M 100 m 3.4. Vind: -0.2 Finale A Finale | 3.4. | Vind: -0.2 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Joe Fahnbulleh Joe Fahnbulleh ('01) | 01 | USA | 10.23 | PB | ||||||||||
2 | Lance Lang Lance Lang ('01) | 01 | USA | 10.41 | PB | ||||||||||
3 | Marcus Parker Marcus Parker ('97) | 97 | USA | 10.44 | |||||||||||
4 | Christopher Grant Christopher Grant ('98) | 98 | JAM | 10.51 | PB | ||||||||||
5 | Cole Beck Cole Beck ('99) | 99 | USA | 10.58 | SB | ||||||||||
Finale B 3.4. Vind: +1.6 | 3.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
1 | Rodney Heath Rodney Heath ('02) | 02 | USA | 10.45 | PB | ||||||||||
2 | Cameron Council Cameron Council | 00 | USA | 10.68 | SB | ||||||||||
3 | Lafranz Campbell Lafranz Campbell ('97) | 97 | JAM | 10.78 | |||||||||||
4 | Jonathan Martin Jonathan Martin ('02) | 02 | USA | 10.81 | |||||||||||
5 | Jordan Barrow Jordan Barrow ('01) | 01 | USA | 10.86 | SB | ||||||||||
6 | Gatlin Lawson Gatlin Lawson ('01) | 01 | USA | 10.89 | SB | ||||||||||
Matthew Weaver Matthew Weaver ('01) | 01 | USA | DQ | ||||||||||||
Finale C 3.4. Vind: -0.4 | 3.4. | Vind: -0.4 | |||||||||||||
1 | Tyler Davis Tyler Davis | 00 | USA | 10.50 | SB | ||||||||||
2 | Dedrick Vanover Dedrick Vanover ('99) | 99 | USA | 10.54 | SB | ||||||||||
3 | Fabian Hewitt Fabian Hewitt ('97) | 97 | JAM | 10.69 | SB | ||||||||||
4 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 10.73 | PB | ||||||||||
5 | Daniel Robinson Daniel Robinson | 00 | USA | 10.83 | |||||||||||
Finale D 3.4. Vind: -1.1 | 3.4. | Vind: -1.1 | |||||||||||||
1 | Jason Reese Jason Reese | USA | 10.68 | ||||||||||||
2 | Giano Roberts Giano Roberts | 00 | JAM | 10.71 | PB | ||||||||||
3 | Tyson Spears Tyson Spears ('98) | 98 | USA | 10.73 | |||||||||||
4 | Shamar Rose Shamar Rose ('01) | 01 | USA | 10.73 | SB | ||||||||||
5 | Michael Bell Michael Bell | USA | 10.88 | SB | |||||||||||
M 200 m 2.4. Vind: +0.9 Finale A Finale | 2.4. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Joe Fahnbulleh Joe Fahnbulleh ('01) | 01 | USA | 20.10 | PB | ||||||||||
2 | Evan Miller Evan Miller | 00 | USA | 20.60 | |||||||||||
3 | Marcus Parker Marcus Parker ('97) | 97 | USA | 20.70 | SB | ||||||||||
4 | Dante Brown Dante Brown | 00 | USA | 20.72 | PB | ||||||||||
5 | Eric Allen Jr. Eric Allen Jr. ('99) | 99 | USA | 20.79 | SB | ||||||||||
6 | Brandon Smiley Brandon Smiley ('99) | 99 | USA | 21.01 | SB | ||||||||||
7 | Cameron Rose Cameron Rose ('02) | 02 | USA | 21.15 | |||||||||||
Finale B 2.4. Vind: +1.1 | 2.4. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Lance Lang Lance Lang ('01) | 01 | USA | 20.51 | PB | ||||||||||
2 | Terryon Conwell Terryon Conwell ('98) | 98 | USA | 20.54 | PB | ||||||||||
3 | Cole Beck Cole Beck ('99) | 99 | USA | 21.06 | SB | ||||||||||
4 | Fabian Hewitt Fabian Hewitt ('97) | 97 | JAM | 21.19 | |||||||||||
5 | Joshua St. Clair Joshua St. Clair ('98) | 98 | TTO | 21.25 | |||||||||||
6 | Patrick Forrest Patrick Forrest ('99) | 99 | USA | 21.61 | SB | ||||||||||
Finale C 2.4. Vind: +1.9 | 2.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Shamar Rose Shamar Rose ('01) | 01 | USA | 20.92 | PB | ||||||||||
2 | Daniel Robinson Daniel Robinson | 00 | USA | 21.32 | SB | ||||||||||
3 | Chantz Sawyers Chantz Sawyers ('99) | 99 | JAM | 21.44 | SB | ||||||||||
4 | Sema'J Daniels Sema'J Daniels ('01) | 01 | USA | 21.45 | PB | ||||||||||
5 | Cameron Council Cameron Council | 00 | USA | 21.47 | SB | ||||||||||
6 | Alex Sands Alex Sands ('98) | 98 | USA | 21.48 | SB | ||||||||||
7 | Asa Burke Asa Burke ('98) | 98 | USA | 21.63 | SB | ||||||||||
Finale D 2.4. Vind: +1.9 | 2.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 21.27 | PB | ||||||||||
2 | Tyson Spears Tyson Spears ('98) | 98 | USA | 21.41 | |||||||||||
3 | Michael Bell Michael Bell | USA | 21.44 | PB | |||||||||||
4 | Cameron Mahorn Cameron Mahorn | USA | 21.59 | PB | |||||||||||
5 | Jonathan Martin Jonathan Martin ('02) | 02 | USA | 21.70 | SB | ||||||||||
6 | Jason Reese Jason Reese | USA | 21.72 | SB | |||||||||||
Finale E 2.4. Vind: +0.9 | 2.4. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Cameron Leiba Cameron Leiba | USA | 21.36 | SB | |||||||||||
2 | Rodney Heath Rodney Heath ('02) | 02 | USA | 21.39 | PB | ||||||||||
3 | Okheme Moore Okheme Moore ('99) | 99 | USA | 21.75 | SB | ||||||||||
4 | Montel Hood Montel Hood ('97) | 97 | USA | 21.90 | PB | ||||||||||
5 | Jordan Sessom Jordan Sessom | USA | 22.16 | PB | |||||||||||
6 | Jalen Gordon Jalen Gordon | USA | 22.32 | ||||||||||||
7 | Gatlin Lawson Gatlin Lawson ('01) | 01 | USA | 22.36 | SB | ||||||||||
M 400 m 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 44.74 | SB | ||||||||||
2 | Jacory Patterson Jacory Patterson | 00 | USA | 44.81 | PB | ||||||||||
3 | Ryan Willie Ryan Willie ('02) | 02 | USA | 45.12 | PB | ||||||||||
4 | Daeqwan Butler Daeqwan Butler ('99) | 99 | USA | 45.89 | PB | ||||||||||
5 | Kameron Jones Kameron Jones ('97) | 97 | USA | 46.92 | |||||||||||
6 | Patrick Forrest Patrick Forrest ('99) | 99 | USA | 47.05 | |||||||||||
Finale B 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Brian Herron Brian Herron | 00 | USA | 46.46 | SB | ||||||||||
2 | Jackson Junkins Jackson Junkins ('99) | 99 | USA | 47.02 | PB | ||||||||||
3 | Jacob Miley Jacob Miley | USA | 47.17 | PB | |||||||||||
4 | Ian Davis Ian Davis | USA | 48.18 | ||||||||||||
Ari Cogdell Ari Cogdell ('97) | 97 | USA | DQ | ||||||||||||
Finale C 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Eric Fogltanz Eric Fogltanz ('97) | 97 | USA | 46.84 | PB | ||||||||||
2 | De'Marre Martin De'Marre Martin | USA | 47.16 | ||||||||||||
3 | Alex Collier Alex Collier ('01) | 01 | USA | 47.23 | SB | ||||||||||
4 | Joshua St. Clair Joshua St. Clair ('98) | 98 | TTO | 47.35 | SB | ||||||||||
5 | Nicholas Ramey Nicholas Ramey ('01) | 01 | USA | 47.39 | |||||||||||
Finale D 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Solomon Strader Solomon Strader ('01) | 01 | USA | 47.06 | SB | ||||||||||
2 | Gabriel Serrano Gabriel Serrano | 00 | PUR | 48.01 | PB | ||||||||||
3 | Tyreke Sapp Tyreke Sapp ('99) | 99 | USA | 48.31 | |||||||||||
4 | Malik Metivier Malik Metivier ('98) | 98 | CAN | 48.47 | |||||||||||
5 | Sema'J Daniels Sema'J Daniels ('01) | 01 | USA | 48.96 | PB | ||||||||||
Jevon Williams Jevon Williams ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale E 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Keldrick Edwards Keldrick Edwards ('99) | 99 | USA | 47.88 | SB | ||||||||||
2 | Montel Hood Montel Hood ('97) | 97 | USA | 48.28 | SB | ||||||||||
3 | Ashton Allen Ashton Allen ('02) | 02 | USA | 48.58 | SB | ||||||||||
4 | Jameson Miller Jameson Miller | USA | 48.72 | ||||||||||||
5 | Ryler Gould Ryler Gould ('02) | 02 | USA | 49.59 | |||||||||||
M 800 m 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Isaiah Jewett Isaiah Jewett ('97) | 97 | USA | 1:46.99 | SB | ||||||||||
2 | Leon Clarke Leon Clarke ('98) | 98 | JAM | 1:48.55 | PB | ||||||||||
3 | Sam Vandorpe Sam Vandorpe | 00 | USA | 1:48.85 | PB | ||||||||||
4 | Eric Brown Eric Brown ('96) | 96 | USA | 1:49.88 | SB | ||||||||||
5 | Oskars Bambāls Oskars Bambāls ('01) | 01 | LAT | 1:51.08 | SB | ||||||||||
6 | Deshay Fernandes Deshay Fernandes | USA | 1:51.26 | PB | |||||||||||
7 | Carson Tilman Carson Tilman | USA | 1:54.98 | ||||||||||||
Hayden Cobbe Hayden Cobbe ('99) | 99 | AUS | DNF | ||||||||||||
Hugh Brittenham Hugh Brittenham ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Dalton Brown Dalton Brown | USA | 1:52.90 | ||||||||||||
2 | Sean Petersen Sean Petersen | USA | 1:54.07 | PB | |||||||||||
3 | Chase Ruskin Chase Ruskin | USA | 1:54.23 | PB | |||||||||||
4 | Amari Douglas Amari Douglas | USA | 1:54.70 | ||||||||||||
5 | Evan Rogers Evan Rogers | USA | 1:54.87 | PB | |||||||||||
6 | Mark Shannon Mark Shannon ('99) | 99 | USA | 1:55.70 | SB | ||||||||||
M 1500 m 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Eliud Kipsang Eliud Kipsang ('96) | 96 | KEN | 3:40.35 | PB | ||||||||||
2 | Dylan Allen Dylan Allen | USA | 3:43.82 | PB | |||||||||||
3 | Caden Monk Caden Monk | USA | 3:45.07 | PB | |||||||||||
4 | Samuel Field Samuel Field | 00 | AUS | 3:46.28 | PB | ||||||||||
5 | George Gleason George Gleason ('96) | 96 | USA | 3:46.29 | SB | ||||||||||
6 | Brennan Fields Brennan Fields | USA | 3:47.53 | PB | |||||||||||
7 | Giacomo DeLuca Giacomo DeLuca ('98) | 98 | USA | 3:48.16 | PB | ||||||||||
8 | Marshall Dillon Marshall Dillon ('98) | 98 | USA | 3:48.33 | PB | ||||||||||
9 | Jake Allen Jake Allen | USA | 3:48.45 | PB | |||||||||||
10 | Silas Kipngetich Silas Kipngetich | KEN | 3:52.22 | SB | |||||||||||
11 | Connor Phillips Connor Phillips | USA | 3:53.02 | ||||||||||||
12 | Humberto Freire Humberto Freire ('97) | 97 | PUR | 3:56.51 | SB | ||||||||||
Grady Shiflet Grady Shiflet | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
Angel Vicioso Angel Vicioso ('01) | 01 | DOM | DNF | ||||||||||||
Finale B 2.4. | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Ethan Kern Ethan Kern | USA | 3:51.76 | PB | |||||||||||
2 | Tommy McDonough Tommy McDonough | USA | 3:52.52 | PB | |||||||||||
3 | Ryan Kinnane Ryan Kinnane | USA | 3:53.66 | PB | |||||||||||
4 | Sean Petersen Sean Petersen | USA | 3:53.75 | PB | |||||||||||
5 | Nick Nyman Nick Nyman | USA | 3:54.22 | PB | |||||||||||
6 | Matt Duvall Matt Duvall | USA | 3:54.39 | PB | |||||||||||
7 | Garrett Suhr Garrett Suhr ('02) | 02 | USA | 3:54.58 | PB | ||||||||||
8 | Tyler Dau Tyler Dau ('98) | 98 | USA | 3:55.13 | SB | ||||||||||
9 | Michael Smith Michael Smith ('94) | 94 | USA | 3:58.44 | PB | ||||||||||
Finale C 2.4. | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Jacob Wiggers Jacob Wiggers ('01) | 01 | USA | 3:55.47 | PB | ||||||||||
2 | Josh Ligas Josh Ligas ('02) | 02 | USA | 3:56.43 | |||||||||||
3 | Leif Andersen Leif Andersen | USA | 3:57.34 | PB | |||||||||||
4 | David Reteneller David Reteneller | 00 | USA | 3:57.65 | PB | ||||||||||
M 3000 m 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Marshall Dillon Marshall Dillon ('98) | 98 | USA | 8:22.30 | PB | ||||||||||
2 | Dustyn Lewis Dustyn Lewis | USA | 8:24.75 | PB | |||||||||||
3 | Silas Kipngetich Silas Kipngetich | KEN | 8:26.15 | SB | |||||||||||
4 | Angel Vicioso Angel Vicioso ('01) | 01 | DOM | 8:26.49 | PB | ||||||||||
5 | Carson Bedics Carson Bedics | USA | 8:31.24 | PB | |||||||||||
Tommy McDonough Tommy McDonough | USA | DNF | |||||||||||||
M 5000 m 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Jacob Holmes Jacob Holmes ('99) | 99 | NZL | 14:16.21 | PB | ||||||||||
2 | Chandler Underwood Chandler Underwood ('97) | 97 | USA | 14:22.73 | PB | ||||||||||
3 | Paul Stafford Paul Stafford | 00 | USA | 14:29.18 | SB | ||||||||||
4 | James Cragin James Cragin | USA | 14:29.45 | PB | |||||||||||
5 | Nick Deal Nick Deal ('98) | 98 | USA | 14:33.30 | SB | ||||||||||
6 | Gabriel Curtis Gabriel Curtis ('01) | 01 | BAH | 14:33.99 | NR | PB | |||||||||
7 | Steven Cross Steven Cross ('98) | 98 | USA | 14:43.19 | SB | ||||||||||
Giacomo DeLuca Giacomo DeLuca ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||
Brennan Fields Brennan Fields | USA | DNF | |||||||||||||
Caden Monk Caden Monk | USA | DNF | |||||||||||||
M 3000 m forh. 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Trevor Foley Trevor Foley ('99) | 99 | USA | 8:53.27 | PB | ||||||||||
2 | Reed Legg Reed Legg | USA | 9:14.70 | PB | |||||||||||
3 | McLean Griffin McLean Griffin | USA | 9:18.61 | PB | |||||||||||
4 | Matthew Thomas Matthew Thomas | USA | 9:29.59 | SB | |||||||||||
M 110 m hæk 3.4. Vind: -1.3 Finale A Finale | 3.4. | Vind: -1.3 | |||||||||||||
1 | Robert Dunning Robert Dunning ('97) | 97 | USA | 13.55 | |||||||||||
2 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 13.64 | |||||||||||
3 | Trey Cunningham Trey Cunningham ('98) | 98 | USA | 13.67 | |||||||||||
4 | Tade Ojora Tade Ojora ('99) | 99 | GBR | 13.71 | SB | ||||||||||
5 | Lafranz Campbell Lafranz Campbell ('97) | 97 | JAM | 13.93 | |||||||||||
6 | Devon Brooks Devon Brooks ('98) | 98 | USA | 13.94 | |||||||||||
7 | Giano Roberts Giano Roberts | 00 | JAM | 14.07 | |||||||||||
8 | Xavier Coakley Xavier Coakley ('96) | 96 | BAH | 14.30 | |||||||||||
Indledende heats | 3.4. | ||||||||||||||
Indledende 1 3.4. Vind: -0.4 | 3.4. | Vind: -0.4 | |||||||||||||
1 | Robert Dunning Robert Dunning ('97) | 97 | USA | 13.94 | |||||||||||
2 | Jesse Henderson Jesse Henderson ('99) | 99 | USA | 14.37 | |||||||||||
3 | Tyson Williams Tyson Williams ('02) | 02 | USA | 14.54 | PB | ||||||||||
4 | Joseph Stravato Joseph Stravato | USA | 14.79 | PB | |||||||||||
Indledende 2 3.4. Vind: +0.6 | 3.4. | Vind: +0.6 | |||||||||||||
1 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 13.66 | |||||||||||
2 | Tade Ojora Tade Ojora ('99) | 99 | GBR | 13.84 | |||||||||||
3 | Giano Roberts Giano Roberts | 00 | JAM | 14.06 | PB | ||||||||||
4 | Xavier Coakley Xavier Coakley ('96) | 96 | BAH | 14.25 | SB | ||||||||||
5 | Elisha Brooks Elisha Brooks | USA | 14.82 | PB | |||||||||||
6 | Jake Spotswood Jake Spotswood ('98) | 98 | USA | 15.28 | PB | ||||||||||
Indledende 3 3.4. Vind: +1.2 | 3.4. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Trey Cunningham Trey Cunningham ('98) | 98 | USA | 13.64 | |||||||||||
2 | Lafranz Campbell Lafranz Campbell ('97) | 97 | JAM | 13.77 | SB | ||||||||||
3 | Devon Brooks Devon Brooks ('98) | 98 | USA | 13.86 | PB | ||||||||||
4 | Mason Weh Mason Weh ('98) | 98 | LBR | 14.36 | SB | ||||||||||
6 | William Ott William Ott | USA | 15.90 | PB | |||||||||||
M 400 m hæk 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Cameron Samuel Cameron Samuel ('99) | 99 | USA | 49.67 | SB | ||||||||||
2 | Robert Dunning Robert Dunning ('97) | 97 | USA | 49.70 | PB | ||||||||||
3 | Denzel Villaman Denzel Villaman ('98) | 98 | DOM | 50.21 | PB | ||||||||||
4 | Eric Fogltanz Eric Fogltanz ('97) | 97 | USA | 51.24 | SB | ||||||||||
5 | Kenroy Williams Kenroy Williams ('95) | 95 | JAM | 51.35 | SB | ||||||||||
6 | William Spencer William Spencer ('01) | 01 | USA | 51.47 | |||||||||||
Finale B 2.4. | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Malik Metivier Malik Metivier ('98) | 98 | CAN | 50.37 | SB | ||||||||||
2 | McKinly Brown McKinly Brown ('98) | 98 | USA | 50.85 | SB | ||||||||||
3 | Rayan Holmes Rayan Holmes ('96) | 96 | JAM | 52.07 | SB | ||||||||||
4 | Mason Weh Mason Weh ('98) | 98 | LBR | 52.78 | SB | ||||||||||
Rivaldo Leacock Rivaldo Leacock ('98) | 98 | BAR | DNF | ||||||||||||
Finale C 2.4. | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Edward Richardson Edward Richardson ('01) | 01 | USA | 52.41 | PB | ||||||||||
2 | Ramy Berberena Ramy Berberena ('02) | 02 | USA | 53.01 | SB | ||||||||||
3 | Beck O'Daniel Beck O'Daniel | USA | 53.03 | PB | |||||||||||
4 | Ryler Gould Ryler Gould ('02) | 02 | USA | 53.07 | SB | ||||||||||
5 | Matthew Weaver Matthew Weaver ('01) | 01 | USA | 54.42 | |||||||||||
M Højdespring 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 2.23 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Earnie Sears Earnie Sears ('98) | 98 | USA | 2.23 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jordan Wesner Jordan Wesner ('97) | 97 | USA | 2.20 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Isaiah Holmes Isaiah Holmes ('98) | 98 | USA | 2.15 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Rahman Minor Rahman Minor ('98) | 98 | USA | 2.15 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jackson Marseille Jackson Marseille ('02) | 02 | USA | 2.10 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | McKinley Thompson McKinley Thompson | USA | 2.05 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Trey Causey Trey Causey | 00 | USA | 2.05 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | TJ Funches TJ Funches | USA | 2.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
John Murray John Murray ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Keaton Daniel Keaton Daniel ('01) | 01 | USA | 5.45 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ryan Lipe Ryan Lipe ('98) | 98 | USA | 5.25 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lincoln Young Lincoln Young | USA | 5.15 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Joseph Jardine Joseph Jardine ('99) | 99 | USA | 4.85 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Dalton Shepler Dalton Shepler ('01) | 01 | USA | 4.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Dillon McCarthy Dillon McCarthy ('02) | 02 | USA | 4.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Matthew Asplund Matthew Asplund ('01) | 01 | USA | 4.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | William Ott William Ott | USA | 4.30 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
James Courson James Courson | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Matt Mazzacano Matt Mazzacano | 00 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Brian Hauch Brian Hauch ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Jake Spotswood Jake Spotswood ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Isaac Grimes Isaac Grimes ('98) | 98 | USA | 7.94 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Russell Robinson Russell Robinson ('01) | 01 | USA | 7.63 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Caleb Foster Caleb Foster ('02) | 02 | USA | 7.49 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Cameron Crump Cameron Crump ('99) | 99 | USA | 7.33 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Keshun Byrd Keshun Byrd | 00 | USA | 7.24 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kevin Snyder Kevin Snyder | 00 | USA | 7.23 | +0.3 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Keshun Mcgee Keshun Mcgee ('97) | 97 | USA | 7.02 | +0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
John Watkins John Watkins | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Jalen Chance Jalen Chance | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Jordan Scott Jordan Scott ('97) | 97 | JAM | 16.96 | +0.9 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 16.41 | +2.0 | =SB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Keshun Mcgee Keshun Mcgee ('97) | 97 | USA | 15.91 | -1.3 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jalyn Jackson Jalyn Jackson ('99) | 99 | USA | 15.86 | +1.3 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Russell Robinson Russell Robinson ('01) | 01 | USA | 15.66 | w | +3.0 | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jacore Irving Jacore Irving ('98) | 98 | USA | 15.63 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jonathan Miller Jonathan Miller | 00 | BAR | 15.13 | +1.7 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kevin Snyder Kevin Snyder | 00 | USA | 15.07 | +1.6 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Joseph Palmer Joseph Palmer ('01) | 01 | USA | 14.61 | +1.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
Keshun Byrd Keshun Byrd | 00 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
John Watkins John Watkins | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Trey Causey Trey Causey | 00 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Connor Bandel Connor Bandel ('97) | 97 | USA | 19.54 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Eric Favors Eric Favors ('96) | 96 | IRL | 19.26 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Isaac Odugbesan Isaac Odugbesan ('98) | 98 | NGR | 19.08 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tyson Jones Tyson Jones ('99) | 99 | USA | 18.27 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Adam Strouf Adam Strouf | USA | 18.17 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 17.88 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kevin Sakson Kevin Sakson | 00 | EST | 17.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Zico Campbell Zico Campbell ('99) | 99 | JAM | 17.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Santiago Basso Santiago Basso ('98) | 98 | CHI | 17.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Nathan Cooper Nathan Cooper | USA | 15.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jeremiah Pierce Jeremiah Pierce | 00 | USA | 15.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Sanjae Lawrence Sanjae Lawrence ('97) | 97 | JAM | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Roje Stona Roje Stona ('99) | 99 | JAM | 59.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 56.06 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Malik Paul Malik Paul | USA | 55.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Edward Shelikoff Edward Shelikoff | USA | 54.30 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Milton Ingraham Milton Ingraham ('99) | 99 | USA | 54.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Josh Sobota Josh Sobota | 00 | USA | 53.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Connor Bandel Connor Bandel ('97) | 97 | USA | 53.62 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kevin Sakson Kevin Sakson | 00 | EST | 51.54 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Santiago Basso Santiago Basso ('98) | 98 | CHI | 51.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Jake Spotswood Jake Spotswood ('98) | 98 | USA | 37.45 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Ezarious Roller Ezarious Roller | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Thomas Mardal Thomas Mardal ('97) | 97 | NOR | 75.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bobby Colantonio Bobby Colantonio ('98) | 98 | USA | 68.12 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Vlad Pavlenko Vlad Pavlenko ('97) | 97 | USA | 67.89 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kieran McKeag Kieran McKeag ('98) | 98 | USA | 66.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kevin Arreaga Kevin Arreaga ('95) | 95 | ESP | 65.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kyle Brown Kyle Brown ('01) | 01 | USA | 65.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Malik Paul Malik Paul | USA | 59.97 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kyle Moison Kyle Moison ('01) | 01 | USA | 59.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Erik Ebel Erik Ebel ('99) | 99 | USA | 58.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 57.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Peter Kenn Peter Kenn | USA | 56.95 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Joseph Ryan Joseph Ryan | USA | 55.92 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Michael Browning Michael Browning ('01) | 01 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Dagbjartur Dadi Jónsson Dagbjartur Dadi Jónsson ('97) | 97 | ISL | 77.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Cade Antonucci Cade Antonucci ('98) | 98 | USA | 73.46 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tyriq Horsford Tyriq Horsford | 00 | TTO | 72.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Scott Fuchs Scott Fuchs ('97) | 97 | USA | 65.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jacob Stanko Jacob Stanko | USA | 64.00 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Erik Ebel Erik Ebel ('99) | 99 | USA | 61.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Florida Florida | USA | 38.89 | ||||||||||||
Dedrick Vanover, Clayton Brown, Tyler Davis, Joe Fahnbulleh | |||||||||||||||
2 | Kentucky Kentucky | USA | 39.59 | ||||||||||||
Rodney Heath, Dwight St. Hillaire, Jacob Smith, Lance Lang | |||||||||||||||
3 | Auburn Auburn | USA | 39.90 | ||||||||||||
Brandon Smiley, Christopher Grant, Jevony Murray, Dante Brown | |||||||||||||||
4 | Virginia Tech Virginia Tech | USA | 40.21 | ||||||||||||
Michael Bell, Jacory Patterson, Cameron Rose, Cole Beck | |||||||||||||||
Finale B 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Miss State Miss State | USA | 40.36 | ||||||||||||
Jordan Barrow, Shamar Rose, Kareem Agostino, Sema'J Daniels | |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Usc Usc | USA | 3:04.05 | ||||||||||||
Eric Allen Jr., Brian Herron, Cameron Samuel, Isaiah Jewett | |||||||||||||||
2 | Kentucky Kentucky | USA | 3:04.98 | ||||||||||||
Jacob Smith, Dwight St. Hillaire, Kennedy Lightner, Lance Lang | |||||||||||||||
3 | Florida Florida | USA | 3:06.29 | ||||||||||||
Ryan Willie, Chantz Sawyers, Joe Fahnbulleh, Denzel Villaman | |||||||||||||||
4 | South Carolina South Carolina | USA | 3:07.51 | ||||||||||||
Jackson Junkins, Edward Richardson, William Spencer, Evan Miller | |||||||||||||||
5 | Clemson Clemson | USA | 3:10.00 | ||||||||||||
Kameron Jones, Marcus Parker, Rayan Holmes, Terryon Conwell | |||||||||||||||
6 | Alabama Alabama | USA | 3:10.57 | ||||||||||||
Gabriel Serrano, Joshua St. Clair, Demetrius Jackson, Jonathan Martin | |||||||||||||||
7 | Florida State Florida State | USA | 3:10.87 | ||||||||||||
Daeqwan Butler, Alex Collier, De'Marre Martin, Ari Cogdell | |||||||||||||||
Finale B 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Miami (Fla.) Miami (Fla.) | USA | 3:08.52 | ||||||||||||
McKinly Brown, Asa Burke, Oskars Bambāls, Solomon Strader | |||||||||||||||
2 | Miss State Miss State | USA | 3:10.08 | ||||||||||||
Leon Clarke, Cameron Crump, Sema'J Daniels, Montel Hood | |||||||||||||||
K 100 m 3.4. Vind: +2.0 Finale A Finale | 3.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||
1 | TeeTee Terry TeeTee Terry ('99) | 99 | USA | 11.08 | SB | ||||||||||
2 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 11.12 | SB | ||||||||||
3 | Jayla Kirkland Jayla Kirkland ('99) | 99 | USA | 11.15 | PB | ||||||||||
4 | Alfreda Steele Alfreda Steele ('97) | 97 | USA | 11.26 | PB | ||||||||||
5 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 11.41 | SB | ||||||||||
6 | Ka'tia Seymour Ka'tia Seymour ('97) | 97 | USA | 11.61 | SB | ||||||||||
Finale B 3.4. Vind: +0.4 | 3.4. | Vind: +0.4 | |||||||||||||
1 | Jacious Sears Jacious Sears ('01) | 01 | USA | 11.46 | SB | ||||||||||
2 | Ashley Seymour Ashley Seymour ('99) | 99 | USA | 11.65 | SB | ||||||||||
3 | Antoinette Van Der Merwe Antoinette Van Der Merwe ('01) | 01 | RSA | 11.75 | SB | ||||||||||
4 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 11.81 | SB | ||||||||||
5 | Aysia Ward Aysia Ward | USA | 12.00 | PB | |||||||||||
6 | Makhia Jarrett Makhia Jarrett ('02) | 02 | USA | 12.01 | SB | ||||||||||
Finale C 3.4. Vind: +1.2 | 3.4. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Zeniyah Lawrence Zeniyah Lawrence | 00 | USA | 11.89 | SB | ||||||||||
2 | Destiny Charles Destiny Charles ('99) | 99 | USA | 11.95 | SB | ||||||||||
3 | Alexis Brown Alexis Brown ('01) | 01 | HAI | 12.01 | |||||||||||
4 | Faith Gilbert Faith Gilbert ('98) | 98 | USA | 12.29 | SB | ||||||||||
K 200 m 2.4. Vind: +2.0 Finale A Finale | 2.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||
1 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 22.50 | PB | ||||||||||
2 | Lanae-Tava Thomas Lanae-Tava Thomas ('01) | 01 | JAM | 23.03 | SB | ||||||||||
3 | Dajour Miles Dajour Miles ('01) | 01 | USA | 23.36 | PB | ||||||||||
4 | Ka'tia Seymour Ka'tia Seymour ('97) | 97 | USA | 23.38 | SB | ||||||||||
5 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 23.43 | |||||||||||
6 | Caitlan Tate Caitlan Tate ('98) | 98 | USA | 23.73 | PB | ||||||||||
7 | Knowledge Omovoh Knowledge Omovoh | 00 | NGR | 24.03 | |||||||||||
Finale B 2.4. Vind: +1.6 | 2.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
1 | Christal Mosley Christal Mosley | USA | 23.50 | PB | |||||||||||
2 | Katie Funcheon Katie Funcheon ('97) | 97 | USA | 23.94 | SB | ||||||||||
3 | Makhia Jarrett Makhia Jarrett ('02) | 02 | USA | 24.16 | SB | ||||||||||
4 | Doneisha Anderson Doneisha Anderson | 00 | BAH | 24.29 | SB | ||||||||||
5 | Jada McDougle Jada McDougle ('02) | 02 | USA | 24.30 | |||||||||||
6 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 24.49 | SB | ||||||||||
7 | Faith Gilbert Faith Gilbert ('98) | 98 | USA | 24.84 | SB | ||||||||||
Finale C 2.4. Vind: +0.4 | 2.4. | Vind: +0.4 | |||||||||||||
1 | Jacious Sears Jacious Sears ('01) | 01 | USA | 23.63 | PB | ||||||||||
2 | Semira Killebrew Semira Killebrew ('01) | 01 | USA | 23.65 | PB | ||||||||||
3 | Ashley Seymour Ashley Seymour ('99) | 99 | USA | 23.68 | SB | ||||||||||
4 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 23.70 | SB | ||||||||||
5 | Destiny Charles Destiny Charles ('99) | 99 | USA | 23.73 | PB | ||||||||||
6 | D'Jai Baker D'Jai Baker ('98) | 98 | USA | 23.89 | SB | ||||||||||
7 | Nykah Smith Nykah Smith | 00 | USA | 24.31 | SB | ||||||||||
Finale D 2.4. Vind: +0.7 | 2.4. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Megan Moss Megan Moss ('02) | 02 | BAH | 23.88 | PB | ||||||||||
2 | Rosealee Cooper Rosealee Cooper | 00 | JAM | 23.92 | PB | ||||||||||
3 | Courtney Williams Courtney Williams ('02) | 02 | USA | 24.33 | SB | ||||||||||
4 | Shadajah Ballard Shadajah Ballard ('01) | 01 | USA | 24.47 | SB | ||||||||||
5 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 24.98 | |||||||||||
Finale E 2.4. Vind: +0.2 | 2.4. | Vind: +0.2 | |||||||||||||
1 | Zeniyah Lawrence Zeniyah Lawrence | 00 | USA | 24.62 | SB | ||||||||||
2 | Annika Williams Annika Williams | USA | 24.92 | PB | |||||||||||
K 400 m 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Kaelin Roberts Kaelin Roberts ('99) | 99 | USA | 51.23 | PB | ||||||||||
2 | Bailey Lear Bailey Lear ('01) | 01 | USA | 51.57 | PB | ||||||||||
3 | Talitha Diggs Talitha Diggs ('02) | 02 | USA | 52.09 | PB | ||||||||||
4 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 52.13 | |||||||||||
5 | Kyra Constantine Kyra Constantine ('98) | 98 | CAN | 52.22 | SB | ||||||||||
6 | Natassha McDonald Natassha McDonald ('97) | 97 | CAN | 52.32 | |||||||||||
7 | Aliyah Abrams Aliyah Abrams ('97) | 97 | GUY | 52.60 | |||||||||||
Finale B 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Nicole Yeargin Nicole Yeargin ('97) | 97 | GBR | 52.09 | PB | ||||||||||
2 | Jan'Taijah Ford Jan'Taijah Ford ('01) | 01 | USA | 52.70 | SB | ||||||||||
3 | Megan Moss Megan Moss ('02) | 02 | BAH | 52.96 | |||||||||||
4 | Christal Mosley Christal Mosley | USA | 53.10 | PB | |||||||||||
5 | Rae-Anne Serville Rae-Anne Serville ('02) | 02 | TTO | 53.67 | |||||||||||
6 | Caitlan Tate Caitlan Tate ('98) | 98 | USA | 54.47 | PB | ||||||||||
7 | Kamryn McIntosh Kamryn McIntosh ('99) | 99 | USA | 54.67 | SB | ||||||||||
Finale C 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Katie Funcheon Katie Funcheon ('97) | 97 | USA | 54.19 | SB | ||||||||||
2 | Alysia Johnson Alysia Johnson ('02) | 02 | USA | 54.27 | |||||||||||
3 | Moriah Oliveira Moriah Oliveira ('01) | 01 | USA | 54.31 | SB | ||||||||||
4 | Nykah Smith Nykah Smith | 00 | USA | 55.73 | SB | ||||||||||
5 | Ken'naria Gadson Ken'naria Gadson ('02) | 02 | USA | 55.85 | SB | ||||||||||
Finale D 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Jada McDougle Jada McDougle ('02) | 02 | USA | 54.20 | PB | ||||||||||
2 | Blanca Hervas Blanca Hervas ('02) | 02 | ESP | 54.28 | SB | ||||||||||
3 | Courtney Williams Courtney Williams ('02) | 02 | USA | 54.86 | PB | ||||||||||
4 | Zakiyah Amos Zakiyah Amos | USA | 55.06 | PB | |||||||||||
5 | Kennedy Brace Kennedy Brace ('01) | 01 | USA | 55.48 | SB | ||||||||||
6 | San'toria Harris San'toria Harris ('01) | 01 | USA | 56.05 | PB | ||||||||||
Finale E 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Riley White Riley White ('99) | 99 | USA | 57.38 | SB | ||||||||||
K 800 m 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Gabrielle Wilkinson Gabrielle Wilkinson ('99) | 99 | USA | 2:03.88 | PB | ||||||||||
2 | Presley Weems Presley Weems ('97) | 97 | USA | 2:04.58 | PB | ||||||||||
3 | Kayla Johnson Kayla Johnson ('99) | 99 | USA | 2:04.79 | SB | ||||||||||
4 | Jemima Russell Jemima Russell ('99) | 99 | AUS | 2:05.60 | SB | ||||||||||
5 | Abbie Harrelson Abbie Harrelson | USA | 2:06.56 | PB | |||||||||||
6 | Alyssa Brewer Alyssa Brewer | 00 | USA | 2:06.89 | |||||||||||
7 | Esther Gitahi Esther Gitahi ('96) | 96 | KEN | 2:07.87 | PB | ||||||||||
8 | Jenna Schwinghamer Jenna Schwinghamer ('02) | 02 | USA | 2:08.14 | PB | ||||||||||
9 | Sierra Oliveira Sierra Oliveira | USA | 2:09.08 | PB | |||||||||||
10 | Leah Disher Leah Disher | USA | 2:09.21 | PB | |||||||||||
Finale B 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Bryanna Lucas Bryanna Lucas | USA | 2:08.78 | PB | |||||||||||
2 | Yasmine Abbes Yasmine Abbes ('02) | 02 | NED | 2:10.95 | SB | ||||||||||
3 | Sophie Spada Sophie Spada | USA | 2:11.54 | PB | |||||||||||
4 | Margot Dooley Margot Dooley ('99) | 99 | USA | 2:12.11 | PB | ||||||||||
5 | Barnes Kristoni Barnes Kristoni | USA | 2:12.70 | SB | |||||||||||
6 | Sydney Collins Sydney Collins ('98) | 98 | CAN | 2:14.46 | SB | ||||||||||
7 | Natalie Varela Natalie Varela | USA | 2:14.57 | SB | |||||||||||
Finale C 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Abbey Zane Abbey Zane | USA | 2:14.04 | PB | |||||||||||
Finale D 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Samantha Rogers Samantha Rogers | USA | 2:14.31 | PB | |||||||||||
2 | Savannah Noethlich Savannah Noethlich ('99) | 99 | USA | 2:15.19 | PB | ||||||||||
K 1500 m 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Presley Weems Presley Weems ('97) | 97 | USA | 4:14.35 | PB | ||||||||||
2 | Imogen Barrett Imogen Barrett ('99) | 99 | AUS | 4:15.67 | PB | ||||||||||
3 | Esther Gitahi Esther Gitahi ('96) | 96 | KEN | 4:16.50 | PB | ||||||||||
4 | Gabrielle Wilkinson Gabrielle Wilkinson ('99) | 99 | USA | 4:16.85 | PB | ||||||||||
5 | Tori Herman Tori Herman | USA | 4:18.75 | PB | |||||||||||
6 | Vasilía Spírou Vasilía Spírou ('02) | 02 | GRE | 4:20.24 | PB | ||||||||||
7 | Leah Hanle Leah Hanle ('97) | 97 | GER | 4:23.55 | PB | ||||||||||
8 | Jodie Judd Jodie Judd ('98) | 98 | GBR | 4:27.00 | SB | ||||||||||
9 | Emily Culley Emily Culley | USA | 4:27.92 | PB | |||||||||||
10 | Abbey Zane Abbey Zane | USA | 4:29.69 | PB | |||||||||||
11 | Sophie Spada Sophie Spada | USA | 4:30.19 | PB | |||||||||||
Jamie Hiscock Jamie Hiscock ('01) | 01 | AUS | DNF | ||||||||||||
Finale B 2.4. | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Emma Langlois Emma Langlois | USA | 4:33.57 | PB | |||||||||||
2 | Jordan Shapiro Jordan Shapiro | USA | 4:36.31 | PB | |||||||||||
3 | Frances Patrick Frances Patrick | USA | 4:37.77 | PB | |||||||||||
4 | Kayla Rose Kayla Rose | USA | 4:38.00 | PB | |||||||||||
5 | Riley Coggin Riley Coggin | USA | 4:39.30 | PB | |||||||||||
K 3000 m 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Vasilía Spírou Vasilía Spírou ('02) | 02 | GRE | 9:31.67 | SB | ||||||||||
2 | Emily Culley Emily Culley | USA | 9:41.27 | PB | |||||||||||
3 | Kayla Easterly Kayla Easterly ('98) | 98 | USA | 9:45.81 | PB | ||||||||||
4 | Faith Bett Faith Bett | KEN | 9:50.25 | PB | |||||||||||
5 | Emma Langlois Emma Langlois | USA | 9:51.06 | PB | |||||||||||
6 | Frances Patrick Frances Patrick | USA | 9:54.99 | PB | |||||||||||
7 | Rebecca Bergnes Rebecca Bergnes ('02) | 02 | USA | 9:56.83 | PB | ||||||||||
8 | Haley Wright Haley Wright ('98) | 98 | USA | 9:57.44 | PB | ||||||||||
9 | Riley Bahr Riley Bahr | 00 | USA | 10:07.73 | PB | ||||||||||
K 5000 m 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Stephanie Ormsby Stephanie Ormsby | USA | 15:54.73 | PB | |||||||||||
2 | Anna Stoddard Anna Stoddard ('98) | 98 | USA | 16:12.77 | PB | ||||||||||
3 | Kaitlyn Lacy Kaitlyn Lacy | USA | 16:37.88 | PB | |||||||||||
4 | Heather Stone Heather Stone | USA | 16:45.41 | PB | |||||||||||
5 | Megan Patton Megan Patton | 00 | USA | 16:48.74 | PB | ||||||||||
6 | Maria Fernandez Maria Fernandez | USA | 16:51.00 | PB | |||||||||||
7 | Caitlin Wilkey Caitlin Wilkey | USA | 16:53.45 | PB | |||||||||||
8 | Alexa Cruz Alexa Cruz ('98) | 98 | USA | 17:12.81 | PB | ||||||||||
Jessica Pascoe Jessica Pascoe ('97) | 97 | AUS | DNF | ||||||||||||
Imogen Barrett Imogen Barrett ('99) | 99 | AUS | DNF | ||||||||||||
K 3000 m forh. 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Sylvia Russell Sylvia Russell ('98) | 98 | CAN | 10:14.26 | PB | ||||||||||
2 | Sydney Steely Sydney Steely | 00 | USA | 10:19.56 | PB | ||||||||||
3 | Claire Moritz Claire Moritz | 00 | USA | 10:38.12 | PB | ||||||||||
4 | Rachel Boice Rachel Boice | USA | 10:40.69 | PB | |||||||||||
5 | Emily Jones Emily Jones ('91) | 91 | USA | 10:58.67 | PB | ||||||||||
Jennifer Lima Jennifer Lima ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 3.4. Vind: +0.8 Finale A Finale | 3.4. | Vind: +0.8 | |||||||||||||
1 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 12.89 | SB | ||||||||||
2 | Jasmine Jones Jasmine Jones ('01) | 01 | USA | 12.91 | PB | ||||||||||
3 | Tiara McMinn Tiara McMinn ('99) | 99 | USA | 12.92 | SB | ||||||||||
4 | Rosealee Cooper Rosealee Cooper | 00 | JAM | 13.10 | PB | ||||||||||
5 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 13.25 | |||||||||||
6 | Michelle Atherley Michelle Atherley ('95) | 95 | USA | 13.26 | |||||||||||
7 | Lauryn Harris Lauryn Harris ('01) | 01 | USA | 13.30 | PB | ||||||||||
8 | Mecca McGlaston Mecca McGlaston ('98) | 98 | USA | 13.46 | |||||||||||
9 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 13.66 | |||||||||||
Indledende heats | 3.4. | ||||||||||||||
Indledende 1 3.4. Vind: +2.6 | 3.4. | Vind: +2.6 | |||||||||||||
1 | Michelle Atherley Michelle Atherley ('95) | 95 | USA | 13.32 | w | ||||||||||
2 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 13.62 | w | ||||||||||
3 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 13.69 | w | ||||||||||
4 | Amaya Chadwick Amaya Chadwick | 00 | USA | 14.03 | w | ||||||||||
5 | Ella Madson Ella Madson | USA | 14.75 | w | |||||||||||
Indledende 2 3.4. Vind: +0.6 | 3.4. | Vind: +0.6 | |||||||||||||
1 | Tiara McMinn Tiara McMinn ('99) | 99 | USA | 13.20 | SB | ||||||||||
2 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 13.48 | |||||||||||
3 | Lauryn Harris Lauryn Harris ('01) | 01 | USA | 13.53 | |||||||||||
4 | Sidney Marshall Sidney Marshall ('98) | 98 | JAM | 13.86 | |||||||||||
5 | Natosha Jordan Natosha Jordan | USA | 13.98 | PB | |||||||||||
6 | Cathrina Morris Cathrina Morris ('01) | 01 | USA | 14.10 | PB | ||||||||||
7 | Kaylyn Hall Kaylyn Hall ('99) | 99 | CAN | 14.19 | SB | ||||||||||
Indledende 3 3.4. Vind: +0.7 | 3.4. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Jasmine Jones Jasmine Jones ('01) | 01 | USA | 13.04 | |||||||||||
2 | Rosealee Cooper Rosealee Cooper | 00 | JAM | 13.32 | PB | ||||||||||
3 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 13.47 | SB | ||||||||||
4 | Caitlyn Little Caitlyn Little ('99) | 99 | USA | 13.55 | |||||||||||
5 | Taylor Grimes Taylor Grimes ('01) | 01 | USA | 13.83 | |||||||||||
6 | Anna Witherspoon Anna Witherspoon ('01) | 01 | CAN | 13.95 | |||||||||||
7 | Kennedy Jackson Kennedy Jackson ('10) | 10 | USA | 14.51 | |||||||||||
Indledende 4 3.4. Vind: +0.3 | 3.4. | Vind: +0.3 | |||||||||||||
1 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 13.13 | |||||||||||
2 | Mecca McGlaston Mecca McGlaston ('98) | 98 | USA | 13.34 | SB | ||||||||||
3 | Trishauna Hemmings Trishauna Hemmings ('97) | 97 | JAM | 13.55 | SB | ||||||||||
4 | Kori Carter Kori Carter | 00 | USA | 14.10 | SB | ||||||||||
5 | Annika Williams Annika Williams | USA | 14.35 | ||||||||||||
K 400 m hæk 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Katie Martin Katie Martin | 00 | USA | 1:00.02 | PB | ||||||||||
2 | Riley White Riley White ('99) | 99 | USA | 1:02.54 | |||||||||||
3 | Olivia Cooney Olivia Cooney | USA | 1:02.99 | PB | |||||||||||
4 | Kaylyn Hall Kaylyn Hall ('99) | 99 | CAN | 1:03.02 | SB | ||||||||||
Finale B 2.4. | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 55.65 | SB | ||||||||||
2 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 57.55 | SB | ||||||||||
3 | Ashton Lindley Ashton Lindley ('02) | 02 | USA | 57.68 | |||||||||||
4 | Nicolee Foster Nicolee Foster ('98) | 98 | JAM | 57.73 | SB | ||||||||||
5 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 57.80 | SB | ||||||||||
6 | Kori Carter Kori Carter | 00 | USA | 1:00.68 | |||||||||||
7 | Lakeisha Warner Lakeisha Warner ('97) | 97 | IVB | 1:01.25 | |||||||||||
Finale C 2.4. | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Rachel Glenn Rachel Glenn ('02) | 02 | USA | 58.30 | PB | ||||||||||
2 | Breanna Bernard-Joseph Breanna Bernard-Joseph | 00 | USA | 1:00.03 | |||||||||||
3 | De'Andreah Young De'Andreah Young ('96) | 96 | USA | 1:00.14 | |||||||||||
4 | Tylar Colbert Tylar Colbert | 00 | USA | 1:01.11 | SB | ||||||||||
5 | Niya Benton-Andrews Niya Benton-Andrews ('01) | 01 | USA | 1:02.18 | SB | ||||||||||
6 | Sydney Milani Sydney Milani ('99) | 99 | USA | 1:03.02 | |||||||||||
K Højdespring 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Kamiya Dendy Kamiya Dendy ('02) | 02 | USA | 1.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Rachel Glenn Rachel Glenn ('02) | 02 | USA | 1.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Claire Bryant Claire Bryant ('01) | 01 | USA | 1.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Caroline Lawrence Caroline Lawrence | USA | 1.75 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Morgan Smalls Morgan Smalls ('02) | 02 | USA | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Carla Du Plessis Carla Du Plessis ('02) | 02 | RSA | 1.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Carly Hinkle Carly Hinkle | USA | 1.75 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sánti-Danái Papakósta Sánti-Danái Papakósta ('02) | 02 | GRE | 1.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Taylor Wright Taylor Wright ('01) | 01 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Ellen Ekholm Ellen Ekholm ('96) | 96 | SWE | 1.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Natosha Jordan Natosha Jordan | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jordan Fields Jordan Fields ('98) | 98 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Megan Durbin Megan Durbin | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Olivia Moore Olivia Moore | USA | 4.05 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alison D'Alessandro Alison D'Alessandro | USA | 3.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Maddy Kish Maddy Kish | 00 | USA | 3.90 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jazmyn Dennis Jazmyn Dennis | USA | 3.90 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Lexie Leinneweber Lexie Leinneweber | USA | 3.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Siobhan Szerencsits Siobhan Szerencsits | 00 | USA | 3.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Riley White Riley White | 00 | USA | 3.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Taylor Pickett Taylor Pickett ('99) | 99 | USA | 3.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Nicole Bagby Nicole Bagby ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Peyton Mickelson Peyton Mickelson ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Adele Blalock Adele Blalock | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Hailey Sweatman Hailey Sweatman | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Claire Bryant Claire Bryant ('01) | 01 | USA | 6.68 | +1.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bria Matthews Bria Matthews ('97) | 97 | USA | 6.47 | +0.6 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Morgan Smalls Morgan Smalls ('02) | 02 | USA | 6.35 | +0.6 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Lanae-Tava Thomas Lanae-Tava Thomas ('01) | 01 | JAM | 6.34 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Michelle Atherley Michelle Atherley ('95) | 95 | USA | 6.33 | +0.4 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tatiana Ahoulou Tatiana Ahoulou | 00 | CAN | 6.11 | +0.1 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Lauryn Harris Lauryn Harris ('01) | 01 | USA | 6.02 | +0.6 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
8 | Synclair Savage Synclair Savage ('02) | 02 | USA | 5.98 | +1.8 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Taylor Grimes Taylor Grimes ('01) | 01 | USA | 5.94 | +1.7 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
10 | Erika Furbeck Erika Furbeck ('99) | 99 | USA | 5.90 | +1.4 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
11 | Alexis Farley Alexis Farley ('97) | 97 | USA | 5.89 | w | +2.7 | |||||||||
| |||||||||||||||
12 | Alissa Braxton Alissa Braxton ('02) | 02 | USA | 5.80 | +1.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Aysia Ward Aysia Ward | USA | 5.79 | +0.4 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Kennedy Jackson Kennedy Jackson ('10) | 10 | USA | 5.77 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Onyinye Chukka Onyinye Chukka | USA | 5.75 | w | +2.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Amy Warren Amy Warren ('02) | 02 | USA | 5.64 | +1.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Ella Madson Ella Madson | USA | 5.55 | +0.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Natricia Hooper Natricia Hooper ('98) | 98 | GUY | 13.46 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Temi Ojora Temi Ojora ('02) | 02 | GBR | 13.16 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Harleigh White Harleigh White ('99) | 99 | USA | 13.07 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Alexis Farley Alexis Farley ('97) | 97 | USA | 12.40 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jalaiya Bartley Jalaiya Bartley ('96) | 96 | USA | 12.37 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
Alissa Braxton Alissa Braxton ('02) | 02 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Cherisse Murray Cherisse Murray ('93) | 93 | TTO | 16.41 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nickolette Dunbar Nickolette Dunbar ('98) | 98 | USA | 16.29 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Selina Dantzler Selina Dantzler | 00 | GER | 16.20 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Alycia Springs Alycia Springs ('98) | 98 | USA | 16.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Nicole Fautsch Nicole Fautsch ('98) | 98 | USA | 16.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Debbie Ajagbe Debbie Ajagbe ('98) | 98 | USA | 15.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Veronica Fraley Veronica Fraley | 00 | USA | 15.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 15.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Caisa-Marie Lindfors Caisa-Marie Lindfors | 00 | SWE | 15.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Essence Henderson Essence Henderson ('99) | 99 | USA | 15.06 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Keiara Williams Keiara Williams ('99) | 99 | USA | 14.90 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jocelynn Budwig Jocelynn Budwig | USA | 14.74 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Carisma Holland Carisma Holland ('99) | 99 | USA | 14.73 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Danielle Sloley Danielle Sloley ('01) | 01 | JAM | 14.71 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 14.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Maura Huwalt Maura Huwalt ('01) | 01 | USA | 14.54 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Amani Heaven Amani Heaven ('99) | 99 | USA | 14.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Tori McKinley Tori McKinley | USA | 14.13 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Jhordyn Stallworth Jhordyn Stallworth ('01) | 01 | USA | 14.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Genesis Leggett Genesis Leggett | USA | 13.49 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Enid Duut Enid Duut ('99) | 99 | NED | 13.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Thea JensenThea Jensen ('99) | 99 | DEN | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Shanice Love Shanice Love ('97) | 97 | JAM | 58.79 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Caisa-Marie Lindfors Caisa-Marie Lindfors | 00 | SWE | 55.86 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Zakiya Rashid Zakiya Rashid ('97) | 97 | USA | 55.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Essence Henderson Essence Henderson ('99) | 99 | USA | 54.98 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Nicole Fautsch Nicole Fautsch ('98) | 98 | USA | 51.38 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 51.07 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Enid Duut Enid Duut ('99) | 99 | NED | 49.89 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 49.87 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Veronica Fraley Veronica Fraley | 00 | USA | 49.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Kristina Rakočević Kristina Rakočević ('98) | 98 | MNE | 49.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Debbie Ajagbe Debbie Ajagbe ('98) | 98 | USA | 48.99 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jocelynn Budwig Jocelynn Budwig | USA | 48.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Maura Huwalt Maura Huwalt ('01) | 01 | USA | 47.83 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Selina Dantzler Selina Dantzler | 00 | GER | 47.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Amani Heaven Amani Heaven ('99) | 99 | USA | 46.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Emily March Emily March | 00 | USA | 46.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Jhordyn Stallworth Jhordyn Stallworth ('01) | 01 | USA | 43.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Tori McKinley Tori McKinley | USA | 41.50 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Madi Malone Madi Malone ('99) | 99 | USA | 65.81 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 64.62 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Samantha Kunza Samantha Kunza ('01) | 01 | USA | 59.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sara Killinen Sara Killinen ('01) | 01 | FIN | 59.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Debbie Ajagbe Debbie Ajagbe ('98) | 98 | USA | 58.93 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jade Gates Jade Gates ('99) | 99 | USA | 58.21 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Emma Thor Emma Thor ('97) | 97 | SWE | 57.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 56.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jocelynn Budwig Jocelynn Budwig | USA | 55.31 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Antonella Creazzola Antonella Creazzola | 00 | VEN | 53.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Megan Cook Megan Cook | USA | 52.12 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Keiara Williams Keiara Williams ('99) | 99 | USA | 49.17 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Emily March Emily March | 00 | USA | 48.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Francesca Chambers Francesca Chambers ('99) | 99 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Kylee Carter Kylee Carter ('97) | 97 | USA | 57.38 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kelechi Nwanaga Kelechi Nwanaga ('97) | 97 | NGR | 54.43 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ashley Carter Ashley Carter ('98) | 98 | USA | 52.74 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Samantha Zelden Samantha Zelden ('97) | 97 | USA | 50.97 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sara Zabarino Sara Zabarino ('99) | 99 | ITA | 49.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Sarah Blake Sarah Blake ('97) | 97 | USA | 46.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Shaniya Holley Shaniya Holley | USA | 45.56 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kristen Hopkins Kristen Hopkins ('01) | 01 | USA | 43.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Bailey Righi Bailey Righi ('98) | 98 | USA | 42.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Caroline Standley Caroline Standley ('99) | 99 | USA | 41.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | USC USC | USA | 43.46 | ||||||||||||
Mecca McGlaston, Nicole Yeargin, Lanae-Tava Thomas, TeeTee Terry | |||||||||||||||
2 | Miami (Fla.) Miami (Fla.) | USA | 43.56 | ||||||||||||
Lauryn Harris, Alfreda Steele, Jacious Sears, Tiara McMinn | |||||||||||||||
3 | Florida State Florida State | USA | 43.80 | ||||||||||||
Ashley Seymour, Jayla Kirkland, Ka'tia Seymour, Ofonime Odiong | |||||||||||||||
4 | Alabama Alabama | USA | 44.39 | ||||||||||||
Daija Lampkin, Tamara Clark, D'Jai Baker, Aysia Ward | |||||||||||||||
5 | Clemson Clemson | USA | 44.44 | ||||||||||||
Serena Clark, Antoinette Van Der Merwe, Aliyah Mallard, Zeniyah Lawrence | |||||||||||||||
Finale B 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Miss State Miss State | USA | 45.44 | ||||||||||||
Jada McDougle, Nykah Smith, Rosealee Cooper, Faith Gilbert | |||||||||||||||
2 | Auburn Auburn | USA | 45.53 | ||||||||||||
Tylar Colbert, Niya Benton-Andrews, Destiny Charles, Myra Mack | |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Kentucky Kentucky | USA | 3:29.91 | ||||||||||||
Megan Moss, Abby Steiner, Celera Barnes, Dajour Miles | |||||||||||||||
2 | USC USC | USA | 3:30.54 | ||||||||||||
Bailey Lear, Jan'Taijah Jones, Kyra Constantine, Kimberly Harris | |||||||||||||||
3 | Alabama Alabama | USA | 3:31.19 | ||||||||||||
Christal Mosley, Katie Funcheon, D'Jai Baker, Natassha McDonald | |||||||||||||||
4 | Florida Florida | USA | 3:32.66 | ||||||||||||
Taylor Manson, Talitha Diggs, Doneisha Anderson, Lauryn Ghee | |||||||||||||||
5 | South Carolina South Carolina | USA | 3:33.57 | ||||||||||||
Knowledge Omovoh, Aliyah Abrams, Ashton Lindley, Alysia Johnson | |||||||||||||||
6 | Clemson Clemson | USA | 3:39.50 | ||||||||||||
Lakeisha Warner, Leah Disher, Laurie Barton, Olivia Cooney | |||||||||||||||
7 | Miss State Miss State | USA | 3:43.84 | ||||||||||||
Cathrina Morris, Jada McDougle, Nykah Smith, San'toria Harris | |||||||||||||||
Finale B 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Miami (Fla.) Miami (Fla.) | USA | 3:38.19 | ||||||||||||
Moriah Oliveira, Sierra Oliveira, Blanca Hervas, Kennedy Brace | |||||||||||||||
2 | Kentucky Kentucky | USA | 3:43.47 | ||||||||||||
Faith Ross, Masai Russell, Darci Khan, Amaya Chadwick | |||||||||||||||
3 | Alabama Alabama | USA | 3:43.57 | ||||||||||||
Sydney Milani, Daija Lampkin, Barnes Kristoni | |||||||||||||||
4 | Iowa State Iowa State | USA | 3:43.67 | ||||||||||||
Bria Barnes, Zakiyah Amos, Erika Furbeck, Kaylyn Hall |