Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Jersey City NJ USA: Trial of Miles: Night at the Track 15.5.2021

M 800 m    

Finale A

Finale
1
Liam Rivard
Liam Rivard ('01)
CAN1:50.32
  
 PB
1
Jeremiah LaDuca
Jeremiah LaDuca 
USA1:54.96
  
 SB
2
Tayron Reyes
Tayron Reyes ('90)
DOM1:50.38
  
 SB
2
Patrick Tuohy
Patrick Tuohy 
USA1:55.00
  
 
3
Bennett Booth-genthe
Bennett Booth-genthe 
USA1:50.91
  
 PB
3
Jack Rosencrans
Jack Rosencrans ('01)
USA1:55.21
  
 
4
Gillan Faulkner
Gillan Faulkner 
USA1:52.65
  
 SB
5
Tim Dolan
Tim Dolan 
USA1:52.70
  
 
5
Thomas Lewis
Thomas Lewis ('94)
NED1:58.24
  
 SB
6
Zalen Nelson
Zalen Nelson 
USA1:54.29
  
 
7
Hazem Miawad
Hazem Miawad ('97)
USA1:55.21
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Luke Coulter
Luke Coulter 
USA3:43.06
  
 PB
1
Austin Hutchens
Austin Hutchens 
USA3:54.00
  
 PB
1
Patrick Mullen
Patrick Mullen 
USA3:57.64
  
 PB
2
Robert Becker
Robert Becker 
USA3:43.39
  
 PB
2
Alex Petrecca
Alex Petrecca 
USA3:54.89
  
 
2
James Heilman
James Heilman 
USA3:58.00
  
 PB
3
Jeremy Hernandez
Jeremy Hernandez ('96)
USA3:44.33
  
 
3Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)DEN3:54.91
  
 PB
3
Evan Kaiser
Evan Kaiser 
USA3:59.64
  
 PB
4
Damien Dilcher
Damien Dilcher ('98)
USA3:44.56
  
 PB
4
Tyler Patterson
Tyler Patterson 
USA3:56.10
  
 PB
5
Owen Johnson
Owen Johnson 
USA3:45.20
  
 PB
5
William Whelan
William Whelan 
USA3:57.04
  
 
6
William Laird
William Laird 
USA3:47.45
  
 PB
6
Alec Sauter
Alec Sauter 
USA3:58.91
  
 
7
Dan McSolla
Dan McSolla 
USA3:49.35
  
 PB
8
Zubeir Dagane
Zubeir Dagane 
USA3:50.66
  
 PB
9
Carlos Alberto Vilches
Carlos Alberto Vilches ('01)
PUR3:51.29
  
 SB
10
Nick Soldevere
Nick Soldevere 
USA3:52.15
  
 PB
11
Elias Graca
Elias Graca 
USA3:52.58
  
 SB
12
Charles Dasilva
Charles Dasilva ('01)
USA3:57.45
  
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
1
Vann Moffett
Vann Moffett 
USA13:52.50
  
 PB
2
Clint McKelvey
Clint McKelvey ('92)
USA14:10.98
  
 PB
3
Josh Coakley
Josh Coakley 
USA14:12.25
  
 PB
4
John Shea
John Shea 
USA14:14.71
  
 
5
Dave Fitzmaurice
Dave Fitzmaurice ('90)
IRL14:16.49
  
 PB
6
Ryan Archer
Ryan Archer 
USA14:17.25
  
 PB
7
Kristoffer Mugrage
Kristoffer Mugrage 
USA14:21.23
  
 PB
8
Alex Archer
Alex Archer 
USA14:23.26
  
 PB
8
Max McNeill
Max McNeill ('93)
GBR15:15.60
  
 SB
9
Ouellet Guillaume
Ouellet Guillaume ('86)
USA14:24.27
  
 SB
10
Ben Toomer
Ben Toomer ('89)
GBR14:25.02
  
 PB
11
Hesiquio Flores
Hesiquio Flores ('93)
MEX14:25.94
  
 
12
Sean Grossman
Sean Grossman 
USA14:26.94
  
 SB
13
Ethan Herman
Ethan Herman 
USA14:28.41
  
 PB
14
Aaron Dinzeo
Aaron Dinzeo ('91)
USA14:29.44
  
 SB
15
Keith Carlson
Keith Carlson 
USA14:29.62
  
 SB
16
Brandon Hall
Brandon Hall ('99)
USA14:31.88
  
 PB
17
Jarrod Ottman
Jarrod Ottman 
USA14:34.23
  
 PB
18
Nicholas Celico
Nicholas Celico 
USA14:47.19
  
 PB
20
Patrick Ryan
Patrick Ryan ('01)
IRL17:18.14
  
 SB
M 10000 m    

Finale A

Finale
1
Alex Kramer
Alex Kramer 
USA29:57.10
  
 PB
2
Devin Paredes
Devin Paredes 
USA30:00.14
  
 PB
3
Jack McMahon
Jack McMahon 
USA30:25.25
  
 PB
4
Zach Leachman
Zach Leachman 
USA30:49.70
  
 PB
5
Matt Rand
Matt Rand 
USA30:53.95
  
 SB
6
Patrick Cullen
Patrick Cullen 
USA30:56.68
  
 PB
7
Jamie Granata
Jamie Granata 
USA31:03.56
  
 PB
8
Yonas Haile
Yonas Haile ('01)
USA31:35.35
  
 
9
Caleb McCurdy
Caleb McCurdy 
USA31:37.12
  
 PB
10
Dylan Manning
Dylan Manning 
USA31:43.70
  
 PB
Morgan Cupp
Morgan Cupp 
USA DNF
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Shelayna Oskan-Clarke
Shelayna Oskan-Clarke ('90)
GBR2:05.28
  
 SB
2
Charlene Lipsey
Charlene Lipsey ('91)
USA2:05.40
  
 
3
Olga Kosichenko
Olga Kosichenko ('87)
USA2:05.50
  
 
4
Ersula Farrow
Ersula Farrow ('97)
USA2:05.98
  
 SB
5
Jamie Morrissey
Jamie Morrissey ('95)
USA2:07.06
  
 SB
6
Jordan Shead
Jordan Shead ('95)
USA2:08.74
  
 PB
7
Dawnel Collymore
Dawnel Collymore ('93)
TTO2:10.91
  
 
8
Maria Marascia
Maria Marascia ('91)
COL2:11.42
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Kayley DeLay
Kayley DeLay ('99)
USA4:17.20
  
 PB
1
Megan Quimby
Megan Quimby 
USA4:29.49
  
 PB
2
Kaley Richards
Kaley Richards ('98)
USA4:17.21
  
 
2
Bronwyn Patterson
Bronwyn Patterson 
USA4:36.99
  
 
3
Kaitlyn Ohrtman
Kaitlyn Ohrtman 
USA4:17.69
  
 PB
3
Aileen Barry
Aileen Barry ('82)
IRL4:38.32
  
 PB
4
Anna Shields
Anna Shields ('91)
USA4:18.68
  
 SB
4
Brianna Nerud
Brianna Nerud ('94)
USA4:38.96
  
 SB
5
Meredith Rizzo
Meredith Rizzo ('95)
USA4:20.63
  
 PB
5
Kyra Pretre
Kyra Pretre 
USA4:39.80
  
 PB
6
Kristin Siegle
Kristin Siegle 
USA4:22.79
  
 PB
7
Maia Ramsden
Maia Ramsden ('02)
NZL4:23.88
  
 PB
8
Isabelle Goldstein
Isabelle Goldstein ('01)
USA4:24.14
  
 
9
Christine Mancini
Christine Mancini 
USA4:25.17
  
 
10
Melissa Anastasakis
Melissa Anastasakis ('98)
CAN4:25.33
  
 
11
Emily Sessa
Emily Sessa 
USA4:26.65
  
 
12
Amanda Asaro
Amanda Asaro 
USA4:28.80
  
 PB
13
Stephanie Herrick
Stephanie Herrick ('87)
USA4:39.03
  
 SB
14
Ersula Farrow
Ersula Farrow ('97)
USA4:39.54
  
 
K 5000 m    

Finale A

Finale
1
Scolasticah Kemei
Scolasticah Kemei 
KEN16:06.56
  
 PB
1
Maura Henderson
Maura Henderson 
USA17:21.46
  
 SB
2
Catherine Beauchemin
Catherine Beauchemin ('98)
CAN16:08.63
  
 PB
2
Mercedes Fissore-O'Leary
Mercedes Fissore-O'Leary 
USA17:22.39
  
 PB
3
Sophie Cantine
Sophie Cantine ('99)
USA16:23.15
  
 PB
3
Jessica Smith
Jessica Smith ('89)
CAN17:28.26
  
 PB
4Maria AhmMaria Ahm ('98)DEN16:34.67
  
 PB
5
Nicolette St. Lawrence
Nicolette St. Lawrence 
USA16:35.99
  
 PB
6
Melissa Lodge
Melissa Lodge 
USA16:41.03
  
 SB
7
Georgia Jones
Georgia Jones 
USA16:44.77
  
 
8
Jade Bérubé
Jade Bérubé ('97)
CAN17:06.63
  
 SB
9
Zoe Nuechterlein
Zoe Nuechterlein 
USA17:17.38
  
 PB
9
Kosana Weir
Kosana Weir ('99)
GBR17:50.48
  
 PB
10
Caitlin Marino
Caitlin Marino 
USA17:20.05
  
 SB
11
Leigh Sharek
Leigh Sharek 
USA17:26.42
  
 PB
K 10000 m    

Finale A

Finale
1
Annmarie Tuxbury
Annmarie Tuxbury ('94)
USA34:06.73
  
 SB
2
Regan Rome
Regan Rome ('96)
USA34:15.58
  
 SB
3
Elise Ramirez
Elise Ramirez 
USA34:31.98
  
 PB
4
Lucie Beatrix
Lucie Beatrix 
USA34:37.77
  
 PB
5
Lexie Greitzer
Lexie Greitzer 
USA35:34.68
  
 PB
6
Abigail Taylor
Abigail Taylor 
USA37:08.87
  
 SB

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne