Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Esbjerg: Kastestævne 13.3.2021
Kastegård Esbjerg Stadion

M22 Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM63.75
  
 SB
 
61.49 SB63.75 SB      
D19 Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM17.66
  
 SB
 
17.53 SB17.66 SB      
2Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 14.79
  
 PB
 
14.01 PB14.49 PB14.79 PB     
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM61.16
  
 SB
 
60.58 SB61.16 SB      
2Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 45.87
  
 PB
 
43.54 PB45.87 PB      
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 14.62
  
 SB
 
13.15 SB13.58 SB14.09 SB14.34 SB14.62 SB   
2Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)Esbjerg AM11.54
  
 PB
 
10.71 PB10.89 PB11.42 PB11.50 PB11.54 PB   
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 44.91
  
 SB
 
38.74 SB42.19 SB44.91 SB37.29    
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM42.95
  
 SB
 
41.78 SB42.95 SB      
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM32.42
  
 SB
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM39.79
  
 SB
 
35.75 SB39.79 SB      
M60 Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM15.49
  
 SB
 
15.35 SB15.49 SB      
M60 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM45.77
  
 SB
 
45.77 SB45.24      

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle