Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Gdynia POL: World Athletics Half Marathon Championships 17.10.2020


Team points
   
 Mænd 
1Kenya
2Ethiopia
3Uganda
4Morocco
5South Africa
6France
7Israel
8Spain
9Italy
10Great Britain & NI
11Turkey
12Mexico
13Sweden
14Ukraine
15Poland
16Germany
17Denmark
18Brazil
19Portugal
20Lithuania
21Ecuador
   
 Kvinder 
1Ethiopia
2Kenya
3Germany
4Uganda
5Mexico
6Turkey
7Poland
8Sweden
9Ukraine
10France
11Italy
12Czech Republic
13Argentina
14Spain
15Great Britain & NI
16Ecuador
17Romania
18Lithuania

M Halvmaraton    

Finale A

Finale
1
Jacob Kiplimo
Jacob Kiplimo 
UGA58:49
  
NR PB
2
Kibiwott Kandie
Kibiwott Kandie ('96)
KEN58:54
  
 
3
Amdework Walelegn
Amdework Walelegn ('99)
ETH59:08
  
 PB
4
Joshua Cheptegei
Joshua Cheptegei ('96)
UGA59:21
  
 PB
5
Andamlak Belihu
Andamlak Belihu ('98)
ETH59:32
  
 SB
6
Leonard Barsoton
Leonard Barsoton ('94)
KEN59:34
  
 SB
7
Stephen Mokoka
Stephen Mokoka ('85)
RSA59:36
  
NR PB
8
Morhad Amdouni
Morhad Amdouni ('88)
FRA59:40
  
NR PB
9
Benard Kimeli
Benard Kimeli ('95)
KEN59:42
  
 SB
10
Leul Gebrselassie
Leul Gebrselassie ('93)
ETH59:45
  
 SB
11
Hailemariyam Kiros
Hailemariyam Kiros ('97)
ETH1:00:01
  
 PB
12
Hamza Sahili
Hamza Sahili ('93)
MAR1:00:04
  
 PB
13
Mohamed Reda El Aaraby
Mohamed Reda El Aaraby ('89)
MAR1:00:17
  
 PB
14
Precious Mashele
Precious Mashele ('90)
RSA1:00:24
  
 PB
15
Mouhcine Outalha
Mouhcine Outalha ('98)
MAR1:00:26
  
 PB
16
Victor Kiplangat
Victor Kiplangat ('99)
UGA1:00:29
  
 SB
17
Othmane El Goumri
Othmane El Goumri ('92)
MAR1:00:30
  
 PB
18
Jake Smith
Jake Smith ('98)
GBR1:00:31
  
 PB
19
Stephen Kissa
Stephen Kissa ('95)
UGA1:00:34
  
 
20
Bohdan-Ivan Horodyskyy
Bohdan-Ivan Horodyskyy ('94)
UKR1:00:40
  
NR PB
21
Julien Wanders
Julien Wanders ('96)
SUI1:00:46
  
 =SB
22
Guye Adola
Guye Adola ('90)
ETH1:00:50
  
 SB
23
Collen Mulaudzi
Collen Mulaudzi ('91)
RSA1:00:51
  
 PB
24
Aras Kaya
Aras Kaya ('94)
TUR1:00:51
  
 PB
25
Tadesse Getahon
Tadesse Getahon ('97)
ISR1:00:52
  
=NR PB
26
Eyob Ghebrehiwet Faniel
Eyob Ghebrehiwet Faniel ('92)
ITA1:00:53
  
 
27
Florian Carvalho
Florian Carvalho ('89)
FRA1:00:58
  
 PB
28
Maru Teferi
Maru Teferi ('92)
ISR1:00:58
  
 SB
29
Jose Santana Marin
Jose Santana Marin ('89)
MEX1:01:11
  
 PB
30
Juan Pacheco
Juan Pacheco ('90)
MEX1:01:20
  
 PB
31
Ayad Lamdassem
Ayad Lamdassem ('81)
ESP1:01:21
  
 PB
32
