Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Sparta 14-15 år Længdespringsstævne 24.4.2021
Østerbro stadion

D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta6.15
+1.5
  
 SB
 
6.01
 3.2
5.92 SB
 1.4
6.00 SB
 1.4
6.15 SB
 1.5
  X
 0.0
  X
 0.0
  
2Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta5.95
+1.4
  
 PB
 
5.74 PB
 0.0
5.73
 1.0
5.95 PB
 1.4
5.70
 1.6
  X
 0.0
4.26
 -0.7
  
3Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta5.49 w
+3.1
  
 
 
  X
 3.2
  X
 0.0
5.49
 3.1
3.82 SB
 1.6
5.10 PB
 -0.7
  X
 0.0
  
4Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta5.00
-0.5
  
 PB
 
4.96
 3.3
4.92
 2.4
4.98 PB
 1.0
  X
 0.0
  X
 0.0
5.00 PB
 -0.5
  
5Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta4.69
+1.5
  
 PB
 
4.48 PB
 0.0
4.58 PB
 1.2
4.37
 -0.8
4.37
 2.1
4.49
 2.3
4.69 PB
 1.5
  
Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta NM
  
 
 
  X
 0.0
  –
 0.0
      
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta4.94
0.0
  
 PB
 
4.94 PB
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
4.86
 1.3
4.81
 0.2
  –  
2Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta4.50
+0.9
  
 PB
 
3.57 SB
 1.3
4.31 SB
 1.1
4.50 PB
 0.9
3.54
 0.9
4.21
 0.0
4.43
 1.2
  
3Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta4.36
+1.2
  
 PB
 
4.01 PB
 0.0
4.36 PB
 1.2
4.27
 1.5
4.18
 1.9
4.17
 1.2
  X
 0.0
  
4Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta3.77
+0.7
  
 SB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
2.52 SB
 1.0
2.84 SB
 0.6
3.77 SB
 0.7
3.46
 0.4
  
5Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta3.68
+2.0
  
 SB
 
  X
 0.0
3.63 SB
 0.9
3.42
 1.3
3.50
 0.0
3.52
 2.4
3.68 SB
 2.0
  

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon