Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: Kastestævne 22.9.2020
Hvidovre Atletik Stadion

M Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM2238
  
 
 
34,4030,2910,7131,9330,2910,5510,55
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM30.15
  
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM12.77
  
 
 
12.0212.7312.6712.77  X12.64  
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM30.22
  
 
D19 Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM19.42
  
 PB
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM55.64
  
 PB
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1David RoggeDavid Rogge ('06)Hvidovre AM24.89
  
 PB
D15 Kastefirekamp D15    

Finale A

Finale
1Erik Lange DonsErik Lange Dons ('06)Hvidovre AM1274
  
 PB
 
25,169,1726,1421,12
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Ellen VingaardEllen Vingaard ('06)Hvidovre AM15.17
  
 PB
P15 Kastefirekamp P15    

Finale A

Finale
1Ella BekElla Bek ('05)Hvidovre AM1481
  
 PB
 
26,378,9725,2916,8116,81
2Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM1025
  
 
 
21,037,5115,9412,4512,45
3Sophie Isabella Kirk AndersenSophie Isabella Kirk Andersen ('06)Hvidovre AM962
  
 PB
 
15,577,6715,1915,3915,39
M55 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Kasper Skov-MikkelsenKasper Skov-Mikkelsen ('65)BAC33.52
  
 
M60 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF35.56
  
 
M75 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Torben SøderbergTorben Søderberg ('45)BAC31.34
  
 

Seneste resultater

28.11EsbjergBrians Kastedag
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021