Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Sparta Mixed 12-13-års Kuglestødstævne 29.4.2021
Østerbro Stadium

D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta10.23
  
 PB
 
8.91 SB9.31 PB9.48 PB9.199.88 PB10.23 PB  
2Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta7.91
  
 PB
 
6.85 PB7.08 PB6.907.91 PB7.427.71  
3Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta7.76
  
 SB
 
7.47 SB6.837.337.077.76 SB7.76 =SB  
4Anton MaaløeAnton Maaløe ('08)Sparta7.42
  
 PB
 
7.00 PB6.916.656.695.917.42 PB  
5Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta7.03
  
 PB
 
6.77 SB6.716.80 SB6.94 SB7.03 PB6.96  
6Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta6.77
  
 PB
 
5.68 PB5.96 PB5.97 PB6.31 PB6.77 PB6.05  
7William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta6.39
  
 PB
 
5.56 PB5.74 PB5.055.93 PB  X6.39 PB  
8Arthur HjortArthur Hjort ('08)Sparta6.37
  
 PB
 
  X5.32 PB5.50 PB5.036.37 PB6.30  
9Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta6.33
  
 PB
 
5.09 SB5.90 SB5.806.33 PB6.136.27  
10Pablo OrellanaPablo Orellana ('09)Sparta5.73
  
 PB
 
5.41 PB5.47 PB5.055.73 PB4.965.29  
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta8.61
  
 PB
 
8.03 SB8.61 PB7.216.788.498.53  
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta8.39
  
 PB
 
8.39 PB7.877.787.528.018.36  
3Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta8.32
  
 PB
 
8.09 PB8.088.13 PB8.18 PB7.988.32 PB  
4Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta7.28
  
 PB
 
6.85 SB6.446.596.426.127.28 PB  
5Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta6.84
  
 PB
 
6.42 PB6.155.986.51 PB6.466.84 PB  
6Maja Sofia NørlovMaja Sofia Nørlov ('09)Sparta5.70
  
 PB
 
4.37 SB4.154.84 PB5.45 PB4.335.70 PB  
7Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta4.71
  
 PB
 
3.99 PB3.724.71 PB4.574.674.55  

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne