Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingør: UU Længde 22.4.2021

D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF4.11
0.0
  
 PB
 
4.11 PB4.004.08     
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF4.07 w
+3.2
  
 
 
3.99 PB3.99 =PB4.07 PB     
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF4.02 w
+3.6
  
 
 
3.90 PB3.774.02 PB     
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Liseli KamwiLiseli Kamwi ('04)Helsingør IF3.18
+1.8
  
 PB
 
3.18 PB3.093.07     
P14 Længdespring    

Finale A

Finale
1Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF4.14 w
+3.2
  
 
 
3.98 PB4.07 PB4.14 PB     
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Arn SylvanderArn Sylvander ('09)Helsingør IF4.09 w
+6.8
  
 
 
3.73 SB3.90 PB4.09 PB     
2Karl Folke AnkjærKarl Folke Ankjær ('08)Helsingør IF3.53 w
+4.9
  
 
 
3.36 PB3.53 PB3.30     
3Vilas Fjeldsøe OlsenVilas Fjeldsøe Olsen ('09)Helsingør IF3.51
+0.7
  
 PB
 
3.47 PB3.383.51 PB     
4Mathias Malte Hammer Kruse GundelMathias Malte Hammer Kruse Gundel ('08)Helsingør IF3.45
+2.0
  
 SB
 
3.45 SB3.403.40     
5Romeo Harboe Matthison-HansenRomeo Harboe Matthison-Hansen ('08)Helsingør IF3.35 w
+2.6
  
 
 
3.35 SB3.223.24     
6Magnus Barrendol DalhammerMagnus Barrendol Dalhammer ('09)Helsingør IF3.28
+0.4
  
 PB
 
3.08 PB3.28 PB2.93     
7Albert ReinholdtAlbert Reinholdt ('08)Helsingør IF3.25 w
+5.2
  
 
 
3.05 PB3.17 PB3.25 PB     
8Carl Althoff-AndersenCarl Althoff-Andersen ('08)Helsingør IF3.06 w
+5.4
  
 
 
2.90 PB3.06 PB2.90     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Esther Fløe RasmussenEsther Fløe Rasmussen ('09)Helsingør IF3.62 w
+4.4
  
 
 
3.48 PB3.263.62 PB     
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF4.43 w
+5.0
  
 
 
4.15 SB4.18 SB4.43 PB     
2Hugo LøvenstjerneHugo Løvenstjerne ('10)Helsingør IF3.32 w
+5.8
  
 
 
3.20 PB  –3.32 PB     
3Alexander TyeAlexander Tye ('11)Helsingør IF2.82
+1.8
  
 PB
 
2.76 PB2.82 PB2.77     
4Emil Feld NielsenEmil Feld Nielsen ('11)Helsingør IF2.82
+1.9
  
 PB
 
2.82 PB  –  –     
5Roald Rousing HolmRoald Rousing Holm ('11)Helsingør IF2.70
+1.0
  
 PB
 
2.70 PB2.312.34     
6Elliot CrillesenElliot Crillesen ('11)Helsingør IF2.20
+1.8
  
 PB
 
2.20 PB2.152.17     
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Louie Gyllenberg Bur Dall
Louie Gyllenberg Bur Dall ('12)
Helsingør IF2.78
+1.1
  
 PB
 
2.78 PB2.552.56     
2
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF2.58 w
+5.8
  
 
 
2.47 PB2.58 PB2.40     
3
Mark Christiansen
Mark Christiansen ('13)
Helsingør IF2.52
-0.2
  
 PB
 
2.52 PB2.392.48     
4
Theodor Henriksen
Theodor Henriksen ('12)
Helsingør IF2.50
+1.6
  
 PB
 
2.50 PB2.222.35     
5
Charlie Tye
Charlie Tye ('12)
Helsingør IF2.31
+0.9
  
 PB
 
2.25 PB2.31 PB  –     
6
Gustav Scharling
Gustav Scharling ('12)
Helsingør IF2.02
+1.7
  
 PB
 
1.92 PB1.702.02 PB     
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Marie Correll Christensen
Marie Correll Christensen ('12)
Helsingør IF3.01
+1.7
  
 PB
 
2.95 PB3.00 PB3.01 PB     
2
Lilly Bruus Rim
Lilly Bruus Rim ('12)
Helsingør IF2.66
+1.8
  
 PB
 
2.51 PB2.66 PB2.53     

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon