Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: SEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år 21.9.2020

D13 80 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik11.2h w
  
 
2Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik12.5h w
  
  K Mixed competition
3Janus KanafaniJanus Kanafani ('07)Herlev Atletik12.7h w
  
 
4Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik13.0h w
  
 
5Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik13.3h w
  
 
6Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik13.6h w
  
  K Mixed competition
7Jonas LarsenJonas Larsen ('08)Herlev Atletik15.8h w
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik1.47
  
 
 
1.31
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.47
  O
1.51
XXX
  
1Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik1.35
  
 PB
 
1.30 PB
 XO
1.35 PB
  O
1.40
XXX
     
1Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik1.35
  
 PB
 
1.30 PB
 XO
1.35 PB
  O
1.40
XXX
     
2Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik1.35
  
 
 
1.30
 XO
1.35
XXO
1.40
XXX
     
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik1.25
  
 
 
1.25
 XO
1.30
XXX
      
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
4Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik1.20
  
 
 
1.20
 XO
1.25
XXX
      
5Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik1.15
  
 
 
1.15
XXO
1.20
XXX
      

Seneste resultater

28.11EsbjergBrians Kastedag
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021