Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: JMHS Testimonial 2.5.2021
Randers Atletik Stadion

M 60 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1
Tobias Henry Soelberg
Tobias Henry Soelberg ('14)
Randers Freja22.81
  
 PB
3Jesper Harding HansenJesper Harding Hansen ('53)Randers Freja35.28
  
 PB
M 100 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja10.6h
  
 
2Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)Randers Freja11.3h
  
 
3Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)Randers Freja11.8h
  
 
Jesper Harding HansenJesper Harding Hansen ('53)Randers Freja DNS
  
 
M 200 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)Randers Freja23.83
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja51.89
  
 PB
M 2000 m forh.    

Finale A

Finale
1Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja7:46.05
  
 PB
2Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja8:29.45
  
 PB
3Anton Svejgaard AndersenAnton Svejgaard Andersen ('11)Randers Freja10:28.74
  
 PB
Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja DNS
  
 
Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja DNF
  
 
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 19009:49.12
  
 SB
2Jeppe Kejser Dahl JensenJeppe Kejser Dahl Jensen Aarhus 190010:05.52
  
 SB
3Flemming JørgensenFlemming Jørgensen ('71)Randers Freja12:10.44
  
 PB
4Florian ArensbachFlorian Arensbach ('01)Randers Freja12:22.84
  
 PB
M 100 m hæk 84.0 cm, 8 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja20.74
  
 PB
M 300 m hæk 76.2 cm    

Finale A

Finale
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja59.13
  
 PB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)Sparta53.60
  
 SB
K 100 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Lærke SindalLærke Sindal ('06)Randers Freja13.38
  
 SB
2Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja14.45
  
 PB
Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja DNS
  
 
K 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 190011:04.08
  
 PB
2Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM11:53.92
  
 PB
3Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja12:09.35
  
 PB
D15 80 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja11.58
  
 SB
D15 300 m hæk 76.2 cm    

Finale A

Finale
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja47.45
  
 PB
P15 200 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1Lærke SindalLærke Sindal ('06)Randers Freja27.59
  
 SB
2Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja28.15
  
 SB
3Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja29.81 w
  
 
Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja DNS
  
 
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja12.41
  
 SB
2Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja13.83
  
 SB
3Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja14.55
  
 SB
D13 80 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja13.51
  
 SB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja18.70
  
 PB
P13 80 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja11.44
  
 SB
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja11.54 w
  
 
P13 200 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja28.86
  
 PB
P13 2000 m forh.    

Finale A

Finale
1Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja9:39.06
  
 PB
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja9:58.27
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja9.8h
  
 
Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja DNF
  
 
D11 60 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1Anton Svejgaard AndersenAnton Svejgaard Andersen ('11)Randers Freja10.10
  
 PB
2Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja10.19
  
 SB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja11.6h
  
 
2Anton Svejgaard AndersenAnton Svejgaard Andersen ('11)Randers Freja12.4h
  
 
D11 300 m hæk 68.6 cm    

Finale A

Finale
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja1:01.79
  
 PB
2Anton Svejgaard AndersenAnton Svejgaard Andersen ('11)Randers Freja1:03.02
  
 PB

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive