Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Terre Haute IN USA: XC Town USA Meet of Champions 14.11.2020 Cross

M Cross 8 km    

Finale A

Finale
1
Mason Ferlic
Mason Ferlic ('93)
USA23:44
  
 
2
Paul Chelimo
Paul Chelimo ('90)
USA23:54
  
 
3
Morgan Beadlescomb
Morgan Beadlescomb ('98)
USA23:55
  
 
4
Jack Meijer
Jack Meijer 
GBR23:55
  
 
5
Jackson Sharp
Jackson Sharp 
AUS23:55
  
 
6
Shuaib Aljabaly
Shuaib Aljabaly 
USA23:57
  
 
7
Olin Hacker
Olin Hacker ('97)
USA23:58
  
 
8
Arjun Jha
Arjun Jha ('99)
USA24:03
  
 
9
Kyle Mau
Kyle Mau ('96)
USA24:04
  
 
10
Rowen Ellenberg
Rowen Ellenberg 
USA24:07
  
 
11
Matthew Schadler
Matthew Schadler ('99)
USA24:07
  
 
12
Seth Hirsch
Seth Hirsch 
USA24:14
  
 
13
Tom Brady
Tom Brady 
USA24:16
  
 
14
Evan Bishop
Evan Bishop ('01)
USA24:18
  
 
15
Kevin Koski
Kevin Koski ('97)
USA24:23
  
 
K Cross 6 km    

Finale A

Finale
1
Amy-Eloise Neale
Amy-Eloise Neale ('95)
GBR20:18
  
 
2
Emma Wilson
Emma Wilson 
USA20:19
  
 
3
Ericka VanderLende
Ericka VanderLende ('01)
USA20:29
  
 
4
Jenna Magness
Jenna Magness ('99)
USA20:35
  
 
5
Kelsey Harris
Kelsey Harris 
USA20:42
  
 
6
Sarah Schmitt
Sarah Schmitt 
USA20:54
  
 
7
Lucinda Crouch
Lucinda Crouch 
AUS20:59
  
 
8
Alice Hill
Alice Hill ('99)
USA21:01
  
 
9
Victoria Heiligenthal
Victoria Heiligenthal 
USA21:02
  
 
10
Shelby Nolan
Shelby Nolan 
USA21:03
  
 
11
Kayla Windemuller
Kayla Windemuller 
USA21:12
  
 
12
Bailey Hertenstein
Bailey Hertenstein 
USA21:16
  
 
13
Jane Bareikis
Jane Bareikis 
USA21:18
  
 
14
Mikaela Ramirez
Mikaela Ramirez 
USA21:20
  
 
15Maria AhmMaria Ahm ('98)DEN21:22
  
 

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne