Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Nairobi KEN: 6.2.2021
Nyayo Nati

M 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)DEN10.40
  
 SB
2
Hesbon Ochieng
Hesbon Ochieng ('92)
KEN10.54
  
 SB
3
Moses Wasike
Moses Wasike ('94)
KEN10.63
  
 PB
4
Kamotho Kamanga
Kamotho Kamanga 
KEN10.67
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Elijah Onkware
Elijah Onkware 
KEN10.50
  
 PB
2
John Cheruiyot
John Cheruiyot 
KEN10.69
  
 PB
3
Justine Isaboke
Justine Isaboke ('96)
KEN10.79
  
 PB
4
Joshua Ndombi
Joshua Ndombi 
KEN10.88
  
 PB
Finale C
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Benson Okot
Benson Okot ('96)
UGA10.65
  
 PB
2
Samuel Waweru
Samuel Waweru ('98)
KEN10.69
  
 PB
3
Pius Adome
Pius Adome ('93)
UGA10.70
  
 SB
Finale D
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Walter Moenga
Walter Moenga ('87)
KEN10.84
  
 SB
2
Gilbert Osure
Gilbert Osure ('93)
KEN10.87
  
 SB
3
Sylvester Smith
Sylvester Smith 
KEN10.88
  
 PB
M 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)DEN20.71
  
 SB
2
Samuel Waweru
Samuel Waweru ('98)
KEN21.05
  
 SB
3
Gilbert Osure
Gilbert Osure ('93)
KEN21.50
  
 SB
4
Kevin Kipkorir
Kevin Kipkorir ('94)
KEN21.56
  
 PB
5
Moses Wasike
Moses Wasike ('94)
KEN21.64
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Mark Odhiambo
Mark Odhiambo ('93)
KEN20.86
  
 SB
2
Benson Okot
Benson Okot ('96)
UGA21.31
  
 PB
3
Hesbon Ochieng
Hesbon Ochieng ('92)
KEN21.35
  
 SB
4
Benson Lekishon
Benson Lekishon 
KEN21.87
  
 PB
5
Edward Ngunjiri
Edward Ngunjiri ('93)
KEN22.12
  
 PB
6
Daniel Simiyu
Daniel Simiyu ('02)
KEN22.18
  
 PB
7
Lawrence Osare
Lawrence Osare 
KEN22.26
  
 PB
Finale C
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Mike Nyangau
Mike Nyangau ('94)
KEN20.96
  
 SB
2
Elijah Onkware
Elijah Onkware 
KEN21.54
  
 PB
3
Collins Omae
Collins Omae ('89)
KEN21.72
  
 SB
4
Joshua Ndombi
Joshua Ndombi 
KEN21.97
  
 PB
5
Tyson Juma
Tyson Juma ('99)
KEN22.04
  
 SB
6
Richard Ogutu
Richard Ogutu ('91)
KEN22.27
  
 PB
Finale D
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Ekwom Zablon
Ekwom Zablon ('97)
KEN21.13
  
 PB
2
Dan Kiviasi
Dan Kiviasi ('93)
KEN21.14
  
 SB
3
Pius Musyoki
Pius Musyoki ('97)
KEN21.64
  
 SB
4
Charles Wanjiku
Charles Wanjiku 
KEN21.79
  
 PB
5
Abel Kimutai
Abel Kimutai 
KEN22.07
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Ekwom Zablon
Ekwom Zablon ('97)
KEN45.97
  
 PB
2
Kevin Tanui
Kevin Tanui ('94)
KEN46.80
  
 PB
3
Stanley Kieti
Stanley Kieti ('96)
KEN47.33
  
 SB
4
Laban Kipkorir
Laban Kipkorir 
KEN47.90
  
 PB
5
Joseph Loshangar
Joseph Loshangar ('90)
KEN47.94
  
 SB
6
Nathaniel Kipngetich
Nathaniel Kipngetich ('94)
KEN48.20
  
 PB
7
Geoffrey Kapelo
Geoffrey Kapelo ('89)
KEN48.42
  
 SB
8
Daniel Amollo
Daniel Amollo ('89)
KEN49.40
  
 PB
Finale B
1
Emmanel Mutai
Emmanel Mutai ('02)
KEN46.35
  
 PB
2
Jared Momanyi
Jared Momanyi ('90)
KEN47.61
  
 SB
3
Cleophas Kipruto
Cleophas Kipruto ('96)
KEN47.61
  
 SB
4
Patrick Mwandi
Patrick Mwandi ('03)
KEN48.12
  
 PB
5
Joseph Sanare
Joseph Sanare ('99)
KEN48.28
  
 SB
6
Ezekiel Oruma
Ezekiel Oruma 
KEN49.79
  
 PB
Finale C
1
William Rayan
William Rayan ('95)
KEN46.63
  
 SB
2
David Sanayek
David Sanayek 
KEN47.54
  
 SB
3
Kelvin Sawe
Kelvin Sawe 
KEN47.77
  
 SB
4
Amos Chepkwon
Amos Chepkwon ('96)
KEN47.99
  
 SB
5
Gabriel Larmoi
Gabriel Larmoi ('99)
KEN49.41
  
 PB
Vincent Kosgei
Vincent Kosgei ('85)
KEN47.74 DQADR 2.2
  
 
Finale D
1
Kevin Kipkorir
Kevin Kipkorir ('94)
KEN47.08
  
 PB
2
Haron Koech
Haron Koech ('90)
KEN47.84
  
 PB
3
Geoffrey Mutai
Geoffrey Mutai ('96)
KEN47.97
  
 SB
4
Kenneddy Kimeu
Kenneddy Kimeu ('02)
KEN48.47
  
 SB
5
Edward Ngunjiri
Edward Ngunjiri ('93)
KEN48.75
  
 PB
6
Kipkorir Rotich
Kipkorir Rotich 
KEN49.35
  
 PB
7
Brian Kiptum
Brian Kiptum ('04)
KEN49.93
  
 PB
Finale 2
2
Kevin Tanui
Kevin Tanui ('97)
KEN46.80
  
 SB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Ferguson Rotich
Ferguson Rotich ('89)
KEN1:45.64
  
 SB
2
Wycliffe Kinyamal
Wycliffe Kinyamal ('97)
KEN1:46.09
  
 SB
3
Abel Kipsang
Abel Kipsang ('96)
KEN1:46.36
  
 SB
4
Jeremiah Mutai
Jeremiah Mutai ('92)
KEN1:47.27
  
 SB
5
Noah Kibet
Noah Kibet ('04)
KEN1:47.34
  
 SB
6
Timothy Sein
Timothy Sein ('88)
KEN1:47.82
  
 SB
7
Vincent Keter
Vincent Keter ('02)
KEN1:47.97
  
 PB
8
Edwin Melly
Edwin Melly ('94)
KEN1:51.94
  
 SB
Finale B
1
Alex Kipngetich
Alex Kipngetich 
KEN1:47.54
  
 SB
2
Matthew Kipsang
Matthew Kipsang ('95)
KEN1:47.60
  
 PB
3
Boaz Kiprugut
Boaz Kiprugut ('98)
KEN1:47.61
  
 SB
4
Elias Ngeny
Elias Ngeny ('96)
KEN1:47.68
  
 PB
5
Tony Kemboi
Tony Kemboi ('97)
KEN1:48.08
  
 PB
6
Bernard Kipyegon
Bernard Kipyegon ('90)
KEN1:48.35
  
 SB
7
Evans Biwott
Evans Biwott ('95)
KEN1:48.95
  
 SB
8
Jackson Kivuva
Jackson Kivuva ('88)
KEN1:49.84
  
 SB
9
Wenzi Wabwaire
Wenzi Wabwaire 
KEN1:50.83
  
 PB
10
Gideon Kiplimo
Gideon Kiplimo ('99)
KEN1:53.09
  
 SB
Finale C
1
Lenny Kotikash
Lenny Kotikash ('98)
KEN1:49.69
  
 PB
2
Samuel Kiplimo
Samuel Kiplimo ('93)
KEN1:50.51
  
 PB
3
Emedy Kiplimo
Emedy Kiplimo ('96)
KEN1:50.64
  
 PB
4
Jonah Kiprop
Jonah Kiprop ('98)
KEN1:50.96
  
 SB
5
Kebenei Kiplagat
Kebenei Kiplagat 
KEN1:52.12
  
 PB
6
Geoffrey Kirwa
Geoffrey Kirwa ('01)
KEN1:53.18
  
 PB
M 110 m hæk    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Michael Musyoka
Michael Musyoka ('96)
KEN14.53
  
 SB
2
Wiseman Mukhobe
Wiseman Mukhobe ('97)
KEN14.56
  
 SB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Kurgoy Rotich
Kurgoy Rotich ('98)
KEN14.91
  
 PB
K 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Maximilia Imali
Maximilia Imali ('96)
KEN24.54
  
 SB
2
Veronica Mutua
Veronica Mutua ('92)
KEN25.33
  
 PB
3
Beatrice Machoka
Beatrice Machoka ('06)
KEN25.39
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Monicah Safania
Monicah Safania ('90)
KEN25.22
  
 SB
2
Doreen Waka
Doreen Waka ('94)
KEN25.27
  
 PB
Finale C
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Evangeline Makena
Evangeline Makena ('98)
KEN25.25
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Mary Moraa
Mary Moraa 
KEN52.63
  
 SB
2
Gladys Musyoki
Gladys Musyoki ('94)
KEN54.65
  
 SB
3
Beatrice Machoka
Beatrice Machoka ('06)
KEN57.36
  
 PB
4
Janet Langat
Janet Langat ('01)
KEN58.02
  
 PB
Finale B
1
Anne Mbatha
Anne Mbatha ('03)
KEN55.52
  
 PB
2
Veronica Mutua
Veronica Mutua ('92)
KEN57.00
  
 SB
Finale C
1
Sylvia Chesebe
Sylvia Chesebe ('87)
KEN55.60
  
 PB
2
Joan Cherono
Joan Cherono ('91)
KEN55.99
  
 SB
3
Jacinta Shikanda
Jacinta Shikanda ('86)
KEN58.76
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Winny Chebet
Winny Chebet ('90)
KEN2:03.72
  
 SB
2
Mary Moraa
Mary Moraa 
KEN2:04.32
  
 SB
3
Mueni Kalimi
Mueni Kalimi ('98)
KEN2:08.16
  
 PB
4
Vivian Chebet
Vivian Chebet ('96)
KEN2:10.66
  
 SB
Finale B
1
Penina Wangari
Penina Wangari ('93)
KEN2:09.54
  
 SB
2
Christine Ndanu
Christine Ndanu 
KEN2:11.31
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Nusra Rukia
Nusra Rukia ('01)
KEN14.70
  
 PB

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne