Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ejby: Vinterturneringen 4. runde 5 km landevej 10.4.2021

M 5 km    

Finale A

Finale
1Rune BækgaardRune Bækgaard ('88)THS14:34
  
 SB
2Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK7714:47
  
NU23R DUR-20 PB
3Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)THS14:51
  
 SB
4Jesper FaurschouJesper Faurschou ('83)Herning LK14:51
  
 PB
5Marcus RønnMarcus Rønn ('93)Blovstrød Løverne14:52
  
 SB
6Jacob Rudjord TherkildsenJacob Rudjord Therkildsen ('91)Aarhus Fremad14:58
  
 PB
7Emil ØbroEmil Øbro ('96)Herning LK15:00
  
 PB
8Jens Søndergaard JensenJens Søndergaard Jensen ('86)AGF Atletik15:01
  
 PB
9Eskil SchøningEskil Schøning ('93)Herning LK15:02
  
 PB
10Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Sparta15:03
  
 PB
11Jakob Gade PedersenJakob Gade Pedersen ('90)THS15:04
  
 PB
12Dean Cooper-CunninghamDean Cooper-Cunningham ('94)Sparta / GBR15:05
  
 PB
13Alexander Krogh JohansenAlexander Krogh Johansen ('88)AGF Atletik15:05
  
 PB
14Jonas FusagerJonas Fusager ('81)Aarhus Fremad15:07
  
 PB
15Alex MogensenAlex Mogensen ('94)SÅN15:07
  
 PB
16Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM15:08
  
 PB
17Søren Thrane ØdumSøren Thrane Ødum ('01)Blovstrød Løverne15:09
  
 PB
18Christian Østergaard JørgensenChristian Østergaard Jørgensen ('86)Esbjerg AM15:09
  
 PB
19Asbjørn Eller SkaarupAsbjørn Eller Skaarup ('95)Sparta15:09
  
 PB
20Albert FrydensbergAlbert Frydensberg ('01)BAC15:13
  
 PB
21Christian StounbergChristian Stounberg ('95)AGF Atletik15:15
  
 PB
22Christian Lykkeby OlsenChristian Lykkeby Olsen ('93)Sparta15:16
  
 PB
23Malte Kjær HemmingsenMalte Kjær Hemmingsen Blovstrød Løverne15:16
  
 PB
24Jakob EdsenJakob Edsen ('93)Herning LK15:16
  
 PB
25Christian Blom NassChristian Blom Nass ('01)Odense Atletik 15:17
  
 PB
26Valdemar SolokValdemar Solok ('01)BAC15:18
  
 PB
27Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta15:19
  
 PB
28Ulrik HeitmannUlrik Heitmann ('84)Aarhus 190015:21
  
 PB
29Daniel VestergaardDaniel Vestergaard ('80)Aarhus Fremad15:27
  
 PB
30Andreas DamAndreas Dam ('89)AGF Atletik15:29
  
 PB
31Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK7715:30
  
 PB
32Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 190015:31
  
 PB
33Morten LynghøjMorten Lynghøj ('86)SG Atletik15:31
  
 PB
34Jeppe Sjølin AndersenJeppe Sjølin Andersen ('01)THS15:37
  
 PB
35Martin Skytte GlerupMartin Skytte Glerup ('03)SAK7715:38
  
 PB
36Sebastian Matz NielsenSebastian Matz Nielsen ('92)Aarhus Fremad15:38
  
 PB
37Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)Sparta15:39
  
 PB
38Jonas Kvottrup NielsenJonas Kvottrup Nielsen ('92)AGF Atletik15:42
  
 PB
39Oliver BredgaardOliver Bredgaard ('96)Sparta15:43
  
 PB
40Peter RønningPeter Rønning ('91)BAC15:44
  
 PB
41Anders BondeAnders Bonde ('91)Herning LK15:45
  
 PB
42Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)BAC15:50
  
 PB
43Rene AggerRene Agger ('81)Aalborg AM15:51
  
 PB
44Andreas Eidorff MadsenAndreas Eidorff Madsen Viborg AM15:52
  
 PB
45Laust BengtsenLaust Bengtsen ('74)Aarhus 190015:56
  
 PB
46Mukhtar IsaqMukhtar Isaq ('94)Sparta16:00
  
 PB
47Søren Brandt ClemmensenSøren Brandt Clemmensen ('88)Aarhus Fremad16:01
  
 PB
48Andreas BjerringAndreas Bjerring ('96)AGF Atletik16:01
  
 PB
49Emil Lind-HolmEmil Lind-Holm ('92)Sparta16:02
  
 PB
50Aksel Lylloff QvortrupAksel Lylloff Qvortrup SAK7716:04
  
 PB
51Magnus Lynge LarsenMagnus Lynge Larsen ('04)Glamsdalen16:08
  
 PB
52Jonas EjlertsenJonas Ejlertsen ('78)SG Atletik16:09
  
 PB
53Christian ØstergaardChristian Østergaard ('97)AGF Atletik16:11
  
 PB
54Anders Aagaard HansenAnders Aagaard Hansen ('91)Blovstrød Løverne16:12
  
 PB
55Martin Eisemann de AlmeidaMartin Eisemann de Almeida ('93)Odense Atletik 16:14
  
 PB
56Kasper RebenstorfKasper Rebenstorf ('91)Hareskovens Tri16:14
  
 PB
57Jacques DehnbostelJacques Dehnbostel ('90)Trongårdens IF 16:15
  
 PB
58Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 16:16
  
 PB
59Jesper Frederik AndersenJesper Frederik Andersen ('97)AGF Atletik16:17
  
 PB
60Rasmus FutterupRasmus Futterup ('87)Herning LK16:23
  
 SB
61Johan PlatzJohan Platz ('94)Sparta16:24
  
 PB
62Stefan Mølgaard DallStefan Mølgaard Dall ('92)Odense Atletik 16:30
  
 PB
63Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 16:32
  
 PB
64Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 16:36
  
 PB
65Lasse JensenLasse Jensen ('05)Odense Atletik 16:37
  
 PB
66Bertram Gitz-JohansenBertram Gitz-Johansen ('96)Aalborg AM16:43
  
 PB
67Niklas Faaborg AndersenNiklas Faaborg Andersen ('02)AGF Atletik16:45
  
 PB
68Rasmus Bangsgaard NielsenRasmus Bangsgaard Nielsen ('03)AGF Atletik16:49
  
 PB
69Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM16:53
  
 PB
70Mads HarderMads Harder ('76)Herning LK16:54
  
 PB
71Frederik Johan SørensenFrederik Johan Sørensen ('97)Sparta16:56
  
 PB
72Flemming KrabbenhoftFlemming Krabbenhoft ('75)Aarhus Fremad16:57
  
 PB
73Morten Nyrup JensenMorten Nyrup Jensen ('72)Aarhus Fremad16:58
  
 PB
74Lucas JeppesenLucas Jeppesen ('04)Korsør AM17:02
  
 PB
75Jesper NielsenJesper Nielsen ('81)THS17:02
  
 PB
76Kent NørmarkKent Nørmark ('71)Sparta17:02
  
 SB
77Frederik Rolighed KristensenFrederik Rolighed Kristensen ('91)RUNAAR17:06
  
 PB
78Jeppe GardeJeppe Garde ('65)Aalborg AM17:21
  
 PB
79Frederik Juhl LeisznerFrederik Juhl Leiszner ('99)Aarhus 190017:21
  
 PB
K 5 km    

Finale A

Finale
1Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad16:23
  
 PB
2Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta16:28
  
NU18R DUR-16 PB
3Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)Aarhus 190016:44
  
 PB
4Nanna BovéNanna Bové ('95)Sparta16:54
  
 PB
5Sara Schou KristensenSara Schou Kristensen ('97)Blovstrød Løverne17:30
  
 =PB
6Stine Muldbak AndersenStine Muldbak Andersen ('91)Sparta17:34
  
 PB
7Caroline ChristiansenCaroline Christiansen ('94)Sparta17:35
  
 PB
8Kathrine Højgaard HansenKathrine Højgaard Hansen ('95)Sparta17:36
  
 PB
9Mathilde Meedom LarsenMathilde Meedom Larsen ('04)Viborg AM17:40
  
 PB
10Lea TybirkLea Tybirk ('89)Aarhus Fremad17:42
  
 PB
11Signe HyllebergSigne Hylleberg ('96)Sparta17:45
  
 PB
12Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 190017:53
  
 PB
13Benedikte Nyholm BangsgaardBenedikte Nyholm Bangsgaard ('96)AGF Atletik18:03
  
 PB
14Matilde WillerMatilde Willer Sparta18:16
  
 PB
15Annika FabrinAnnika Fabrin ('96)Odense Atletik 18:36
  
 PB
16Emma Lolk MortensenEmma Lolk Mortensen ('03)Aalborg AM18:44
  
 PB
17Camilla Prisak PedersenCamilla Prisak Pedersen ('94)Sparta18:45
  
 PB
18Ida DuelundIda Duelund ('04)Haderslev IF18:49
  
 PB
19Karen Krogh JohansenKaren Krogh Johansen ('87)AGF Atletik18:51
  
 PB
20Hanna LeemreizeHanna Leemreize ('85)Aarhus Fremad / NED18:56
  
 PB
21Heidi JohnsenHeidi Johnsen ('87)THS18:57
  
 PB
22Katharina ZobelKatharina Zobel ('07)BAC18:59
  
 PB
23Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 19:05
  
 PB
24Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 19:15
  
 =PB
25Henriette NygaardHenriette Nygaard ('96)Aarhus Fremad19:25
  
 PB

Seneste resultater

28.11EsbjergBrians Kastedag
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021