Benjamin Choquert
Benjamin Choquert ('86)
FRA1:01:32
  
 PB
33
Carlos Díaz
Carlos Díaz ('93)
CHI1:01:32
  
NR PB
34
Krystian Zalewski
Krystian Zalewski ('89)
POL1:01:32
  
NR PB
35
Simon Boch
Simon Boch ('94)
GER1:01:36
  
 PB
36
Juan Antonio Pérez
Juan Antonio Pérez ('88)
ESP1:01:39
  
 SB
37
David Nilsson
David Nilsson ('87)
SWE1:01:40
  
 PB
38
Hassan Toriss
Hassan Toriss ('92)
MAR1:01:42
  
 PB
39
Girmaw Amare
Girmaw Amare ('87)
ISR1:02:03
  
 PB
40
Samuel Barata
Samuel Barata ('93)
POR1:02:19
  
 PB
41
Tiidrek Nurme
Tiidrek Nurme ('85)
EST1:02:20
  
NR PB
42
Benard Ngeno
Benard Ngeno ('96)
KEN1:02:26
  
 
43
Pietro Riva
Pietro Riva ('97)
ITA1:02:28
  
 SB
44
Stefano La Rosa
Stefano La Rosa ('85)
ITA1:02:28
  
 SB
45
Nicolas Navarro
Nicolas Navarro ('91)
FRA1:02:29
  
 PB
46
Adel Mechaal
Adel Mechaal ('90)
ESP1:02:30
  
 PB
47
Morris Munene
Morris Munene ('95)
KEN1:02:30
  
 SB
48
Ivan González
Ivan González ('87)
COL1:02:31
  
 PB
49
Daniele D'Onofrio
Daniele D'Onofrio ('93)
ITA1:02:32
  
 PB
50
Mohamud Aadan
Mohamud Aadan ('90)
GBR1:02:41
  
 SB
51
Tadesse Abraham
Tadesse Abraham ('82)
SUI1:02:46
  
 SB
52
Hlynur Andrésson
Hlynur Andrésson ('93)
ISL1:02:47
  
NR PB
53
Mikael Ekvall
Mikael Ekvall ('89)
SWE1:02:48
  
 SB
54
Kaan Kigen Özbilen
Kaan Kigen Özbilen ('86)
TUR1:02:53
  
 SB
55
Emil Millán de la Oliva
Emil Millán de la Oliva ('01)
SWE1:02:53
  
 PB
56
Segundo Jami
Segundo Jami ('86)
ECU1:02:57
  
 PB
57
Abderrazak Charik
Abderrazak Charik ('97)
FRA1:02:58
  
 
58
Kevin Seaward
Kevin Seaward ('83)
IRL1:02:58
  
 PB
59
Roman Fosti
Roman Fosti ('83)
EST1:03:03
  
 PB
60
Kristian Jones
Kristian Jones ('91)
GBR1:03:05
  
 PB
61
Polat Kemboi Arıkan
Polat Kemboi Arıkan ('90)
TUR1:03:10
  
 SB
62
Adam Craig
Adam Craig ('95)
GBR1:03:12
  
 PB
63
Nicolae Alexandru Soare
Nicolae Alexandru Soare ('91)
ROU1:03:14
  
 PB
64
Tom Evans
Tom Evans ('92)
GBR1:03:14
  
 PB
65
Sezgin Ataç
Sezgin Ataç ('98)
TUR1:03:21
  
 
66
Roman Romanenko
Roman Romanenko ('88)
UKR1:03:26
  
 SB
67
Otmane Nait Hammou
Otmane Nait Hammou ('95)
MAR1:03:28
  
 PB
68
Maxim Răileanu
Maxim Răileanu ('94)
MDA1:03:34
  
 PB
69
Saffet Elkatmış
Saffet Elkatmış ('95)
TUR1:03:34
  
 PB
70
Hugh Armstrong
Hugh Armstrong ('94)
IRL1:03:37
  
 PB
71
Oleksandr Sitkovskyy
Oleksandr Sitkovskyy ('78)
UKR1:03:41
  
 PB
72
Jean Marie Vianney Niyomukiza
Jean Marie Vianney Niyomukiza ('98)
BDI1:03:43
  
 SB
73
Koen Naert
Koen Naert ('89)
BEL1:03:44
  
 SB
74Simon Holbek KønigsfeldtSimon Holbek Kønigsfeldt ('86)DEN1:03:48
  
 PB
75
Gilmar Lopes
Gilmar Lopes ('89)
BRA1:03:51
  
 SB
76
Moses Kibet
Moses Kibet ('91)
UGA1:03:54
  
 SB
77
Joaquín Arbe
Joaquín Arbe ('90)
ARG1:03:55
  
 SB
78
Luís Saraiva
Luís Saraiva ('93)
POR1:03:56
  
 PB
79
Alvaro Abreu
Alvaro Abreu ('91)
DOM1:03:58
  
NR PB
80
Timon Theuer
Timon Theuer ('94)
AUT1:03:59
  
 
81
Nicolás Cuestas
Nicolás Cuestas ('86)
URU1:04:00
  
 SB
82
Remigijus Kančys
Remigijus Kančys ('87)
LTU1:04:00
  
NR PB
83
Adhanom Abraha
Adhanom Abraha ('77)
SWE1:04:02
  
 
84
Iraitz Arrospide
Iraitz Arrospide ('88)
ESP1:04:07
  
 
85
Ivan Zarco
Ivan Zarco ('84)
HON1:04:08
  
NR PB
86
Ignas Brasevicius
Ignas Brasevicius ('84)
LTU1:04:09
  
 PB
87Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)DEN1:04:10
  
 SB
88
Christian Steinhammer
Christian Steinhammer ('88)
AUT1:04:11
  
 
89
Luis Alberto Orta
Luis Alberto Orta ('89)
VEN1:04:11
  
 
90
Éderson Pereira
Éderson Pereira ('90)
BRA1:04:19
  
 SB
91
Yitayew Abuhay
Yitayew Abuhay ('96)
ISR1:04:21
  
 PB
92
Ihor Olefirenko
Ihor Olefirenko ('90)
UKR1:04:22
  
 SB
93
Daniel do Nascimento
Daniel do Nascimento ('98)
BRA1:04:27
  
 PB
94Andreas Schonberg LommerAndreas Schonberg Lommer ('91)DEN1:04:28
  
 
95
Adam Nowicki
Adam Nowicki ('90)
POL1:04:31
  
 
96
Jesús Arturo Esparza
Jesús Arturo Esparza ('90)
MEX1:04:35
  
 SB
97
Konstantin Wedel
Konstantin Wedel ('93)
GER1:04:45
  
 
98
Christian Salvador
Christian Salvador ('89)
ECU1:04:49
  
 PB
99
Marvin Blanco
Marvin Blanco ('88)
VEN1:05:06
  
 PB
100
Amanal Petros
Amanal Petros ('95)
GER1:05:22
  
 
101
Damian Kabat
Damian Kabat ('89)
POL1:05:26
  
 PB
102
Valdas Dopolskas
Valdas Dopolskas ('92)
LTU1:05:28
  
 PB
103
Jorge Blanco
Jorge Blanco ('93)
ESP1:05:31
  
 
104
Tobias Blum
Tobias Blum ('95)
GER1:05:33
  
 
105
Jeisson Alexander Suárez
Jeisson Alexander Suárez ('91)
COL1:05:42
  
 SB
106
Adam Głogowski
Adam Głogowski ('93)
POL1:05:50
  
 
107
Nuno Lopes
Nuno Lopes ('87)
POR1:06:30
  
 
108
Fouad Idbafdil
Fouad Idbafdil ('88)
MAR1:06:35
  
 PB
109
Byron Piedra
Byron Piedra ('82)
ECU1:06:45
  
 SB
110
Wan Chun Wong
Wan Chun Wong ('96)
HKG1:06:58
  
 PB
111
Rafael Vicente
Rafael Vicente ('94)
ECU1:08:30
  
 
112
Oscar Antonio Aldana
Oscar Antonio Aldana ('90)
ESA1:08:31
  
 PB
113
Valentin Betoudji
Valentin Betoudji ('91)
CHA1:08:46
  
 PB
114
Charlton Debono
Charlton Debono ('84)
MLT1:08:51
  
 SB
115
Stefan Azzopardi
Stefan Azzopardi ('82)
MLT1:09:18
  
 PB
116
Sonny Folcheri
Sonny Folcheri ('87)
MON1:16:01
  
 PB
117
Ilir Këllëzi
Ilir Këllëzi ('88)
ALB1:17:27
  
 SB
Arnar Pétursson
Arnar Pétursson ('91)
ISL DNF
  
 
Nekagenet Crippa
Nekagenet Crippa ('94)
ITA DNF
  
 
Rui Pinto
Rui Pinto ('92)
POR DNF
  
 
Napoleon Solomon
Napoleon Solomon ('94)
SWE DNF
  
 
K Halvmarathon    

Finale A

Finale
1
Peres Jepchirchir
Peres Jepchirchir ('93)
KEN1:05:16
  
WR SB
2
Melat Kejeta
Melat Kejeta ('92)
GER1:05:18
  
AR PB
3
Yalemzerf Yehualaw
Yalemzerf Yehualaw ('99)
ETH1:05:19
  
 PB
4
Zeineba Yimer
Zeineba Yimer ('98)
ETH1:05:39
  
 PB
5
Ababel Yeshaneh
Ababel Yeshaneh ('91)
ETH1:05:41
  
 
6
Joyciline Jepkosgei
Joyciline Jepkosgei ('93)
KEN1:05:58
  
 SB
7
Yasemin Can
Yasemin Can ('96)
TUR1:06:20
  
NR PB
8
Netsanet Gudeta
Netsanet Gudeta ('91)
ETH1:06:46
  
 SB
9
Brillian Kipkoech
Brillian Kipkoech ('95)
KEN1:06:56
  
 PB
10
Rosemary Wanjiru
Rosemary Wanjiru ('94)
KEN1:07:10
  
 
11
Dorcas Kimeli
Dorcas Kimeli ('97)
KEN1:07:55
  
 
12
Lonah Chemtai Salpeter
Lonah Chemtai Salpeter ('88)
ISR1:08:31
  
 SB
13
Fabienne Schlumpf
Fabienne Schlumpf ('90)
SUI1:08:38
  
NR PB
14
Juliet Chekwel
Juliet Chekwel ('90)
UGA1:08:44
  
NR PB
15
Meseret Gola
Meseret Gola ('97)
ETH1:09:02
  
 PB
16
Glenrose Xaba
Glenrose Xaba ('94)
RSA1:09:26
  
 PB
17
Doreen Chemutai
Doreen Chemutai ('96)
UGA1:10:18
  
 PB
18
Charlotta Fougberg
Charlotta Fougberg ('85)
SWE1:10:19
  
NR35 PB
19
Ursula Sanchez
Ursula Sanchez ('87)
MEX1:10:19
  
 PB
20
Andrea Ramírez
Andrea Ramírez ('92)
MEX1:10:20
  
 PB
21
Daniela Torres
Daniela Torres ('94)
MEX1:10:22
  
 PB
22
Florencia Borelli
Florencia Borelli ('92)
ARG1:10:30
  
NR PB
23
Yevheniya Prokofyeva
Yevheniya Prokofyeva ('95)
UKR1:10:32
  
 PB
24
Brenda Flores
Brenda Flores ('91)
MEX1:10:36
  
 PB
25
Sofiya Yaremchuk
Sofiya Yaremchuk ('94)
UKR1:10:42
  
 
26
Laura Hottenrott
Laura Hottenrott ('92)
GER1:10:49
  
 PB
27
Fortunate Chidzivo
Fortunate Chidzivo ('87)
ZIM1:10:50
  
NR PB
28
Izabela Paszkiewicz
Izabela Paszkiewicz ('88)
POL1:10:52
  
 PB
29
Katarzyna Jankowska
Katarzyna Jankowska ('94)
POL1:11:02
  
 PB
30
Doreen Chesang
Doreen Chesang ('90)
UGA1:11:04
  
 PB
31
Susan Jeptoo
Susan Jeptoo ('87)
FRA1:11:06
  
 SB
32
Angelika Mach
Angelika Mach ('91)
POL1:11:07
  
 PB
33
Marta Galimany
Marta Galimany ('85)
ESP1:11:08
  
 PB
34
Moira Stewartová
Moira Stewartová ('95)
CZE1:11:08
  
 PB
35
Bojana Bjeljac
Bojana Bjeljac ('89)
CRO1:11:12
  
 PB
36
Giovanna Epis
Giovanna Epis ('88)
ITA1:11:14
  
 PB
37
Carolina Wikström
Carolina Wikström ('93)
SWE1:11:31
  
 PB
38
Nina Lauwaert
Nina Lauwaert ('88)
BEL1:11:33
  
 PB
39
Sara Moreira
Sara Moreira ('85)
POR1:11:39
  
 SB
40
Valeria Straneo
Valeria Straneo ('76)
ITA1:11:39
  
 
41
Samira Mezeghrane
Samira Mezeghrane ('79)
FRA1:11:40
  
 PB
42
AnnMarie McGlynn
AnnMarie McGlynn ('80)
IRL1:11:40
  
 PB
43
Hanna Lindholm
Hanna Lindholm ('79)
SWE1:11:47
  
NR40 PB
44
Andrea Bonilla
Andrea Bonilla ('86)
ECU1:11:48
  
 PB
45
Daiana Ocampo
Daiana Ocampo ('91)
ARG1:11:50
  
 PB
46
Francine Niyomukunzi
Francine Niyomukunzi ('99)
BDI1:11:50
  
 PB
47
Samantha Harrison
Samantha Harrison ('95)
GBR1:11:53
  
 
48
Angie Orjuela
Angie Orjuela ('89)
COL1:12:07
  
 PB
49
Christy Yiu Kit Ching
Christy Yiu Kit Ching ('88)
HKG1:12:10
  
NR PB
50
Tereza Hrochová
Tereza Hrochová ('96)
CZE1:12:13
  
 PB
51
Aleksandra Lisowska
Aleksandra Lisowska ('90)
POL1:12:16
  
 PB
52
Esma Aydemir
Esma Aydemir ('92)
TUR1:12:22
  
 SB
53
Maor Tiyouri
Maor Tiyouri ('90)
ISR1:12:27
  
 PB
54
Rabea Schöneborn
Rabea Schöneborn ('94)
GER1:12:35
  
 
55
Deborah Schöneborn
Deborah Schöneborn ('94)
GER1:12:39
  
 
56
Elena Loyo
Elena Loyo ('83)
ESP1:12:44
  
 
57
Rachael Chebet
Rachael Chebet ('96)
UGA1:12:50
  
 
58
Melody Julien
Melody Julien ('99)
FRA1:12:51
  
 PB
59
Fatma Karasu
Fatma Karasu ('96)
TUR1:12:57
  
 PB
60
Olha Skrypak
Olha Skrypak ('90)
UKR1:12:58
  
 SB
61
Laura Mendez
Laura Mendez ('88)
ESP1:12:58
  
 PB
62
Maria Chiara Cascavilla
Maria Chiara Cascavilla ('95)
ITA1:13:01
  
 PB
63
Jekaterina Patjuk
Jekaterina Patjuk ('83)
EST1:13:08
  
 PB
64
Becky Briggs
Becky Briggs 
GBR1:13:08
  
 
65
Clara Evans
Clara Evans ('93)
GBR1:13:11
  
 
66
Vendula Frintová
Vendula Frintová ('83)
CZE1:13:16
  
 PB
67
Lilia Fisikovici
Lilia Fisikovici ('89)
MDA1:13:32
  
 SB
68
Federica Sugamiele
Federica Sugamiele ('96)
ITA1:13:38
  
 
69
Roxana Bîrcă
Roxana Bîrcă ('88)
ROU1:13:45
  
 PB
70
Monika Bytautienė
Monika Bytautienė ('89)
LTU1:13:50
  
 PB
71
Liliana Maria Dragomir
Liliana Maria Dragomir ('90)
ROU1:14:02
  
 PB
72
Marcela Cristina Gómez
Marcela Cristina Gómez ('84)
ARG1:14:18
  
 PB
73
Marcela Joglová
Marcela Joglová ('87)
CZE1:14:30
  
 
74
Beverly Ramos
Beverly Ramos ('87)
PUR1:14:39
  
 SB
75
Thalia Charalambous Slatem
Thalia Charalambous Slatem ('89)
CYP1:14:40
  
NR PB
76
Andreia Hessel
Andreia Hessel ('84)
BRA1:14:41
  
 PB
77Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)DEN1:14:45
  
 PB
78
Katherine Ruth Tisalema
Katherine Ruth Tisalema ('96)
ECU1:14:59
  
 
79
Loreta Kančytė
Loreta Kančytė ('94)
LTU1:15:15
  
 PB
80
Elisa Stefani
Elisa Stefani ('86)
ITA1:15:16
  
 
81
Rosalba Chacha
Rosalba Chacha ('82)
ECU1:15:27
  
 SB
82
Jessica Augusto
Jessica Augusto ('81)
POR1:15:29
  
 SB
83
Elena Panaet
Elena Panaet ('93)
ROU1:15:33
  
 PB
84
Fanny Pruvost
Fanny Pruvost ('79)
FRA1:15:34
  
 
85
Tetyana Vernyhor
Tetyana Vernyhor ('83)
UKR1:16:22
  
 SB
86
Victoria Schenk
Victoria Schenk ('88)
AUT1:16:36
  
 SB
87
Fabienne Königstein
Fabienne Königstein ('92)
GER1:17:03
  
 
88
Tatyana Neroznak
Tatyana Neroznak ('89)
KAZ1:17:07
  
 PB
89
Andrea Kolbeinsdóttir
Andrea Kolbeinsdóttir ('99)
ISL1:17:52
  
 PB
90
Tania Moser
Tania Moser ('90)
BOL1:17:53
  
 PB
91
Lina Kiriliuk
Lina Kiriliuk ('96)
LTU1:18:31
  
 PB
92
Stella Christoforou
Stella Christoforou ('92)
CYP1:18:42
  
 
93
Lisa Marie Bezzina
Lisa Marie Bezzina ('79)
MLT1:18:43
  
 
94
Valdilene Silva
Valdilene Silva ('91)
BRA1:18:58
  
 SB
95
Adelina Paulina Baltoi
Adelina Paulina Baltoi ('92)
ROU1:19:02
  
 SB
96
Vut Tsz Ying
Vut Tsz Ying ('90)
HKG1:19:08
  
 PB
97
Joelle Cortis
Joelle Cortis ('87)
MLT1:19:28
  
 PB
98
Idelma Lizeth Delgado
Idelma Lizeth Delgado ('99)
ESA1:21:01
  
 PB
99
Andrijana Pop Arsova
Andrijana Pop Arsova ('90)
MKD1:22:18
  
NR 
100
Lorena Sosa
Lorena Sosa ('85)
URU1:22:38
  
 PB
101
Elín Edda Sigurðardóttir
Elín Edda Sigurðardóttir ('89)
ISL1:24:20
  
 
Annemari Kiekara
Annemari Kiekara ('77)
FIN DNF
  
 
Adriana Nelson
Adriana Nelson ('80)
ROU DNF
  
 
Hiruni Wijayaratne
Hiruni Wijayaratne ('90)
SRI DNF
  
 

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne