M 100 m Vind: -0.1 Finale A Finale | Vind: -0.1 | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bismark Boateng Bismark Boateng ('92) | 92 | CAN | 10.17 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Elliott Cummings Elliott Cummings ('98) | 98 | USA | 10.26 | SB | ||||||||||||||||||
3 | Dedrick Vanover Dedrick Vanover ('99) | 99 | USA | 10.28 | =PB | ||||||||||||||||||
4 | Bolade Ajomale Bolade Ajomale ('95) | 95 | CAN | 10.32 | SB | ||||||||||||||||||
5 | Roman Turner Roman Turner ('98) | 98 | USA | 10.33 | |||||||||||||||||||
6 | Jalen Brown Jalen Brown | USA | 10.35 | PB | |||||||||||||||||||
7 | Demetrius Jackson Demetrius Jackson | 00 | USA | 10.45 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Ismael Kone Ismael Kone | 00 | CIV | 10.89 | |||||||||||||||||||
Finale B Vind: +2.6 | Vind: +2.6 | ||||||||||||||||||||||
1 | Santerrius Barlow Santerrius Barlow | USA | 10.56 | w | |||||||||||||||||||
2 | Charles Jackson Charles Jackson ('88) | 88 | USA | 10.68 | w | ||||||||||||||||||
3 | Cade Clarke Cade Clarke ('01) | 01 | USA | 10.70 | w | ||||||||||||||||||
4 | Kemar Cumberbatch Kemar Cumberbatch ('96) | 96 | BAR | 10.75 | w | ||||||||||||||||||
5 | Isaiah Teer Isaiah Teer ('02) | 02 | USA | 10.79 | w | ||||||||||||||||||
Da'Marcus Fleming Da'Marcus Fleming ('01) | 01 | USA | DQ | w | |||||||||||||||||||
Finale C Vind: +1.1 | Vind: +1.1 | ||||||||||||||||||||||
1 | Andre Ford-Azonwanna Andre Ford-Azonwanna ('95) | 95 | CAN | 10.59 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Cameron Mahorn Cameron Mahorn | USA | 10.70 | PB | |||||||||||||||||||
3 | D'angelo Whitehead D'angelo Whitehead | 00 | USA | 10.74 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Austin Jackson Austin Jackson | USA | 10.79 | PB | |||||||||||||||||||
5 | Itamar Basteker Itamar Basteker ('95) | 95 | ISR | 10.80 | PB | ||||||||||||||||||
6 | James Grant James Grant | USA | 10.98 | ||||||||||||||||||||
7 | Hunter Woodhall Hunter Woodhall ('99) | 99 | USA | 11.08 | PB | ||||||||||||||||||
Finale D Vind: +0.9 | Vind: +0.9 | ||||||||||||||||||||||
1 | Henri Sai Henri Sai | 00 | EST | 10.70 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Shemar Vance Shemar Vance ('99) | 99 | USA | 10.79 | SB | ||||||||||||||||||
M 200 m Vind: +2.1 Finale A Finale | Vind: +2.1 | ||||||||||||||||||||||
1 | Demetrius Jackson Demetrius Jackson | 00 | USA | 20.62 | w | ||||||||||||||||||
2 | Dedrick Vanover Dedrick Vanover ('99) | 99 | USA | 20.67 | w | ||||||||||||||||||
3 | Dylan Peebles Dylan Peebles ('98) | 98 | USA | 20.75 | w | ||||||||||||||||||
4 | Jahnoy Thompson Jahnoy Thompson ('96) | 96 | JAM | 20.93 | w | ||||||||||||||||||
5 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 21.08 | w | ||||||||||||||||||
6 | Ismael Kone Ismael Kone | 00 | CIV | 21.20 | w | ||||||||||||||||||
7 | Andre Ford-Azonwanna Andre Ford-Azonwanna ('95) | 95 | CAN | 21.34 | w | ||||||||||||||||||
Finale B Vind: -0.3 | Vind: -0.3 | ||||||||||||||||||||||
1 | Jalen Brown Jalen Brown | USA | 20.83 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Dorian Camel Dorian Camel ('99) | 99 | USA | 21.03 | |||||||||||||||||||
3 | Elijah Dryer Elijah Dryer ('98) | 98 | USA | 21.10 | |||||||||||||||||||
4 | Nathan George Nathan George ('94) | 94 | CAN | 21.13 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 21.24 | |||||||||||||||||||
6 | Santerrius Barlow Santerrius Barlow | USA | 21.25 | ||||||||||||||||||||
7 | Isaiah Teer Isaiah Teer ('02) | 02 | USA | 21.46 | |||||||||||||||||||
8 | Hunter Woodhall Hunter Woodhall ('99) | 99 | USA | 21.79 | SB | ||||||||||||||||||
9 | Charles Jackson Charles Jackson ('88) | 88 | USA | 22.04 | |||||||||||||||||||
Finale C Vind: +1.2 | Vind: +1.2 | ||||||||||||||||||||||
1 | Austin Cole Austin Cole ('98) | 98 | CAN | 21.55 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Austin Jackson Austin Jackson | USA | 21.62 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Jalen LaCour Jalen LaCour | USA | 22.00 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Shemar Vance Shemar Vance ('99) | 99 | USA | 22.02 | SB | ||||||||||||||||||
5 | Henri Sai Henri Sai | 00 | EST | 22.04 | SB | ||||||||||||||||||
D'angelo Whitehead D'angelo Whitehead | 00 | USA | DNF | ||||||||||||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Vernon Norwood Vernon Norwood ('92) | 92 | USA | 44.64 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Tyler Terry Tyler Terry ('97) | 97 | USA | 45.18 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Alonzo Russell Alonzo Russell ('92) | 92 | BAH | 45.69 | SB | ||||||||||||||||||
4 | Philip Osei Philip Osei ('90) | 90 | CAN | 45.76 | SB | ||||||||||||||||||
5 | James Milholen James Milholen ('99) | 99 | USA | 46.67 | |||||||||||||||||||
6 | Nathan George Nathan George ('94) | 94 | CAN | 46.69 | SB | ||||||||||||||||||
7 | Austin Cole Austin Cole ('98) | 98 | CAN | 47.33 | SB | ||||||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||||||||||
1 | Champion Allison Champion Allison ('98) | 98 | USA | 46.47 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Jeremy Farr Jeremy Farr | 00 | JAM | 47.13 | |||||||||||||||||||
3 | Jacob Miley Jacob Miley | USA | 47.23 | ||||||||||||||||||||
4 | Chantz Sawyers Chantz Sawyers ('99) | 99 | JAM | 47.45 | SB | ||||||||||||||||||
5 | Joshua St. Clair Joshua St. Clair ('98) | 98 | TTO | 47.95 | |||||||||||||||||||
6 | Jonathan Martin Jonathan Martin ('02) | 02 | USA | 48.34 | |||||||||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||||||||||
1 | Rhayko Schwartz Rhayko Schwartz ('97) | 97 | USA | 46.55 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Brian West Brian West | USA | 48.28 | ||||||||||||||||||||
3 | Jalen LaCour Jalen LaCour | USA | 49.20 | PB | |||||||||||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Kieran Taylor Kieran Taylor ('97) | 97 | USA | 1:48.87 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Jadon Bartholomew Jadon Bartholomew ('01) | 01 | USA | 1:50.67 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Deshay Fernandes Deshay Fernandes | USA | 1:50.75 | ||||||||||||||||||||
4 | Ethan Carney Ethan Carney | USA | 1:50.81 | PB | |||||||||||||||||||
5 | Dalton Brown Dalton Brown | USA | 1:51.83 | ||||||||||||||||||||
6 | Reese Walters Reese Walters ('97) | 97 | USA | 1:52.56 | SB | ||||||||||||||||||
7 | Chase Ruskin Chase Ruskin | USA | 1:53.74 | ||||||||||||||||||||
8 | Grady Shiflet Grady Shiflet | 00 | USA | 1:55.94 | |||||||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||||||||||
1 | TJ Bleichner TJ Bleichner | USA | 1:53.39 | SB | |||||||||||||||||||
2 | Mark Shannon Mark Shannon ('99) | 99 | USA | 1:54.61 | SB | ||||||||||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Eric Coston Eric Coston ('98) | 98 | USA | 3:46.88 | |||||||||||||||||||
2 | Jace Jones Jace Jones | USA | 3:50.76 | ||||||||||||||||||||
3 | Davis Bove Davis Bove | 00 | USA | 3:52.94 | |||||||||||||||||||
4 | Garrett Suhr Garrett Suhr ('02) | 02 | USA | 3:53.49 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Adam Wise Adam Wise | USA | 3:55.00 | SB | |||||||||||||||||||
6 | Peter Kostarellis Peter Kostarellis | USA | 3:57.22 | ||||||||||||||||||||
M 3000 m Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Payton Gleason Payton Gleason | USA | 8:23.77 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Vincent Chenier Vincent Chenier | CAN | 8:25.04 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Jackson Martingayle Jackson Martingayle | USA | 8:47.13 | PB | |||||||||||||||||||
M 3000 m forh. Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Carter Persyn Carter Persyn ('97) | 97 | USA | 9:01.63 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Liam Walsh Liam Walsh ('02) | 02 | CAN | 9:21.93 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Will Dart Will Dart ('02) | 02 | USA | 9:23.84 | |||||||||||||||||||
M 110 m hæk Vind: -0.3 Finale A Finale | Vind: -0.3 | ||||||||||||||||||||||
1 | Eric Edwards Jr. Eric Edwards Jr. | 00 | USA | 13.61 | |||||||||||||||||||
2 | Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | 13.61 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Phillip Lemonious Phillip Lemonious ('98) | 98 | JAM | 13.62 | SB | ||||||||||||||||||
4 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 13.68 | |||||||||||||||||||
5 | Carl Elliot III Carl Elliot III ('98) | 98 | USA | 13.70 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Arthur Price Arthur Price ('96) | 96 | USA | 14.03 | SB | ||||||||||||||||||
7 | Kenney Broadnax Kenney Broadnax ('99) | 99 | USA | 14.19 | |||||||||||||||||||
8 | Shaka Bogan Shaka Bogan | USA | 14.80 | PB | |||||||||||||||||||
Finale B Vind: +0.5 | Vind: +0.5 | ||||||||||||||||||||||
1 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 14.58 | |||||||||||||||||||
2 | Joseph Stravato Joseph Stravato | USA | 14.91 | ||||||||||||||||||||
3 | Donovan LaJeunesse Donovan LaJeunesse | USA | 14.93 | PB | |||||||||||||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Quincy Downing Quincy Downing ('93) | 93 | USA | 49.92 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Denzel Villaman Denzel Villaman ('98) | 98 | DOM | 50.23 | |||||||||||||||||||
3 | Nick Hilson Nick Hilson ('97) | 97 | USA | 50.86 | |||||||||||||||||||
4 | Adam Yakobi Adam Yakobi ('98) | 98 | ISR | 52.04 | SB | ||||||||||||||||||
5 | Clayton Elder Clayton Elder | USA | 52.94 | PB | |||||||||||||||||||
6 | Gerald Coleman Gerald Coleman | USA | 53.26 | SB | |||||||||||||||||||
7 | Matthew Weaver Matthew Weaver ('01) | 01 | USA | 53.33 | |||||||||||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | JuVaughn Harrison JuVaughn Harrison ('99) | 99 | USA | 2.30 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Allen Gordon Allen Gordon ('98) | 98 | USA | 2.18 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Ronnie Rounds Ronnie Rounds | USA | 2.03 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Edward Angel Edward Angel | USA | 2.03 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Damien Trahan Damien Trahan | USA | 1.98 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Ukurugenzi Kojo Ukurugenzi Kojo ('02) | 02 | USA | 1.98 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Gage Ernsberger Gage Ernsberger | USA | 1.98 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Robin Nool Robin Nool ('98) | 98 | EST | 5.32 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Peyton Weissmann Peyton Weissmann ('98) | 98 | USA | 5.17 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Itamar Basteker Itamar Basteker ('95) | 95 | ISR | 5.17 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Cole Colozzo Cole Colozzo ('98) | 98 | USA | 4.87 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Jake Spotswood Jake Spotswood ('98) | 98 | USA | 4.87 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Braedon Maddox Braedon Maddox | USA | 4.87 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Ryan Lipe Ryan Lipe ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Brock Meyer Brock Meyer | USA | NH | |||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Ryan Roark Ryan Roark | 00 | USA | NH | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Miles Walden Miles Walden ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Rhett Nelson Rhett Nelson ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Rayvon Grey Rayvon Grey ('97) | 97 | USA | 8.11 | w | +2.2 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | LaQuan Nairn LaQuan Nairn ('96) | 96 | BAH | 7.92 | w | +4.2 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Damar Forbes Damar Forbes ('90) | 90 | JAM | 7.92 | w | +2.2 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Caleb Foster Caleb Foster ('02) | 02 | USA | 7.45 | w | +3.5 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Michael Strong Michael Strong | USA | 7.17 | w | +3.0 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Robin Nool Robin Nool ('98) | 98 | EST | 7.12 | -0.3 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Tyler Brendel Tyler Brendel ('94) | 94 | USA | 6.47 | +0.9 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Johnathan Baker Johnathan Baker ('02) | 02 | USA | NM | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Allen Gordon Allen Gordon ('98) | 98 | USA | 15.25 | -2.6 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Keshun Mcgee Keshun Mcgee ('97) | 97 | USA | 15.09 | +0.3 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Chris Edwards Chris Edwards ('99) | 99 | USA | 15.06 | 0.0 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Jeffery Frazier Jeffery Frazier | USA | 14.35 | -0.1 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Demond Fleming Demond Fleming ('99) | 99 | USA | 14.30 | +1.1 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Connor Bandel Connor Bandel ('97) | 97 | USA | 19.22 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Santiago Basso Santiago Basso ('98) | 98 | CHI | 18.47 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Kevin Farley Kevin Farley ('93) | 93 | USA | 17.63 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Josiah Harry Josiah Harry ('02) | 02 | USA | 17.16 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Nathan Cooper Nathan Cooper | USA | 16.60 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Parker Evans Parker Evans | USA | 15.38 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | 14.65 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Vojislav Gvero Vojislav Gvero ('98) | 98 | SRB | 14.15 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Rodney Brown Rodney Brown ('93) | 93 | USA | 56.27 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Edward Shelikoff Edward Shelikoff | USA | 55.69 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Santiago Basso Santiago Basso ('98) | 98 | CHI | 52.44 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | 52.43 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Josiah Harry Josiah Harry ('02) | 02 | USA | 51.87 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Kevin Farley Kevin Farley ('93) | 93 | USA | 51.82 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Connor Bandel Connor Bandel ('97) | 97 | USA | 51.48 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Robert Watson Robert Watson | USA | 50.83 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 44.35 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Vojislav Gvero Vojislav Gvero ('98) | 98 | SRB | 42.64 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Tyler Brendel Tyler Brendel ('94) | 94 | USA | 38.87 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Pierce Genereux Pierce Genereux ('99) | 99 | USA | 32.96 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Jon Nerdal Jon Nerdal ('96) | 96 | NOR | 70.09 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Jake Norris Jake Norris ('99) | 99 | GBR | 69.40 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Kieran McKeag Kieran McKeag ('98) | 98 | USA | 68.50 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Ruben Banks Ruben Banks ('01) | 01 | GBR | 65.72 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Bobby Colantonio Bobby Colantonio ('98) | 98 | USA | 64.87 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Robert Watson Robert Watson | USA | 61.85 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Vojislav Gvero Vojislav Gvero ('98) | 98 | SRB | 60.52 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Johnathan Witte Johnathan Witte | USA | 56.92 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Kevin Farley Kevin Farley ('93) | 93 | USA | 56.13 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Oliver Tomann Oliver Tomann | 00 | GER | 54.76 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Max Emmerich Max Emmerich ('96) | 96 | GER | 64.96 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Emron Gibbs Emron Gibbs ('92) | 92 | GRN | 63.36 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | 47.01 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Pierce Genereux Pierce Genereux ('99) | 99 | USA | 39.81 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Arkansas Arkansas | USA | 39.56 | ||||||||||||||||||||
Roman Turner, Cade Clarke, Tre'Bien Gilbert, Jalen Brown | |||||||||||||||||||||||
2 | Ole Miss Ole Miss | USA | 40.28 | ||||||||||||||||||||
Isaiah Teer, Elijah Dryer, Kenney Broadnax, Tristyn Wooley | |||||||||||||||||||||||
3 | New Orleans New Orleans | USA | 40.29 | ||||||||||||||||||||
Kemar Cumberbatch, Ismael Kone, James Grant, Elliott Cummings | |||||||||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Arkansas Arkansas | USA | 3:10.61 | ||||||||||||||||||||
James Milholen, Jeremy Farr, Rhayko Schwartz, Kristoffer Hari | |||||||||||||||||||||||
2 | Alabama Alabama | USA | 3:12.77 | ||||||||||||||||||||
Champion Allison, Joshua St. Clair, Jonathan Martin, Jake Spotswood | |||||||||||||||||||||||
K 100 m Vind: +1.3 Finale A Finale | Vind: +1.3 | ||||||||||||||||||||||
1 | Aleia Hobbs Aleia Hobbs ('96) | 96 | USA | 11.01 | |||||||||||||||||||
2 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 11.09 | |||||||||||||||||||
3 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 11.34 | |||||||||||||||||||
4 | Khamica Bingham Khamica Bingham ('94) | 94 | CAN | 11.38 | |||||||||||||||||||
5 | Brandee Presley Brandee Presley | 00 | USA | 11.47 | |||||||||||||||||||
6 | Semira Killebrew Semira Killebrew ('01) | 01 | USA | 11.52 | SB | ||||||||||||||||||
7 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 11.84 | |||||||||||||||||||
Finale B Vind: +1.4 | Vind: +1.4 | ||||||||||||||||||||||
1 | Leya Buchanan Leya Buchanan ('96) | 96 | CAN | 11.54 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Shyvonne Roxborough Shyvonne Roxborough ('98) | 98 | CAN | 11.61 | |||||||||||||||||||
3 | Jacqueline Madogo Jacqueline Madogo | 00 | CAN | 11.69 | |||||||||||||||||||
4 | Alexis Brown Alexis Brown ('01) | 01 | HAI | 11.71 | SB | ||||||||||||||||||
5 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 11.72 | SB | ||||||||||||||||||
6 | Audrey Leduc Audrey Leduc ('99) | 99 | CAN | 11.80 | |||||||||||||||||||
7 | Shayna Yon Shayna Yon ('97) | 97 | USA | 11.88 | |||||||||||||||||||
8 | Olivia Womack Olivia Womack ('01) | 01 | USA | 11.89 | SB | ||||||||||||||||||
9 | Talaya Lewis Talaya Lewis ('01) | 01 | USA | 12.04 | |||||||||||||||||||
Finale C Vind: +0.2 | Vind: +0.2 | ||||||||||||||||||||||
1 | Kelly Rowe Kelly Rowe | 00 | USA | 11.98 | SB | ||||||||||||||||||
K 200 m Vind: 0.0 Finale A Finale | Vind: 0.0 | ||||||||||||||||||||||
1 | Crystal Emmanuel Crystal Emmanuel ('91) | 91 | CAN | 23.01 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Symone Mason Symone Mason ('99) | 99 | USA | 23.04 | SB | ||||||||||||||||||
3 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 23.09 | SB | ||||||||||||||||||
4 | Talitha Diggs Talitha Diggs ('02) | 02 | USA | 23.14 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Amber Anning Amber Anning | 00 | GBR | 23.38 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Jayla Hollis Jayla Hollis ('02) | 02 | USA | 23.84 | SB | ||||||||||||||||||
7 | Leya Buchanan Leya Buchanan ('96) | 96 | CAN | 24.11 | |||||||||||||||||||
Finale B Vind: +0.3 | Vind: +0.3 | ||||||||||||||||||||||
1 | Yoveiny Mota Yoveiny Mota | 00 | VEN | 23.23 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Micha Powell Micha Powell ('95) | 95 | CAN | 23.38 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 23.43 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Taliyah Brooks Taliyah Brooks ('95) | 95 | USA | 23.45 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 23.84 | SB | ||||||||||||||||||
6 | Jada Martin Jada Martin ('95) | 95 | USA | 23.84 | |||||||||||||||||||
7 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 23.99 | |||||||||||||||||||
Finale C Vind: +1.8 | Vind: +1.8 | ||||||||||||||||||||||
1 | Shyvonne Roxborough Shyvonne Roxborough ('98) | 98 | CAN | 24.12 | |||||||||||||||||||
2 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 24.16 | |||||||||||||||||||
3 | Jayda Eckford Jayda Eckford | 00 | USA | 24.19 | SB | ||||||||||||||||||
4 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 24.37 | SB | ||||||||||||||||||
5 | Talaya Lewis Talaya Lewis ('01) | 01 | USA | 24.82 | |||||||||||||||||||
Finale D Vind: -0.9 | Vind: -0.9 | ||||||||||||||||||||||
1 | G'Auna Edwards G'Auna Edwards ('99) | 99 | USA | 24.44 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Jurnee Woodward Jurnee Woodward ('99) | 99 | USA | 24.68 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Lauryn Ghee Lauryn Ghee ('98) | 98 | USA | 24.92 | |||||||||||||||||||
4 | Khaide'a Brown Khaide'a Brown | USA | 24.97 | ||||||||||||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 51.21 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 51.58 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Aiyanna Stiverne Aiyanna Stiverne ('95) | 95 | CAN | 52.38 | SB | ||||||||||||||||||
4 | Doneisha Anderson Doneisha Anderson | 00 | BAH | 53.27 | |||||||||||||||||||
5 | Morgan Burks-Magee Morgan Burks-Magee ('99) | 99 | USA | 53.32 | |||||||||||||||||||
6 | Zoe Sherar Zoe Sherar ('99) | 99 | CAN | 53.35 | |||||||||||||||||||
7 | Christal Mosley Christal Mosley | USA | 53.73 | ||||||||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||||||||||
1 | Micha Powell Micha Powell ('95) | 95 | CAN | 52.68 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Maya Harewood Maya Harewood ('98) | 98 | USA | 54.35 | SB | ||||||||||||||||||
3 | Katie Funcheon Katie Funcheon ('97) | 97 | USA | 54.45 | |||||||||||||||||||
4 | Hunter Robinson Hunter Robinson ('99) | 99 | USA | 54.79 | SB | ||||||||||||||||||
5 | Toni Glatz Toni Glatz ('99) | 99 | USA | 54.96 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Orianna Shaw Orianna Shaw | USA | 55.18 | ||||||||||||||||||||
7 | Asja Thompson Asja Thompson | USA | 57.07 | ||||||||||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||||||||||
1 | Gabrielle Cross Gabrielle Cross | USA | 56.36 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Oneke Gwan Oneke Gwan | USA | 57.31 | SB | |||||||||||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Shafiqua Maloney Shafiqua Maloney ('99) | 99 | VIN | 2:04.69 | |||||||||||||||||||
2 | Lorena Rangel Lorena Rangel ('02) | 02 | MEX | 2:04.98 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Katy-Ann McDonald Katy-Ann McDonald | 00 | GBR | 2:05.21 | SB | ||||||||||||||||||
4 | Sintayehu Vissa Sintayehu Vissa ('96) | 96 | ITA | 2:05.52 | |||||||||||||||||||
5 | Shamier Little Shamier Little ('95) | 95 | USA | 2:08.20 | |||||||||||||||||||
6 | Paris Peoples Paris Peoples | 00 | USA | 2:08.44 | |||||||||||||||||||
7 | Loral Winn Loral Winn | 00 | USA | 2:08.46 | |||||||||||||||||||
8 | Lauren Turner Lauren Turner | 00 | USA | 2:09.87 | PB | ||||||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||||||||||
1 | Sophie Spada Sophie Spada | USA | 2:09.36 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Margot Dooley Margot Dooley ('99) | 99 | USA | 2:10.15 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Hannah Carroll Hannah Carroll | USA | 2:10.49 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Josie Carson Josie Carson ('99) | 99 | USA | 2:11.41 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Patrīcija Cīrule Patrīcija Cīrule ('01) | 01 | LAT | 2:13.05 | |||||||||||||||||||
6 | Imani Davis Imani Davis ('97) | 97 | USA | 2:13.33 | |||||||||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||||||||||
2 | Pauline Helm Pauline Helm ('99) | 99 | NOR | 2:17.58 | |||||||||||||||||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Shanya Luna Shanya Luna | USA | 4:32.99 | ||||||||||||||||||||
2 | Adele Broussard Adele Broussard | USA | 4:39.92 | ||||||||||||||||||||
K 3000 m Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Ashley LaJocies Ashley LaJocies ('02) | 02 | USA | 10:04.09 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Laura Croll Laura Croll ('99) | 99 | AUT | 10:28.93 | |||||||||||||||||||
Anna Martin Anna Martin | USA | DNF | |||||||||||||||||||||
K 3000 m forh. Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Alicia Stamey Alicia Stamey ('99) | 99 | USA | 10:18.28 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Sara Funderburk Sara Funderburk ('98) | 98 | USA | 10:19.15 | PB | ||||||||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: +0.9 Finale A Finale | Vind: +0.9 | ||||||||||||||||||||||
1 | Taliyah Brooks Taliyah Brooks ('95) | 95 | USA | 12.73 | |||||||||||||||||||
2 | Daszay Freeman Daszay Freeman | 00 | JAM | 12.93 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Yoveiny Mota Yoveiny Mota | 00 | VEN | 12.95 | NR | PB | |||||||||||||||||
4 | Payton Chadwick Payton Chadwick ('95) | 95 | USA | 12.98 | |||||||||||||||||||
5 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 13.06 | |||||||||||||||||||
6 | Alia Armstrong Alia Armstrong | 00 | USA | 13.13 | |||||||||||||||||||
7 | Christie Moerman Christie Moerman ('86) | 86 | CAN | 13.30 | SB | ||||||||||||||||||
8 | Jayla Hollis Jayla Hollis ('02) | 02 | USA | 13.39 | |||||||||||||||||||
9 | Farah Jacques Farah Jacques ('90) | 90 | CAN | 13.90 | |||||||||||||||||||
Finale B Vind: +1.2 | Vind: +1.2 | ||||||||||||||||||||||
1 | Grace Stark Grace Stark ('01) | 01 | USA | 13.14 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 13.21 | |||||||||||||||||||
3 | Leah Phillips Leah Phillips ('02) | 02 | USA | 13.50 | |||||||||||||||||||
4 | Kyah Loyd Kyah Loyd ('99) | 99 | USA | 13.53 | SB | ||||||||||||||||||
5 | Kieshonna Brooks Kieshonna Brooks ('98) | 98 | SKN | 13.65 | |||||||||||||||||||
6 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 13.68 | SB | ||||||||||||||||||
7 | Miglė Liepa Muraškaitė Miglė Liepa Muraškaitė ('98) | 98 | LTU | 14.36 | |||||||||||||||||||
Finale C Vind: +0.3 | Vind: +0.3 | ||||||||||||||||||||||
1 | Mi'Asia Bergmann Mi'Asia Bergmann | USA | 14.47 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Shennare Williams Shennare Williams | JAM | 14.72 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Meg Goebel Meg Goebel | 00 | USA | 14.85 | |||||||||||||||||||
4 | Sara Van Aken Sara Van Aken ('01) | 01 | USA | 14.98 | PB | ||||||||||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Sparkle McKnight Sparkle McKnight ('91) | 91 | TTO | 56.38 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Deonca Bookman Deonca Bookman ('95) | 95 | USA | 56.88 | |||||||||||||||||||
3 | Cassandra Tate Cassandra Tate ('90) | 90 | USA | 56.93 | |||||||||||||||||||
4 | Kelsey Balkwill Kelsey Balkwill ('92) | 92 | CAN | 58.40 | SB | ||||||||||||||||||
5 | Sydney Milani Sydney Milani ('99) | 99 | USA | 1:00.05 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Louise Jones Louise Jones | USA | 1:01.92 | ||||||||||||||||||||
7 | Jessica Duckett Jessica Duckett ('97) | 97 | USA | 1:03.47 | SB | ||||||||||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Abigail O'Donoghue Abigail O'Donoghue ('99) | 99 | USA | 1.89 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Nyagoa Bayak Nyagoa Bayak ('01) | 01 | USA | 1.81 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Sara Van Aken Sara Van Aken ('01) | 01 | USA | 1.72 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Emma Engelhardt Emma Engelhardt | USA | 1.72 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | G'Auna Edwards G'Auna Edwards ('99) | 99 | USA | 1.67 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Meg Goebel Meg Goebel | 00 | USA | 1.67 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Lisa Gunnarsson Lisa Gunnarsson ('99) | 99 | SWE | 4.48 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Nastassja Campbell Nastassja Campbell | 00 | USA | 4.48 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Lauren Martinez Lauren Martinez ('96) | 96 | USA | 4.28 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Lyndsey Reed Lyndsey Reed | 00 | USA | 4.28 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Samara McConnell Samara McConnell ('01) | 01 | USA | 4.13 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Bailee McCorkle Bailee McCorkle | USA | 4.13 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Mackenzie Hayward Mackenzie Hayward | 00 | USA | 3.98 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Kaitlyn Banas Kaitlyn Banas ('99) | 99 | USA | 3.98 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Alex Brooks Alex Brooks ('01) | 01 | USA | 3.83 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Nastja Modic Nastja Modic ('99) | 99 | SLO | 3.83 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Riley White Riley White | 00 | USA | 3.68 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Kate Sander Kate Sander ('02) | 02 | USA | 3.68 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Remy Guertel Remy Guertel ('01) | 01 | USA | 3.68 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Taylor Pickett Taylor Pickett ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Elizabeth Nix Elizabeth Nix | 00 | USA | NH | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Kristina Leggas Kristina Leggas ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Aliyah Whisby Aliyah Whisby ('98) | 98 | USA | 6.65 | +0.6 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Claire Bryant Claire Bryant ('01) | 01 | USA | 6.58 | -0.7 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Nadia Williams Nadia Williams ('98) | 98 | USA | 6.28 | +1.1 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Mercy Uyoyo Abire Mercy Uyoyo Abire ('97) | 97 | NGR | 6.28 | +1.9 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Serena Bolden Serena Bolden ('01) | 01 | USA | 6.24 | +2.0 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Kieshonna Brooks Kieshonna Brooks ('98) | 98 | SKN | 6.07 | w | +5.1 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Alissa Braxton Alissa Braxton ('02) | 02 | USA | 5.94 | w | +4.2 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Skye Gross Skye Gross ('01) | 01 | USA | 5.71 | w | +2.1 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Shayna Yon Shayna Yon ('97) | 97 | USA | 5.70 | +0.7 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Miglė Liepa Muraškaitė Miglė Liepa Muraškaitė ('98) | 98 | LTU | 5.57 | +0.5 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Trina Praprotnik Malej Trina Praprotnik Malej ('99) | 99 | SLO | 13.16 | -0.3 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Kyndal McKnight Kyndal McKnight ('98) | 98 | USA | 12.74 | -1.5 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Lloydricia Cameron Lloydricia Cameron ('96) | 96 | JAM | 18.14 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Cherisse Murray Cherisse Murray ('93) | 93 | TTO | 16.76 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 16.19 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Nickolette Dunbar Nickolette Dunbar ('98) | 98 | USA | 16.15 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Thea JensenThea Jensen ('99) | 99 | DEN | 16.12 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Raorane Poorna Raorane Poorna | 00 | IND | 15.08 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Samantha Lenton Samantha Lenton ('99) | 99 | AUS | 14.84 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Maren Butler Maren Butler | USA | 14.67 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Mona Ekroll Jaidi Mona Ekroll Jaidi ('95) | 95 | NOR | 13.78 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Shanell Atkins Shanell Atkins | USA | 13.48 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Melisa Toilolo Melisa Toilolo | USA | 12.78 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Taliyah Brooks Taliyah Brooks ('95) | 95 | USA | 12.36 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Kristen O'Handley Kristen O'Handley ('99) | 99 | CAN | 10.40 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Samantha Lenton Samantha Lenton ('99) | 99 | AUS | 57.98 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 52.19 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Amber Hart Amber Hart | USA | 50.43 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Liza Lap Liza Lap ('99) | 99 | SLO | 46.86 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Mona Ekroll Jaidi Mona Ekroll Jaidi ('95) | 95 | NOR | 46.16 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Maren Butler Maren Butler | USA | 43.72 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Karena Grigenas Karena Grigenas | USA | 43.56 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Amber Simpson Amber Simpson ('99) | 99 | GBR | 41.03 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
DaNya Horne DaNya Horne | USA | NM | |||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Monique Hardy Monique Hardy ('01) | 01 | USA | 63.81 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Samantha Kunza Samantha Kunza ('01) | 01 | USA | 62.23 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Amber Simpson Amber Simpson ('99) | 99 | GBR | 62.17 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Vigdis Jónsdóttir Vigdis Jónsdóttir ('96) | 96 | ISL | 61.36 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Samantha Lenton Samantha Lenton ('99) | 99 | AUS | 58.90 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 57.91 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Mona Ekroll Jaidi Mona Ekroll Jaidi ('95) | 95 | NOR | 55.65 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Danni Line Danni Line | USA | 47.27 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Haile Cook Haile Cook | USA | NM | |||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Shanell Atkins Shanell Atkins | USA | NM | |||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Noel Baker Noel Baker | USA | 48.20 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Elina Nebl Elina Nebl ('01) | 01 | GER | 44.17 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Mari-Liis Tulev Mari-Liis Tulev ('95) | 95 | EST | 43.00 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Hannah Patrick Hannah Patrick | USA | 41.27 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Sara Van Aken Sara Van Aken ('01) | 01 | USA | 33.75 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 23.30 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Meg Goebel Meg Goebel | 00 | USA | 20.99 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Mona Ekroll Jaidi Mona Ekroll Jaidi ('95) | 95 | NOR | NM | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | CAN | 43.77 | |||||||||||||||||||||
Sade McCreath-Tardiel, Crystal Emmanuel, Shyvonne Roxborough, Khamica Bingham | |||||||||||||||||||||||
2 | Florida Florida | USA | 43.97 | ||||||||||||||||||||
Talitha Diggs, Semira Killebrew, Alexis Brown, Grace Stark | |||||||||||||||||||||||
3 | Arkansas Arkansas | USA | 44.62 | ||||||||||||||||||||
Yoveiny Mota, Tiana Wilson, Jayla Hollis, Jada Baylark | |||||||||||||||||||||||
4 | Ole Miss Ole Miss | USA | 44.66 | ||||||||||||||||||||
Olivia Womack, Brandee Presley, Jayda Eckford, Toni Glatz | |||||||||||||||||||||||
5 | Tulane Tulane | USA | 45.99 | ||||||||||||||||||||
Jessica Duckett, Kyah Loyd, Hunter Robinson, Maya Harewood | |||||||||||||||||||||||
CAN | DNF | ||||||||||||||||||||||
Farah Jacques, Leya Buchanan, Audrey Leduc, Shaina Harrison | |||||||||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||||||||||
1 | Arkansas Arkansas | USA | 3:30.62 | ||||||||||||||||||||
Shafiqua Maloney, Morgan Burks-Magee, Tiana Wilson, Paris Peoples | |||||||||||||||||||||||
2 | Ole Miss Ole Miss | USA | 3:44.04 | ||||||||||||||||||||
Orianna Shaw, Brandee Presley, Toni Glatz, Olivia Womack | |||||||||||||||||||||||
3 | Alabama Alabama | USA | 3:45.04 | ||||||||||||||||||||
Sydney Milani, Katie Funcheon, Lauren Turner, Patrīcija Cīrule |