M 4 x 100 m stafet 12.9. Finale A Finale | 12.9. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 40.45 | |||||||
Nils Thornberg, Patrik Andersson, Alexander Lesser, Lucas Bolin | ||||||||||
2 | Malmö AI Malmö AI | lag 1 | SWE | 40.56 | ||||||
Kasper Kadestål, Austin Hamilton, Viktor Bondesson, Jean-Christian Zirignon | ||||||||||
3 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 40.59 | |||||||
Jonatan Hirsh, Alexander Andreasson, Carl Bengtström, Jonathan Carbe | ||||||||||
4 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 41.95 | |||||||
Jonatan Håkansson, Carl af Forselles, Fredrik Samuelsson, Olle Forslin | ||||||||||
5 | Malmö AI Malmö AI | lag 2 | SWE | 43.11 | ||||||
Anton Levin, Nick Ekelund-Arenander, Jacob Ewertzh, Emmanuel Dawlson | ||||||||||
6 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 44.81 | |||||||
Nicholas Thoong, Glody Ngoma, Erik Pålsson, Samuel Lestander | ||||||||||
Västerås FK Västerås FK | SWE | DNF | ||||||||
Lukas Nordèn, Patric Hjort, Rickard Willman, Mattias Waernulf | ||||||||||
Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | DNF | ||||||||
Tarley Allison, Filip Schwartz, Oskar Weidenholm, Alexander Pilgrim | ||||||||||
M 4 x 400 m stafet 13.9. Finale A Finale | 13.9. | |||||||||
1 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 3:14.12 | |||||||
Martin Selin, Anton Bengtsson, Nils Thornberg, Alexander Lesser | ||||||||||
2 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 3:14.31 | |||||||
Viktor Bondesson, Simon Martinsson, Kasper Kadestål, Anton Sigurdsson | ||||||||||
3 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 3:16.17 | |||||||
Kristian Efremov, Joakim Andersson, Tor Ekström, Ívar Kristinn Jasonarson | ||||||||||
4 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 3:17.53 | |||||||
Dennis Karanda, Kevin Duvert, Johan Eriksson, Emil Johansson | ||||||||||
Örgryte IS Örgryte IS | SWE | DNF | ||||||||
Samuel Wiik, Jonathan Carbe, Chris Gray, Carl Bengtström | ||||||||||
M 4 x 800 m stafet 12.9. Finale A Finale | 12.9. | |||||||||
1 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 7:34.64 | |||||||
Bienvenue Musore, Kalle Berglund, Emil Danielsson, Joakim Andersson | ||||||||||
2 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 7:42.85 | |||||||
Emil Blomberg, Gustav Bivstedt, Gustav Berlin, Anton Persson | ||||||||||
3 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 7:58.82 | |||||||
Jonathan Grahn, Simon Wikell, Victor Wahlgren, Alexander Nilsson | ||||||||||
4 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 8:38.16 | |||||||
Mohamed Nuur, Nicklas Gunnarsson, Jesper Evervall, Chris Gray | ||||||||||
M 4 x 1500 m stafet 13.9. Finale A Finale | 13.9. | |||||||||
1 | Spårvägens FK Spårvägens FK | lag 1 | SWE | 15:27.55 | ||||||
Mohammadreza Abootorabi, John Foitzik, Emil Danielsson, Kalle Berglund | ||||||||||
2 | Sävedalens AIK Sävedalens AIK | SWE | 15:40.06 | |||||||
Erik Jälknäs, Leo Magnusson, Jonatan Fridolfsson, Vidar Johansson | ||||||||||
3 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 15:43.69 | |||||||
Anton Persson, Elmar Engholm, Axel Djurberg, Gustav Berlin | ||||||||||
4 | Hälle IF Hälle IF | SWE | 15:46.14 | |||||||
Sharmarke Ahmed, Anders Grahl, Samuel Fitsumbrhan, Arvid Öhrn | ||||||||||
5 | Spårvägens FK Spårvägens FK | lag 2 | SWE | 16:18.69 | ||||||
Estifanos Faid Asked, Oliver Löfqvist, Daniel Gleimar, Bienvenue Musore | ||||||||||
6 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 17:08.08 | |||||||
Chris Gray, Jonas Gustafsson, Jesper Evervall, Nicklas Gunnarsson | ||||||||||
K 4 x 100 m stafet 12.9. Finale A Finale | 12.9. | |||||||||
1 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 45.05 | |||||||
Wilma Rosenquist, Nikki Anderberg, Daniella Busk, Linnea Killander | ||||||||||
2 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 46.92 | |||||||
Ide Ileso, Lisa Lilja, Ebba Magnusson, Elin Hallbjörner | ||||||||||
3 | IF Göta Karlstad IF Göta Karlstad | SWE | 47.08 | |||||||
Emilia Kjellberg, Ida Hansen, Erica Jarder, Kaiza Karlén | ||||||||||
4 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 48.03 | |||||||
Judith Wagersten, Jenny Lestander, Rebecka Abrahamsson, Fanny Runheim | ||||||||||
5 | IFK Lund IFK Lund | SWE | 48.24 | |||||||
Maja Maunsbach, Felicia Ascard, Magda Karlsson, Daga Indebetou | ||||||||||
6 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 48.37 | |||||||
Ida Nilsson, Emilia Hammarström, Ebba Gustafsson, Michelle De Silva | ||||||||||
7 | Åhus FIK Åhus FIK | SWE | 50.39 | |||||||
Hannah Hansson, Cornelia Helgesson, Filippa Svensson, Sydney Karström | ||||||||||
8 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 51.60 | NR45 | ||||||
Helen Hermundstad, Ulrika Evjen, Jenny Åkervall, Lena Axelson | ||||||||||
K 4 x 400 m stafet 13.9. Finale A Finale | 13.9. | |||||||||
1 | IF Göta Karlstad IF Göta Karlstad | SWE | 3:47.79 | |||||||
Lovisa Ellström, Hanna Karlsson, Lathifa Afrah, Lova Perman | ||||||||||
2 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 3:52.31 | |||||||
Emilia Mandl, Josefin Magnusson, Linnea Killander, Maria Freij | ||||||||||
3 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 4:15.66 | |||||||
Ivana Pekic, Ida Kühnel Pappila, Agnes Thundal, Elin Pettersson | ||||||||||
K 4 x 800 m stafet 12.9. Finale A Finale | 12.9. | |||||||||
1 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 9:08.27 | |||||||
Julia Nielsen, Wilma Nielsen, Sandra Åberg, Emma Söderström | ||||||||||
2 | IF Göta Karlstad IF Göta Karlstad | SWE | 9:10.34 | |||||||
Lovisa Ellström, Olivia Weslien, Wilma Karlsson, Lova Perman | ||||||||||
3 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 9:10.60 | |||||||
Alva Thunberg, Nicole Tiourine, Madeleine Björlin-Delmar, Saga Provci | ||||||||||
4 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 9:34.12 | |||||||
Clara Lidén, Nora Lundin, Nora Siltberg Almlöf, Filippa Ramberg | ||||||||||
5 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 9:34.82 | |||||||
Saga Hagelin, Alice Greberg, Julia Törnblad, Sara Gunnarsson | ||||||||||
6 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 10:29.48 | |||||||
Johanna Larsson, Josephine Källvik, Desiree Lilliehöök | ||||||||||
K 3 x 1500 m 13.9. Finale A Finale | 13.9. | |||||||||
1 | Sävedalens AIK Sävedalens AIK | SWE | 14:01.90 | |||||||
Gaël De Coninck, Lisa Bergdahl, Sara Christiansson | ||||||||||
2 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 14:18.85 | |||||||
Saga Provci, Nicole Tiourine, Madeleine Björlin-Delmar | ||||||||||
3 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 14:25.08 | |||||||
Julia Nielsen, Sandra Åberg, Wilma Nielsen | ||||||||||
4 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 15:34.61 | |||||||
Johanna Larsson, Linnea Knüppel, Desiree Lilliehöök | ||||||||||
M22 4 x 100 m stafet 13.9. Finale A Finale | 13.9. | |||||||||
1 | Örgryte IS Örgryte IS | lag 1 | SWE | 41.95 | ||||||
Jonatan Hirsh, Alexander Andreasson, Samuel Wiik, Tobias Carlryd | ||||||||||
2 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 43.49 | |||||||
Robin Jacobsson, Isak Kristensen, Anton Bengtsson, Gustaf Bålström | ||||||||||
3 | Örgryte IS Örgryte IS | lag 2 | SWE | 44.99 | ||||||
Otto Hammarström, Viggo Hahnsson, Svante Wester, Victor Koch | ||||||||||
4 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 45.15 | |||||||
Nicholas Thoong, Glody Ngoma, Erik Pålsson, Samuel Lestander | ||||||||||
5 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 45.24 | |||||||
Johan Lamm, Richard Heikkilä, Philip Bayer, Vilmer Elovsson | ||||||||||
M22 3 x 400m 12.9. Finale A Finale | 12.9. | |||||||||
1 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 2:30.08 | |||||||
Adam Westermark, Kevin Duvert, Emil Johansson | ||||||||||
2 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 2:31.43 | |||||||
Lucas Lorentzon, Aaron Ladestam, Samuel Andreasson | ||||||||||
3 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 2:31.51 | |||||||
Robin Jacobsson, Mathias Söder, Anton Bengtsson | ||||||||||
4 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 2:32.74 | |||||||
Tobias Carlryd, Felix Larsen Nilsson, Samuel Wiik | ||||||||||
5 | Sävedalens AIK Sävedalens AIK | SWE | 2:47.68 | |||||||
Jonathan Johansson, Erik Jälknäs, William Sturesson | ||||||||||
M22 3 x 800m 13.9. Finale A Finale | 13.9. | |||||||||
1 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 5:55.95 | |||||||
Tobias Eknor, Jesper Sjölund, Henry Jacobson | ||||||||||
2 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 6:10.19 | |||||||
Alexander Sörensen, Felix Larsen Nilsson, Mohamed Nuur | ||||||||||
K22 4 x 100 m stafet 13.9. Finale A Finale | 13.9. | |||||||||
1 | Sävedalens AIK Sävedalens AIK | SWE | 48.44 | |||||||
Louise Andersson, Helmi Hjortbäck, Josefin Persson, Ebba Niklasson | ||||||||||
2 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 50.37 | |||||||
Judith Wagersten, Jenny Lestander, Hilma Hofström, Maja Nilsson | ||||||||||
3 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 50.88 | |||||||
Johanna Stübner, Emma Söderström, Matilda Hallström, Caroline Nilsson | ||||||||||
K22 3 x 400m 12.9. Finale A Finale | 12.9. | |||||||||
1 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 3:05.94 | |||||||
Emma Söderström, Caroline Nilsson, Matilda Hallström | ||||||||||
2 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 3:15.35 | |||||||
Judith Wagersten, Hilma Hofström, Jenny Lestander | ||||||||||
K22 3 x 800m 13.9. Finale A Finale | 13.9. | |||||||||
1 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 7:26.52 | |||||||
Alice Greberg, Sara Gunnarsson, Sara Dädeby | ||||||||||
2 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 7:39.46 | |||||||
Emma Söderström, Matilda Hallström, Caroline Nilsson | ||||||||||
3 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 8:41.23 | |||||||
Hilma Hofström, Rebecca Runfors Carlzzon, Judith Wagersten | ||||||||||
D19 4 x 100 m stafet 13.9. Finale A Finale | 13.9. | |||||||||
1 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 41.30 | NU20R | ||||||
Rafael Tejada De Leon, Erik Johansson, Oliwer Danielsson, Lucas Bolin | ||||||||||
2 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 42.07 | |||||||
Elias Hedner, Max Rosquist-Larsson, Caleb Conable, Adam Svensson | ||||||||||
3 | IFK Växjö IFK Växjö | SWE | 43.13 | |||||||
Thomas Jones, Edvin Månsson, Moltas Strömberg, Hannes Egonsson | ||||||||||
4 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 43.25 | |||||||
David Ulstein, Marcus Blixt, Oskar Weidenholm, Alexander Pilgrim | ||||||||||
5 | Västerås FK Västerås FK | SWE | 44.34 | |||||||
Tim Singmandeewised, Oliver Smidskog, Lucas Ulegård, August Kallin | ||||||||||
Örgryte IS Örgryte IS | SWE | DNF | ||||||||
Lukas Bertilsson, Lukas Edqvist, Jakob Helgesson, David Sämfors | ||||||||||
IF Kville IF Kville | SWE | DNF | ||||||||
Gustav Tartu, Jesper Nordström, Fredrik Grund, Mohammad Al Masri | ||||||||||
D19 3 x 800m 13.9. Finale A Finale | 13.9. | |||||||||
1 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 5:58.99 | |||||||
Josef Wallenlind, Michael Rosenqvist, Victor Wahlgren | ||||||||||
2 | IFK Lidingö IFK Lidingö | SWE | 6:00.84 | |||||||
Robin Isaksson, Jacob Klinth, Julius Mördrup | ||||||||||
3 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 6:04.08 | |||||||
Jonatan Håkansson, Oscar Eliasson, Max Bechtel | ||||||||||
4 | KA 2 IF KA 2 IF | lag 2 | SWE | 6:15.22 | ||||||
Svante Holgersson, Noah Johansson, Simon Rosenquist | ||||||||||
5 | Gefle IF Gefle IF | SWE | 6:34.87 | |||||||
Jimmy Öhman, Fredrik Sundvall, Lukas Holm | ||||||||||
6 | Sävedalens AIK Sävedalens AIK | SWE | 6:43.70 | |||||||
Ivan Magnusson, Alfons Råwall, Fabian Berntsson | ||||||||||
D19 1000 m stafet 12.9. Finale A Finale | 12.9. | |||||||||
1 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 1:59.30 | |||||||
Max Rosquist-Larsson, Caleb Conable, Albert Nurmi, Simon Martinsson | ||||||||||
2 | IF Kville IF Kville | SWE | 2:02.02 | |||||||
Yousef Al Masri, Mohammad Al Masri, Fredrik Grund, Elias Brink | ||||||||||
3 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 2:02.32 | |||||||
Edvin Habermann, Anton Sjölund, Tor Ekström, Sidrak Afework | ||||||||||
4 | Västerås FK Västerås FK | SWE | 2:05.71 | |||||||
Tim Singmandeewised, Lucas Ulegård, David Rindetoft, August Kallin | ||||||||||
5 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 2:07.40 | |||||||
Gabriel Wallmark, Lukas Bertilsson, Lukas Edqvist, Jakob Helgesson | ||||||||||
6 | Åhus FIK Åhus FIK | SWE | 2:09.43 | |||||||
William Jarnemo, Hugo Larsson Wilhelmsson, Joel Torp, Jesper Dreifaldt | ||||||||||
P19 4 x 100 m stafet 13.9. Finale A Finale | 13.9. | |||||||||
1 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 45.83 | NU20R | ||||||
Filippa Sivnert, Nikki Anderberg, Freja Andersdotter, Wilma Rosenquist | ||||||||||
2 | Mälarhöjdens IK Mälarhöjdens IK | SWE | 49.96 | |||||||
Maja Thodenius, Josefin Wikfeldt, Elise Legzdins, Moa Skagerlund | ||||||||||
3 | IK Lerum FI IK Lerum FI | SWE | 50.78 | |||||||
Cornelia Lindberg, Elvira Carlén, Linnea Pihl, Elsa Wållgren | ||||||||||
4 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 1:28.68 | |||||||
Alva Larsson, Lovisa Nilsson-Edin, Ebba Gustafsson, Ellen Pettersson | ||||||||||
P19 3 x 800m 13.9. Finale A Finale | 13.9. | |||||||||
1 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 7:07.00 | |||||||
Sandra Åberg, Julia Nielsen, Wilma Nielsen | ||||||||||
2 | Sävedalens AIK Sävedalens AIK | SWE | 7:07.58 | |||||||
Lisa Wreeby, Maud De Coninck, Stina Pettersson | ||||||||||
3 | IK Lerum FI IK Lerum FI | SWE | 8:17.71 | |||||||
Elsa Wållgren, Linnea Pihl, Elvira Carlén | ||||||||||
P19 Medley Relay 12.9. Finale A Finale | 12.9. | |||||||||
1 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 2:17.22 | |||||||
Johanna Sjögren, Sandra Åberg, Julia Nielsen, Wilma Nielsen | ||||||||||
2 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 2:18.94 | |||||||
Filippa Sivnert, Olivia Stridh, Angel Richmore, Freja Andersdotter | ||||||||||
3 | IK Lerum FI IK Lerum FI | SWE | 2:22.06 | |||||||
Elsa Wållgren, Cornelia Lindberg, Linnea Pihl, Elvira Carlén | ||||||||||
D17 4 x 100 m stafet 13.9. Finale A Finale | 13.9. | |||||||||
1 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 42.64 | |||||||
Hugo Holmlund, Markus Moberg, Jonatan Borg, Viktor Wall | ||||||||||
2 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 43.56 | |||||||
Leo Zikovic, William Asker, Nils Thorin, Alex Apelgrim | ||||||||||
3 | Bromma IF Bromma IF | SWE | 43.79 | |||||||
Babu Badjie, David Steinberg, Malte Fuchs Edberg, Petter Lundberg | ||||||||||
4 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 43.95 | |||||||
Viggo Andersson, Victor Hering, Johannes Lundqvist, Felix Steene | ||||||||||
5 | Huddinge AIS Huddinge AIS | SWE | 44.39 | |||||||
Johan Sundgren, Casper Elliot, Emil Sörqvist, Joakim Hellbratt | ||||||||||
6 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 44.72 | |||||||
Lucas Lindberg, Elias Boman, Linus Jonsson, Vincent Arousell | ||||||||||
7 | Hanvikens SK Hanvikens SK | SWE | 44.78 | |||||||
Casper Gustafsson, Oscar Niklasson, Adam Eriksson, Christoffer Bergkvist | ||||||||||
Linköpings GIF Linköpings GIF | SWE | DNS | ||||||||
Anton Rönnquist, Jonathan Appel, Vilgot Elfström, Max Holmberg | ||||||||||
Indledende heats | 13.9. | |||||||||
Indledende 1 13.9. | 13.9. | |||||||||
1 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 44.35 | |||||||
Leo Zikovic, William Asker, Nils Thorin, Alex Apelgrim | ||||||||||
2 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 44.36 | |||||||
Viggo Andersson, Victor Hering, Johannes Lundqvist, Felix Steene | ||||||||||
3 | Bromma IF Bromma IF | SWE | 44.46 | |||||||
Babu Badjie, David Steinberg, Malte Fuchs Edberg, Petter Lundberg | ||||||||||
4 | Huddinge AIS Huddinge AIS | SWE | 44.85 | |||||||
Johan Sundgren, Casper Elliot, Emil Sörqvist, Joakim Hellbratt | ||||||||||
5 | Hanvikens SK Hanvikens SK | SWE | 45.40 | |||||||
Casper Gustafsson, Oscar Niklasson, Adam Eriksson, Christoffer Bergkvist | ||||||||||
Indledende 2 13.9. | 13.9. | |||||||||
1 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 42.73 | |||||||
Hugo Holmlund, Markus Moberg, Jonatan Borg, Viktor Wall | ||||||||||
2 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 44.84 | |||||||
Lucas Lindberg, Elias Boman, Linus Jonsson, Vincent Arousell | ||||||||||
3 | Linköpings GIF Linköpings GIF | SWE | 45.18 | |||||||
Anton Rönnquist, Jonathan Appel, Vilgot Elfström, Max Holmberg | ||||||||||
IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | DQ | ||||||||
Nils Brakander, Anthon Bokelund Singh, Oden Grahm Goles, Tristan Heno | ||||||||||
D17 3 x 800m 13.9. Finale A Finale | 13.9. | |||||||||
1 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 6:00.27 | |||||||
Carl Erixon, Simon Wikell, Jonathan Grahn | ||||||||||
2 | Danderyds SK Danderyds SK | SWE | 6:03.80 | |||||||
Erik Skoglund, Alexander Davidsson Eriksson, Viktor Skoglund | ||||||||||
3 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 6:06.68 | |||||||
Olle Ackebjer, Oden Grahm Goles, Robin Turan | ||||||||||
4 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 6:09.25 | |||||||
Nils Ekroth, Johan Olsson, Elias Liljestrand | ||||||||||
5 | Hälle IF Hälle IF | SWE | 6:13.68 | |||||||
Alexander Carlsson, Axel Johansson, Jonas Magnusson | ||||||||||
6 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 6:15.92 | |||||||
Linus Jansson, Axel Månsson, Mårten Nystrand | ||||||||||
7 | IK Lerum FI IK Lerum FI | SWE | 6:36.73 | |||||||
Linus Pihl, Lucas Frew, Nils Olsson | ||||||||||
8 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 6:43.17 | |||||||
Albin Hagstedt, Tim Tompsett, Philip Frick | ||||||||||
D17 1000 m stafet 12.9. Finale A Finale | 12.9. | |||||||||
1 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 1:56.89 | |||||||
Jonatan Borg, Viktor Wall, Noah Bucht Wesslén, Markus Moberg | ||||||||||
2 | Danderyds SK Danderyds SK | SWE | 2:00.43 | |||||||
Markus Brodin, Alexander Davidsson Eriksson, Viktor Skoglund, Erik Skoglund | ||||||||||
3 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 2:00.84 | |||||||
Nils Brakander, Anthon Bokelund Singh, Tristan Heno, Robin Turan | ||||||||||
4 | IFK Lund IFK Lund | SWE | 2:02.11 | |||||||
Jeroen Persson, Isak Holgersson, Elias Wennolf, Erik Erlandsson | ||||||||||
5 | Huddinge AIS Huddinge AIS | SWE | 2:02.65 | |||||||
Johan Sundgren, Joakim Hellbratt, Casper Elliot, Emil Sörqvist | ||||||||||
6 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 2:03.27 | |||||||
Leo Zikovic, William Asker, Nils Thorin, Alex Apelgrim | ||||||||||
7 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 2:03.74 | |||||||
Lucas Lindberg, Linus Jonsson, Elias Boman, Mårten Nystrand | ||||||||||
Hanvikens SK Hanvikens SK | SWE | DNS | ||||||||
Christoffer Bergkvist, Adam Eriksson, Oscar Niklasson, Casper Gustafsson | ||||||||||
Indledende heats | 12.9. | |||||||||
Indledende 1 12.9. | 12.9. | |||||||||
1 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 2:01.07 | |||||||
Nils Brakander, Anthon Bokelund Singh, Tristan Heno, Robin Turan | ||||||||||
2 | Danderyds SK Danderyds SK | SWE | 2:01.55 | |||||||
Markus Brodin, Erik Skoglund, Viktor Skoglund, Alexander Davidsson Eriksson | ||||||||||
3 | IFK Lund IFK Lund | SWE | 2:02.15 | |||||||
Jeroen Persson, Isak Holgersson, Elias Wennolf, Erik Erlandsson | ||||||||||
4 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 2:02.27 | |||||||
Leo Zikovic, William Asker, Nils Thorin, Alex Apelgrim | ||||||||||
5 | Huddinge AIS Huddinge AIS | SWE | 2:04.02 | |||||||
Johan Sundgren, Joakim Hellbratt, Casper Elliot, Emil Sörqvist | ||||||||||
6 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 2:04.88 | |||||||
Lucas Lindberg, Linus Jonsson, Vincent Arousell, Elias Boman | ||||||||||
Indledende 2 12.9. | 12.9. | |||||||||
1 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 2:02.35 | |||||||
Teodor Borgius, Viktor Wall, Jonatan Borg, Markus Moberg | ||||||||||
2 | Hanvikens SK Hanvikens SK | SWE | 2:07.20 | |||||||
Christoffer Bergkvist, Adam Eriksson, Oscar Niklasson, Casper Gustafsson | ||||||||||
3 | Bromma IF Bromma IF | SWE | 2:07.47 | |||||||
Petter Lundberg, David Steinberg, Babu Badjie, Felix Nyberg | ||||||||||
4 | Linköpings GIF Linköpings GIF | SWE | 2:10.34 | |||||||
Anton Rönnquist, Max Holmberg, Vilgot Elfström, Jonathan Appel | ||||||||||
5 | IK Lerum FI IK Lerum FI | SWE | 2:11.07 | |||||||
Hugo Kajsjö, Rizvan Ektymaev, Linus Pihl, Lucas Frew | ||||||||||
P17 4 x 100 m stafet 13.9. Finale A Finale | 13.9. | |||||||||
1 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 47.50 | |||||||
Joy Thulin, Milla Svanberg, Ida Staafgård, Ella Uddenäs | ||||||||||
2 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 48.38 | |||||||
Nora Lindahl, Nicole Nyberg, Saga Hermundstad, Clara Fallenius | ||||||||||
3 | Glanshammars IF Glanshammars IF | SWE | 48.92 | |||||||
Elin Wallin, Tindra Frykholm, Agnes Bjerke, Klara Frykholm | ||||||||||
4 | Bromma IF Bromma IF | SWE | 49.40 | |||||||
Mellanie Neudinger Nellmer, Vera Lindblad, Lisen Rignell, Ophelia Viirman | ||||||||||
5 | Hanvikens SK Hanvikens SK | SWE | 50.91 | |||||||
Karin Bengtsson, Felicia Johansson, Thea Katsoulaki, Linnea Boqvist | ||||||||||
6 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 51.00 | |||||||
Inez Jakobsson Yngve, Ellen Hansson, Alicia Jisbrant, Clara Weetom | ||||||||||
7 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 51.58 | |||||||
Elin Molinder, Tilda Wahlén, Emilia Åström, Amanda Ehrnborg | ||||||||||
8 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 53.00 | |||||||
Antonia Bozic, Anna Constantinescu, Moa Gustafsson, Amanda Magnusson | ||||||||||
Indledende heats | 13.9. | |||||||||
Indledende 1 13.9. | 13.9. | |||||||||
1 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 48.17 | |||||||
Nora Lindahl, Nicole Nyberg, Saga Hermundstad, Clara Fallenius | ||||||||||
2 | Glanshammars IF Glanshammars IF | SWE | 49.40 | |||||||
Elin Wallin, Tindra Frykholm, Agnes Bjerke, Klara Frykholm | ||||||||||
3 | Bromma IF Bromma IF | SWE | 49.77 | |||||||
Mellanie Neudinger Nellmer, Vera Lindblad, Lisen Rignell, Ophelia Viirman | ||||||||||
4 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 50.82 | |||||||
Inez Jakobsson Yngve, Ellen Hansson, Alicia Jisbrant, Clara Weetom | ||||||||||
5 | Hanvikens SK Hanvikens SK | SWE | 50.84 | |||||||
Karin Bengtsson, Felicia Johansson, Thea Katsoulaki, Linnea Boqvist | ||||||||||
6 | Tullinge FI Tullinge FI | SWE | 54.32 | |||||||
Anelia Danielsson, Alva Königsson, Amanda Johansson, Hilma Claesson | ||||||||||
Indledende 2 13.9. | 13.9. | |||||||||
1 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 47.53 | |||||||
Joy Thulin, Milla Svanberg, Ida Staafgård, Ella Uddenäs | ||||||||||
2 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 51.61 | |||||||
Elin Molinder, Tilda Wahlén, Emilia Åström, Amanda Ehrnborg | ||||||||||
3 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 52.75 | |||||||
Antonia Bozic, Anna Constantinescu, Moa Gustafsson, Amanda Magnusson | ||||||||||
4 | Boo IF Boo IF | SWE | 52.85 | |||||||
Ella Tylestedt, Anna Werkström, Edvarda Lindén, Filippa Aronsson | ||||||||||
IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | DNF | ||||||||
Filippa Palmås, Ida Kühnel Pappila, Linnéa Bolin, Elin Pettersson | ||||||||||
P17 3 x 800m 13.9. Finale A Finale | 13.9. | |||||||||
1 | IFK Lidingö IFK Lidingö | SWE | 7:09.46 | |||||||
Victoria Psilander, Estelle Strand, Nike Isaksson | ||||||||||
2 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 7:10.43 | |||||||
Wilma Holmén, Saga Hagelin, Alma Svantesson | ||||||||||
3 | Vallentuna FK Vallentuna FK | SWE | 7:11.63 | |||||||
Tilde Josefsson, Lizette Carlsson, Moa Granat | ||||||||||
4 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 7:13.43 | |||||||
Filippa Hägglund, Sofia Amini, Maja Björnsson | ||||||||||
5 | IFK Växjö IFK Växjö | SWE | 7:20.64 | |||||||
Elenie Carlsson, Hanna Joabsson, Elin Joabsson | ||||||||||
6 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 7:21.80 | |||||||
Clara Lidén, Nora Lundin, Albertina Brandt | ||||||||||
P17 Medley Relay 12.9. Finale A Finale | 12.9. | |||||||||
1 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 2:15.18 | |||||||
Joy Thulin, Ida Staafgård, Milla Svanberg, Emilia Mandl | ||||||||||
2 | Bromma IF Bromma IF | SWE | 2:18.23 | |||||||
Vera Lindblad, Mellanie Neudinger Nellmer, Lisen Rignell, Louise Eliasson | ||||||||||
3 | IFK Lidingö IFK Lidingö | SWE | 2:18.28 | |||||||
Tyra Tunander Cedrenius, Edda Chin Nygårds, Estelle Strand, Nike Isaksson | ||||||||||
3 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 2:18.28 | |||||||
Filippa Palmås, Ida Kühnel Pappila, Elin Pettersson, Saga Provci | ||||||||||
5 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 2:18.59 | |||||||
Saga Hermundstad, Clara Fallenius, Nora Lindahl, Laura Fodor | ||||||||||
6 | Örgryte IS Örgryte IS | lag 1 | SWE | 2:19.70 | ||||||
Inez Jakobsson Yngve, Ellen Hansson, Alicia Jisbrant, Elna Wester | ||||||||||
7 | IFK Växjö IFK Växjö | SWE | 2:22.50 | |||||||
Hanna Joabsson, Maja Westhoff, Elenie Carlsson, Elin Joabsson | ||||||||||
8 | Hanvikens SK Hanvikens SK | SWE | 2:30.57 | |||||||
Thea Katsoulaki, Felicia Johansson, Linnea Boqvist, Karin Bengtsson | ||||||||||
Indledende heats | 12.9. | |||||||||
Indledende 1 12.9. | 12.9. | |||||||||
1 | IFK Lidingö IFK Lidingö | SWE | 2:19.80 | |||||||
Tyra Tunander Cedrenius, Edda Chin Nygårds, Estelle Strand, Nike Isaksson | ||||||||||
2 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 2:19.88 | |||||||
Filippa Palmås, Ida Kühnel Pappila, Elin Pettersson, Saga Provci | ||||||||||
3 | Örgryte IS Örgryte IS | lag 1 | SWE | 2:19.98 | ||||||
Inez Jakobsson Yngve, Ellen Hansson, Alicia Jisbrant, Elna Wester | ||||||||||
4 | IFK Växjö IFK Växjö | SWE | 2:23.10 | |||||||
Hanna Joabsson, Maja Westhoff, Elenie Carlsson, Elin Joabsson | ||||||||||
5 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 2:23.34 | |||||||
Saga Hermundstad, Clara Fallenius, Nicole Nyberg, Laura Fodor | ||||||||||
6 | Hanvikens SK Hanvikens SK | SWE | 2:23.52 | |||||||
Linnea Boqvist, Karin Bengtsson, Thea Katsoulaki, Felicia Johansson | ||||||||||
7 | Västerås FK Västerås FK | SWE | 2:30.29 | |||||||
Matilda Eriksson, Ida Palmqvist, Tyra Tjulander, Izabella Lukic | ||||||||||
Indledende 2 12.9. | 12.9. | |||||||||
1 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 2:22.43 | |||||||
Joy Thulin, Ida Staafgård, Ella Uddenäs, Milla Svanberg | ||||||||||
2 | Bromma IF Bromma IF | SWE | 2:24.17 | |||||||
Mellanie Neudinger Nellmer, Vera Lindblad, Lisen Rignell, Louise Eliasson | ||||||||||
3 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 2:26.62 | |||||||
Elin Molinder, Tilda Wahlén, Wilma Holmén, Amanda Ehrnborg | ||||||||||
4 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 2:28.67 | |||||||
Antonia Bozic, Anna Constantinescu, Moa Gustafsson, Amanda Magnusson | ||||||||||
5 | Boo IF Boo IF | SWE | 2:30.08 | |||||||
Ella Tylestedt, Linnea Hjalmarsson, Anna Werkström, Edvarda Lindén | ||||||||||
6 | Örgryte IS Örgryte IS | lag 2 | SWE | 2:43.43 | ||||||
Lisa Ellison, Ebba Francois, Linnea Knüppel, Clara Weetom | ||||||||||
D15 4 x 80 m stafet 13.9. Finale A Finale | 13.9. | |||||||||
1 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 34.91 | |||||||
Melker Jensfelt, Noah Karlberg, Melvin Vala Tefre, Måns Bergström | ||||||||||
2 | Bromma IF Bromma IF | SWE | 36.09 | |||||||
August Calles, David Hedlund Carlson, Filip Ekström, Filip Olsson | ||||||||||
3 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 36.65 | |||||||
Hugo Kündig, Albin Edin, Tobias Hadzikostas, Benjamin Sander | ||||||||||
4 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 38.02 | |||||||
Jonas Ellison, Axel Eenfeldt, Marcus Johansson, André Samrin Ribeiro | ||||||||||
5 | Gefle IF Gefle IF | SWE | 38.31 | |||||||
Thirachai Schröder, Adam Söder, Ludvig Hjertberg, Elias Sadek | ||||||||||
6 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 38.81 | |||||||
Lukas Lehto, Johan Conway, Enzo Martini Tedfelt, Filip Nesser | ||||||||||
Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | DNF | ||||||||
Erik Andersson, Konrad Sundbom Kopparberg, Gustav Hellsten, Oliver Ericsson | ||||||||||
IK Lerum FI IK Lerum FI | SWE | DNS | ||||||||
Viggo Nielsen, Theodor Johner, Linus Wahl, Elliot Lindbom | ||||||||||
Indledende heats | 13.9. | |||||||||
Indledende 1 13.9. | 13.9. | |||||||||
1 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 36.70 | |||||||
Hugo Kündig, Albin Edin, Tobias Hadzikostas, Benjamin Sander | ||||||||||
2 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 37.12 | |||||||
Erik Andersson, Konrad Sundbom Kopparberg, Gustav Hellsten, Oliver Ericsson | ||||||||||
3 | Gefle IF Gefle IF | SWE | 38.99 | |||||||
Thirachai Schröder, Adam Söder, Ludvig Hjertberg, Elias Sadek | ||||||||||
4 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 48.11 | |||||||
Lukas Lehto, Johan Conway, Enzo Martini Tedfelt, Filip Nesser | ||||||||||
Indledende 2 13.9. | 13.9. | |||||||||
1 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 35.06 | |||||||
Melker Jensfelt, Noah Karlberg, Melvin Vala Tefre, Måns Bergström | ||||||||||
2 | Bromma IF Bromma IF | SWE | 36.63 | |||||||
August Calles, David Hedlund Carlson, Filip Ekström, Filip Olsson | ||||||||||
3 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 38.57 | |||||||
Jonas Ellison, Axel Eenfeldt, Marcus Johansson, André Samrin Ribeiro | ||||||||||
4 | IK Lerum FI IK Lerum FI | SWE | 39.75 | |||||||
Viggo Nielsen, Theodor Johner, Linus Wahl, Elliot Lindbom | ||||||||||
Ullevi FK Ullevi FK | SWE | DQ | ||||||||
Joel Gustafsson Miller, Shakeem Reid, Jonas Gustén, Hugo Tilldal | ||||||||||
D15 3 x 800m 12.9. Finale A Finale | 12.9. | |||||||||
1 | Danderyds SK Danderyds SK | SWE | 6:31.81 | |||||||
Noah Busch, Lucas Törnström, Victor Törnström | ||||||||||
2 | IFK Lidingö IFK Lidingö | SWE | 6:35.26 | |||||||
Nicklas Östlund, Leonardo Garavini, Luca Gränzer | ||||||||||
3 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 6:38.92 | |||||||
Alexander Hägg, Mindor Bergler, Samuel Berhane | ||||||||||
4 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 6:41.92 | |||||||
Morgan Lindstedt, Hugo Åsberg, Marcus Asker | ||||||||||
5 | IK Lerum FI IK Lerum FI | SWE | 6:50.96 | |||||||
Linus Wahl, Theodor Johner, Elliot Lindbom | ||||||||||
6 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 7:09.54 | |||||||
Henok Ande, Albin Björk, Wilmer Olsson | ||||||||||
Sävedalens AIK Sävedalens AIK | SWE | DQ | ||||||||
Daniel Brevik, Adam Sörqvist, Noel Krantz | ||||||||||
P15 4 x 80 m stafet 13.9. Finale A Finale | 13.9. | |||||||||
1 | IF Göta Karlstad IF Göta Karlstad | SWE | 39.72 | |||||||
Märta Lundström Larsson, Tilde Andersson, Lathifa Afrah, Irma Jonhed | ||||||||||
2 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 40.41 | |||||||
Celia Parmatow, Olivia Jensfelt, Elin Pihlström, Ella Wolff | ||||||||||
3 | IF Hagen IF Hagen | SWE | 40.86 | |||||||
Nova Schwalbe Wilson, Ebba Eklund, Chanel Moularé, Ella Sjölin | ||||||||||
4 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 41.00 | |||||||
Ane Torine Iversen, Olivia Lundberg, Olivia Amberntsson, Cornelia Andersson | ||||||||||
5 | IK Orient IK Orient | SWE | 41.74 | |||||||
Ellen Schoug, Klara Håkansson, Nicole Hoffman, Hilda Nolkrantz | ||||||||||
6 | Falkenbergs IK Falkenbergs IK | SWE | 41.91 | |||||||
Wilma Segermalm, Annie Sturesson, Wilma Folkesson, Linn Svedberg Jarlhage | ||||||||||
7 | IK Lerum FI IK Lerum FI | SWE | 44.11 | |||||||
Leia Holm, Alice Bengtsson, Josefine Holmesson, Leah Rohbrahn | ||||||||||
IFK Göteborg IFK Göteborg | lag 2 | SWE | DNF | |||||||
Tindra Ladestam, Anna Tiger, Eleonora Piga, Alva Thunberg | ||||||||||
Indledende heats | 13.9. | |||||||||
Indledende 1 13.9. | 13.9. | |||||||||
1 | IF Göta Karlstad IF Göta Karlstad | SWE | 39.85 | |||||||
Märta Lundström Larsson, Tilde Andersson, Lathifa Afrah, Irma Jonhed | ||||||||||
2 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 40.92 | |||||||
Celia Parmatow, Olivia Jensfelt, Elin Pihlström, Ella Wolff | ||||||||||
3 | IK Orient IK Orient | SWE | 41.94 | |||||||
Ellen Schoug, Klara Håkansson, Nicole Hoffman, Hilda Nolkrantz | ||||||||||
4 | IK Lerum FI IK Lerum FI | SWE | 43.68 | |||||||
Leia Holm, Alice Bengtsson, Josefine Holmesson, Leah Rohbrahn | ||||||||||
IFK Göteborg IFK Göteborg | lag 1 | SWE | DQ | |||||||
Moa Bertilsson, Kajsa Roth, Isabella Petrusic, Ivana Pekic | ||||||||||
Indledende 2 13.9. | 13.9. | |||||||||
1 | IF Hagen IF Hagen | SWE | 40.79 | |||||||
Nova Schwalbe Wilson, Ebba Eklund, Chanel Moularé, Ella Sjölin | ||||||||||
2 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 40.86 | |||||||
Ane Torine Iversen, Olivia Lundberg, Olivia Amberntsson, Cornelia Andersson | ||||||||||
3 | Falkenbergs IK Falkenbergs IK | SWE | 41.99 | |||||||
Wilma Segermalm, Annie Sturesson, Wilma Folkesson, Linn Svedberg Jarlhage | ||||||||||
4 | IFK Göteborg IFK Göteborg | lag 2 | SWE | 43.30 | ||||||
Tindra Ladestam, Anna Tiger, Eleonora Piga, Alva Thunberg | ||||||||||
5 | Tullinge FI Tullinge FI | SWE | 44.61 | |||||||
Alicia Nordmark-Niska, Maya Domanowsky, Pritha Routh, Olivia Faskunger | ||||||||||
P15 3 x 800m 12.9. Finale A Finale | 12.9. | |||||||||
1 | IF Göta Karlstad IF Göta Karlstad | SWE | 7:07.12 | |||||||
Ella Holmqvist, Hannah Hedström, Lathifa Afrah | ||||||||||
2 | IFK Göteborg IFK Göteborg | lag 1 | SWE | 7:09.28 | ||||||
Alva Thunberg, Agnes Thundal, Nicole Tiourine | ||||||||||
3 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 7:12.69 | |||||||
Elsa Hedin, Clara Knutsson, Lowa Branth | ||||||||||
4 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 7:16.85 | |||||||
Elin Hagelin, Emilia Lundstedt, Wilma Ehrnborg | ||||||||||
5 | IFK Göteborg IFK Göteborg | lag 2 | SWE | 7:56.22 | ||||||
Moa Cornéer, Eleonora Piga, Lovisa Emanuelsson | ||||||||||
M35 4 x 100 m stafet 12.9. Finale A Finale | 12.9. | |||||||||
1 | Sävedalens AIK Sävedalens AIK | SWE | 49.27 | M35 | ||||||
Daniel Johansson, Fredrik Olsson, Mattias Olsborg, Henrik Linder | ||||||||||
2 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 51.08 | M45 | ||||||
Mikael Örnhammar, Mårten Holm, Per Kündig, Mikael Runsten | ||||||||||
5 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 59.53 | 2:a K40 | ||||||
M35 3 x 800m 12.9. Finale A Finale | 12.9. | |||||||||
1 | Hälle IF Hälle IF | SWE | 6:34.25 | NR45 | 1:a M45 | |||||
Martin Burrows, Erik Framme, Patrik Hägg | ||||||||||
2 | Majornas IK Majornas IK | SWE | 6:38.81 | 1:a M35 | ||||||
Mattias Gustavsson, Henrik Salsing, Viktor Njurlid | ||||||||||
3 | Hälle IF Hälle IF | SWE | 7:03.78 | 2.a M35 | ||||||
Nicolaus Fager, Richard Bäckström, Nicklas Tollesson | ||||||||||
4 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 7:07.27 | 1:a M40 | ||||||
Carl Hedberg, Marcus Jansson, Erik Roos | ||||||||||
5 | IK Lerum FI IK Lerum FI | SWE | 7:11.66 | 2:a M40 | ||||||
Niklas Rung, Tobias Nilsson, Mika Granroth | ||||||||||
6 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 7:38.28 | 2:a M45 | ||||||
Mattias Andersson, Oskar Svarfvar, Rickard Rosén | ||||||||||
7 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 7:56.82 | 3:a M45 | ||||||
Håkan Jönsson, Örjan Klaesson, Pelle Brattberg | ||||||||||
Finale B 12.9. | 12.9. | |||||||||
1 | IK Lerum FI IK Lerum FI | SWE | 7:22.19 | 1:a M50 | ||||||
Peter Corell, Lennart Olsson, Peter Helmroth | ||||||||||
2 | Majornas IK Majornas IK | SWE | 7:24.12 | 3:a M50 | ||||||
Oscar Sjölander, Fredrik Ahlfors, Dimitrios Kiriazidis | ||||||||||
3 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 7:42.88 | 1:a M60 | ||||||
Kristian Lindaur, Håkan Vilhelmsson, Stanley Rossäng | ||||||||||
4 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 8:23.80 | 2:a M60 | ||||||
Gert Henriksson, Anders Sparén, Mikael Ström | ||||||||||
5 | Majornas IK Majornas IK | SWE | 8:39.91 | |||||||
Anders Eriksson, Hans Melin, Gunnar Bengtsson | ||||||||||
K35 3 x 800m 12.9. Finale A Finale | 12.9. | |||||||||
1 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 8:17.65 | |||||||
Sara Amberntsson, Eleonor Hjelm, Anna Licht | ||||||||||
2 | Majornas IK Majornas IK | SWE | 8:28.05 | NR45 | ||||||
Johanna Michaëlsson, Maria Talja, Ulrika Grönérus | ||||||||||
3 | IF Kville IF Kville | SWE | 9:10.29 | NR55 | ||||||
Christina Johansson, Eleonor Öström, Karin Schön |