Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Harrisonburg VA USA: 2021 CAA Track & Field Championships 30.4‐1.5.2021

M 100 m    
1.5. Vind: -0.7

Finale A

Finale
1.5.Vind: -0.7
1
Donatien Djero
Donatien Djero ('98)
CIV10.57
  
 
2
Dametrius O'Connor
Dametrius O'Connor ('99)
USA10.66
  
 PB
3
Naukym Morton
Naukym Morton 
USA10.84
  
 SB
4
Noah Sweeney
Noah Sweeney ('01)
USA10.91
  
 SB
5
Jackson Cooley
Jackson Cooley 
USA11.07
  
 
6
Kobe Jean-Guillaume
Kobe Jean-Guillaume 
USA11.08
  
 PB
M 200 m    
1.5. Vind: +0.8

Finale A

Finale
1.5.Vind: +0.8
1
Theo Chambers
Theo Chambers 
USA21.16
  
 PB
2
Dametrius O'Connor
Dametrius O'Connor ('99)
USA21.25
  
 PB
3
Donatien Djero
Donatien Djero ('98)
CIV21.53
  
 
4
Cooper Wright
Cooper Wright 
USA21.63
  
 PB
5
Brandon Moorer
Brandon Moorer 
USA21.78
  
 PB
6
Phillips Magre
Phillips Magre 
USA21.95
  
 
7
Jackson Cooley
Jackson Cooley 
USA22.17
  
 
Marcus Threatt
Marcus Threatt ('01)
USA DQ
  
 
Indledende heats30.4.
Indledende 1
30.4. Vind: +4.1
30.4.Vind: +4.1
1
Dametrius O'Connor
Dametrius O'Connor ('99)
USA21.48 w
  
 
2
Phillips Magre
Phillips Magre 
USA21.89 w
  
 
3
Marcus Threatt
Marcus Threatt ('01)
USA21.98 w
  
 
4
Jackson Cooley
Jackson Cooley 
USA22.08 w
  
 
5
Tashaun Parker
Tashaun Parker 
USA22.15 w
  
 
6
Nickolis Anderson
Nickolis Anderson 
USA22.16 w
  
 
7
Kobe Jean-Guillaume
Kobe Jean-Guillaume 
USA22.37 w
  
 
Indledende 2
30.4. Vind: +6.1
30.4.Vind: +6.1
1
Theo Chambers
Theo Chambers 
USA21.28 w
  
 
2
Brandon Moorer
Brandon Moorer 
USA21.60 w
  
 
3
Cooper Wright
Cooper Wright 
USA21.75 w
  
 
4
Donatien Djero
Donatien Djero ('98)
CIV21.80 w
  
 
5
Christopher Rosales
Christopher Rosales 
USA22.25 w
  
 
M 400 m    
1.5.

Finale A

Finale
1.5.
1
Theo Chambers
Theo Chambers 
USA47.44
  
 PB
2
Cooper Wright
Cooper Wright 
USA47.57
  
 PB
3
Nickolis Anderson
Nickolis Anderson 
USA48.04
  
 PB
4
Phillips Magre
Phillips Magre 
USA48.68
  
 
5
Christopher Rosales
Christopher Rosales 
USA48.83
  
 SB
6
Jack Bunting
Jack Bunting 
USA49.08
  
 PB
Indledende heats30.4.
Indledende 1
30.4.
30.4.
1
Theo Chambers
Theo Chambers 
USA49.31
  
 
2
Cooper Wright
Cooper Wright 
USA49.42
  
 
Indledende 2
30.4.
30.4.
Brandon Moorer
Brandon Moorer 
USA DQ
  
 
M 800 m    
1.5.

Finale A

Finale
1.5.
1
Joshua Lewin
Joshua Lewin 
USA1:52.95
  
 
2
Max Spencer
Max Spencer 
NZL1:53.90
  
 
3
James Pothier
James Pothier 
USA1:54.37
  
 PB
4
Pierre Sylvain
Pierre Sylvain 
USA1:54.46
  
 
5
Colin Grip
Colin Grip 
USA1:54.76
  
 
6
Alex Loukili
Alex Loukili 
USA1:54.77
  
 PB
7
Anders Narita
Anders Narita 
USA1:54.85
  
 PB
M 1500 m    
1.5.

Finale A

Finale
1.5.
1
Brian Keller
Brian Keller 
USA3:49.13
  
 PB
2
Tyler Brogan
Tyler Brogan ('01)
USA3:50.43
  
 PB
3
Nicholas Young
Nicholas Young ('01)
CAN3:51.19
  
 PB
4
John Rogers
John Rogers 
USA3:51.88
  
 PB
5
William Sawyer
William Sawyer 
USA3:53.06
  
 PB
6
Josh Shackelford
Josh Shackelford 
USA3:55.67
  
 PB
7
Kyle Stamper
Kyle Stamper 
USA3:57.21
  
 PB
8
Jack Mackey
Jack Mackey 
USA3:58.11
  
 SB
M 5000 m    
1.5.

Finale A

Finale
1.5.
1
Alex Masai
Alex Masai ('97)
KEN13:51.48
  
 PB
2
Carmeron Dickson
Carmeron Dickson 
USA14:15.91
  
 
Paul Markovina
Paul Markovina 
USA DNF
  
 
Andrew Lagattuta
Andrew Lagattuta 
USA DNF
  
 
Eric Clay
Eric Clay 
USA DNF
  
 
Alexander Korczynski
Alexander Korczynski ('99)
USA DNF
  
 
M 10000 m    
30.4.

Finale A

Finale
30.4.
1
Carmeron Dickson
Carmeron Dickson 
USA29:55.50
  
 PB
2
Paul Markovina
Paul Markovina 
USA30:23.70
  
 PB
3
Spencer Tsai
Spencer Tsai 
USA30:47.16
  
 
4
Matthew Schaefer
Matthew Schaefer 
USA31:17.17
  
 PB
5
Samuel Pritchard
Samuel Pritchard 
USA31:30.80
  
 PB
6
Tyler Lipps
Tyler Lipps 
USA31:35.59
  
 
M 3000 m forh.    
1.5.

Finale A

Finale
1.5.
1
Alexander Korczynski
Alexander Korczynski ('99)
USA8:49.71
  
 PB
2
Eric Clay
Eric Clay 
USA9:26.18
  
 PB
M 110 m hæk    
1.5. Vind: -0.3

Finale A

Finale
1.5.Vind: -0.3
1
David Adams
David Adams 
USA14.02
  
 PB
2
Joshua Parks
Joshua Parks 
USA14.08
  
 PB
3
Mayowa Osunsami
Mayowa Osunsami ('99)
GBR14.19
  
 PB
4
Savion Thompson
Savion Thompson 
USA14.50
  
 PB
5
Daniel Layton
Daniel Layton 
USA14.91
  
 PB
M 400 m hæk    
1.5.

Finale A

Finale
1.5.
1
David Adams
David Adams 
USA51.96
  
 
2
Joshua Parks
Joshua Parks 
USA52.75
  
 PB
3
Mayowa Osunsami
Mayowa Osunsami ('99)
GBR53.20
  
 PB
4
Daniel Layton
Daniel Layton 
USA55.83
  
 PB
M Stangspring    
1.5.

Finale A

Finale
1.5.
1
Michael Fairbanks
Michael Fairbanks 
USA4.89
  
 
 
4.40
  O
4.55
  O
4.70
XXX
4.89
  O
5.00
XXX
   
Daniel Layton
Daniel Layton 
USA NH
  
 
 
3.65
XXX
       
Liam Landau
Liam Landau ('01)
USA NH
  
 
 
3.65
  X
       
M Længdespring    
30.4.

Finale A

Finale
30.4.
1
Savion Thompson
Savion Thompson 
USA7.05 w
+3.2
  
 
 
  X
 2.6
6.59 PB
 1.6
6.89
 4.1
6.72
 5.4
6.79
 4.1
7.05
 3.2
  
M Trespring    
1.5.

Finale A

Finale
1.5.
Noah Sweeney
Noah Sweeney ('01)
USA NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
M Kuglestød 7.26 kg    
1.5.

Finale A

Finale
1.5.
1
Kelly Cook Jr.
Kelly Cook Jr. ('99)
USA16.77
  
 SB
 
15.8716.77 SB  X  X  X16.56  
2
Connor Scott
Connor Scott 
USA16.70
  
 
 
  X14.7316.3916.4916.2216.70  
3
Zachary Ruiz
Zachary Ruiz 
USA15.30
  
 
 
14.25  X  X14.5715.3014.57  
6
Daniel Layton
Daniel Layton 
USA12.04
  
 PB
 
11.8011.4812.04 PB11.6811.7311.85  
M Diskoskast 2.0 kg    
1.5.

Finale A

Finale
1.5.
1
Connor Scott
Connor Scott 
USA49.57
  
 
 
48.5849.57  X47.2544.9746.36  
2
Kelly Cook Jr.
Kelly Cook Jr. ('99)
USA48.30
  
 
 
46.2445.9945.7347.63  X48.30  
7
Daniel Layton
Daniel Layton 
USA28.11
  
 PB
 
  X  X28.11 PB  X25.20  X  
M Hammerkast 7.26 kg    
30.4.

Finale A

Finale
30.4.
1
Kelly Cook Jr.
Kelly Cook Jr. ('99)
USA63.16
  
 
 
  X62.8763.1662.54  X  X  
2
Jason Wright
Jason Wright ('99)
USA58.62
  
 PB
 
55.3757.4358.4956.6558.62 PB55.78  
M Spydkast 800 gram    
30.4.

Finale A

Finale
30.4.
1
Jared O'Riley
Jared O'Riley 
CAN66.71
  
 PB
 
65.06  X  X  X66.71 PB61.97  
4
Liam Landau
Liam Landau ('01)
USA50.08
  
 PB
 
  X41.39 PB  X50.08 PB  X42.04  
M 4 x 100 m stafet    
1.5.

Finale A

Finale
1.5.
1
Northeastern 
Northeastern  
USA40.63
  
 
  Naukym Morton, Donatien Djero, Dametrius O'Connor, David Adams
K 100 m    
1.5. Vind: -1.7

Finale A

Finale
1.5.Vind: -1.7
1
Crystal Johnson
Crystal Johnson 
USA11.73
  
 
2
Christina Riggins
Christina Riggins 
USA11.91
  
 PB
3
Aja Davis
Aja Davis 
USA12.03
  
 
4
Felecia Hayes
Felecia Hayes ('98)
USA12.04
  
 PB
5
Shamika Burton
Shamika Burton ('99)
JAM12.11
  
 
6
Sydney Tucker
Sydney Tucker ('01)
USA12.19
  
 
Trinity Tapper
Trinity Tapper ('01)
USA DNF
  
 
Indledende heats30.4.
Indledende 1
30.4. Vind: +3.5
30.4.Vind: +3.5
1
Crystal Johnson
Crystal Johnson 
USA11.50 w
  
 
2
Aja Davis
Aja Davis 
USA11.73 w
  
 
3
Amaya Johnson
Amaya Johnson ('01)
USA12.04 w
  
 
4
Porsha Miles
Porsha Miles 
USA12.11 w
  
 
5
Dardlie Lefevre
Dardlie Lefevre 
USA12.21 w
  
 
Indledende 2
30.4. Vind: +5.6
30.4.Vind: +5.6
1
Christina Riggins
Christina Riggins 
USA11.65 w
  
 
2
Sydney Tucker
Sydney Tucker ('01)
USA11.72 w
  
 
3
Khailah Griffin
Khailah Griffin ('98)
USA11.78 w
  
 
4
Nyesha Patillo
Nyesha Patillo 
USA11.90 w
  
 
5
Alexys Taylor
Alexys Taylor ('98)
USA12.07 w
  
 
6
Jillian Lombardi
Jillian Lombardi 
USA12.20 w
  
 
7
Danielle Rochester
Danielle Rochester 
USA12.25 w
  
 
8
Chelsea Mitchell
Chelsea Mitchell ('02)
USA12.30 w
  
 
Indledende 3
30.4. Vind: +5.1
30.4.Vind: +5.1
1
Trinity Tapper
Trinity Tapper ('01)
USA11.57 w
  
 
2
Shamika Burton
Shamika Burton ('99)
JAM11.67 w
  
 
3
Felecia Hayes
Felecia Hayes ('98)
USA11.96 w
  
 
4
Kamylin Padgham
Kamylin Padgham 
USA12.10 w
  
 
5
Alyssa Zee
Alyssa Zee ('99)
USA12.17 w
  
 
6
Natalie Lott
Natalie Lott 
USA12.30 w
  
 
K 200 m    
1.5. Vind: +2.6

Finale A

Finale
1.5.Vind: +2.6
1
Crystal Johnson
Crystal Johnson 
USA23.93 w
  
 
2
Felecia Hayes
Felecia Hayes ('98)
USA24.26 w
  
 
3
Aja Davis
Aja Davis 
USA24.32 w
  
 
4
Shamika Burton
Shamika Burton ('99)
JAM24.65 w
  
 
5
Dardlie Lefevre
Dardlie Lefevre 
USA24.68 w
  
 
6
Sydney Tucker
Sydney Tucker ('01)
USA24.69 w
  
 
7
Brynn Sheffield
Brynn Sheffield 
USA24.98 w
  
 
Trinity Tapper
Trinity Tapper ('01)
USA DNFw
  
 
Indledende heats30.4.
Indledende 1
30.4. Vind: +2.1
30.4.Vind: +2.1
1
Sydney Tucker
Sydney Tucker ('01)
USA24.81 w
  
 
Indledende 3
30.4. Vind: +5.4
30.4.Vind: +5.4
1
Crystal Johnson
Crystal Johnson 
USA24.45 w
  
 
2
Trinity Tapper
Trinity Tapper ('01)
USA24.93 w
  
 
Indledende 4
30.4. Vind: +6.7
30.4.Vind: +6.7
1
Felecia Hayes
Felecia Hayes ('98)
USA24.75 w
  
 
2
Aja Davis
Aja Davis 
USA25.00 w
  
 
K 400 m    
1.5.

Finale A

Finale
1.5.
1
Mary Gregory
Mary Gregory ('02)
USA55.40
  
 SB
2
Piper Jons
Piper Jons 
USA55.51
  
 PB
3
Grace E Bir
Grace E Bir 
USA55.92
  
 SB
4
Satori Valentine
Satori Valentine ('02)
USA56.01
  
 SB
5
Gabriel Runge
Gabriel Runge 
USA56.31
  
 PB
6
Aliya Barrows
Aliya Barrows 
USA56.82
  
 SB
7
Sydni Stovall
Sydni Stovall 
USA57.40
  
 
8
Sydney Robinson
Sydney Robinson 
USA57.67
  
 PB
9
Carly Swierbut
Carly Swierbut 
USA57.72
  
 
Indledende heats30.4.
Indledende 1
30.4.
30.4.
1
Grace E Bir
Grace E Bir 
USA57.01
  
 
2
Sydni Stovall
Sydni Stovall 
USA57.15
  
 SB
Indledende 2
30.4.
30.4.
1
Mary Gregory
Mary Gregory ('02)
USA57.70
  
 
2
Satori Valentine
Satori Valentine ('02)
USA57.75
  
 
3
Gabriel Runge
Gabriel Runge 
USA57.94
  
 
Indledende 3
30.4.
30.4.
1
Piper Jons
Piper Jons 
USA57.32
  
 
K 800 m    
1.5.

Finale A

Finale
1.5.
1
Holly Manning
Holly Manning ('96)
NZL2:06.24
  
 PB
2
Jessica Harding
Jessica Harding ('99)
USA2:12.87
  
 
3
Stephanie Lair
Stephanie Lair 
USA2:13.31
  
 
4
Margaret Linton
Margaret Linton 
USA2:13.80
  
 
5
Gabriela de Oliviera
Gabriela de Oliviera 
BRA2:13.93
  
 
6
Anna Twomey
Anna Twomey 
USA2:14.56
  
 PB
7
Lucinda Shotts
Lucinda Shotts 
USA2:14.94
  
 
8
Paige Keefer
Paige Keefer 
USA2:15.09
  
 
Indledende heats30.4.
Indledende 1
30.4.
30.4.
1
Jessica Harding
Jessica Harding ('99)
USA2:13.61
  
 
2
Taylor Jones
Taylor Jones 
USA2:14.52
  
 
5
Sinéad Sargeant
Sinéad Sargeant 
IRL2:19.67
  
 
Indledende 3
30.4.
30.4.
1
Holly Manning
Holly Manning ('96)
NZL2:11.00
  
 
K 1500 m    
1.5.

Finale A

Finale
1.5.
1
Melissa Anastasakis
Melissa Anastasakis ('98)
CAN4:26.34
  
 
2
Anna Twomey
Anna Twomey 
USA4:27.45
  
 PB
3
Tessa McClain
Tessa McClain 
USA4:28.29
  
 PB
4
Leandra Lorenz
Leandra Lorenz ('99)
GER4:30.11
  
 PB
5
Kyra Holland
Kyra Holland 
USA4:30.44
  
 PB
6
Brooke Manion
Brooke Manion 
USA4:36.60
  
 PB
7
Roxanne Ramirez
Roxanne Ramirez ('97)
USA4:37.71
  
 
8
Alexandra DeCicco
Alexandra DeCicco 
USA4:39.73
  
 
10
Rhian Purves
Rhian Purves 
GBR4:42.92
  
 SB
Indledende heats30.4.
Indledende 1
30.4.
30.4.
8
Rhian Purves
Rhian Purves 
GBR4:52.75
  
 
Indledende 2
30.4.
30.4.
4
Leandra Lorenz
Leandra Lorenz ('99)
GER4:58.56
  
 
K 5000 m    
1.5.

Finale A

Finale
1.5.
1Maria AhmMaria Ahm ('98)DEN16:52.48
  
 PB
2
Melissa Anastasakis
Melissa Anastasakis ('98)
CAN17:06.10
  
 PB
3
Scolasticah Kemei
Scolasticah Kemei 
KEN17:06.56
  
 
4
Maggie Springer
Maggie Springer 
USA17:12.68
  
 
5
Leandra Lorenz
Leandra Lorenz ('99)
GER17:14.44
  
 
6
Miranda Stanhope
Miranda Stanhope 
USA17:15.14
  
 PB
7
Hannah Preeo
Hannah Preeo ('99)
AUS17:16.19
  
 PB
8
Kyra Holland
Kyra Holland 
USA17:29.87
  
 
23
Tess Masselink
Tess Masselink ('98)
GBR18:45.91
  
 
Juliet Bussell
Juliet Bussell 
USA DNF
  
 
Alexandra DeCicco
Alexandra DeCicco 
USA DNF
  
 
Madison Neuner
Madison Neuner 
USA DNF
  
 
Susanna Weir
Susanna Weir ('99)
USA DNF
  
 
K 10000 m    
30.4.

Finale A

Finale
30.4.
1
Scolasticah Kemei
Scolasticah Kemei 
KEN35:48.14
  
 PB
2Maria AhmMaria Ahm ('98)DEN35:48.31
  
 
3
Jessica Pidgeon
Jessica Pidgeon ('01)
USA35:53.58
  
 
4
Maggie Springer
Maggie Springer 
USA35:59.56
  
 PB
5
Bridget Kanaley
Bridget Kanaley 
USA36:14.16
  
 PB
6
Julien Webster
Julien Webster ('99)
USA36:23.67
  
 PB
7
Juliet Bussell
Juliet Bussell 
USA37:04.37
  
 PB
Devon Hoernlein
Devon Hoernlein 
USA DNF
  
 
K 3000 m forh.    
1.5.

Finale A

Finale
1.5.
1
Scolasticah Kemei
Scolasticah Kemei 
KEN10:32.31
  
 PB
2
Susanna Weir
Susanna Weir ('99)
USA10:33.26
  
 PB
3
Jordyn McDonnell
Jordyn McDonnell 
USA10:39.31
  
 PB
4
Hannah Preeo
Hannah Preeo ('99)
AUS10:45.69
  
 
5
Hannah Miller
Hannah Miller ('01)
USA10:45.93
  
 PB
6
Azza Borovicka-Swanson
Azza Borovicka-Swanson 
USA10:49.76
  
 PB
7
Tina Capparell
Tina Capparell 
USA10:49.99
  
 PB
9
Tess Masselink
Tess Masselink ('98)
GBR11:12.05
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
1.5. Vind: +0.9

Finale A

Finale
1.5.Vind: +0.9
1
Michelle Nkoudou
Michelle Nkoudou 
USA14.10
  
 PB
2
Kayla Clark
Kayla Clark 
USA14.34
  
 
3
Asia Chen
Asia Chen 
USA14.40
  
 SB
4
Deborah Gnoumou
Deborah Gnoumou 
USA14.52
  
 
5
Tajah Martin-Palmer
Tajah Martin-Palmer 
USA14.65
  
 PB
Nuria Menendez
Nuria Menendez ('02)
ESP DNF
  
 
Indledende heats30.4.
Indledende 1
30.4. Vind: +3.1
30.4.Vind: +3.1
1
Michelle Nkoudou
Michelle Nkoudou 
USA14.14 w
  
 
2
Tajah Martin-Palmer
Tajah Martin-Palmer 
USA14.64 w
  
 
3
Nuria Menendez
Nuria Menendez ('02)
ESP14.76 w
  
 
6
Ani Boghossian-James
Ani Boghossian-James 
USA15.18 w
  
 
Indledende 2
30.4. Vind: +7.4
30.4.Vind: +7.4
1
Kayla Clark
Kayla Clark 
USA14.04 w
  
 
2
Asia Chen
Asia Chen 
USA14.26 w
  
 
3
Deborah Gnoumou
Deborah Gnoumou 
USA14.41 w
  
 
4
Christina Marion
Christina Marion 
USA14.63 w
  
 
K 400 m hæk    
1.5.

Finale A

Finale
1.5.
1
Asia Chen
Asia Chen 
USA1:00.78
  
 PB
2
Taliah Cintron
Taliah Cintron ('99)
PUR1:02.38
  
 SB
3
Makiya Spencer
Makiya Spencer 
USA1:03.04
  
 
4
Josephine Landis
Josephine Landis 
USA1:03.38
  
 PB
K Højdespring    
1.5.

Finale A

Finale
1.5.
2
Dominique Biron
Dominique Biron 
USA1.65
  
 
 
1.60
  O
1.65
 XO
1.70
XXX
     
Ani Boghossian-James
Ani Boghossian-James 
USA NH
  
 
 
1.45
XXX
       
K Stangspring    
1.5.

Finale A

Finale
1.5.
1
Hayley Horvath
Hayley Horvath 
USA4.27
  
 PB
 
3.80
  O
3.90
  O
4.00
  O
4.07
  O
4.14
  O
4.17
  O
4.27 PB
  O
 
2
Luzy Lieger
Luzy Lieger ('99)
GER4.00
  
 =PB
 
3.60
 XO
3.70
 XO
3.80
  O
3.90 =SB
XXO
4.00 =PB
  O
4.07
XXX
  
3
Madison George
Madison George 
USA3.80
  
 
 
3.60
  O
3.70
  O
3.80
  O
3.90
XXX
    
4
Bridget Joyce
Bridget Joyce 
USA3.70
  
 PB
 
3.05
  O
3.20
  O
3.35
  O
3.50
  O
3.60 =PB
XXO
3.70 PB
  O
3.80
XXX
 
4
Cierra Crane
Cierra Crane 
USA3.70
  
 PB
 
3.35
  O
3.50
 XO
3.60 =SB
 XO
3.70 PB
  O
3.80
XXX
   
6
Samantha Ronald
Samantha Ronald ('99)
USA3.70
  
 PB
 
3.35
  O
3.50
  O
3.60 PB
  O
3.70 PB
 XO
3.80
XXX
   
7
Elise Hall
Elise Hall ('01)
USA3.70
  
 PB
 
3.20
  O
3.35
XXO
3.50 =SB
  O
3.60 SB
  O
3.70 PB
XXO
3.80
XXX
  
8
Erica Moolman
Erica Moolman ('01)
RSA3.60
  
 =PB
 
3.20
  O
3.35
XXO
3.50
  O
3.60 =PB
  O
3.70
XXX
   
9
Meredith Krieger
Meredith Krieger 
USA3.60
  
 PB
 
3.20
  O
3.35
  O
3.50
  O
3.60 PB
 XO
3.70
XXX
   
10
Chloe Christian
Chloe Christian 
USA3.60
  
 SB
 
3.35 SB
  O
3.50 SB
 XO
3.60 SB
 XO
3.70
XXX
    
10
Taylor Jones
Taylor Jones 
USA3.60
  
 
 
3.20
  O
3.35
  O
3.50
 XO
3.60
 XO
3.70
XXX
   
12
Rachel Lloyd
Rachel Lloyd 
USA3.50
  
 
 
3.35
  O
3.50
  O
3.60
XXX
     
13
Elizabeth Upright
Elizabeth Upright 
USA3.50
  
 PB
 
3.05 PB
  O
3.20 PB
  O
3.35 PB
  O
3.50 PB
XXO
3.60
XXX
   
K Længdespring    
30.4.

Finale A

Finale
30.4.
1
Christina Riggins
Christina Riggins 
USA6.23 w
+5.8
  
 
 
  X
 2.3
6.23
 5.8
5.84
 3.1
5.59
 2.2
4.48
 3.2
  –  
2
Chelsea Mitchell
Chelsea Mitchell ('02)
USA5.98 w
+3.4
  
 
 
5.64
 2.6
5.62
 3.4
5.73
 3.2
5.75
 2.5
5.80
 3.2
5.98
 3.4
  
3
Dominique Biron
Dominique Biron 
USA5.81 w
+5.2
  
 
 
  X
 3.4
4.96
 6.1
5.81
 5.2
5.19
 2.9
5.39
 3.8
5.56
 2.6
  
4
Khailah Griffin
Khailah Griffin ('98)
USA5.76 w
+2.4
  
 
 
5.76
 2.4
5.37
 1.8
5.54
 2.1
5.42
 2.7
5.33
 2.7
5.31
 3.1
  
5
Courtney Lines
Courtney Lines 
USA5.71 w
+2.6
  
 
 
  X
 3.0
5.71
 2.6
5.02
 2.6
     
6
Adia Cavalier
Adia Cavalier 
USA5.66 w
+2.9
  
 
 
5.47
 1.2
  X
 2.6
5.66
 2.9
5.65
 2.8
  X
 3.0
  X
 3.9
  
7
Jillian Lombardi
Jillian Lombardi 
USA5.62 w
+3.0
  
 
 
5.62
 3.0
4.91
 0.6
  X
 2.2
4.93
 2.9
  X
 2.5
5.53
 2.0
  
8
Elyse King
Elyse King 
USA5.61 w
+3.1
  
 
 
5.47
 4.5
  X
 0.5
5.22
 3.2
  X
 3.1
  X
 1.6
5.61
 3.1
  
9
Danielle Rochester
Danielle Rochester 
USA5.53 w
+3.4
  
 
 
5.53
 3.4
5.34
 2.8
5.44
 5.1
5.49
 3.2
5.38
 2.1
  X
 3.6
  
Alexis Trott
Alexis Trott 
USA NM
  
 
 
  X
 1.1
  X
 1.4
  X
 3.5
     
K Trespring     
1.5.

Finale A

Finale
1.5.
1
Skyla Davidson
Skyla Davidson ('99)
USA12.26
  
 
 
  X
 0.0
11.92
 0.0
11.79
 0.0
12.02
 0.0
  X
 0.0
12.26
 0.0
  
2
Halimah Roberson
Halimah Roberson 
USA12.25
  
 SB
 
11.72
 0.0
12.19 SB
 0.0
12.25 SB
 0.0
11.82
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
3
Jayda Hunter
Jayda Hunter 
USA12.05
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
11.59 PB
 0.0
  X
 0.0
11.87 PB
 0.0
12.05 PB
 0.0
  
Adia Cavalier
Adia Cavalier 
USA NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
K Kuglestød 4.0 kg    
1.5.

Finale A

Finale
1.5.
1
Lauren Coleman
Lauren Coleman ('97)
USA16.11
  
 
 
14.1816.1114.7314.7513.8815.55  
2
Kayla Thorpe
Kayla Thorpe 
USA14.23
  
 PB
 
14.23 PB  X13.15  X  X  X  
3
Leeyan Redwood
Leeyan Redwood 
USA13.71
  
 
 
  X12.9513.71  X  X  X  
4
Kaosisochukwu Nkwonta
Kaosisochukwu Nkwonta 
USA13.65
  
 PB
 
13.56 PB13.2213.65 PB12.9113.2312.75  
5
Madeleine Duchaussee
Madeleine Duchaussee 
USA13.30
  
 PB
 
13.04 PB13.0012.9813.18 PB12.9513.30 PB  
6
Trinity Cardillo
Trinity Cardillo 
USA13.24
  
 
 
12.74  X12.6913.24  X13.11  
7
Myrissa McFolling-Young
Myrissa McFolling-Young ('99)
USA13.18
  
 SB
 
13.18 SB  X12.5313.0713.1312.71  
8
Georgia Coleman
Georgia Coleman 
USA12.94
  
 PB
 
12.6912.60  X  X  X12.94 PB  
9
Lauryn Carlton
Lauryn Carlton 
USA12.91
  
 
 
11.9412.9111.77  X  X12.24  
10
Fatimah Owens
Fatimah Owens 
USA12.47
  
 PB
 
11.6812.47 PB12.34     
11
Kathleen Collins
Kathleen Collins 
USA12.28
  
 
 
12.0412.2811.14     
12
Chioma Njoku
Chioma Njoku ('01)
USA12.09
  
 
 
  X  X12.09     
14
Kristine Strazdite
Kristine Strazdite ('99)
LAT11.96
  
 
 
  X11.0311.96     
K Diskoskast 1.0 kg    
1.5.

Finale A

Finale
1.5.
1
Lauryn Carlton
Lauryn Carlton 
USA45.36
  
 PB
 
  X  X43.7943.68  X45.36 PB  
2
Myrissa McFolling-Young
Myrissa McFolling-Young ('99)
USA44.72
  
 
 
43.7044.7244.5943.24  X  X  
3
Dominique Johnson
Dominique Johnson 
USA44.59
  
 
 
44.59  X44.11  X  X  X  
4
Kathleen Collins
Kathleen Collins 
USA43.61
  
 
 
31.3343.6137.37  X  X  X  
5
Fatimah Owens
Fatimah Owens 
USA42.69
  
 PB
 
42.69 PB40.4042.49  X40.84  X  
6
Kristine Strazdite
Kristine Strazdite ('99)
LAT42.49
  
 
 
42.2642.26  X42.4841.8342.49  
7
Jamalia Richards
Jamalia Richards 
USA42.21
  
 
 
42.21  X39.55  X  X  X  
8
Lauren Coleman
Lauren Coleman ('97)
USA41.84
  
 SB
 
40.80 SB36.87  X41.84 SB  X  X  
9
Samira Van Der Laan
Samira Van Der Laan 
USA40.75
  
 PB
 
40.75 PB31.8434.2436.4138.2438.94  
10
Kayla Thorpe
Kayla Thorpe 
USA40.53
  
 PB
 
35.67 PB  X40.53 PB     
K Hammerkast 4.0 kg    
30.4.

Finale A

Finale
30.4.
1
Erica Belvit
Erica Belvit ('98)
JAM60.64
  
 
 
60.1860.6458.5359.2660.25   
2
Chioma Njoku
Chioma Njoku ('01)
USA53.39
  
 
 
  X49.7453.39  X46.6149.51  
3
Georgia Coleman
Georgia Coleman 
USA53.21
  
 
 
53.2152.6451.6251.71  X52.49  
4
Lauren Coleman
Lauren Coleman ('97)
USA52.77
  
 
 
  X45.0650.4852.5051.7752.77  
5
Charlotte Bradsher
Charlotte Bradsher 
USA52.77
  
 
 
  X46.7449.0350.0952.0752.77  
6
Bethany Clement
Bethany Clement 
USA49.19
  
 
 
49.1946.8448.14  X  X  X  
7
Monae Cooper
Monae Cooper ('98)
USA47.84
  
 
 
  X46.73  X47.84  X  X  
12
Kristine Strazdite
Kristine Strazdite ('99)
LAT44.81
  
 
 
43.7342.9944.81     
Trinity Cardillo
Trinity Cardillo 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
K Spydkast 600 gram    
30.4.

Finale A

Finale
30.4.
1
Megan Albamonti
Megan Albamonti ('01)
USA49.60
  
 PB
 
44.7346.62 PB  X  X41.4049.60 PB  
2
Kayla Thorpe
Kayla Thorpe 
USA45.20
  
 
 
  X44.9745.2043.9244.4441.82  
3
Shelby Staib
Shelby Staib 
USA43.94
  
 
 
38.5440.1840.6743.36  X43.94  
4
Kristen Herr
Kristen Herr 
USA42.85
  
 
 
  X38.3038.6841.7841.7142.85  
5
Zoe Metzger
Zoe Metzger 
USA41.02
  
 PB
 
35.72 PB39.10 PB41.02 PB37.75  X33.30  
7
Nuria Menendez
Nuria Menendez ('02)
ESP38.84
  
 PB
 
37.29 PB  X38.58 PB  X38.84 PB   
13
Dominique Biron
Dominique Biron 
USA33.28
  
 
 
33.28  X  X     
K Syvkamp    
1.5. Vind: w

Finale A

Finale
1.5.Vind: w
1
Dominique Biron
Dominique Biron 
USA5137w
  
 
 
14,53W/+4,91,6611,1625,82w/+3,85,50/+0,232,232.22,64
2
Deborah Gnoumou
Deborah Gnoumou 
USA4446w
  
 
 
14,34W/+6,21,639,0926,28w/+3,84,86/-1,020,632.31,18
K 4 x 100 m stafet    
1.5.

Finale A

Finale
1.5.
1
Towson 
Towson  
USA45.57
  
 
  Christina Riggins, Sydney Tucker, Shamika Burton, Crystal Johnson
2
Delaware 
Delaware  
USA46.35
  
 
  Trinity Tapper, Kamylin Padgham, Shylehn Ebuenga-Smith, Aja Davis

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne