Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Randers: Vinterstævne 16.1.2021 Inde
Randers Atletik Hal
Vælg mænd discipliner
60 m
200 m
600 m
60 m hæk
Vælg kvinder discipliner
60 m
200 m
600 m
60 m hæk
M 60 m
Inde
Finale A
Finale
Inde
1
Kojo Musah
Kojo Musah ('96)
96
Aarhus 1900
6.68
PB
1
2
Steffen Udengaard Knudsen
Steffen Udengaard Knudsen ('98)
98
Aarhus 1900
6.91
SB
2
3
Frederik Schou-Nielsen
Frederik Schou-Nielsen ('96)
96
Sparta
6.99
3
4
Gustav Lundholm Nielsen
Gustav Lundholm Nielsen ('98)
98
Sparta
7.04
PB
4
5
Jacob Hvorup
Jacob Hvorup ('99)
99
Sparta
7.05
=PB
5
Finale B
1
Tobias Gorgone Larsen
Tobias Gorgone Larsen
00
Sparta
7.03
SB
6
2
Vilhelm Krüger
Vilhelm Krüger ('04)
04
Sparta
7.09
PB
7
3
Kasper Andersson
Kasper Andersson ('97)
97
Greve Atletik
7.12
PB
8
4
Rasmus Overgaard Madsen
Rasmus Overgaard Madsen ('92)
92
Randers Freja
7.12
8
Indledende heats
Indledende 1
1
Jacob Hvorup
Jacob Hvorup ('99)
99
Sparta
7.05
PB
1
2
Gustav Lundholm Nielsen
Gustav Lundholm Nielsen ('98)
98
Sparta
7.07
PB
4
3
Vilhelm Krüger
Vilhelm Krüger ('04)
04
Sparta
7.11
SB
1
4
Kasper Andersson
Kasper Andersson ('97)
97
Greve Atletik
7.16
PB
6
5
Nikolaj Grønbech
Nikolaj Grønbech ('02)
02
Sparta
7.37
PB
1
Indledende 2
1
Kojo Musah
Kojo Musah ('96)
96
Aarhus 1900
6.70
PB
1
2
Frederik Schou-Nielsen
Frederik Schou-Nielsen ('96)
96
Sparta
6.88
SB
2
3
Steffen Udengaard Knudsen
Steffen Udengaard Knudsen ('98)
98
Aarhus 1900
6.96
SB
3
4
Tobias Gorgone Larsen
Tobias Gorgone Larsen
00
Sparta
7.10
SB
2
5
Rasmus Overgaard Madsen
Rasmus Overgaard Madsen ('92)
92
Randers Freja
7.13
5
M 200 m
Inde
Finale A
Finale
Inde
1
Gustav Lundholm Nielsen
Gustav Lundholm Nielsen ('98)
98
Sparta
21.95
PB
1
2
Rasmus Overgaard Madsen
Rasmus Overgaard Madsen ('92)
92
Randers Freja
22.42
PB
5
Finale B
1
Steffen Udengaard Knudsen
Steffen Udengaard Knudsen ('98)
98
Aarhus 1900
22.11
SB
2
2
Tobias Gorgone Larsen
Tobias Gorgone Larsen
00
Sparta
22.27
SB
3
Finale C
1
Kasper Andersson
Kasper Andersson ('97)
97
Greve Atletik
22.34
SB
4
2
Jacob Hvorup
Jacob Hvorup ('99)
99
Sparta
22.52
PB
6
M 600 m
Inde
Finale A
Finale
Inde
1
Benjamin Vedel
Benjamin Vedel ('97)
97
Aarhus 1900
1:17.79
PB
1
M 60 m hæk
Inde
Inde
Finale 1
1
Andreas Martinsen
Andreas Martinsen ('90)
90
Aarhus 1900
8.01
SB
1
2
Andreas Christoffersen
Andreas Christoffersen ('01)
01
Sparta
8.53
PB
2
3
Massin Ait Bouziad
Massin Ait Bouziad ('95)
95
Sparta
8.55
SB
3
4
Nikolaj Grønbech
Nikolaj Grønbech ('02)
02
Sparta
8.83
PB
4
Finale 2
1
Andreas Martinsen
Andreas Martinsen ('90)
90
Aarhus 1900
8.12
1
2
Massin Ait Bouziad
Massin Ait Bouziad ('95)
95
Sparta
8.61
2
3
Nikolaj Grønbech
Nikolaj Grønbech ('02)
02
Sparta
8.87
3
K 60 m
Inde
Finale A
Finale
Inde
1
Astrid Glenner-Frandsen
Astrid Glenner-Frandsen ('93)
93
Sparta
7.38
PB
1
2
Marie Høgh Larsen
Marie Høgh Larsen ('03)
03
Sparta
7.47
DR22 DUR DUR-18
PB
2
3
Emma Beiter Bomme
Emma Beiter Bomme ('98)
98
Sparta
7.47
PB
3
4
Louise Østergård
Louise Østergård ('94)
94
Randers Freja
7.53
SB
4
5
Anne Sofie Kirkegaard
Anne Sofie Kirkegaard ('98)
98
Sparta
7.72
PB
5
6
Line Grønbæk Andersen
Line Grønbæk Andersen ('04)
04
Vejle IF
8.09
6
Indledende heats
Indledende 1
1
Emma Beiter Bomme
Emma Beiter Bomme ('98)
98
Sparta
7.50
PB
4
2
Louise Østergård
Louise Østergård ('94)
94
Randers Freja
7.59
SB
6
3
Anne Sofie Kirkegaard
Anne Sofie Kirkegaard ('98)
98
Sparta
7.77
PB
8
Indledende 2
1
Astrid Glenner-Frandsen
Astrid Glenner-Frandsen ('93)
93
Sparta
7.40
PB
2
2
Marie Høgh Larsen
Marie Høgh Larsen ('03)
03
Sparta
7.50
DR22 DUR DUR-18
PB
2
3
Line Grønbæk Andersen
Line Grønbæk Andersen ('04)
04
Vejle IF
8.04
SB
1
K 200 m
Inde
Finale A
Finale
Inde
1
Mette Graversgaard
Mette Graversgaard ('95)
95
Aarhus 1900
23.85
SB
1
2
Astrid Glenner-Frandsen
Astrid Glenner-Frandsen ('93)
93
Sparta
24.20
SB
3
Finale B
1
Emma Beiter Bomme
Emma Beiter Bomme ('98)
98
Sparta
23.99
PB
2
2
Sara Slott Petersen
Sara Slott Petersen ('87)
87
Aarhus 1900
24.25
SB
4
3
Anna Øbakke Lange
Anna Øbakke Lange ('99)
99
Sparta
26.17
PB
9
Finale C
1
Anne Sofie Kirkegaard
Anne Sofie Kirkegaard ('98)
98
Sparta
24.78
SB
5
2
Marie Høgh Larsen
Marie Høgh Larsen ('03)
03
Sparta
25.40
SB
7
Finale D
1
Louise Østergård
Louise Østergård ('94)
94
Randers Freja
25.05
PB
6
2
Martha Danneskjold Rasmussen
Martha Danneskjold Rasmussen ('02)
02
Aarhus 1900
25.60
PB
8
3
Line Grønbæk Andersen
Line Grønbæk Andersen ('04)
04
Vejle IF
26.24
SB
10
K 600 m
Inde
Finale A
Finale
Inde
1
Annemarie Nissen
Annemarie Nissen ('94)
94
Sparta
1:31.65
PB
1
2
Sandra Böll
Sandra Böll ('94)
94
Sparta
1:46.36
PB
2
K 60 m hæk 84.0 cm
Inde
Inde
Finale 1
1
Anna Øbakke Lange
Anna Øbakke Lange ('99)
99
Sparta
8.85
SB
1
2
Klara Skriver Loessl
Klara Skriver Loessl ('02)
02
Sparta
8.93
PB
2
3
Ida Beiter Bomme
Ida Beiter Bomme ('01)
01
Sparta
9.03
SB
3
4
Sandra Böll
Sandra Böll ('94)
94
Sparta
9.05
SB
4
5
Karla Schärfe
Karla Schärfe ('03)
03
Sparta
9.19
PB
5
Finale 2
1
Ida Beiter Bomme
Ida Beiter Bomme ('01)
01
Sparta
8.94
SB
1
2
Karla Schärfe
Karla Schärfe ('03)
03
Sparta
9.33
2
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open