Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: DM Inde 20‐21.2.2021 Inde

M 60 m    
Inde 20.2.

Finale A

Finale
Inde 20.2.
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 19006.61
  
DR PB
2Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19006.81
  
 
3Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta6.84
  
 SB
4Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM6.93
  
 
5Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM6.94
  
 PB
6Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta6.98
  
 SB
7Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik6.98
  
 SB
8Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta7.08
  
 
Indledende heats20.2.
Indledende 1
20.2.
20.2.
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19006.88
Q
  
 
2Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta6.89
Q
  
 
3Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta6.99
q
  
 =SB
4Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik7.00
q
  
 
5Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta7.06
q
  
 PB
6Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik7.09
  
 PB
Indledende 2
20.2.
20.2.
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 19006.87
Q
  
 
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM6.92
Q
  
 =SB
3Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM7.01
q
  
 PB
4Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Sparta7.06
  
 =PB
4Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta7.06
  
 
6Jakub SikorskiJakub Sikorski ('01)Aarhus 1900 / POL7.10
  
 SB
7Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik7.23
  
 
M 200 m    
Inde 20.2.

Finale A

Finale
Inde 20.2.
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM21.88
  
 PB 1
2Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik22.31
  
 SB 5
Finale B
20.2.
20.2.
1Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta21.90
  
  2
2Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta22.27
  
 =SB 3
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik DNS
  
 
Finale C
20.2.
20.2.
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta22.29
  
 PB 4
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 1900 DNF
  
 
M 800 m    
Inde 20.2.

Finale A

Finale
Inde 20.2.
1Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aarhus 19001:49.77
  
 
2Christoffer Frost JohansenChristoffer Frost Johansen ('97)BAC1:49.92
  
 PB
3Jonathan Drechsler SigvardsenJonathan Drechsler Sigvardsen ('04)Viborg AM1:52.85
  
DUR-17 PB
4Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM1:54.58
  
 PB
5Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)KIF1:55.77
  
 PB
Andreas BubeAndreas Bube ('87)BAC DNF
  
 
M 60 m hæk    
Inde 20.2.

Finale A

Finale
Inde 20.2.
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 19007.99
  
 
2Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.32
  
 PB
3Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta8.50
  
 =PB
4Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta8.70
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 20.2.

Finale A

Finale
Inde 20.2.
1Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta17.67
  
 PB
 
16.60  X16.4317.67 PB  X  X  
2Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Frederiksberg IF16.36
  
 SB
 
16.32 SB16.36 SB16.0316.24  X  X  
3Christopher Holmbjerg JensenChristopher Holmbjerg Jensen ('97)Sparta14.87
  
 PB
 
  X  X14.76 =PB  X13.5614.87 PB  
4Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM13.97
  
 PB
 
  X12.68  X13.73 PB  X13.97 PB  
5Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 13.76
  
 SB
 
12.82 SB  X  X13.15 SB  X13.76 SB  
6Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta13.26
  
 
 
13.2612.48  X  X12.53  X  
K 60 m    
Inde 20.2.

Finale A

Finale
Inde 20.2.
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta7.35
  
 
2Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta7.52
  
 
3Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM7.53
  
DUR-21 PB
4Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta7.59
  
 
5Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja7.61
  
 
6Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF7.75
  
 SB
7Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 19007.88
  
 SB
K 200 m    
Inde 20.2.

Finale A

Finale
Inde 20.2.
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta24.19
  
 
2Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja24.97
  
 
3Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190025.55
  
 
Finale B
20.2.
20.2.
1Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)Aarhus 190024.36
  
 
2Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta25.45
  
 
Finale C
20.2.
20.2.
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta24.74
  
 SB
2Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF25.32
  
 SB
K 800 m    
Inde 20.2.

Finale A

Finale
Inde 20.2.
1Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19002:08.08
  
 PB
2Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta2:08.53
  
 PB
3Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF2:11.04
  
 SB
4Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta2:11.96
  
 PB
5Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19002:12.02
  
 SB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 20.2.

Finale A

Finale
Inde 20.2.
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF8.41
  
 PB
2Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta8.59
  
DUR DUR-18 PB
3Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta8.66
  
 
4Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta8.79
  
 
5Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta8.85
  
 PB
6Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta9.01
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 20.2.

Finale A

Finale
Inde 20.2.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM14.60
  
 SB
 
14.60 SB13.9913.4513.5814.1013.30  
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta13.32
  
 
 
12.2513.1212.8413.3213.2112.39  
3Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta13.21
  
 SB
 
12.91  X12.6212.80  X13.21 SB  
4Anna Sofia MikkelsenAnna Sofia Mikkelsen ('91)Odense Atletik 13.17
  
 SB
 
13.17 SB  X  X13.0113.09  X  
5Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta13.07
  
 
 
12.9312.1912.52  X13.0712.89  

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint