvardsen ('04)Viborg AM3:59.94
  
 PB
2Noah Kurzmann SkibstedNoah Kurzmann Skibsted ('99)Aalborg AM4:00.97
  
 
3Michael JensenMichael Jensen ('87)AGF Atletik4:03.78
  
 PB
4Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM4:04.64
  
 SB
5Jeppe Kejser Dahl JensenJeppe Kejser Dahl Jensen Aarhus 19004:05.67
  
 PB
6Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta4:08.45
  
 PB
7Theophile BigirimanaTheophile Bigirimana ('93)Aalborg AM / RWA4:11.77
  
 SB
8Noel MonoNoel Mono ('98)Aalborg AM4:12.26
  
 SB
9Christian AndersenChristian Andersen ('95)Aarhus 19004:14.56
  
 
10Martin PatwaryMartin Patwary ('97)AGF Atletik4:28.72
  
 
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM DNF
  pace
 
Finale C
1Simon Høberg OlesenSimon Høberg Olesen Aalborg AM4:15.80
  
 PB
2Christian Møller NielsenChristian Møller Nielsen ('97)AGF Atletik4:17.97
  
 PB
3Daniel GraversgaardDaniel Graversgaard ('97)AGF Atletik4:18.89
  
 PB
5Esben HansenEsben Hansen ('99)Aarhus 19004:22.81
  
 PB
6Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM4:26.76
  
 
7August Runge BengtsonAugust Runge Bengtson ('99)Aalborg Øst RRC4:32.16
  
 SB
Frederik Juhl LeisznerFrederik Juhl Leiszner ('99)Aarhus 1900 DNF
  
 
Bertram Gitz-JohansenBertram Gitz-Johansen ('96)Aalborg AM DNF
  
 
Sebastian Tarp MouritzenSebastian Tarp Mouritzen ('02)SAK77 DNF
  
 
Rasmus Meldgaard KristensenRasmus Meldgaard Kristensen ('96)Aalborg AM DNF
  pace
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Ulrik HeitmannUlrik Heitmann ('84)Aarhus 190015:11.42
  
 
2Jakob RiisJakob Riis ('82)Aarhus 190015:38.60
  
 
3Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK7716:13.15
  
 SB
4Luan HuynhLuan Huynh ('82)16:43.13
  
 PB
5Mie GamMie Gam ('01)Viborg AM17:07.78
  
  K 1 Mixed competition
6Christian Nørgaard NielsenChristian Nørgaard Nielsen ('83)Aalborg AM17:09.99
  
 
7Jeppe GardeJeppe Garde ('65)Aalborg AM17:11.97
  
 SB
8Daniel Bilgrav PedersenDaniel Bilgrav Pedersen ('89)Fredericia Tri17:51.26
  
 PB
Christopher G. A. SørensenChristopher G. A. Sørensen ('91)Aalborg Øst RRC DNF
  
 
Rasmus Meldgaard KristensenRasmus Meldgaard Kristensen ('96)Aalborg AM DNF
  
 
Martin Skytte GlerupMartin Skytte Glerup ('03)SAK77 DNF
  
 
Rene AggerRene Agger ('81)Aalborg AM DNF
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM1:03.27
  
 PB
2Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:05.25
  
 
3Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM1:05.76
  
 PB
4Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM1:10.17
  
 SB
Finale B
1Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM1:00.62
  
  Mixed competition
2Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)Aalborg AM1:01.34
  
  Mixed competition
3Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM1:02.82
  
  Mixed competition
4Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad1:03.25
  
  Mixed competition
K 1500 m    
Finale C
4Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19004:20.39
  
 PB
8Mathilde Meedom LarsenMathilde Meedom Larsen ('04)Viborg AM4:35.37
  
 PB
9Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 19004:53.81
  
 PB
10Karen Krogh JohansenKaren Krogh Johansen ('87)AGF Atletik4:54.86
  
 SB
11Nanna WeyeNanna Weye ('92)AGF Atletik4:55.02
  
 SB

Seneste resultater

15.1KøbenhavnSparta Indestævne 2
9.1HvidovreKlubkastestævne
9.1RandersUltimo stævne
8.1HelsingørVinter stævne
30.12AarhusSidste Chancen
29.12EsbjergBrian svinger hammeren
29.12Skiveskivekast 9-21
22.12Rønne1000m
22.12Skiveskivekast 8-21
19.12EsbjergBrians venner i kastegården
18.12KøbenhavnSparta Sprintstævne 1
14.12RandersNåle- og Kunststofsstævne i Randers
8.12Rønne3000m Viking Vinter testløb
4.12AarhusVinterkast 1
30.11AarhusVinteråbner
28.11EsbjergBrians Kastedag
28.11HvidovreKastestævne
27.11Korsør DM Cross
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half