M 60 m Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tavarius Wright Tavarius Wright ('98) | 98 | USA | 6.64 | SB | ||||||||||
2 | Lance Lang Lance Lang ('01) | 01 | USA | 6.67 | SB | ||||||||||
3 | Dedrick Vanover Dedrick Vanover ('99) | 99 | USA | 6.71 | PB | ||||||||||
4 | Joe Fahnbulleh Joe Fahnbulleh ('01) | 01 | USA | 6.73 | PB | ||||||||||
5 | Dante Brown Dante Brown | 00 | USA | 6.75 | |||||||||||
6 | Christopher Grant Christopher Grant ('98) | 98 | JAM | 6.78 | SB | ||||||||||
7 | Tyler Davis Tyler Davis | 00 | USA | 6.90 | |||||||||||
Indledende heats | 6.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Pjai Austin Pjai Austin | 00 | USA | 6.77 | SB | ||||||||||
2 | Javonte Harding Javonte Harding ('01) | 01 | USA | 6.85 | |||||||||||
3 | Jadon Maddux Jadon Maddux ('01) | 01 | USA | 6.90 | PB | ||||||||||
4 | Elijah Dryer Elijah Dryer ('98) | 98 | USA | 6.91 | |||||||||||
5 | Gatlin Lawson Gatlin Lawson ('01) | 01 | USA | 7.00 | |||||||||||
6 | Lacarr Trent Lacarr Trent ('01) | 01 | USA | 7.07 | |||||||||||
Indledende 2 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Dedrick Vanover Dedrick Vanover ('99) | 99 | USA | 6.78 | PB | ||||||||||
2 | Dante Brown Dante Brown | 00 | USA | 6.80 | |||||||||||
3 | Christopher Grant Christopher Grant ('98) | 98 | JAM | 6.81 | SB | ||||||||||
4 | Ryan Star Ryan Star | USA | 6.86 | PB | |||||||||||
5 | Jason Reese Jason Reese | USA | 6.96 | ||||||||||||
Indledende 3 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Lance Lang Lance Lang ('01) | 01 | USA | 6.74 | |||||||||||
2 | Joe Fahnbulleh Joe Fahnbulleh ('01) | 01 | USA | 6.82 | SB | ||||||||||
3 | Malcolm Croom Malcolm Croom | USA | 6.94 | ||||||||||||
4 | Cameron Mahorn Cameron Mahorn | USA | 7.01 | SB | |||||||||||
5 | Jaidin Thomas Jaidin Thomas | USA | 7.07 | SB | |||||||||||
6 | Austin Edwards Austin Edwards ('98) | 98 | CAN | 7.08 | SB | ||||||||||
Indledende 4 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Tavarius Wright Tavarius Wright ('98) | 98 | USA | 6.75 | |||||||||||
2 | Tyler Davis Tyler Davis | 00 | USA | 6.80 | |||||||||||
3 | Cameron Council Cameron Council | 00 | USA | 6.95 | SB | ||||||||||
4 | Kendall Turner Kendall Turner | USA | 6.98 | PB | |||||||||||
5 | Brandon Smiley Brandon Smiley ('99) | 99 | USA | 7.05 | |||||||||||
M 200 m Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Joe Fahnbulleh Joe Fahnbulleh ('01) | 01 | USA | 20.60 | PB | ||||||||||
2 | Javonte Harding Javonte Harding ('01) | 01 | USA | 20.75 | |||||||||||
Finale B 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Randolph Ross Randolph Ross ('01) | 01 | USA | 20.64 | PB | ||||||||||
2 | Brandon Smiley Brandon Smiley ('99) | 99 | USA | 21.42 | SB | ||||||||||
Chris Borzor Chris Borzor ('99) | 99 | HAI | DNF | ||||||||||||
Finale C 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 20.88 | SB | ||||||||||
2 | Daniel Stokes Daniel Stokes ('97) | 97 | MEX | 21.20 | PB | ||||||||||
3 | Jordan Sessom Jordan Sessom | USA | 22.25 | ||||||||||||
Finale D 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Evan Miller Evan Miller | 00 | USA | 20.93 | =PB | ||||||||||
2 | Tyler Davis Tyler Davis | 00 | USA | 20.98 | SB | ||||||||||
Finale E 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Lance Lang Lance Lang ('01) | 01 | USA | 20.98 | =PB | ||||||||||
2 | Elijah Dryer Elijah Dryer ('98) | 98 | USA | 21.50 | |||||||||||
3 | Jason Reese Jason Reese | USA | 22.20 | ||||||||||||
4 | Ryan McClosky Ryan McClosky | USA | 22.33 | SB | |||||||||||
Finale F 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Tavarius Wright Tavarius Wright ('98) | 98 | USA | 21.00 | PB | ||||||||||
2 | Dante Brown Dante Brown | 00 | USA | 21.42 | PB | ||||||||||
3 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 21.77 | PB | ||||||||||
4 | Rayan Holmes Rayan Holmes ('96) | 96 | JAM | 22.39 | SB | ||||||||||
Finale G 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Malcolm Croom Malcolm Croom | USA | 21.29 | PB | |||||||||||
2 | Dedrick Vanover Dedrick Vanover ('99) | 99 | USA | 21.45 | PB | ||||||||||
3 | Cameron Council Cameron Council | 00 | USA | 21.73 | SB | ||||||||||
Finale H 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Cameron Mahorn Cameron Mahorn | USA | 21.93 | ||||||||||||
2 | Kendall Turner Kendall Turner | USA | 22.19 | PB | |||||||||||
Finale I 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Malik Metivier Malik Metivier ('98) | 98 | CAN | 22.13 | PB | ||||||||||
M 400 m Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Randolph Ross Randolph Ross ('01) | 01 | USA | 45.79 | SB | ||||||||||
2 | Trevor Stewart Trevor Stewart ('97) | 97 | USA | 46.00 | PB | ||||||||||
3 | Ryan Willie Ryan Willie ('02) | 02 | USA | 47.02 | PB | ||||||||||
Finale B 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Jacob Smith Jacob Smith ('97) | 97 | USA | 47.13 | PB | ||||||||||
2 | Ian Davis Ian Davis | USA | 47.38 | PB | |||||||||||
3 | Edward Richardson Edward Richardson ('01) | 01 | USA | 47.56 | |||||||||||
4 | Denzel Villaman Denzel Villaman ('98) | 98 | DOM | 48.33 | SB | ||||||||||
Finale C 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Elijah Young Elijah Young ('98) | 98 | USA | 47.23 | SB | ||||||||||
2 | William Spencer William Spencer ('01) | 01 | USA | 47.88 | |||||||||||
3 | Beck O'Daniel Beck O'Daniel | USA | 49.66 | PB | |||||||||||
Terryon Conwell Terryon Conwell ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale D 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Bailey Rogers Bailey Rogers ('97) | 97 | USA | 47.43 | PB | ||||||||||
2 | Jackson Junkins Jackson Junkins ('99) | 99 | USA | 48.16 | SB | ||||||||||
3 | Tyrese Vanhorne Tyrese Vanhorne | JAM | 48.76 | PB | |||||||||||
Finale E 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Chris Borzor Chris Borzor ('99) | 99 | HAI | 47.92 | SB | ||||||||||
2 | Kenroy Williams Kenroy Williams ('95) | 95 | JAM | 48.33 | |||||||||||
3 | Jameson Miller Jameson Miller | USA | 48.39 | PB | |||||||||||
4 | Anthony Brooks Anthony Brooks ('98) | 98 | USA | 48.93 | SB | ||||||||||
M 800 m Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Jacob Miley Jacob Miley | USA | 1:51.85 | PB | |||||||||||
2 | Griffin Riley Griffin Riley ('98) | 98 | USA | 1:51.87 | SB | ||||||||||
3 | Blake Newcomb Blake Newcomb | USA | 1:52.81 | SB | |||||||||||
4 | Hayden Cobbe Hayden Cobbe ('99) | 99 | AUS | 1:52.82 | |||||||||||
5 | Deshay Fernandes Deshay Fernandes | USA | 1:54.19 | SB | |||||||||||
Finale B 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Evan Rogers Evan Rogers | USA | 1:53.61 | PB | |||||||||||
2 | Gabe Szalay Gabe Szalay | USA | 1:54.27 | PB | |||||||||||
3 | Joshua Williams Joshua Williams | 00 | USA | 1:54.46 | PB | ||||||||||
Finale C 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Nick Epstein Nick Epstein | USA | 1:54.71 | PB | |||||||||||
2 | Jacob Brizendine Jacob Brizendine | USA | 1:55.47 | ||||||||||||
M 1 mile Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Eliud Kipsang Eliud Kipsang ('96) | 96 | KEN | 3:57.83 | PB | ||||||||||
2 | Dylan Allen Dylan Allen | USA | 4:04.57 | PB | |||||||||||
3 | Daniel Bernal Daniel Bernal ('98) | 98 | USA | 4:04.79 | PB | ||||||||||
4 | Dalton Hengst Dalton Hengst ('99) | 99 | USA | 4:04.92 | PB | ||||||||||
5 | Ares Reading Ares Reading | USA | 4:06.32 | PB | |||||||||||
6 | Jake Ogden Jake Ogden | USA | 4:06.78 | PB | |||||||||||
7 | Braeden Collins Braeden Collins ('99) | 99 | USA | 4:08.38 | PB | ||||||||||
Jace Jones Jace Jones | USA | DNF | |||||||||||||
Finale B 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Jacob Brizendine Jacob Brizendine | USA | 4:12.39 | PB | |||||||||||
2 | Ryan Kinnane Ryan Kinnane | USA | 4:12.40 | PB | |||||||||||
3 | Zach Jaeger Zach Jaeger | USA | 4:14.51 | ||||||||||||
4 | Alexander Galbraith Alexander Galbraith | USA | 4:14.94 | PB | |||||||||||
5 | Hugh Brittenham Hugh Brittenham ('01) | 01 | USA | 4:15.62 | SB | ||||||||||
6 | Gabe Szalay Gabe Szalay | USA | 4:16.02 | ||||||||||||
7 | Sean Peterson Sean Peterson ('99) | 99 | USA | 4:17.21 | SB | ||||||||||
Grady Shiflet Grady Shiflet | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale C 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Alex Thomas Alex Thomas | USA | 4:14.67 | PB | |||||||||||
2 | Cole Miller Cole Miller | USA | 4:17.11 | ||||||||||||
3 | Mac Bloodworth Mac Bloodworth | USA | 4:17.13 | PB | |||||||||||
4 | Trent Mandato Trent Mandato | USA | 4:17.20 | PB | |||||||||||
5 | Matthew Hoak Matthew Hoak | USA | 4:17.38 | ||||||||||||
M 3000 m Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Cameron Ponder Cameron Ponder | 00 | USA | 7:55.15 | PB | ||||||||||
2 | Andrew Kent Andrew Kent ('97) | 97 | USA | 7:56.48 | PB | ||||||||||
3 | Mason Coppi Mason Coppi ('98) | 98 | USA | 8:07.94 | PB | ||||||||||
4 | Aaron Wier Aaron Wier | USA | 8:13.90 | SB | |||||||||||
5 | Noah Dolhare Noah Dolhare | USA | 8:16.29 | PB | |||||||||||
6 | Adam Beucler Adam Beucler | USA | 8:18.01 | PB | |||||||||||
7 | Tommy McDonough Tommy McDonough | USA | 8:18.42 | SB | |||||||||||
8 | Carson Williams Carson Williams ('02) | 02 | USA | 8:27.02 | PB | ||||||||||
9 | Noel Rotich Noel Rotich ('99) | 99 | KEN | 8:27.44 | SB | ||||||||||
10 | Jack Rogers Jack Rogers ('97) | 97 | USA | 8:40.35 | |||||||||||
11 | David Ahlmeyer David Ahlmeyer | USA | 8:42.86 | SB | |||||||||||
Daniel Bernal Daniel Bernal ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Mateo Barreto Mateo Barreto | USA | 8:28.71 | PB | |||||||||||
2 | Paul Selden Paul Selden ('98) | 98 | USA | 8:30.31 | PB | ||||||||||
3 | Tristan Autry Tristan Autry | USA | 8:30.42 | PB | |||||||||||
4 | John Higinbotham John Higinbotham ('01) | 01 | USA | 8:30.89 | PB | ||||||||||
5 | Andrew Hammel Andrew Hammel | USA | 8:31.02 | PB | |||||||||||
6 | Chris Cherono Chris Cherono | USA | 8:35.20 | PB | |||||||||||
7 | Rich Saenz Rich Saenz | 00 | USA | 8:41.01 | |||||||||||
8 | Whit Dennis Whit Dennis | USA | 8:47.21 | PB | |||||||||||
10 | Conor Mccabe Conor Mccabe | IRL | 8:52.78 | PB | |||||||||||
M 5000 m Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Matt Duvall Matt Duvall | USA | 14:23.49 | PB | |||||||||||
2 | Jake Allen Jake Allen | USA | 14:25.76 | PB | |||||||||||
3 | Ethan Kern Ethan Kern | USA | 14:33.60 | PB | |||||||||||
4 | Aaron Withrow Aaron Withrow | USA | 14:39.23 | PB | |||||||||||
Dylan Allen Dylan Allen | USA | DNF | |||||||||||||
Mason Joiner Mason Joiner | USA | DNF | |||||||||||||
M 60 m hæk Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Filip Jakob Demšar Filip Jakob Demšar | 00 | SLO | 7.81 | PB | ||||||||||
2 | Lafranz Campbell Lafranz Campbell ('97) | 97 | JAM | 7.88 | |||||||||||
3 | Stephon Torrence Stephon Torrence ('98) | 98 | USA | 7.88 | |||||||||||
4 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 7.97 | |||||||||||
5 | Kenney Broadnax Kenney Broadnax ('99) | 99 | USA | 7.99 | SB | ||||||||||
6 | Isaiah McCall Isaiah McCall ('99) | 99 | USA | 8.06 | SB | ||||||||||
7 | Tyricke Dickens Tyricke Dickens ('99) | 99 | USA | 8.08 | |||||||||||
8 | Oquendo Bernard Oquendo Bernard | 00 | JAM | 8.33 | |||||||||||
Indledende heats | 6.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Lafranz Campbell Lafranz Campbell ('97) | 97 | JAM | 8.01 | |||||||||||
2 | Tyricke Dickens Tyricke Dickens ('99) | 99 | USA | 8.08 | |||||||||||
3 | Kenney Broadnax Kenney Broadnax ('99) | 99 | USA | 8.11 | |||||||||||
4 | Joseph Stravato Joseph Stravato | USA | 8.28 | ||||||||||||
5 | Pierce Genereux Pierce Genereux ('99) | 99 | USA | 9.03 | PB | ||||||||||
Indledende 2 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Stephon Torrence Stephon Torrence ('98) | 98 | USA | 7.90 | |||||||||||
2 | Filip Jakob Demšar Filip Jakob Demšar | 00 | SLO | 7.91 | |||||||||||
3 | Oquendo Bernard Oquendo Bernard | 00 | JAM | 8.20 | PB | ||||||||||
Indledende 3 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 8.11 | |||||||||||
2 | Isaiah McCall Isaiah McCall ('99) | 99 | USA | 8.18 | SB | ||||||||||
3 | Jevon Williams Jevon Williams ('01) | 01 | USA | 8.40 | PB | ||||||||||
M Højdespring Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Allen Gordon Allen Gordon ('98) | 98 | USA | 2.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dontavious Hill Dontavious Hill | 00 | USA | 2.15 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jackson Marseille Jackson Marseille ('02) | 02 | USA | 2.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rahman Minor Rahman Minor ('98) | 98 | USA | 2.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tony Jones Tony Jones | 00 | USA | 2.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Trey Causey Trey Causey | 00 | USA | 2.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | McKinley Thompson McKinley Thompson | USA | 2.00 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | TJ Funches TJ Funches | USA | 2.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Ukurugenzi Kojo Ukurugenzi Kojo ('02) | 02 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Matthew Peare Matthew Peare ('98) | 98 | USA | 5.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Brian Hauch Brian Hauch ('01) | 01 | USA | 5.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | James Courson James Courson | USA | 5.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Peyton Weissmann Peyton Weissmann ('98) | 98 | USA | 5.01 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Matthew Asplund Matthew Asplund ('01) | 01 | USA | 5.01 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Austin Goolsby Austin Goolsby ('99) | 99 | USA | 5.01 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Dillon McCarthy Dillon McCarthy ('02) | 02 | USA | 4.86 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jonathan Togami Jonathan Togami | USA | 4.71 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Ryan Roark Ryan Roark | 00 | USA | 4.