Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herlev: UU Længdespring 19.4.2021
Herlev Atletikstadion

K Længdespring    

Finale A

Finale
1Liubov AleksandrovaLiubov Aleksandrova ('92)Herlev Atletik3.55
+1.5
  
 PB
 
3.36 PB
 0.0
3.55 PB
 1.5
3.53
 0.1
     
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik4.32
+1.4
  
 PB
 
4.32 PB
 1.4
4.07
 1.7
4.11
 0.0
     
2Janus KanafaniJanus Kanafani ('07)Herlev Atletik4.03
+1.9
  
 PB
 
3.66
 2.3
4.03 PB
 1.9
3.96
 0.0
     
3Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik3.64
+0.6
  
 PB
 
3.64 PB
 0.6
3.23
 1.7
3.23
 0.0
     
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik3.76
+1.3
  
 PB
 
  X
 0.0
3.76 PB
 1.3
3.63
 0.3
     
2Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik3.45
+1.5
  
 SB
 
2.90 SB
 0.0
3.45 SB
 1.5
  X
 0.0
     
3Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik3.23
+0.5
  
 SB
 
2.84 SB
 0.0
3.08 SB
 0.0
3.23 SB
 0.5
     
4Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik2.89
+0.4
  
 SB
 
2.83 SB
 0.0
2.89 SB
 0.4
2.85
 0.5
     
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik4.28
+1.4
  
 PB
 
4.28
 1.4
4.26
 0.5
3.99
 0.5
     
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik4.05
+0.9
  
 SB
 
4.05 SB
 0.9
3.85
 1.3
3.85
 0.2
     
3Johannes Dalset EriksenJohannes Dalset Eriksen ('09)Herlev Atletik3.43
+0.5
  
 SB
 
3.41 SB
 1.0
3.43 SB
 0.5
3.17
 0.0
     
4Jonas LarsenJonas Larsen ('08)Herlev Atletik3.17
+0.7
  
 PB
 
3.17 PB
 0.7
3.00
 0.6
3.01
 0.3
     
5Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik3.06
+1.4
  
 PB
 
  X
 0.0
3.06 PB
 1.4
2.98
 0.0
     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik3.88
0.0
  
 SB
 
3.88 SB
 0.0
3.62
 1.3
3.84
 0.2
     
2Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik3.14
0.0
  
 SB
 
3.14 SB
 0.0
3.09
 0.3
3.07
 1.8
     
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik3.51
+0.9
  
 SB
 
  X
 0.0
3.51 SB
 0.9
3.43
 -0.6
     
2Mads BirkholmMads Birkholm ('10)Herlev Atletik3.26
+1.7
  
 PB
 
3.01 PB
 -1.1
3.09 PB
 0.2
3.26 PB
 1.7
     
3Sofus V.Skytte JensenSofus V.Skytte Jensen ('10)Herlev Atletik3.23
+0.5
  
 SB
 
3.13 SB
 0.0
  X
 0.0
3.23 SB
 0.5
     
4
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik2.93
-0.7
  
 PB
 
2.93 PB
 -0.7
2.63
 0.0
      
5
Asger Birkholm
Asger Birkholm ('11)
Herlev Atletik2.80
+1.2
  
 PB
 
2.80 PB
 1.2
  X
 0.0
      
6
Asmund Schou-Pedersen
Asmund Schou-Pedersen ('11)
Herlev Atletik2.52
-1.2
  
 SB
 
2.30 SB
 0.1
2.52 SB
 -1.2
      
7Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik2.50
+0.3
  
 SB
 
2.42 SB
 -1.1
2.50 SB
 0.3
      
8
Luca Costantini-Olesen
Luca Costantini-Olesen ('11)
Herlev Atletik2.27
-0.9
  
 SB
 
2.27 SB
 -0.9
2.14
 0.9
      
9Thor Dræby DosalThor Dræby Dosal ('10)Herlev Atletik2.10
-0.8
  
 PB
 
2.10 PB
 -0.8
1.88
 1.2
      
10
Peter Østergaard Johansson
Peter Østergaard Johansson ('11)
Herlev Atletik2.10
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
2.10 PB
 0.0
      
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Ida Sofie Abel-JespersenIda Sofie Abel-Jespersen ('10)Herlev Atletik3.49
0.0
  
 PB
 
3.33 PB
 -0.4
3.49 PB
 0.0
3.38
 -0.8
     
2Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik3.01
-1.2
  
 SB
 
2.86
 2.8
3.01
 -1.2
2.90
 0.2
     
3
Sille Topp
Sille Topp ('11)
Herlev Atletik2.91
+1.4
  
 PB
 
2.91 PB
 1.4
2.74
 0.1
      
4Katja WillenbrockKatja Willenbrock ('10)Herlev Atletik2.60
0.0
  
 PB
 
2.60 PB
 0.0
2.37
 -0.1
      
5
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik2.36
0.0
  
 SB
 
2.36 SB
 0.0
  X
 0.0
      
6
Freja Saabye
Freja Saabye ('11)
Herlev Atletik1.98
+0.7
  
 PB
 
  X
 0.0
1.98 PB
 0.7
      
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik3.53
-0.2
  
 SB
 
3.34 SB
 0.0
3.20
 -0.8
3.53 SB
 -0.2
     
2
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik2.84
-1.0
  
 PB
 
2.84
 -1.0
2.82
 -2.2
2.67
 -1.7
     
3
Frederik Dahl Fischer
Frederik Dahl Fischer ('12)
Herlev Atletik2.42
-0.9
  
 PB
 
2.42 PB
 -0.9
2.29
 -1.1
      
4
Lucas Dræby Dosal
Lucas Dræby Dosal ('13)
Herlev Atletik2.07
-1.3
  
 SB
 
2.07 SB
 -1.3
1.77
 -0.9
      
5
Wille Bengt
Wille Bengt ('12)
Herlev Atletik1.75
-0.5
  
 PB
 
1.75 PB
 -0.5
1.08
 -1.9
      
6
Malte Gylden Ebbesen
Malte Gylden Ebbesen ('12)
Herlev Atletik1.62
+0.2
  
 PB
 
1.62 PB
 0.2
1.52
 0.8
      
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Almina Ala
Almina Ala ('13)
Herlev Atletik2.69
-1.1
  
 PB
 
2.69 PB
 -1.1
2.59
 0.0
2.66
 -1.3
     
2
Liva Egevang
Liva Egevang ('12)
Herlev Atletik2.54
-1.3
  
 PB
 
2.34 PB
 0.0
2.54 PB
 -1.3
      
3
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik2.40
-0.7
  
 SB
 
  X
 0.0
2.40 SB
 -0.7
      
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Eskild Aunsholm Højlund
Eskild Aunsholm Højlund ('14)
Herlev Atletik2.29
-0.8
  
 PB
 
2.29 PB
 -0.8
2.10
 0.0
      
2
Max Topp
Max Topp ('14)
Herlev Atletik2.15
-1.1
  
 PB
 
  X
 0.0
2.15 PB
 -1.1
      
3
Rasmus Hansen
Rasmus Hansen ('14)
Herlev Atletik1.10
0.0
  
 PB
 
0.29 PB
 -0.8
1.10 PB
 0.0
      
M45 Længdespring    

Finale A

Finale
1Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik4.38
+0.1
  
 SB
 
  X
 0.0
3.99 SB
 1.9
4.38 SB
 0.1
     
2Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik3.76
+0.3
  
 PB
 
3.76 PB
 0.3
3.71
 1.0
3.64
 0.3
     
K50 Længdespring    

Finale A

Finale
1Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik2.54 w
+2.6
  
 
 
2.54
 2.6
2.26 SB
 0.7
2.39 SB
 0.4
     
M60 Længdespring    

Finale A

Finale
1Eli HenriksenEli Henriksen ('57)Herlev Atletik2.24
+1.0
  
 SB
 
  X
 0.0
2.24 SB
 1.0
1.89
 0.2
     

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne