Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: AAM Stævne 2 24.4.2021
Skovdalen

M 400 m    
Finale A
1Marius M. SzwedMarius M. Szwed ('05)Aalborg AM58.70
  
 PB
2Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM1:04.01
  
  K
3Ellen OlesenEllen Olesen ('06)Aalborg AM1:05.07
  
  K
4Rose-Mathilde Abel LindholmRose-Mathilde Abel Lindholm ('05)Aalborg AM1:07.77
  
  K
Finale B
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM1:09.41
  
  K
2Anne-Dicte Abel LindholmAnne-Dicte Abel Lindholm ('07)Aalborg AM1:14.08
  
  K
3Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM1:15.82
  
  K
4Sebastian Rune BallingSebastian Rune Balling ('09)Aalborg AM1:22.56
  
 PB
5Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM1:10.20
  
  K
6Christiane Lund PoulsenChristiane Lund Poulsen ('05)Aalborg AM1:12.07
  
  K
M 800 m    

Finale A

Finale
1Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)Aalborg AM1:59.26
  
 PB
2Roberto SanchezRoberto Sanchez ('97)Aalborg AM1:59.63
  
 PB
3Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM2:09.61
  
 PB
4Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM2:47.32
  
 PB
Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM DNF
  
 
Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM DNF
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 5.66
+1.2
  
 PB
 
  X5.545.535.66 PB    
2William KorsgaardWilliam Korsgaard ('01)Aalborg AM4.61
0.0
  
 SB
 
  X4.61 SB  X  X    
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM54.04
  
 SB
 
50.67 SB50.83 SB53.15 SB53.36 SB54.04 SB52.79  
K 400 m    

Finale A

Finale
1Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM55.90
  
 PB
2Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM59.10
  
 PB
3Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM59.69
  
 SB
4Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM1:03.65
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)Aalborg AM2:16.78
  
 SB
2Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM2:18.38
  
 SB
3Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM2:27.48
  
 SB
4Freja HeuckendorffFreja Heuckendorff ('02)Aalborg AM2:33.88
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.19
-1.7
  
 PB
 
5.19 PB4.964.52  X    
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM4.89
0.0
  
 PB
 
  X4.67 SB4.89 PB4.57    
3Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM4.58
-1.1
  
 PB
 
4.21  X  X4.58 PB    
4Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM3.92
0.0
  
 PB
 
3.71 PB3.92 PB3.833.84    
5Astrid HvidtfeldtAstrid Hvidtfeldt ('06)Aalborg AM3.87
0.0
  
 SB
 
  X  X3.64 SB3.87 SB    
6Rose-Mathilde Abel LindholmRose-Mathilde Abel Lindholm ('05)Aalborg AM3.78
-0.7
  
 PB
 
3.78 PB3.67  X3.56    
7Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM3.66
-1.3
  
 PB
 
3.66 PB3.333.323.11    
8Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM3.63
0.0
  
 
 
3.603.63  X3.28    
9Anne-Dicte Abel LindholmAnne-Dicte Abel Lindholm ('07)Aalborg AM3.58
0.0
  
 PB
 
  X3.58 PB3.45     
10Anna BinderupAnna Binderup ('07)Aalborg AM3.41
+0.8
  
 PB
 
3.29 PB3.41 PB  X     
11Victoria Loose BrixVictoria Loose Brix ('07)Aalborg AM3.13
+0.7
  
 PB
 
3.13 PB3.032.96     
Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM NM
  
 
 
  X  X  X     
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM41.08
  
 PB
 
  X34.44 SB41.08 PB  X  X  X  
P19 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:11.08
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 16.64
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Finale A
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM13.80
  
 SB
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM14.17
  
 PB
3Astrid HvidtfeldtAstrid Hvidtfeldt ('06)Aalborg AM16.23
  
 PB
Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM DNF
  
 
Finale B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM16.25
  
 PB
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM16.83
  
 PB
3Victoria Loose BrixVictoria Loose Brix ('07)Aalborg AM20.06
  
 PB
Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM DNF
  
 
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM1.49
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.49
 XO
1.52
XXX
   
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM1.40
  
 SB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 SB
 XO
1.43
XXX
    
3Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM1.40
  
 PB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 =PB
  O
1.35 PB
 XO
1.40 PB
XXO
1.43
XXX
 
4Anna BinderupAnna Binderup ('07)Aalborg AM1.35
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
XXO
1.40
XXX
  
P14 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM45.70
  
 PB
 
  X45.70 PB  X  X  X  X  
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM17.30
  
 PB
2Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM17.86
  
 PB
3Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM17.96
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM3.93
0.0
  
 =PB
 
3.85 SB3.93 =PB3.853.92    
2Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM3.64
+0.5
  
 
 
3.643.563.623.63    
3Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM3.39
0.0
  
 PB
 
3.22 PB3.36 PB3.343.39 PB    
4Sebastian Rune BallingSebastian Rune Balling ('09)Aalborg AM2.82
-0.8
  
 
 
2.382.442.452.82    
Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM NM
  
 
 
  X  X  –  –    
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.93
  
 PB
2Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM14.14
  
 PB
3Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM14.35
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM4.68
0.0
  
 
 
4.594.444.684.61    
2Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM4.17
-0.3
  
 PB
 
  X3.57 PB3.364.17 PB    
3Sarah Bang Schnack LarsenSarah Bang Schnack Larsen ('08)Aalborg AM4.13
-0.5
  
 PB
 
3.78 PB4.01 PB4.02 PB4.13 PB    
4Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM3.81
0.0
  
 PB
 
3.28 PB3.68 PB3.81 PB3.73    
5Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM3.72
+0.6
  
 PB
 
3.40 PB3.60 PB3.72 PB3.50    
6Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM3.63
0.0
  
 PB
 
3.28 PB3.63 PB3.483.59    
7Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM3.35
0.0
  
 SB
 
2.72 SB3.35 SB3.323.25    
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM33.09
  
 PB
 
28.06 PB  X  X  X30.47 PB33.09 PB  

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive