Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herning: 5000m. stævne 5.9.2020
Herning Atletik Stadion

M 5000 m    

Finale A

Finale
1Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK7714:49.35
  
 PB
2Jesper FaurschouJesper Faurschou ('83)Herning LK14:57.41
  
 SB
3Andreas Bock BjørnsenAndreas Bock Bjørnsen Herning LK15:08.09
  
 SB
4Anders BondeAnders Bonde ('91)Herning LK15:31.58
  
 SB
5Patrick Fløe HansenPatrick Fløe Hansen Herning LK15:33.15
  
 PB
6Jakob EdsenJakob Edsen ('93)Herning LK15:33.87
  
 PB
7Martin Skytte GlerupMartin Skytte Glerup ('03)SAK7715:45.95
  
 PB
8Thomas EsbensenThomas Esbensen ('83)Herning LK15:48.92
  
 SB
9Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK7715:51.84
  
 PB
10Henrik AalingHenrik Aaling ('83)Herning LK16:12.28
  
 PB
11
Björn Cederberg
Björn Cederberg ('95)
/ SWE16:16.60
  
 PB
12David Flaskager AdelskovDavid Flaskager Adelskov ('87)Herning LK16:16.61
  
 PB
Finale B
1Sune AndersenSune Andersen ('80)VEXA HLM Running16:48.48
  
 SB
2Rasmus FutterupRasmus Futterup ('87)Herning LK16:56.34
  
 SB
3Mads HarderMads Harder ('76)Herning LK17:08.47
  
 PB
4Hans-Henrik DamgaardHans-Henrik Damgaard ('79)VEXA HLM Running17:20.35
  
 
5Rasmus SigvardsenRasmus Sigvardsen ('74)VEXA HLM Running17:37.61
  
 SB
8Lars NielsenLars Nielsen ('66)Rødovre AC17:58.64
  
 PB
9Hans MygindHans Mygind ('65)VEXA HLM Running18:15.97
  
 SB
11Jonas LangeJonas Lange ('94)Herning LK18:58.05
  
 PB
K 5000 m    
6Maja AlmMaja Alm ('88)AGF Atletik17:47.38
  
 SB
7Cecilie Friberg KlysnerCecilie Friberg Klysner ('94)Copenhagen Frontrunners17:47.82
  
 SB
10Agnes Nørgård KrachtAgnes Nørgård Kracht ('99)Blovstrød Løverne18:16.25
  
 PB
12
Line Cederberg
Line Cederberg 
/ SWE19:41.08
  
 PB
13Lotte MarkussenLotte Markussen 20:14.12
  
 PB

Seneste resultater

15.1KøbenhavnSparta Indestævne 2
9.1HvidovreKlubkastestævne
9.1RandersUltimo stævne
8.1HelsingørVinter stævne
30.12AarhusSidste Chancen
29.12EsbjergBrian svinger hammeren
29.12Skiveskivekast 9-21
22.12Rønne1000m
22.12Skiveskivekast 8-21
19.12EsbjergBrians venner i kastegården
18.12KøbenhavnSparta Sprintstævne 1
14.12RandersNåle- og Kunststofsstævne i Randers
8.12Rønne3000m Viking Vinter testløb
4.12AarhusVinterkast 1
30.11AarhusVinteråbner
28.11EsbjergBrians Kastedag
28.11HvidovreKastestævne
27.11Korsør DM Cross
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half