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Miles Walden Miles Walden ('01) | 01 | USA | 4.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Dalton Shepler Dalton Shepler ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Lincoln Young Lincoln Young | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Pjai Austin Pjai Austin | 00 | USA | 7.67 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Allen Gordon Allen Gordon ('98) | 98 | USA | 7.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Brandon Hicklin Brandon Hicklin ('99) | 99 | USA | 7.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Robbie Springfield Robbie Springfield | USA | 7.32 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Austin Edwards Austin Edwards ('98) | 98 | CAN | 7.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Trey Causey Trey Causey | 00 | USA | 7.17 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Christian Lewis Christian Lewis ('01) | 01 | USA | 7.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Pierce Genereux Pierce Genereux ('99) | 99 | USA | 5.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Jalen Chance Jalen Chance | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Carlos Kouassi Carlos Kouassi ('99) | 99 | SUI | 15.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Malcolm Clemons Malcolm Clemons ('02) | 02 | USA | 15.46 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jonathan Miller Jonathan Miller | 00 | BAR | 15.23 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | John Watkins John Watkins | USA | 14.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Andre Wright Andre Wright | USA | 14.86 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Demond Fleming Demond Fleming ('99) | 99 | USA | 13.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Isaac Odugbesan Isaac Odugbesan ('98) | 98 | NGR | 19.33 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Josh Sobota Josh Sobota | 00 | USA | 19.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Connor Bandel Connor Bandel ('97) | 97 | USA | 18.73 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Daniel Viveros Daniel Viveros | 00 | USA | 17.58 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Danny Guiliani Danny Guiliani ('97) | 97 | USA | 17.53 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Santiago Basso Santiago Basso ('98) | 98 | CHI | 16.44 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Nathan Cooper Nathan Cooper | USA | 15.62 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kyle Moison Kyle Moison ('01) | 01 | USA | 15.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 5.2. Finale A Finale | Inde 5.2. | ||||||||||||||
1 | Thomas Mardal Thomas Mardal ('97) | 97 | NOR | 23.14 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bobby Colantonio Bobby Colantonio ('98) | 98 | USA | 22.07 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kyle Brown Kyle Brown ('01) | 01 | USA | 21.04 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Joseph Benedetto Joseph Benedetto | 00 | USA | 20.85 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kieran McKeag Kieran McKeag ('98) | 98 | USA | 19.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Syvkamp Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Johannes Erm Johannes Erm ('98) | 98 | EST | 5727 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kyle Garland Kyle Garland | 00 | USA | 5490 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jake Spotswood Jake Spotswood ('98) | 98 | USA | 5447 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Cannon Riddle Cannon Riddle | USA | 5274 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Joseph Jardine Joseph Jardine ('99) | 99 | USA | 5098 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | David Edmondson David Edmondson | 00 | JAM | 4789 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Elisha Brooks Elisha Brooks | USA | 4413 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | N. Carolina A&T N. Carolina A&T | USA | 3:04.76 | ||||||||||||
Daniel Stokes, Randolph Ross, Elijah Young, Trevor Stewart | |||||||||||||||
2 | Florida Florida | USA | 3:06.86 | ||||||||||||
Ryan Willie, Ian Davis, Denzel Villaman, Jacob Miley | |||||||||||||||
3 | South Carolina South Carolina | USA | 3:07.95 | ||||||||||||
William Spencer, Edward Richardson, Jackson Junkins, Bailey Rogers | |||||||||||||||
4 | Kentucky Kentucky | USA | 3:07.99 | ||||||||||||
Jacob Smith, Dwight St. Hillaire, Kenroy Williams, Lance Lang | |||||||||||||||
K 60 m Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 7.24 | |||||||||||
2 | Semira Killebrew Semira Killebrew ('01) | 01 | USA | 7.34 | |||||||||||
3 | Caisja Chandler Caisja Chandler | 00 | USA | 7.42 | SB | ||||||||||
4 | Dajour Miles Dajour Miles ('01) | 01 | USA | 7.44 | |||||||||||
5 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 7.47 | SB | ||||||||||
6 | Brandee Presley Brandee Presley | 00 | USA | 7.49 | |||||||||||
7 | Niya Benton-Andrews Niya Benton-Andrews ('01) | 01 | USA | 7.58 | PB | ||||||||||
8 | Tylar Colbert Tylar Colbert | 00 | USA | 7.64 | =PB | ||||||||||
Indledende heats | 6.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Brandee Presley Brandee Presley | 00 | USA | 7.45 | |||||||||||
2 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 7.50 | =SB | ||||||||||
3 | Niya Benton-Andrews Niya Benton-Andrews ('01) | 01 | USA | 7.60 | PB | ||||||||||
4 | Attallah Smith Attallah Smith | USA | 7.67 | ||||||||||||
5 | Kaylyn Heath Kaylyn Heath | 00 | USA | 7.68 | |||||||||||
6 | Sarah Little Sarah Little | USA | 7.82 | SB | |||||||||||
7 | Chloe Davis Chloe Davis | USA | 7.91 | ||||||||||||
Indledende 2 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Semira Killebrew Semira Killebrew ('01) | 01 | USA | 7.36 | |||||||||||
2 | Dajour Miles Dajour Miles ('01) | 01 | USA | 7.51 | |||||||||||
3 | Tylar Colbert Tylar Colbert | 00 | USA | 7.64 | =PB | ||||||||||
4 | Kelly Rowe Kelly Rowe | 00 | USA | 7.86 | |||||||||||
5 | Alexis Kitchens Alexis Kitchens | USA | 7.89 | ||||||||||||
Indledende 3 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 7.31 | |||||||||||
2 | Caisja Chandler Caisja Chandler | 00 | USA | 7.48 | |||||||||||
3 | Tacari Demery Tacari Demery | USA | 7.68 | SB | |||||||||||
4 | Serena Clark Serena Clark ('01) | 01 | USA | 7.71 | SB | ||||||||||
5 | Destiny Charles Destiny Charles ('99) | 99 | USA | 7.79 | SB | ||||||||||
6 | Hope Igbinoghene Hope Igbinoghene ('01) | 01 | USA | 7.80 | SB | ||||||||||
7 | Anna Witherspoon Anna Witherspoon ('01) | 01 | CAN | 7.83 | SB | ||||||||||
8 | Calista Manns Calista Manns | USA | 7.97 | ||||||||||||
K 200 m Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 22.69 | SB | ||||||||||
2 | Jayda Eckford Jayda Eckford | 00 | USA | 23.88 | SB | ||||||||||
3 | Faith Banks Faith Banks | USA | 24.88 | PB | |||||||||||
Finale B 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Delecia McDuffie Delecia McDuffie ('98) | 98 | USA | 23.53 | PB | ||||||||||
2 | Dajour Miles Dajour Miles ('01) | 01 | USA | 23.86 | |||||||||||
Finale C 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Caisja Chandler Caisja Chandler | 00 | USA | 23.62 | SB | ||||||||||
2 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 23.99 | |||||||||||
Finale D 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Semira Killebrew Semira Killebrew ('01) | 01 | USA | 24.32 | SB | ||||||||||
2 | Nilaja Florence Nilaja Florence | 00 | USA | 24.57 | |||||||||||
3 | Destiny Charles Destiny Charles ('99) | 99 | USA | 24.58 | |||||||||||
Finale E 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Kaylyn Heath Kaylyn Heath | 00 | USA | 24.45 | PB | ||||||||||
2 | Serena Clark Serena Clark ('01) | 01 | USA | 24.95 | SB | ||||||||||
Finale F 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Antoinette Van Der Merwe Antoinette Van Der Merwe ('01) | 01 | RSA | 24.66 | PB | ||||||||||
2 | Ashanti Denton Ashanti Denton ('02) | 02 | USA | 24.81 | |||||||||||
Jaida Knowles Jaida Knowles ('02) | 02 | BAH | DNF | ||||||||||||
K 400 m Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Talitha Diggs Talitha Diggs ('02) | 02 | USA | 52.34 | PB | ||||||||||
2 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 53.10 | SB | ||||||||||
3 | Stephanie Davis Stephanie Davis ('99) | 99 | USA | 54.11 | SB | ||||||||||
4 | Laurie Barton Laurie Barton ('98) | 98 | USA | 56.58 | SB | ||||||||||
Finale B 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Megan Moss Megan Moss ('02) | 02 | BAH | 52.99 | SB | ||||||||||
2 | Delecia McDuffie Delecia McDuffie ('98) | 98 | USA | 54.19 | |||||||||||
3 | Ashton Lindley Ashton Lindley ('02) | 02 | USA | 55.58 | |||||||||||
4 | Faith Banks Faith Banks | USA | 55.62 | SB | |||||||||||
Finale C 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Andrea Foster Andrea Foster ('97) | 97 | GUY | 54.14 | PB | ||||||||||
2 | Knowledge Omovoh Knowledge Omovoh | 00 | NGR | 54.47 | |||||||||||
3 | Kamryn McIntosh Kamryn McIntosh ('99) | 99 | USA | 55.05 | SB | ||||||||||
Finale D 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Nicolee Foster Nicolee Foster ('98) | 98 | JAM | 55.85 | |||||||||||
Finale E 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Angel Frank Angel Frank ('01) | 01 | PHI | 56.67 | SB | ||||||||||
2 | Toni Glatz Toni Glatz ('99) | 99 | USA | 56.90 | |||||||||||
Finale F 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Kendria Edouard Kendria Edouard | USA | 57.72 | ||||||||||||
2 | Alicia Thorpe Alicia Thorpe ('02) | 02 | USA | 57.77 | |||||||||||
K 800 m Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Gabrielle Wilkinson Gabrielle Wilkinson ('99) | 99 | USA | 2:05.71 | PB | ||||||||||
2 | Emma Kuntz Emma Kuntz ('99) | 99 | USA | 2:07.91 | SB | ||||||||||
3 | Megan Marvin Megan Marvin ('02) | 02 | USA | 2:08.74 | PB | ||||||||||
4 | Lauren Turner Lauren Turner | 00 | USA | 2:08.74 | PB | ||||||||||
5 | Bianca Carroccio Bianca Carroccio | USA | 2:09.35 | PB | |||||||||||
6 | Abbie Harrelson Abbie Harrelson | USA | 2:09.65 | SB | |||||||||||
Finale B 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Jenna Schwinghamer Jenna Schwinghamer ('02) | 02 | USA | 2:09.26 | PB | ||||||||||
2 | Ayoola Gbolade Ayoola Gbolade | 00 | USA | 2:09.68 | PB | ||||||||||
3 | Carmen Licht Carmen Licht | USA | 2:10.90 | PB | |||||||||||
4 | Carolyn Brown Carolyn Brown | USA | 2:12.80 | PB | |||||||||||
5 | Jennifer Dietrich Jennifer Dietrich | USA | 2:14.52 | PB | |||||||||||
Finale C 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Bryanna Lucas Bryanna Lucas | USA | 2:12.13 | PB | |||||||||||
2 | DeAnna Martin DeAnna Martin ('01) | 01 | DOM | 2:13.83 | SB | ||||||||||
3 | Sierra Biber Sierra Biber | USA | 2:14.44 | SB | |||||||||||
Finale D 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Margot Dooley Margot Dooley ('99) | 99 | USA | 2:12.63 | PB | ||||||||||
2 | Olivia Cooney Olivia Cooney | USA | 2:14.38 | PB | |||||||||||
3 | Ilene Soleyn Ilene Soleyn | USA | 2:14.90 | PB | |||||||||||
4 | Alex Wilkins Alex Wilkins | USA | 2:15.13 | PB | |||||||||||
K 1 mile Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Jenna Gearing Jenna Gearing ('98) | 98 | USA | 4:42.92 | PB | ||||||||||
2 | Jami Reed Jami Reed ('01) | 01 | USA | 4:43.36 | PB | ||||||||||
3 | Madeleine King Madeleine King ('99) | 99 | USA | 4:43.44 | PB | ||||||||||
4 | Tori Herman Tori Herman | USA | 4:45.17 | PB | |||||||||||
5 | Skylar Boogerd Skylar Boogerd ('01) | 01 | USA | 4:48.16 | PB | ||||||||||
6 | Presley Weems Presley Weems ('97) | 97 | USA | 4:50.40 | |||||||||||
7 | Mary Claire Solomon Mary Claire Solomon ('97) | 97 | USA | 4:50.77 | PB | ||||||||||
10 | Ylva Traxler Ylva Traxler ('98) | 98 | AUT | 5:00.75 | SB | ||||||||||
K 3000 m Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Mercy Chelangat Mercy Chelangat ('97) | 97 | KEN | 9:02.54 | PB | ||||||||||
2 | Amaris Tyynismaa Amaris Tyynismaa ('01) | 01 | USA | 9:03.46 | PB | ||||||||||
3 | Nicole Fegans Nicole Fegans ('98) | 98 | USA | 9:21.06 | PB | ||||||||||
4 | Madelynne Cadeau Madelynne Cadeau | USA | 9:34.01 | PB | |||||||||||
5 | Jonna Strange Jonna Strange ('01) | 01 | USA | 9:35.69 | PB | ||||||||||
6 | Megan Patton Megan Patton | 00 | USA | 9:37.19 | PB | ||||||||||
7 | Beth Donnelly Beth Donnelly ('02) | 02 | USA | 9:38.40 | PB | ||||||||||
8 | Sophie Spada Sophie Spada | USA | 9:41.11 | PB | |||||||||||
9 | Emily Little Emily Little | USA | 9:43.67 | PB | |||||||||||
10 | Riley Schelp Riley Schelp ('99) | 99 | USA | 10:13.84 | PB | ||||||||||
Madeleine King Madeleine King ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||
Jami Reed Jami Reed ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Kenzie Walls Kenzie Walls | USA | 9:56.32 | PB | |||||||||||
2 | Katy Earwood Katy Earwood | USA | 9:59.03 | PB | |||||||||||
3 | Nicole Rice Nicole Rice ('99) | 99 | USA | 10:02.46 | PB | ||||||||||
4 | Clay McKnight Clay McKnight | USA | 10:11.05 | SB | |||||||||||
5 | Taylor Cushman Taylor Cushman | USA | 10:11.65 | PB | |||||||||||
6 | Eliza Witherspoon Eliza Witherspoon | USA | 10:11.83 | PB | |||||||||||
K 5000 m Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Heather Stone Heather Stone | USA | 17:10.39 | PB | |||||||||||
2 | Brooke Wilson Brooke Wilson | USA | 17:17.44 | PB | |||||||||||
Hanna Twine Hanna Twine | USA | DNF | |||||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Grace Stark Grace Stark ('01) | 01 | USA | 8.07 | SB | ||||||||||
2 | Paula Salmon Paula Salmon ('99) | 99 | USA | 8.21 | SB | ||||||||||
3 | Trishauna Hemmings Trishauna Hemmings ('97) | 97 | JAM | 8.24 | |||||||||||
4 | Taylor Grimes Taylor Grimes ('01) | 01 | USA | 8.30 | SB | ||||||||||
5 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 8.53 | |||||||||||
6 | Anna Witherspoon Anna Witherspoon ('01) | 01 | CAN | 8.56 | |||||||||||
7 | Caitlyn Little Caitlyn Little ('99) | 99 | USA | 8.58 | |||||||||||
Kori Carter Kori Carter | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
Indledende heats | 6.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Grace Stark Grace Stark ('01) | 01 | USA | 8.16 | SB | ||||||||||
2 | Trishauna Hemmings Trishauna Hemmings ('97) | 97 | JAM | 8.22 | |||||||||||
3 | Victoria Abunaw Victoria Abunaw | 00 | USA | 8.63 | |||||||||||
4 | Shadajah Ballard Shadajah Ballard ('01) | 01 | USA | 8.70 | |||||||||||
5 | Amaya Chadwick Amaya Chadwick | 00 | USA | 8.73 | |||||||||||
Indledende 2 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Paula Salmon Paula Salmon ('99) | 99 | USA | 8.33 | |||||||||||
2 | Taylor Grimes Taylor Grimes ('01) | 01 | USA | 8.40 | |||||||||||
3 | Anna Witherspoon Anna Witherspoon ('01) | 01 | CAN | 8.51 | SB | ||||||||||
4 | Antoinette Van Der Merwe Antoinette Van Der Merwe ('01) | 01 | RSA | 8.76 | PB | ||||||||||
Indledende 3 6.2. | 6.2. | ||||||||||||||
1 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 8.39 | SB | ||||||||||
2 | Kori Carter Kori Carter | 00 | USA | 8.45 | SB | ||||||||||
3 | Caitlyn Little Caitlyn Little ('99) | 99 | USA | 8.47 | |||||||||||
4 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 8.63 | |||||||||||
5 | Calista Manns Calista Manns | USA | 8.81 | ||||||||||||
6 | Sara Van Aken Sara Van Aken ('01) | 01 | USA | 9.28 | SB | ||||||||||
K Højdespring Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Carly Hinkle Carly Hinkle | USA | 1.76 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Annika Williams Annika Williams | USA | 1.76 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Sara Van Aken Sara Van Aken ('01) | 01 | USA | 1.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Samara McConnell Samara McConnell ('01) | 01 | USA | 4.08 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hailey Sweatman Hailey Sweatman | USA | 4.08 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lyndsey Reed Lyndsey Reed | 00 | USA | 4.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Siobhan Szerencsits Siobhan Szerencsits | 00 | USA | 3.98 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Olivia Moore Olivia Moore | USA | 3.98 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Alex Brooks Alex Brooks ('01) | 01 | USA | 3.98 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Alison D'Alessandro Alison D'Alessandro | USA | 3.88 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Lexie Leinneweber Lexie Leinneweber | USA | 3.78 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Taylor Pickett Taylor Pickett ('99) | 99 | USA | 3.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Nicole Bagby Nicole Bagby ('99) | 99 | USA | 3.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kelsey Worthington Kelsey Worthington ('01) | 01 | USA | 3.78 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Elizabeth Nix Elizabeth Nix | 00 | USA | 3.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Rachel Coghill Rachel Coghill ('98) | 98 | USA | 3.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | MacKenzie Gignilliat MacKenzie Gignilliat ('01) | 01 | USA | 3.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Remy Guertel Remy Guertel ('01) | 01 | USA | 3.53 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Riley White Riley White | 00 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Attallah Smith Attallah Smith | USA | 6.14 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alexis Brown Alexis Brown ('01) | 01 | HAI | 6.10 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Claire Bryant Claire Bryant ('01) | 01 | USA | 5.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Aysia Ward Aysia Ward | USA | 5.84 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Taylor Grimes Taylor Grimes ('01) | 01 | USA | 5.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Synclair Savage Synclair Savage ('02) | 02 | USA | 5.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Alexis Kitchens Alexis Kitchens | USA | 5.66 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Janaya Jones Janaya Jones ('02) | 02 | USA | 5.62 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Imani Jones Imani Jones | USA | 5.55 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jade King Jade King | USA | 5.51 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Kala Penn Kala Penn ('98) | 98 | IVB | 13.41 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Natricia Hooper Natricia Hooper ('98) | 98 | GUY | 12.82 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kennedy Marable Kennedy Marable ('99) | 99 | USA | 12.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Arrieya Harper Arrieya Harper | USA | 12.00 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Imani Jones Imani Jones | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Maura Huwalt Maura Huwalt ('01) | 01 | USA | 16.41 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tedreauna Britt Tedreauna Britt | 00 | USA | 16.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Malin Smith Malin Smith | 00 | USA | 16.17 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jocelynn Budwig Jocelynn Budwig | USA | 15.96 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Cherisse Murray Cherisse Murray ('93) | 93 | TTO | 15.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nickolette Dunbar Nickolette Dunbar ('98) | 98 | USA | 15.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kathleen Young Kathleen Young ('99) | 99 | USA | 15.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Veronica Fraley Veronica Fraley | 00 | USA | 15.31 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Thea JensenThea Jensen ('99) | 99 | DEN | 15.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jasmine Mitchell Jasmine Mitchell | 00 | USA | 15.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 14.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Danielle Sloley Danielle Sloley ('01) | 01 | JAM | 13.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Carisma Holland Carisma Holland ('99) | 99 | USA | 13.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 5.2. Finale A Finale | Inde 5.2. | ||||||||||||||
1 | Shey Taiwo Shey Taiwo ('99) | 99 | USA | 21.43 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Madi Malone Madi Malone ('99) | 99 | USA | 21.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 20.69 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jade Gates Jade Gates ('99) | 99 | USA | 20.49 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jasmine Mitchell Jasmine Mitchell | 00 | USA | 20.47 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 19.67 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Maura Huwalt Maura Huwalt ('01) | 01 | USA | 18.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Deborah Bulai Deborah Bulai ('99) | 99 | FIJ | 18.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Tedreauna Britt Tedreauna Britt | 00 | USA | 17.96 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jocelynn Budwig Jocelynn Budwig | USA | 17.27 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Femkamp Inde 5.2. Finale A Finale | Inde 5.2. | ||||||||||||||
1 | Jadin O'Brien Jadin O'Brien ('02) | 02 | USA | 3965 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 3837 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Annika Williams Annika Williams | USA | 3809 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Katie Straus Katie Straus | USA | 3801 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Annaliese Bush Annaliese Bush ('99) | 99 | AUS | 3784 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Addison Berry Addison Berry | USA | 3649 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Sydney Spears Sydney Spears | USA | 3571 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Alaina Brady Alaina Brady ('02) | 02 | USA | 3482 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 6.2. Finale A Finale | Inde 6.2. | ||||||||||||||
1 | Kentucky Kentucky | USA | 3:32.41 | ||||||||||||
Megan Moss, Abby Steiner, Masai Russell, Dajour Miles | |||||||||||||||
2 | Florida Florida | USA | 3:35.91 | ||||||||||||
Taylor Manson, Talitha Diggs, Sterling Lester, Doneisha Anderson | |||||||||||||||
3 | Clemson Clemson | USA | 3:38.40 | ||||||||||||
Andrea Foster, Trishauna Hemmings, Ken'naria Gadson, Kamryn McIntosh | |||||||||||||||
4 | South Carolina South Carolina | USA | 3:39.45 | ||||||||||||
Stephanie Davis, Knowledge Omovoh, Ashton Lindley, Shaianne Sipsey |