Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: AAM Stævne 2 24.4.2021
Skovdalen

M 400 m    
Finale A
1Marius M SzwedMarius M Szwed ('05)Aalborg AM58.70
  
 PB
2Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM1:04.01
  
  K Mixed competition
3Ellen OlesenEllen Olesen ('06)Aalborg AM1:05.07
  
  K Mixed competition
4Rose-Mathilde Abel LindholmRose-Mathilde Abel Lindholm ('05)Aalborg AM1:07.77
  
  K Mixed competition
Finale B
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM1:09.41
  
  K Mixed competition
2Anne-Dicte Abel LindholmAnne-Dicte Abel Lindholm ('07)Aalborg AM1:14.08
  
  K Mixed competition
3Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM1:15.82
  
  K Mixed competition
4Sebastian Rune BallingSebastian Rune Balling ('09)Aalborg AM1:22.56
  
 PB
5Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM1:10.20
  
  K Mixed competition
6Christiane Lund PoulsenChristiane Lund Poulsen ('05)Aalborg AM1:12.07
  
  K Mixed competition
M 800 m    

Finale A

Finale
1Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)Aalborg AM1:59.26
  
 PB
2Roberto SanchezRoberto Sanchez ('97)Aalborg AM1:59.63
  
 PB
3Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM2:09.61
  
 PB
4Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM2:47.32
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 5.66
+1.2
  
 PB
 
  X5.545.535.66 PB    
2William KorsgaardWilliam Korsgaard ('01)Aalborg AM4.61
0.0
  
 SB
 
  X4.61 SB  X  X    
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM54.04
  
 SB
 
50.67 SB50.83 SB53.15 SB53.36 SB54.04 SB52.79  
K 400 m    

Finale A

Finale
1Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM55.90
  
 PB
2Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM59.10
  
 PB
3Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM59.69
  
 SB
4Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM1:03.65
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)Aalborg AM2:16.78
  
 SB
2Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM2:18.38
  
 SB
3Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM2:27.48
  
 SB
4Freja HeuckendorffFreja Heuckendorff ('02)Aalborg AM2:33.88
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.19
-1.7
  
 PB
 
5.19 PB4.964.52  X    
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM4.89
0.0
  
 PB
 
  X4.67 SB4.89 PB4.57    
3Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM4.58
-1.1
  
 PB
 
4.21  X  X4.58 PB    
4Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM3.92
0.0
  
 PB
 
3.71 PB3.92 PB3.833.84    
5Astrid HvidtfeldtAstrid Hvidtfeldt ('06)Aalborg AM3.87
0.0
  
 SB
 
  X  X3.64 SB3.87 SB    
6Rose-Mathilde Abel LindholmRose-Mathilde Abel Lindholm ('05)Aalborg AM3.78
-0.7
  
 PB
 
3.78 PB3.67  X3.56    
7Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM3.66
-1.3
  
 PB
 
3.66 PB3.333.323.11    
8Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM3.63
0.0
  
 
 
3.603.63  X3.28    
9Anne-Dicte Abel LindholmAnne-Dicte Abel Lindholm ('07)Aalborg AM3.58
0.0
  
 PB
 
  X3.58 PB3.45     
10Anna BinderupAnna Binderup ('07)Aalborg AM3.41
+0.8
  
 PB
 
3.29 PB3.41 PB  X     
11Victoria Loose BrixVictoria Loose Brix ('07)Aalborg AM3.13
+0.7
  
 PB
 
3.13 PB3.032.96     
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM41.08
  
 PB
 
  X34.44 SB41.08 PB  X  X  X  
P19 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:11.08
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 16.64
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Finale A
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM13.80
  
 SB
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM14.17
  
 PB
3Astrid HvidtfeldtAstrid Hvidtfeldt ('06)Aalborg AM16.23
  
 PB
Finale B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM16.25
  
 PB
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM16.83
  
 PB
3Victoria Loose BrixVictoria Loose Brix ('07)Aalborg AM20.06
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM1.49
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.49
 XO
1.52
XXX
   
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM1.40
  
 SB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 SB
 XO
1.43
XXX
    
3Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM1.40
  
 PB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 =PB
  O
1.35 PB
 XO
1.40 PB
XXO
1.43
XXX
 
4Anna BinderupAnna Binderup ('07)Aalborg AM1.35
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
XXO
1.40
XXX
  
P14 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM45.70
  
 PB
 
  X45.70 PB  X  X  X  X  
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM17.30
  
 PB
2Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM17.86
  
 PB
3Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM17.96
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM3.93
0.0
  
 =PB
 
3.85 SB3.93 =PB3.853.92    
2Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM3.64
+0.5
  
 
 
3.643.563.623.63    
3Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM3.39
0.0
  
 PB
 
3.22 PB3.36 PB3.343.39 PB    
4Sebastian Rune BallingSebastian Rune Balling ('09)Aalborg AM2.82
-0.8
  
 
 
2.382.442.452.82    
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.93
  
 PB
2Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM14.14
  
 PB
3Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM14.35
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM4.68
0.0
  
 
 
4.594.444.684.61    
2Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM4.17
-0.3
  
 PB
 
  X3.57 PB3.364.17 PB    
3Sarah Bang Schnack LarsenSarah Bang Schnack Larsen ('08)Aalborg AM4.13
-0.5
  
 PB
 
3.78 PB4.01 PB4.02 PB4.13 PB    
4Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM3.81
0.0
  
 PB
 
3.28 PB3.68 PB3.81 PB3.73    
5Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM3.72
+0.6
  
 PB
 
3.40 PB3.60 PB3.72 PB3.50    
6Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM3.63
0.0
  
 PB
 
3.28 PB3.63 PB3.483.59    
7Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM3.35
0.0
  
 SB
 
2.72 SB3.35 SB3.323.25    
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM33.09
  
 PB
 
28.06 PB  X  X  X30.47 PB33.09 PB  

Seneste resultater

28.11EsbjergBrians Kastedag
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021