M 100 m 15.5. Vind: +2.2 Finale A Finale | 15.5. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Joseph O'Brien Joseph O'Brien ('01) | 01 | USA | 10.39 | w | ||||||||||||
2 | Adam Nelson Adam Nelson ('98) | 98 | USA | 10.42 | w | ||||||||||||
3 | Joshua Paige Joshua Paige ('01) | 01 | USA | 10.48 | w | ||||||||||||
4 | Kyle Mastrangeli Kyle Mastrangeli ('98) | 98 | USA | 10.55 | w | ||||||||||||
5 | Andrew Robinson Andrew Robinson ('01) | 01 | GBR | 10.57 | w | ||||||||||||
6 | D'Andre Barriffe D'Andre Barriffe | 00 | USA | 10.66 | w | ||||||||||||
7 | Josiah Thompson Josiah Thompson | 00 | USA | 10.78 | w | ||||||||||||
8 | Garrett Kern Garrett Kern | USA | 10.83 | w | |||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. Vind: +2.2 | 14.5. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Joseph O'Brien Joseph O'Brien ('01) | 01 | USA | 10.44 | w | ||||||||||||
2 | Adam Nelson Adam Nelson ('98) | 98 | USA | 10.50 | w | ||||||||||||
3 | D'Andre Barriffe D'Andre Barriffe | 00 | USA | 10.77 | w | ||||||||||||
4 | Conor Mahony Conor Mahony | USA | 10.93 | w | |||||||||||||
Aaron Hackett Aaron Hackett | USA | DQ | w | ||||||||||||||
Indledende 2 14.5. Vind: +2.6 | 14.5. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Andrew Robinson Andrew Robinson ('01) | 01 | GBR | 10.50 | w | ||||||||||||
2 | Kyle Mastrangeli Kyle Mastrangeli ('98) | 98 | USA | 10.52 | w | ||||||||||||
3 | Joshua Paige Joshua Paige ('01) | 01 | USA | 10.55 | w | ||||||||||||
4 | Josiah Thompson Josiah Thompson | 00 | USA | 10.81 | w | ||||||||||||
5 | Garrett Kern Garrett Kern | USA | 10.84 | w | |||||||||||||
6 | Michael Troup Michael Troup ('98) | 98 | USA | 11.10 | w | ||||||||||||
Dylan Henry Dylan Henry ('99) | 99 | USA | DNF | w | |||||||||||||
M 200 m 15.5. Vind: +2.4 Finale A Finale | 15.5. | Vind: +2.4 | |||||||||||||||
1 | Joseph O'Brien Joseph O'Brien ('01) | 01 | USA | 20.96 | w | ||||||||||||
2 | Julian Wright Julian Wright | 00 | USA | 21.16 | w | ||||||||||||
3 | Joshua Paige Joshua Paige ('01) | 01 | USA | 21.19 | w | ||||||||||||
4 | Adam Nelson Adam Nelson ('98) | 98 | USA | 21.32 | w | ||||||||||||
5 | D'Andre Barriffe D'Andre Barriffe | 00 | USA | 21.45 | w | ||||||||||||
7 | Andrew Robinson Andrew Robinson ('01) | 01 | GBR | 21.56 | w | ||||||||||||
8 | Aaron Hackett Aaron Hackett | USA | 21.60 | w | |||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. Vind: +2.3 | 14.5. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Julian Wright Julian Wright | 00 | USA | 21.13 | w | ||||||||||||
2 | Adam Nelson Adam Nelson ('98) | 98 | USA | 21.25 | w | ||||||||||||
3 | Andrew Robinson Andrew Robinson ('01) | 01 | GBR | 21.26 | w | ||||||||||||
4 | Aaron Hackett Aaron Hackett | USA | 21.36 | w | |||||||||||||
5 | Michael Oechsner Michael Oechsner | USA | 22.35 | w | |||||||||||||
Indledende 2 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Joseph O'Brien Joseph O'Brien ('01) | 01 | USA | 21.14 | PB | ||||||||||||
2 | Joshua Paige Joshua Paige ('01) | 01 | USA | 21.28 | PB | ||||||||||||
3 | D'Andre Barriffe D'Andre Barriffe | 00 | USA | 21.46 | PB | ||||||||||||
4 | Brendan Van Voorhis Brendan Van Voorhis | USA | 21.48 | PB | |||||||||||||
5 | Jacob Uhl Jacob Uhl | USA | 21.66 | PB | |||||||||||||
6 | Lawrence Leake Lawrence Leake | USA | 22.37 | ||||||||||||||
M 400 m 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Safir Scott Safir Scott ('99) | 99 | USA | 46.73 | PB | ||||||||||||
2 | Jarel Terry Jarel Terry ('01) | 01 | USA | 47.31 | SB | ||||||||||||
3 | Julian Wright Julian Wright | 00 | USA | 47.46 | |||||||||||||
4 | Jacob Uhl Jacob Uhl | USA | 47.70 | PB | |||||||||||||
5 | Markus Bagley Markus Bagley | USA | 48.48 | SB | |||||||||||||
6 | Caleb Owen Caleb Owen | USA | 48.65 | ||||||||||||||
7 | Richard Bush Richard Bush ('99) | 99 | USA | 49.02 | |||||||||||||
8 | Jakob Kunzer Jakob Kunzer | CAY | 49.43 | PB | |||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Safir Scott Safir Scott ('99) | 99 | USA | 47.40 | |||||||||||||
2 | Julian Wright Julian Wright | 00 | USA | 48.03 | |||||||||||||
3 | Caleb Owen Caleb Owen | USA | 48.44 | ||||||||||||||
4 | Richard Bush Richard Bush ('99) | 99 | USA | 49.39 | |||||||||||||
5 | Jakob Kunzer Jakob Kunzer | CAY | 49.61 | PB | |||||||||||||
6 | Rauch Padhal Rauch Padhal ('99) | 99 | CAN | 49.67 | |||||||||||||
Indledende 2 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Jarel Terry Jarel Terry ('01) | 01 | USA | 47.98 | |||||||||||||
2 | Jacob Uhl Jacob Uhl | USA | 48.74 | ||||||||||||||
3 | Markus Bagley Markus Bagley | USA | 49.20 | ||||||||||||||
4 | Luke English Luke English | USA | 49.84 | PB | |||||||||||||
M 800 m 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Sean Dolan Sean Dolan ('01) | 01 | USA | 1:48.29 | PB | ||||||||||||
2 | Stephen Sutton Stephen Sutton | USA | 1:49.24 | ||||||||||||||
3 | Mahamed Sharif Mahamed Sharif ('01) | 01 | USA | 1:50.07 | |||||||||||||
4 | Matthew Payamps Matthew Payamps ('01) | 01 | USA | 1:50.50 | |||||||||||||
5 | Joshua Bell Joshua Bell ('05) | 05 | USA | 1:51.66 | |||||||||||||
6 | Theo Woods Theo Woods | 00 | FRA | 1:53.20 | |||||||||||||
7 | Miller Anderson Miller Anderson ('01) | 01 | USA | 1:53.53 | |||||||||||||
8 | Tim Mcinerney Tim Mcinerney | USA | 1:53.55 | ||||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Sean Dolan Sean Dolan ('01) | 01 | USA | 1:49.47 | PB | ||||||||||||
2 | Stephen Sutton Stephen Sutton | USA | 1:49.53 | ||||||||||||||
3 | Joshua Bell Joshua Bell ('05) | 05 | USA | 1:50.77 | SB | ||||||||||||
4 | Mahamed Sharif Mahamed Sharif ('01) | 01 | USA | 1:51.66 | |||||||||||||
5 | Liam Back Liam Back ('02) | 02 | NZL | 1:51.99 | SB | ||||||||||||
6 | Chandler McGaha Chandler McGaha | USA | 1:52.35 | ||||||||||||||
7 | Marzio Mastroianni Marzio Mastroianni | USA | 1:53.14 | ||||||||||||||
8 | Jack Carleo Jack Carleo | USA | 1:54.64 | ||||||||||||||
Indledende 2 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Theo Woods Theo Woods | 00 | FRA | 1:50.73 | |||||||||||||
2 | Tim Mcinerney Tim Mcinerney | USA | 1:51.08 | ||||||||||||||
3 | Ryan Jendzejec Ryan Jendzejec ('99) | 99 | USA | 1:52.33 | SB | ||||||||||||
4 | Matthew Wigelsworth Matthew Wigelsworth ('96) | 96 | GBR | 1:53.08 | |||||||||||||
5 | Jules Gueguen Jules Gueguen | 00 | FRA | 1:54.47 | SB | ||||||||||||
6 | Michael Parry Michael Parry ('99) | 99 | GBR | 1:57.22 | |||||||||||||
Trey Harris Trey Harris | USA | DNF | |||||||||||||||
Indledende 3 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Matthew Payamps Matthew Payamps ('01) | 01 | USA | 1:51.45 | |||||||||||||
2 | Miller Anderson Miller Anderson ('01) | 01 | USA | 1:51.69 | PB | ||||||||||||
3 | Ben Lee Ben Lee ('01) | 01 | GBR | 1:51.76 | |||||||||||||
4 | Brian Cammillieri Brian Cammillieri ('99) | 99 | USA | 1:51.78 | |||||||||||||
5 | Ethan Delgado Ethan Delgado | USA | 1:55.78 | ||||||||||||||
M 1500 m 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Jack Salisbury Jack Salisbury ('98) | 98 | USA | 3:44.85 | |||||||||||||
2 | AJ Ernst AJ Ernst ('98) | 98 | USA | 3:45.21 | PB | ||||||||||||
3 | Robert Brandt Robert Brandt ('96) | 96 | USA | 3:45.70 | |||||||||||||
4 | Charlie O'Donovan Charlie O'Donovan ('99) | 99 | IRL | 3:45.85 | |||||||||||||
5 | Casey Comber Casey Comber ('96) | 96 | USA | 3:45.90 | |||||||||||||
6 | Jesse Hamlin Jesse Hamlin | USA | 3:46.27 | ||||||||||||||
7 | Angus White Angus White ('98) | 98 | NZL | 3:47.81 | SB | ||||||||||||
8 | Carter Blunt Carter Blunt ('97) | 97 | USA | 3:48.43 | |||||||||||||
9 | Joshua Bedard Joshua Bedard | USA | 3:49.73 | ||||||||||||||
10 | Danny Peterson Danny Peterson | USA | 3:51.21 | PB | |||||||||||||
11 | Shane Knanishu Shane Knanishu | USA | 3:52.03 | ||||||||||||||
12 | Thomas Arbeiter Thomas Arbeiter | USA | 3:57.22 | PB | |||||||||||||
M 5000 m 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Robert Brandt Robert Brandt ('96) | 96 | USA | 13:48.12 | |||||||||||||
2 | Euan Makepeace Euan Makepeace ('97) | 97 | GBR | 13:48.66 | |||||||||||||
3 | Eric van der Els Eric van der Els ('98) | 98 | USA | 13:49.45 | PB | ||||||||||||
4 | Marcelo Rocha Marcelo Rocha | USA | 13:49.79 | PB | |||||||||||||
5 | Jack Van Scoter Jack Van Scoter | USA | 13:51.59 | PB | |||||||||||||
6 | Haftu Strintzos Haftu Strintzos ('99) | 99 | AUS | 13:52.91 | |||||||||||||
7 | Josh Phillips Josh Phillips ('99) | 99 | AUS | 14:22.32 | |||||||||||||
8 | James Maniscalco James Maniscalco | 00 | USA | 14:25.85 | PB | ||||||||||||
9 | Andrew Marston Andrew Marston ('96) | 96 | USA | 14:27.94 | SB | ||||||||||||
10 | Justin Weber Justin Weber ('98) | 98 | USA | 14:39.23 | |||||||||||||
11 | Kevin Cawley Kevin Cawley ('01) | 01 | USA | 14:40.22 | PB | ||||||||||||
12 | Jack Fredian Jack Fredian ('99) | 99 | USA | 14:44.55 | |||||||||||||
14 | Shane Coffey Shane Coffey ('01) | 01 | IRL | 15:12.45 | SB | ||||||||||||
M 10000 m 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Barry Keane Barry Keane ('97) | 97 | IRL | 29:22.37 | |||||||||||||
2 | Andrew Marston Andrew Marston ('96) | 96 | USA | 29:34.23 | SB | ||||||||||||
3 | Shea Weilbaker Shea Weilbaker | 00 | USA | 29:45.64 | PB | ||||||||||||
4 | Simon Bedard Simon Bedard ('97) | 97 | FRA | 29:58.57 | |||||||||||||
5 | Quinn Nicholson Quinn Nicholson | USA | 30:12.47 | ||||||||||||||
6 | James Maniscalco James Maniscalco | 00 | USA | 30:18.58 | PB | ||||||||||||
7 | Martin Barr Martin Barr ('98) | 98 | USA | 30:31.49 | |||||||||||||
8 | James Sweeney James Sweeney | USA | 30:33.28 | PB | |||||||||||||
9 | David Rosas David Rosas | USA | 30:35.89 | PB | |||||||||||||
10 | Paul Nichols Paul Nichols ('98) | 98 | USA | 30:41.93 | |||||||||||||
11 | Sean Parker Sean Parker ('99) | 99 | USA | 30:56.43 | |||||||||||||
12 | Ryan Adkins Ryan Adkins | USA | 31:14.94 | ||||||||||||||
13 | Pierre-Louis Detourbe Pierre-Louis Detourbe ('97) | 97 | FRA | 31:15.34 | PB | ||||||||||||
14 | Kabir Chavan Kabir Chavan | USA | 31:17.11 | PB | |||||||||||||
15 | Mathias Powell Mathias Powell | 00 | USA | 31:30.01 | |||||||||||||
16 | Dan Weizeorick Dan Weizeorick ('02) | 02 | USA | 31:31.69 | PB | ||||||||||||
17 | Paolo Tiongson Paolo Tiongson ('98) | 98 | PHI | 31:38.86 | |||||||||||||
18 | Benjamin Seiple Benjamin Seiple | 00 | USA | 31:41.47 | PB | ||||||||||||
19 | Will Brisman Will Brisman ('99) | 99 | USA | 31:44.73 | PB | ||||||||||||
Ryan Gallagher Ryan Gallagher ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||||
M 3000 m forh. 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Parker Stokes Parker Stokes | 00 | USA | 8:43.69 | |||||||||||||
2 | Rémi Schyns Rémi Schyns ('99) | 99 | BEL | 8:45.54 | |||||||||||||
3 | Jantz Tostenson Jantz Tostenson | USA | 8:50.36 | ||||||||||||||
4 | Kevin Cawley Kevin Cawley ('01) | 01 | USA | 9:05.07 | |||||||||||||
5 | Jonathan Besselink Jonathan Besselink ('97) | 97 | CAN | 9:07.78 | |||||||||||||
6 | Camden Gilmore Camden Gilmore | USA | 9:10.02 | PB | |||||||||||||
7 | Clark Otte Clark Otte | USA | 9:10.39 | ||||||||||||||
8 | Christopher Lepore Christopher Lepore | USA | 9:11.15 | PB | |||||||||||||
9 | Nick Steele Nick Steele ('97) | 97 | USA | 9:16.13 | |||||||||||||
10 | Patrick Spychalski Patrick Spychalski | 00 | USA | 9:24.00 | PB | ||||||||||||
Jadon Conroy Jadon Conroy | USA | DNF | |||||||||||||||
Jadon Conroy Jadon Conroy | USA | DNF | |||||||||||||||
M 110 m hæk 15.5. Vind: -2.9 Finale A Finale | 15.5. | Vind: -2.9 | |||||||||||||||
1 | Terrel Williams Terrel Williams ('02) | 02 | USA | 14.13 | |||||||||||||
2 | Ashton Colaire Ashton Colaire ('97) | 97 | CAN | 14.25 | =PB | ||||||||||||
3 | Malachi Quarles Malachi Quarles | USA | 14.29 | PB | |||||||||||||
4 | Joseph Keys Joseph Keys | USA | 14.93 | PB | |||||||||||||
7 | Travis Snyder Travis Snyder ('01) | 01 | USA | 15.83 | PB | ||||||||||||
M 400 m hæk 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Wellington Ventura Wellington Ventura | 00 | DOM | 51.70 | |||||||||||||
2 | Thomas Pitkin Thomas Pitkin ('98) | 98 | IRL | 52.41 | |||||||||||||
3 | Colt Nichols Colt Nichols ('99) | 99 | USA | 53.59 | |||||||||||||
4 | Keegan Hughes Keegan Hughes ('98) | 98 | USA | 53.77 | |||||||||||||
5 | Nicholas Mollica Nicholas Mollica ('01) | 01 | USA | 54.35 | |||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Keegan Hughes Keegan Hughes ('98) | 98 | USA | 53.25 | |||||||||||||
2 | Thomas Pitkin Thomas Pitkin ('98) | 98 | IRL | 54.36 | |||||||||||||
Indledende 2 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Wellington Ventura Wellington Ventura | 00 | DOM | 53.19 | |||||||||||||
2 | Colt Nichols Colt Nichols ('99) | 99 | USA | 53.91 | |||||||||||||
3 | Nicholas Mollica Nicholas Mollica ('01) | 01 | USA | 54.46 | |||||||||||||
M Højdespring 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Daniel Claxton Daniel Claxton ('99) | 99 | USA | 2.15 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jacob Kelly Jacob Kelly ('99) | 99 | USA | 2.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Marquis Ward Marquis Ward ('99) | 99 | USA | 2.05 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Safir Scott Safir Scott ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Travis Snyder Travis Snyder ('01) | 01 | USA | 5.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Marc DeLuca Marc DeLuca | USA | 4.95 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Devon McShane Devon McShane | USA | 4.95 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Cameron Jemison Cameron Jemison | USA | 4.85 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Tyler Hrbek Tyler Hrbek | 00 | USA | 4.75 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Thomas Conboy Thomas Conboy ('97) | 97 | USA | 4.60 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | James Keys James Keys | 00 | USA | 4.45 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Richmond Kwaateng Richmond Kwaateng ('02) | 02 | USA | 7.35 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Safir Scott Safir Scott ('99) | 99 | USA | 7.34 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Samuel Johnson Samuel Johnson ('09) | 09 | USA | 7.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Brendan Watkins Brendan Watkins | USA | 7.29 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Joseph Keys Joseph Keys | USA | 7.29 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Zac Stanley Zac Stanley | USA | 7.26 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Carmen Ostroski Carmen Ostroski ('01) | 01 | USA | 7.21 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Alex Lesperance Alex Lesperance | USA | 7.02 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Marquis Ward Marquis Ward ('99) | 99 | USA | 15.31 | +1.2 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Brendan Watkins Brendan Watkins | USA | 15.24 | w | +2.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Malik Cunningham Malik Cunningham ('99) | 99 | JAM | 14.92 | +0.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Safir Scott Safir Scott ('99) | 99 | USA | 14.61 | +0.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Carmen Ostroski Carmen Ostroski ('01) | 01 | USA | 14.37 | +1.7 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jefferson Osunkwo Jefferson Osunkwo | USA | 13.92 | +0.2 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Josiah Laney Josiah Laney | USA | 13.75 | +0.9 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Todd Stueber Todd Stueber | USA | 17.81 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Matt Brady Matt Brady | USA | 17.18 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Alex Murray Alex Murray ('02) | 02 | USA | 15.28 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
William Loewen William Loewen ('97) | 97 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Jadyn Anczarski Jadyn Anczarski | USA | 49.52 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Vinnie Voudrie Vinnie Voudrie | USA | 48.02 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Christopher Keegan Christopher Keegan | USA | 56.88 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Vinnie Voudrie Vinnie Voudrie | USA | 56.17 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ben Litwin Ben Litwin | USA | 55.87 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Cameron Thompson Cameron Thompson ('98) | 98 | USA | 55.76 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Michael Jeffers Michael Jeffers | USA | 68.04 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Tanner Jameson Tanner Jameson | USA | 63.74 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Christopher Shanahan Christopher Shanahan ('99) | 99 | USA | 63.51 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Colin Winkler Colin Winkler | USA | 61.95 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Nickolas Coffey Nickolas Coffey ('02) | 02 | USA | 60.53 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Joe Venables Joe Venables ('01) | 01 | USA | 60.22 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Joseph Keys Joseph Keys | USA | 58.50 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Tikamp 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Jordan Torney Jordan Torney ('98) | 98 | USA | 7492 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Benjamin Grosse Benjamin Grosse | USA | 7195 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Nicholas Pronovost Nicholas Pronovost | USA | 6922 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 100 m 15.5. Vind: +3.4 Finale A Finale | 15.5. | Vind: +3.4 | |||||||||||||||
1 | Tori Carroll Tori Carroll | USA | 11.52 | w | |||||||||||||
2 | Trudy-Ann Williamson Trudy-Ann Williamson ('97) | 97 | JAM | 11.62 | w | ||||||||||||
3 | Carson Fields Carson Fields | USA | 11.67 | w | |||||||||||||
4 | Taylor Woods Taylor Woods ('98) | 98 | USA | 11.90 | w | ||||||||||||
5 | Madison Marko Madison Marko | USA | 11.92 | w | |||||||||||||
6 | Onasha Rogers Onasha Rogers | 00 | GUY | 12.04 | w | ||||||||||||
Brianna Davis Brianna Davis ('02) | 02 | USA | DQ | w | |||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. Vind: +0.3 | 14.5. | Vind: +0.3 | |||||||||||||||
1 | Brianna Davis Brianna Davis ('02) | 02 | USA | 12.03 | |||||||||||||
2 | Trudy-Ann Williamson Trudy-Ann Williamson ('97) | 97 | JAM | 12.07 | |||||||||||||
3 | Jada Thomas Jada Thomas ('99) | 99 | JAM | 12.21 | |||||||||||||
4 | Brooklyn Chestnut Brooklyn Chestnut ('01) | 01 | USA | 12.25 | PB | ||||||||||||
Indledende 2 14.5. Vind: +1.3 | 14.5. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Carson Fields Carson Fields | USA | 11.87 | ||||||||||||||
2 | Lily Hess Lily Hess | USA | 12.06 | PB | |||||||||||||
3 | Tamiya Roberts Tamiya Roberts | 00 | USA | 12.13 | |||||||||||||
Indledende 3 14.5. Vind: +1.2 | 14.5. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Tori Carroll Tori Carroll | USA | 11.64 | PB | |||||||||||||
2 | Madison Marko Madison Marko | USA | 11.98 | PB | |||||||||||||
3 | Taylor Woods Taylor Woods ('98) | 98 | USA | 12.02 | PB | ||||||||||||
4 | Onasha Rogers Onasha Rogers | 00 | GUY | 12.10 | |||||||||||||
K 200 m 15.5. Vind: +1.4 Finale A Finale | 15.5. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | Leah Anderson Leah Anderson ('99) | 99 | JAM | 23.36 | PB | ||||||||||||
2 | Shanelle Colmon Shanelle Colmon | USA | 23.67 | ||||||||||||||
3 | Kiersten Walker Kiersten Walker ('98) | 98 | USA | 23.93 | PB | ||||||||||||
4 | Avon Samuels Avon Samuels ('99) | 99 | GUY | 24.01 | PB | ||||||||||||
5 | Carson Fields Carson Fields | USA | 24.26 | ||||||||||||||
6 | Rebecca Collester Rebecca Collester | USA | 24.28 | PB | |||||||||||||
7 | Skyy Diop Skyy Diop | 00 | USA | 24.38 | SB | ||||||||||||
8 | Trudy-Ann Williamson Trudy-Ann Williamson ('97) | 97 | JAM | 24.89 | |||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. Vind: +0.3 | 14.5. | Vind: +0.3 | |||||||||||||||
1 | Kiersten Walker Kiersten Walker ('98) | 98 | USA | 24.08 | =PB | ||||||||||||
2 | Carson Fields Carson Fields | USA | 24.30 | ||||||||||||||
3 | Trudy-Ann Williamson Trudy-Ann Williamson ('97) | 97 | JAM | 24.79 | SB | ||||||||||||
4 | Chelsea Smith Chelsea Smith | USA | 24.96 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 14.5. Vind: +1.4 | 14.5. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | Shanelle Colmon Shanelle Colmon | USA | 23.56 | PB | |||||||||||||
2 | Avon Samuels Avon Samuels ('99) | 99 | GUY | 24.13 | PB | ||||||||||||
3 | Rebecca Collester Rebecca Collester | USA | 24.74 | ||||||||||||||
4 | Madison Marko Madison Marko | USA | 25.18 | PB | |||||||||||||
Indledende 3 14.5. Vind: +0.9 | 14.5. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Leah Anderson Leah Anderson ('99) | 99 | JAM | 23.93 | |||||||||||||
2 | Skyy Diop Skyy Diop | 00 | USA | 24.72 | |||||||||||||
K 400 m 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Leah Anderson Leah Anderson ('99) | 99 | JAM | 53.35 | |||||||||||||
2 | Kiersten Walker Kiersten Walker ('98) | 98 | USA | 53.53 | PB | ||||||||||||
3 | Shanelle Colmon Shanelle Colmon | USA | 54.15 | PB | |||||||||||||
4 | Avon Samuels Avon Samuels ('99) | 99 | GUY | 54.15 | PB | ||||||||||||
5 | Skyy Diop Skyy Diop | 00 | USA | 54.33 | PB | ||||||||||||
6 | Amari Onque-Shabazz Amari Onque-Shabazz ('98) | 98 | USA | 54.87 | |||||||||||||
7 | Maya Drayton Maya Drayton | USA | 56.79 | ||||||||||||||
8 | Jill Vogler Jill Vogler | USA | 57.26 | ||||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 3 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Kiersten Walker Kiersten Walker ('98) | 98 | USA | 54.13 | SB | ||||||||||||
2 | Shanelle Colmon Shanelle Colmon | USA | 54.40 | PB | |||||||||||||
3 | Avon Samuels Avon Samuels ('99) | 99 | GUY | 54.79 | PB | ||||||||||||
4 | Chelsea Smith Chelsea Smith | USA | 56.69 | ||||||||||||||
Indledende 4 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Leah Anderson Leah Anderson ('99) | 99 | JAM | 53.66 | |||||||||||||
2 | Amari Onque-Shabazz Amari Onque-Shabazz ('98) | 98 | USA | 54.20 | PB | ||||||||||||
3 | Skyy Diop Skyy Diop | 00 | USA | 54.64 | PB | ||||||||||||
4 | Jill Vogler Jill Vogler | USA | 56.11 | PB | |||||||||||||
5 | Maya Drayton Maya Drayton | USA | 56.17 | SB | |||||||||||||
K 800 m 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | McKenna Keegan McKenna Keegan ('98) | 98 | USA | 2:05.86 | |||||||||||||
2 | Sami Corman Sami Corman | 00 | USA | 2:07.74 | |||||||||||||
3 | Madison Martinez Madison Martinez | 00 | USA | 2:08.69 | |||||||||||||
4 | Brynne Sumner Brynne Sumner ('01) | 01 | USA | 2:09.03 | |||||||||||||
5 | Cathilyn McIntosh Cathilyn McIntosh | USA | 2:10.12 | ||||||||||||||
6 | Katherine Modrall Katherine Modrall | USA | 2:10.38 | ||||||||||||||
7 | Amy Piccolo Amy Piccolo ('98) | 98 | USA | 2:11.21 | |||||||||||||
8 | Alex O'Neill Alex O'Neill | 00 | IRL | 2:12.53 | |||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Madison Martinez Madison Martinez | 00 | USA | 2:09.98 | |||||||||||||
2 | Brynne Sumner Brynne Sumner ('01) | 01 | USA | 2:10.15 | |||||||||||||
3 | Halle Atkinson Halle Atkinson | USA | 2:11.44 | ||||||||||||||
4 | Lorie Cashdollar Lorie Cashdollar | USA | 2:12.59 | PB | |||||||||||||
5 | Camille Hines Camille Hines | USA | 2:13.86 | ||||||||||||||
6 | Emma Moravec Emma Moravec | USA | 2:14.20 | SB | |||||||||||||
Indledende 2 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Sami Corman Sami Corman | 00 | USA | 2:09.15 | |||||||||||||
2 | Cathilyn McIntosh Cathilyn McIntosh | USA | 2:09.48 | ||||||||||||||
3 | Katherine Modrall Katherine Modrall | USA | 2:09.85 | ||||||||||||||
4 | Dana Lowney Dana Lowney | USA | 2:15.12 | ||||||||||||||
5 | Madi Provo Madi Provo | USA | 2:15.38 | ||||||||||||||
Indledende 3 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | McKenna Keegan McKenna Keegan ('98) | 98 | USA | 2:08.30 | |||||||||||||
2 | Alex O'Neill Alex O'Neill | 00 | IRL | 2:09.13 | |||||||||||||
3 | Amy Piccolo Amy Piccolo ('98) | 98 | USA | 2:10.84 | SB | ||||||||||||
4 | Sierra Dinneen Sierra Dinneen ('02) | 02 | USA | 2:12.30 | |||||||||||||
5 | Nikki Merrill Nikki Merrill ('01) | 01 | USA | 2:13.85 | SB | ||||||||||||
6 | Emily Noone Emily Noone | USA | 2:13.86 | PB | |||||||||||||
K 1500 m 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh | 00 | DEN | 4:24.03 | |||||||||||||
2 | Katherine Olsen Katherine Olsen | USA | 4:25.28 | ||||||||||||||
3 | Chloe Gonzalez Chloe Gonzalez ('02) | 02 | USA | 4:25.74 | |||||||||||||
4 | Alie Fordyce Alie Fordyce ('97) | 97 | SUI | 4:25.76 | |||||||||||||
5 | Maggie Smith Maggie Smith ('01) | 01 | CAN | 4:29.62 | |||||||||||||
6 | Corinna Pena Corinna Pena | USA | 4:30.99 | ||||||||||||||
7 | Jenna Zydanowicz Jenna Zydanowicz ('02) | 02 | USA | 4:31.46 | |||||||||||||
8 | Tessa Hunt Tessa Hunt | 00 | NZL | 4:32.62 | |||||||||||||
9 | Baylee Jones Baylee Jones ('99) | 99 | USA | 4:33.80 | |||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Alie Fordyce Alie Fordyce ('97) | 97 | SUI | 4:30.74 | |||||||||||||
2 | Chloe Gonzalez Chloe Gonzalez ('02) | 02 | USA | 4:30.83 | |||||||||||||
3 | Tessa Hunt Tessa Hunt | 00 | NZL | 4:31.19 | PB | ||||||||||||
4 | Corinna Pena Corinna Pena | USA | 4:31.44 | ||||||||||||||
5 | Maggie Smith Maggie Smith ('01) | 01 | CAN | 4:31.99 | |||||||||||||
6 | Baylee Jones Baylee Jones ('99) | 99 | USA | 4:33.82 | |||||||||||||
7 | Caroline Fischer Caroline Fischer ('02) | 02 | USA | 4:34.61 | PB | ||||||||||||
8 | Claire Cushing Claire Cushing | USA | 4:39.64 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh | 00 | DEN | 4:37.88 | |||||||||||||
2 | Katherine Olsen Katherine Olsen | USA | 4:38.85 | ||||||||||||||
3 | Jenna Zydanowicz Jenna Zydanowicz ('02) | 02 | USA | 4:39.16 | |||||||||||||
K 5000 m 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Lydia Olivere Lydia Olivere | 00 | USA | 16:10.37 | PB | ||||||||||||
2 | Mia Nahom Mia Nahom ('99) | 99 | USA | 16:11.82 | |||||||||||||
3 | Lilly Tuck Lilly Tuck ('01) | 01 | CAN | 16:12.39 | |||||||||||||
4 | Maggie Donahue Maggie Donahue ('01) | 01 | USA | 16:14.69 | |||||||||||||
5 | Mia Beckham Mia Beckham | USA | 16:22.23 | PB | |||||||||||||
6 | Maria Coffin Maria Coffin ('99) | 99 | USA | 16:24.91 | |||||||||||||
7 | Charlotte Dannatt Charlotte Dannatt ('99) | 99 | GBR | 16:31.46 | |||||||||||||
8 | Randi Burr Randi Burr | USA | 16:36.66 | ||||||||||||||
9 | Caroline Towle Caroline Towle | USA | 17:01.88 | ||||||||||||||
10 | Maddie McLain Maddie McLain | USA | 17:02.35 | ||||||||||||||
11 | Olivia Borowiak Olivia Borowiak | USA | 17:08.06 | ||||||||||||||
12 | Kate Jochims Kate Jochims ('01) | 01 | USA | 17:08.68 | PB | ||||||||||||
13 | Kendall Pfrimmer Kendall Pfrimmer | USA | 17:10.62 | PB | |||||||||||||
14 | Margo Hornocker Margo Hornocker | USA | 17:26.12 | ||||||||||||||
Alyssa Aldridge Alyssa Aldridge | 00 | USA | DNF | ||||||||||||||
K 10000 m 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Abbey Wheeler Abbey Wheeler ('98) | 98 | USA | 33:50.07 | PB | ||||||||||||
2 | Laura Mooney Laura Mooney ('02) | 02 | IRL | 34:19.60 | PB | ||||||||||||
3 | Orla O'Connor Orla O'Connor | 00 | IRL | 34:37.21 | PB | ||||||||||||
4 | Randi Burr Randi Burr | USA | 34:52.69 | PB | |||||||||||||
5 | Kendall Pfrimmer Kendall Pfrimmer | USA | 35:31.57 | PB | |||||||||||||
6 | Kami Hankins Kami Hankins | USA | 35:40.67 | PB | |||||||||||||
7 | Maddie McLain Maddie McLain | USA | 35:47.10 | PB | |||||||||||||
8 | Alyssa Aldridge Alyssa Aldridge | 00 | USA | 35:54.21 | PB | ||||||||||||
9 | Emily Royston Emily Royston | USA | 35:54.59 | SB | |||||||||||||
10 | Elizabeth Vaughn Elizabeth Vaughn | USA | 36:52.00 | ||||||||||||||
11 | Sarah Leatherwood Sarah Leatherwood | USA | 37:02.98 | PB | |||||||||||||
12 | Stephanie Gerland Stephanie Gerland | USA | 37:21.72 | PB | |||||||||||||
K 3000 m forh. 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Lydia Olivere Lydia Olivere | 00 | USA | 9:57.34 | PB | ||||||||||||
2 | Mia Nahom Mia Nahom ('99) | 99 | USA | 9:58.50 | PB | ||||||||||||
3 | Angelina Ellis Angelina Ellis ('98) | 98 | USA | 10:05.74 | PB | ||||||||||||
4 | Mary Hennelly Mary Hennelly ('02) | 02 | USA | 10:22.77 | PB | ||||||||||||
5 | Danielle Jordan Danielle Jordan | USA | 10:25.54 | ||||||||||||||
6 | Kate Jochims Kate Jochims ('01) | 01 | USA | 10:36.31 | PB | ||||||||||||
7 | Katie Dammer Katie Dammer | 00 | USA | 10:52.02 | |||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 15.5. Vind: -1.9 Finale A Finale | 15.5. | Vind: -1.9 | |||||||||||||||
1 | Niki Ezeh Niki Ezeh | USA | 13.92 | ||||||||||||||
2 | Jane Livingston Jane Livingston ('01) | 01 | USA | 13.97 | |||||||||||||
4 | Isabel Ingram Isabel Ingram | USA | 14.12 | ||||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. Vind: +1.0 | 14.5. | Vind: +1.0 | |||||||||||||||
1 | Niki Ezeh Niki Ezeh | USA | 13.81 | PB | |||||||||||||
2 | Isabel Ingram Isabel Ingram | USA | 14.03 | ||||||||||||||
3 | Juru Okwaramoi Juru Okwaramoi ('01) | 01 | USA | 14.43 | PB | ||||||||||||
4 | Dylan Armstrong Dylan Armstrong | USA | 14.57 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 14.5. Vind: +1.3 | 14.5. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Jane Livingston Jane Livingston ('01) | 01 | USA | 13.79 | SB | ||||||||||||
2 | Jada Thomas Jada Thomas ('99) | 99 | JAM | 14.09 | |||||||||||||
3 | McKenzie Greene McKenzie Greene | USA | 14.66 | PB | |||||||||||||
4 | Sarah Jones Sarah Jones ('99) | 99 | USA | 14.80 | |||||||||||||
K 400 m hæk 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Danielle Burns Danielle Burns ('98) | 98 | USA | 1:00.73 | |||||||||||||
2 | Juru Okwaramoi Juru Okwaramoi ('01) | 01 | USA | 1:01.10 | PB | ||||||||||||
3 | Grace Smiechowski Grace Smiechowski | USA | 1:03.47 | SB | |||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Juru Okwaramoi Juru Okwaramoi ('01) | 01 | USA | 1:02.44 | |||||||||||||
Indledende 2 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Danielle Burns Danielle Burns ('98) | 98 | USA | 1:02.06 | |||||||||||||
K Højdespring 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Lindsey Mirkes Lindsey Mirkes | USA | 1.80 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Sanaa Barnes Sanaa Barnes | 00 | USA | 1.80 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Patricia Mroczkowski Patricia Mroczkowski ('01) | 01 | USA | 1.75 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Roschell Clayton Roschell Clayton ('01) | 01 | JAM | 1.75 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Elefthería Hristoyeórgou Elefthería Hristoyeórgou ('98) | 98 | GRE | 1.75 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Taylor Pannell Taylor Pannell | USA | 1.70 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kelly Ward Kelly Ward | USA | 1.65 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Karmen Koch Karmen Koch | USA | 1.60 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Nina Hilt Nina Hilt | USA | 1.55 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Emma Chee Emma Chee | USA | 4.02 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Ashley Preston Ashley Preston | 00 | USA | 3.92 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Brielle Buechler Brielle Buechler | USA | 3.72 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Cala Lejman Cala Lejman ('98) | 98 | USA | 3.57 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Laurel Bailey Laurel Bailey | USA | 3.57 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kelly Jacoby Kelly Jacoby | USA | 3.57 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Amanda McNelis Amanda McNelis ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Rachel Seraphine Rachel Seraphine | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Taylor Woods Taylor Woods ('98) | 98 | USA | 6.24 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Tori Carroll Tori Carroll | USA | 6.01 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Madison Marko Madison Marko | USA | 5.91 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jasmine Barrow Jasmine Barrow ('02) | 02 | USA | 5.74 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Niki Ezeh Niki Ezeh | USA | 5.60 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Trinity Hart Trinity Hart | 00 | USA | 5.57 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Amanda Belgrave Amanda Belgrave | USA | 5.55 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Ioanna Kyprianou Ioanna Kyprianou ('02) | 02 | CYP | 4.90 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Esther Aldana Esther Aldana | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Jasmine Barrow Jasmine Barrow ('02) | 02 | USA | 12.27 | 0.0 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Ioanna Kyprianou Ioanna Kyprianou ('02) | 02 | CYP | 10.34 | +0.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Zayin Roe Zayin Roe | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Mackenna Orie Mackenna Orie ('01) | 01 | USA | 15.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Grayce French Grayce French ('98) | 98 | USA | 14.95 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Amarys Berry Amarys Berry ('97) | 97 | USA | 14.34 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Samantha Morillo Samantha Morillo ('99) | 99 | DOM | 13.89 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Allie Flando Allie Flando | USA | 12.99 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Lizzy Cagle Lizzy Cagle | USA | 12.84 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Mikyla Rodger Mikyla Rodger | USA | 12.83 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Mikayla Wise Mikayla Wise | 00 | USA | 12.71 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Katherine Bessey Katherine Bessey | USA | 12.31 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Niki Ezeh Niki Ezeh | USA | 12.24 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Grayce French Grayce French ('98) | 98 | USA | 52.35 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Mackenna Orie Mackenna Orie ('01) | 01 | USA | 49.65 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Julianna Thomson Julianna Thomson ('98) | 98 | CAN | 46.67 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Samantha Morillo Samantha Morillo ('99) | 99 | DOM | 45.41 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Noelle Malkamaki Noelle Malkamaki | USA | 41.66 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Olivia Pantale Olivia Pantale | USA | 41.46 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Chanell Botsis Chanell Botsis ('98) | 98 | CAN | 41.03 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Allie Flando Allie Flando | USA | 40.59 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Rebecca Chouinard Rebecca Chouinard ('98) | 98 | CAN | 60.80 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Chanell Botsis Chanell Botsis ('98) | 98 | CAN | 60.16 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Mikyla Rodger Mikyla Rodger | USA | 54.58 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Billie Martin Billie Martin ('02) | 02 | CAN | 54.24 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Emily Galvin Emily Galvin | 00 | USA | 52.21 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Mackenna Orie Mackenna Orie ('01) | 01 | USA | 50.32 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Allie Flando Allie Flando | USA | 49.22 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Lizzy Cagle Lizzy Cagle | USA | 48.39 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Julianna Thomson Julianna Thomson ('98) | 98 | CAN | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Taryn Ashby Taryn Ashby ('98) | 98 | USA | 49.89 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Chanell Botsis Chanell Botsis ('98) | 98 | CAN | 42.96 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Karmen Koch Karmen Koch | USA | 37.78 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Esmeralda Reyes Esmeralda Reyes | USA | 35.29 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Olivia Morgan Olivia Morgan | 00 | USA | 35.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Syvkamp 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Karmen Koch Karmen Koch | USA | 5264 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Olivia Morgan Olivia Morgan | 00 | USA | 5149 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Nina Hilt Nina Hilt | USA | 4901 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kelly Ward Kelly Ward | USA | 4851 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Katie Dingle Katie Dingle ('01) | 01 | USA | 4429 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | St. John's St. John's | USA | 45.64 | ||||||||||||||
Onasha Rogers, Avon Samuels, Brooklyn Chestnut, Leah Anderson | |||||||||||||||||
2 | DePaul DePaul | USA | 45.83 | ||||||||||||||
Esther Aldana, Kiersten Walker, Bella Uscila, Tori Carroll | |||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Villanova Villanova | USA | 3:38.86 | ||||||||||||||
Danielle Burns, Madison Martinez, Amari Onque-Shabazz, McKenna Keegan | |||||||||||||||||
2 | St. John's St. John's | USA | 3:38.98 | ||||||||||||||
Chantai Smith, Skyy Diop, Avon Samuels, Leah Anderson |