Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: VDMU for mix hold 12-13 år 24.9.2020
Randers Atletik Stadion

M 80 m    

Finale A

Finale
1Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja10.82
  
  K Mixed competition
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja11.12
  
  K Mixed competition
M 1000 m    

Finale A

Finale
1Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja3:19.10
  
 =PB
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja3:37.40
  
  K Mixed competition
M Højdespring    

Finale A

Finale
2Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja1.20
  
 =SB
 
0.90
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXO
1.20 =SB
 XO
1.25
XXX
 
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja9.18
  
 PB
 
9.18 PB8.59      
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja27.96
  
 PB
 
27.06 PB27.96 PB23.96     
1Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja27.96
  
 PB
 
27.06 PB27.96 PB23.96     
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja1.30
  
 =PB
 
0.90
 XO
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =PB
 XO
1.35
XXX
       
K Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
2Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja3.81
+1.1
  
 =PB
 
3.81 =PB
 1.1
3.49
 1.2
3.50
 0.5
     
3Andrea NielsenAndrea Nielsen ('08)Randers Freja3.36
+1.5
  
 =PB
 
3.36 =PB
 1.5
3.24
 1.1
3.31
 1.0
     
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja8.45
  
 PB
 
6.82 PB8.12 PB8.45 PB     
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja8.45
  
 PB
 
6.82 PB8.12 PB8.45 PB     
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja8.45
  
 PB
 
6.82 PB8.12 PB8.45 PB     
3Dagmar Brath LundDagmar Brath Lund ('08)Randers Freja6.28
  
 PB
 
5.94 PB6.28 PB5.64     
3Dagmar Brath LundDagmar Brath Lund ('08)Randers Freja6.28
  
 PB
 
5.94 PB6.28 PB5.64     
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
2Andrea NielsenAndrea Nielsen ('08)Randers Freja12.85
  
 PB
 
11.70 PB12.81 PB12.85 PB     
2Andrea NielsenAndrea Nielsen ('08)Randers Freja12.85
  
 PB
 
11.70 PB12.81 PB12.85 PB     
2Andrea NielsenAndrea Nielsen ('08)Randers Freja12.85
  
 PB
 
11.70 PB12.81 PB12.85 PB     
3Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja12.22
  
 PB
 
11.89 PB12.22 PB11.47     
3Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja12.22
  
 PB
 
11.89 PB12.22 PB11.47     
D13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja10.28
  
  K Mixed competition
2Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja11.08
  
  K Mixed competition
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja4.36
+1.6
  
 
 
4.14
 1.2
4.24
 1.8
4.36
 1.6
     

Seneste resultater

28.11EsbjergBrians Kastedag
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021