Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Vejle: Løbestævne 24.4.2021

M 80 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
3Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM11.75
  
 PB
4Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF12.08
  
 SB
M 100 m    
Finale A
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 10.97
  
 PB
2Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 11.62
  
 SB
3Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF11.84
  
 SB
4Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 12.00
  
 SB
5Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF12.10
  
 PB
6Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF12.47
  
 SB
7André Van Den BergAndré Van Den Berg ('70)Vejle IF12.60
  
 SB
Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM DNS
  
 
Finale B
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF12.35
  
 SB
4Sebastian Sleire PetersenSebastian Sleire Petersen ('07)Vejle IF13.62
  
 PB
6Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM14.39
  
 PB
M 200 m    
Finale A
Vind: -2.3
Vind: -2.3
1Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 23.54
  
 SB
2Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 24.07
  
 SB
3William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 24.10
  
 PB
Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM DNS
  
 
Finale B
Vind: -1.8
Vind: -1.8
1Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF24.39
  
 SB
2Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF24.90
  
 PB
3Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF25.76
  
 SB
4Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF25.77
  
 SB
5André Van Den BergAndré Van Den Berg ('70)Vejle IF26.17
  
 SB
Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM DNS
  
 
Finale C
Vind: -2.5
Vind: -2.5
1Sebastian Sleire PetersenSebastian Sleire Petersen ('07)Vejle IF28.52
  
 PB
2Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM29.99
  
 SB
3Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF30.12
  
 PB
M 400 m    
Finale B
4Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM1:18.51
  
 SB
5Andreas LundeAndreas Lunde ('09)Vejle IF1:36.65
  
 SB
Finale C
1William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 53.49
  
 PB
2Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF53.52
  
 PB
3Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM1:00.51
  
 PB
4Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF1:09.19
  
 PB
5Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM1:12.33
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM2:43.30
  
 PB
4Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM2:57.88
  
 PB
6Andreas LundeAndreas Lunde ('09)Vejle IF3:28.46
  
 PB
M 1500 m    
Finale A
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF5:05.30
  
 PB
2Simme WesterbergSimme Westerberg ('06)Vejle IF5:13.67
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Asger Paaske FrederiksenAsger Paaske Frederiksen ('04)Kolding KFUM 10:22.34
  
 PB
3Simme WesterbergSimme Westerberg ('06)Vejle IF10:58.04
  
 PB
K 100 m    
Finale C
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Lily PenstoftLily Penstoft ('06)Skanderborg Atletik13.36
  
 PB
2Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF14.39
  
 PB
3Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF14.60
  
 SB
4Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF14.62
  
 PB
5Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF14.74
  
 PB
6Silje Falk FrandsenSilje Falk Frandsen ('07)Vejen AF15.51
  
 PB
K 200 m    
Finale D
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik27.95
  
 PB
2Lily PenstoftLily Penstoft ('06)Skanderborg Atletik28.04
  
 PB
3Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF30.67
  
 SB
4Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF30.73
  
 PB
5Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF31.31
  
 PB
Finale E
Vind: -0.9
Vind: -0.9
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM29.80
  
 SB
2Thea Søgaard NissenThea Søgaard Nissen ('07)Kolding KFUM 30.18
  
 SB
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF30.65
  
 PB
4Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF32.36
  
 PB
5Silje Falk FrandsenSilje Falk Frandsen ('07)Vejen AF33.14
  
 PB
6Sofia Bach NimSofia Bach Nim ('08)Esbjerg AM34.79
  
 PB
K 400 m    
Finale A
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM1:14.30
  
 PB
2Sofia Bach NimSofia Bach Nim ('08)Esbjerg AM1:18.30
  
 PB
3Silje Falk FrandsenSilje Falk Frandsen ('07)Vejen AF1:20.10
  
 PB
4Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF1:30.39
  
 PB
K 1500 m    
Finale B
1Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19004:32.96
  
 SB
2Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 5:03.99
  
 PB
3Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF7:06.47
  
 PB
Emma Kiplagat KondrupEmma Kiplagat Kondrup ('04)Aarhus 1900 DNF
  
 
K 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Vejle Idrætsforening Vejle Idrætsforening  58.37
  
 
  Agnete Vibe Bertelsen, Astrid Borregaard, Kirstine Jakobsen, Nanna Ilsøe Nygaard
2Vejen AK Vejen AK  1:04.09
  
 
  Emilia Holm, Silje Falk Frandsen, Jelva Holmgaard Kristensen, Sofie Puggard

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2