Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: SEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år 23.9.2020

D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik5.36
+1.0
  
 =PB
 
5.36 =PB
 1.0
       
4Gabriel OjénGabriel Ojén ('07)Roar Atletik3.27
+0.3
  
 PB
 
3.27 PB
 0.3
       
7
Nikolaj Ellemann-Søtofte
Nikolaj Ellemann-Søtofte ('10)
Roar Atletik3.01
+0.3
  
 PB
 
3.01 PB
 0.3
       
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik10.90
  
 
 
10.90       
2Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik7.21
  
 
 
7.21       
3Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik6.76
  
 
 
6.76       
5Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik5.36
  
 
 
5.36       
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik28.50
  
 PB
 
28.50 PB       
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik25.27
  
 PB
 
25.27 PB       
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik17.20
  
 PB
 
17.20 PB       
3Gabriel OjénGabriel Ojén ('07)Roar Atletik18.78
  
 PB
 
18.78 PB       
4Zahid AliZahid Ali ('07)Roar Atletik14.63
  
 
 
14.63       
4Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik11.60
  
 PB
 
11.60 PB       
5Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik10.25
  
 PB
 
10.25 PB       
7
Nikolaj Ellemann-Søtofte
Nikolaj Ellemann-Søtofte ('10)
Roar Atletik13.29
  
 PB
 
13.29 PB       
P13 80 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1Anna KragAnna Krag ('07)Fredensborg AK12.5h w
  
 
2Josephine Lykke HjorthJosephine Lykke Hjorth ('08)Fredensborg AK13.8h w
  
 
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Josephine Lykke HjorthJosephine Lykke Hjorth ('08)Fredensborg AK3:58.0h
  
 PB
2Julie KierkegaardJulie Kierkegaard ('07)Fredensborg AK4:05.0h
  
 PB
3Roberta HarderRoberta Harder ('08)Fredensborg AK5:17.0h
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anna KragAnna Krag ('07)Fredensborg AK1.20
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
   
1Anna KragAnna Krag ('07)Fredensborg AK1.20
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
   
1Anna KragAnna Krag ('07)Fredensborg AK1.20
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
   
1Anna KragAnna Krag ('07)Fredensborg AK1.20
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
   
2Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK1.10
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
     
2Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK1.10
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
     
3Josephine Lykke HjorthJosephine Lykke Hjorth ('08)Fredensborg AK1.05
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10
XXX
      
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Anna KragAnna Krag ('07)Fredensborg AK3.93 w
+2.1
  
 
 
3.93
 2.1
       
2Clara HalkjærClara Halkjær ('07)Roar Atletik4.23
+0.2
  
 PB
 
4.23 PB
 0.2
       
2Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK3.58 w
+2.1
  
 
 
3.58
 2.1
       
3Silje Karoline Ellemann-SøtofteSilje Karoline Ellemann-Søtofte ('08)Roar Atletik3.32
+0.1
  
 PB
 
3.32 PB
 0.1
       
3Josephine Lykke HjorthJosephine Lykke Hjorth ('08)Fredensborg AK3.26 w
+2.1
  
 
 
3.26
 2.1
       
5Cille LarsenCille Larsen ('08)Roar Atletik3.22
+0.2
  
 PB
 
3.22 PB
 0.2
       
6Anna Marie ChristensenAnna Marie Christensen ('07)Roar Atletik3.05
+0.2
  
 PB
 
3.05 PB
 0.2
       
8Ida DegnIda Degn ('08)Roar Atletik / SWE2.79
+0.4
  
 PB
 
2.79 PB
 0.4
       
9Sofia JärvinenSofia Järvinen ('08)Roar Atletik2.68
+0.2
  
 PB
 
2.68 PB
 0.2
       
10Cille LarsenCille Larsen ('08)Roar Atletik1.96
+0.2
  
 SB
 
1.96 SB
 0.2
       
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Anna KragAnna Krag ('07)Fredensborg AK7.24
  
 PB
 
7.24 PB       
2Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK6.83
  
 PB
 
6.83 PB       
3Roberta HarderRoberta Harder ('08)Fredensborg AK5.29
  
 PB
 
5.29 PB       
4Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik6.56
  
 PB
 
6.56 PB       
4Julie KierkegaardJulie Kierkegaard ('07)Fredensborg AK4.83
  
 PB
 
4.83 PB       
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK14.78
  
 PB
 
14.78 PB       
2Clara HalkjærClara Halkjær ('07)Roar Atletik21.03
  
 PB
 
21.03 PB       
2Josephine Lykke HjorthJosephine Lykke Hjorth ('08)Fredensborg AK13.08
  
 
 
13.08       
3Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik14.85
  
 
 
14.85       
3Anna KragAnna Krag ('07)Fredensborg AK11.33
  
 PB
 
11.33 PB       
5Silje Karoline Ellemann-SøtofteSilje Karoline Ellemann-Søtofte ('08)Roar Atletik14.09
  
 PB
 
14.09 PB       
6Cille LarsenCille Larsen ('08)Roar Atletik13.72
  
 PB
 
13.72 PB       
8Anna Marie ChristensenAnna Marie Christensen ('07)Roar Atletik10.05
  
 PB
 
10.05 PB       
9Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)Roar Atletik8.95
  
 PB
 
8.95 PB       
10Sofia JärvinenSofia Järvinen ('08)Roar Atletik8.48
  
 PB
 
8.48 PB       
11Ida DegnIda Degn ('08)Roar Atletik / SWE6.26
  
 PB
 
6.26 PB       
12Cille LarsenCille Larsen ('08)Roar Atletik4.60
  
 SB
 
4.60 SB       
P13 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
1Fredensborg Atletik Klub Fredensborg Atletik Klub  52.3h
  
 

Seneste resultater

28.11EsbjergBrians Kastedag
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021