Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: Kastestævne 17.4.2021

M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM60.19
  
 
 
60.1959.65  X58.9960.1860.18  
2Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK59.01
  
 
 
58.0258.4957.8256.7758.5559.01  
3Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK53.56
  
 
 
53.15  X0.10  X  X53.56  
4Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM46.82
  
 
 
45.06  X  X  X46.82  X  
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Mike Dennis Aagaard HansenMike Dennis Aagaard Hansen ('89)BAK45.84
  
 SB
 
45.55 SB45.84 SB42.7643.22  X  X  
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM51.77
  
 SB
 
  X50.20 SB51.77 SB50.8151.60  X  
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik15.07
  
 PB
 
  X12.95 PB14.54 PB11.6615.07 PB  X  
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Caroline Bredsten HenriksenCaroline Bredsten Henriksen ('98)Frederiksberg IF36.48
  
 SB
 
32.30 SB  X32.98 SB33.20 SB33.74 SB36.48 SB  
2Louise Busk NielsenLouise Busk Nielsen ('97)Hvidovre AM29.66
  
 SB
 
  X  X  X29.66 SB  X27.81  
3Margaret DarkwaMargaret Darkwa ('02)BAK24.29
  
 SB
 
  X23.05 SB21.92  X23.40 SB24.29 SB  
4Tracy AgyekumTracy Agyekum ('01)BAK23.88
  
 PB
 
22.11 SB22.40 SB23.02 PB23.88 PB21.6123.61  
D18 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Thor Venø BundesenThor Venø Bundesen ('02)BAK28.80
  
 SB
 
28.67 SB25.5428.80 SB  X  X  X  
D18 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Thor Venø BundesenThor Venø Bundesen ('02)BAK38.03
  
 PB
 
  X36.76 SB38.03 PB  X35.2935.89  
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik42.42
  
 PB
2Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik36.70
  
 
3David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF32.94
  
 PB
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik51.42
  
 
 
50.3349.00  X51.42  X  X  
2Julius KleinJulius Klein ('04)BAC46.65
  
 SB
 
45.31 SB46.65 SB  X45.1046.52  X  
3Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik36.18
  
 
 
36.18  X  X  X  X  X  
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC46.67
  
 SB
 
  X43.98 SB  X40.89  X46.67 SB  
P16 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF22.15
  
 PB
 
21.80 PB  X20.4717.3222.15 PB21.80  
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK32.26
  
 PB
 
29.42 PB31.98 PB  X28.17  X32.26 PB  
2Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK31.85
  
 PB
 
25.03 PB  X17.3831.40 PB31.85 PB27.20  
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK35.89
  
 PB
 
34.37 SB31.2432.4521.2425.7735.89 PB  
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK27.45
  
 PB
 
27.45 PB  X26.48  X  X  X  
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik25.59
  
 
 
25.5924.4123.2121.5823.0424.08  
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC44.53
  
 SB
 
  X43.36 SB44.53 SB43.9344.51   
2Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF42.55
  
 
 
39.59  X  X38.3542.5540.72  
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik25.84
  
 PB
 
25.30 PB25.69 PB24.2225.84 PB25.3720.48  
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Johannes Dalset EriksenJohannes Dalset Eriksen ('09)Herlev Atletik16.79
  
 PB
 
16.21 PB15.33  X15.1315.2616.79 PB  
2Jonas LarsenJonas Larsen ('08)Herlev Atletik16.30
  
 PB
 
13.20 PB13.88 PB15.64 PB15.86 PB14.3216.30 PB  
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 33.67
  
 PB
 
31.04 PB27.4929.8233.67 PB32.9028.01  
2Johannes Dalset EriksenJohannes Dalset Eriksen ('09)Herlev Atletik19.21
  
 PB
 
19.21 PB  X16.7116.7414.9915.15  
3Jonas LarsenJonas Larsen ('08)Herlev Atletik17.13
  
 PB
 
17.13 PB16.89  X16.809.4015.97  
M45 Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik26.27
  
 PB
 
2.54 PB25.73 PB  X26.27 PB  X  X  
M45 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik32.01
  
 PB
 
31.77 PB31.2930.4531.1231.4232.01 PB  
M50 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik28.62
  
 SB
 
28.62 SB  X27.4727.2326.66   
M50 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik36.42
  
 PB
 
32.98 PB33.46 PB36.42 PB34.5535.8135.12  
M55 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Bjarne Valdemar JensenBjarne Valdemar Jensen ('64)Herlev Atletik35.62
  
 SB
 
35.62 SB  X34.73  X32.5731.92  
K55 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Martina HolstMartina Holst ('66)Herlev Atletik15.58
  
 PB
 
  X10.62 PB12.87 PB10.8715.09 PB15.58 PB  
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM39.92
  
 PB
 
38.73 PB  X  X39.92 PB  X  X  
2Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF30.40
  
 PB
 
24.92 PB  X25.90 PB30.40 PB  X  X  
M60 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM37.63
  
 PB
 
35.9437.25 PB  X37.63 PB  X  X  
M60 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM37.27
  
 PB
 
37.27 PB  X  X  X    
2Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF36.28
  
 SB
 
33.42 SB35.54 SB  X33.6736.28 SB34.07  
K65 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik9.72
  
 PB
 
  X  X7.05 PB7.43 PB9.00 PB9.72 PB  

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint