M 100 m 16.5. Vind: +3.8 Finale A Finale | 16.5. | Vind: +3.8 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Shaun Maswanganyi Shaun Maswanganyi ('01) | 01 | RSA | 9.87 | w | ||||||||||||
2 | Travis Collins Travis Collins ('96) | 96 | USA | 10.09 | w | ||||||||||||
3 | Jordan Booker Jordan Booker ('99) | 99 | USA | 10.12 | w | ||||||||||||
4 | Eddie Sumler Eddie Sumler | 00 | USA | 10.22 | w | ||||||||||||
5 | Christian Hamberlin Christian Hamberlin ('99) | 99 | USA | 10.22 | w | ||||||||||||
6 | Nicholas Alexander Nicholas Alexander ('98) | 98 | USA | 10.29 | w | ||||||||||||
7 | Dylan Brown Dylan Brown ('02) | 02 | USA | 10.34 | w | ||||||||||||
8 | Jaleel Montgomery Jaleel Montgomery | USA | 10.46 | w | |||||||||||||
Indledende heats | 15.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 15.5. Vind: +2.4 | 15.5. | Vind: +2.4 | |||||||||||||||
1 | Shaun Maswanganyi Shaun Maswanganyi ('01) | 01 | RSA | 10.05 | w | ||||||||||||
2 | Nicholas Alexander Nicholas Alexander ('98) | 98 | USA | 10.25 | w | ||||||||||||
3 | Zachary Adee Zachary Adee ('98) | 98 | USA | 10.51 | w | ||||||||||||
4 | Royal Burris Royal Burris | USA | 10.52 | w | |||||||||||||
5 | Shemar Vance Shemar Vance ('99) | 99 | USA | 10.61 | w | ||||||||||||
6 | Tyler Dunnigan Tyler Dunnigan | USA | 10.68 | w | |||||||||||||
7 | Lateef Birks Lateef Birks | USA | 10.75 | w | |||||||||||||
Indledende 2 15.5. Vind: +3.1 | 15.5. | Vind: +3.1 | |||||||||||||||
1 | Travis Collins Travis Collins ('96) | 96 | USA | 10.22 | w | ||||||||||||
2 | Christian Hamberlin Christian Hamberlin ('99) | 99 | USA | 10.23 | w | ||||||||||||
3 | Jaleel Montgomery Jaleel Montgomery | USA | 10.44 | w | |||||||||||||
4 | Josh Sutton Josh Sutton | 00 | USA | 10.45 | w | ||||||||||||
5 | Danelson Mahautiere Danelson Mahautiere | 00 | DMA | 10.58 | w | ||||||||||||
6 | Austin Edwards Austin Edwards ('98) | 98 | CAN | 10.62 | w | ||||||||||||
7 | Lacarr Trent Lacarr Trent ('01) | 01 | USA | 10.89 | w | ||||||||||||
Indledende 3 15.5. Vind: +2.0 | 15.5. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Jordan Booker Jordan Booker ('99) | 99 | USA | 10.20 | PB | ||||||||||||
2 | Eddie Sumler Eddie Sumler | 00 | USA | 10.30 | PB | ||||||||||||
3 | Dylan Brown Dylan Brown ('02) | 02 | USA | 10.38 | PB | ||||||||||||
4 | Henri Sai Henri Sai | 00 | EST | 10.56 | SB | ||||||||||||
5 | Austin Jackson Austin Jackson | USA | 10.71 | PB | |||||||||||||
6 | Joakim Généreux Joakim Généreux ('01) | 01 | CAN | 10.72 | PB | ||||||||||||
Maurice Nock Maurice Nock | USA | DNF | |||||||||||||||
M 200 m 16.5. Vind: +3.3 Finale A Finale | 16.5. | Vind: +3.3 | |||||||||||||||
1 | Shaun Maswanganyi Shaun Maswanganyi ('01) | 01 | RSA | 19.93 | w | ||||||||||||
2 | Jordan Booker Jordan Booker ('99) | 99 | USA | 20.38 | w | ||||||||||||
3 | Chris Borzor Chris Borzor ('99) | 99 | HAI | 20.46 | w | ||||||||||||
4 | Travis Collins Travis Collins ('96) | 96 | USA | 20.63 | w | ||||||||||||
5 | Nicholas Alexander Nicholas Alexander ('98) | 98 | USA | 20.68 | w | ||||||||||||
6 | Dylan Brown Dylan Brown ('02) | 02 | USA | 20.79 | w | ||||||||||||
7 | Christian Hamberlin Christian Hamberlin ('99) | 99 | USA | 20.89 | w | ||||||||||||
8 | Eddie Sumler Eddie Sumler | 00 | USA | 21.50 | w | ||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. Vind: -0.1 | 14.5. | Vind: -0.1 | |||||||||||||||
1 | Shaun Maswanganyi Shaun Maswanganyi ('01) | 01 | RSA | 20.89 | |||||||||||||
2 | Nicholas Alexander Nicholas Alexander ('98) | 98 | USA | 21.24 | |||||||||||||
3 | Dylan Brown Dylan Brown ('02) | 02 | USA | 21.30 | |||||||||||||
4 | Maurice Nock Maurice Nock | USA | 21.69 | SB | |||||||||||||
5 | Danelson Mahautiere Danelson Mahautiere | 00 | DMA | 21.72 | |||||||||||||
6 | Henri Sai Henri Sai | 00 | EST | 21.73 | SB | ||||||||||||
7 | Lateef Birks Lateef Birks | USA | 21.90 | ||||||||||||||
Indledende 2 14.5. Vind: +1.2 | 14.5. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Christian Hamberlin Christian Hamberlin ('99) | 99 | USA | 20.94 | |||||||||||||
2 | Travis Collins Travis Collins ('96) | 96 | USA | 20.97 | |||||||||||||
3 | Royal Burris Royal Burris | USA | 21.45 | ||||||||||||||
4 | Isaiah McCall Isaiah McCall ('99) | 99 | USA | 21.55 | |||||||||||||
5 | Austin Jackson Austin Jackson | USA | 21.81 | ||||||||||||||
6 | Shemar Vance Shemar Vance ('99) | 99 | USA | 22.20 | |||||||||||||
Indledende 3 14.5. Vind: 0.0 | 14.5. | Vind: 0.0 | |||||||||||||||
1 | Jordan Booker Jordan Booker ('99) | 99 | USA | 20.64 | PB | ||||||||||||
2 | Chris Borzor Chris Borzor ('99) | 99 | HAI | 20.77 | |||||||||||||
3 | Eddie Sumler Eddie Sumler | 00 | USA | 21.14 | |||||||||||||
4 | Joakim Généreux Joakim Généreux ('01) | 01 | CAN | 21.55 | SB | ||||||||||||
5 | Dreshaun Sanders Dreshaun Sanders | USA | 21.59 | PB | |||||||||||||
6 | Jalen LaCour Jalen LaCour | USA | 22.09 | ||||||||||||||
M 400 m 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||||
1 | Jermaine Holt Jermaine Holt ('98) | 98 | USA | 46.06 | PB | ||||||||||||
2 | Chris Borzor Chris Borzor ('99) | 99 | HAI | 46.15 | PB | ||||||||||||
3 | Tyrell Valentine Tyrell Valentine ('99) | 99 | USA | 46.78 | PB | ||||||||||||
4 | Monte Parker Monte Parker | USA | 47.48 | PB | |||||||||||||
5 | Stefone Moore-Green Stefone Moore-Green | USA | 47.69 | ||||||||||||||
6 | Joshua White Joshua White | USA | 47.84 | SB | |||||||||||||
7 | Brian West Brian West | USA | 48.37 | ||||||||||||||
8 | Adam Gauzy Adam Gauzy | USA | 48.65 | ||||||||||||||
Indledende heats | 15.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 15.5. | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Chris Borzor Chris Borzor ('99) | 99 | HAI | 46.96 | |||||||||||||
2 | Monte Parker Monte Parker | USA | 47.68 | =PB | |||||||||||||
3 | Adam Gauzy Adam Gauzy | USA | 47.91 | SB | |||||||||||||
4 | Brian West Brian West | USA | 48.08 | PB | |||||||||||||
5 | Zachary Wadas Zachary Wadas | USA | 50.00 | ||||||||||||||
Indledende 2 15.5. | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Jermaine Holt Jermaine Holt ('98) | 98 | USA | 47.53 | |||||||||||||
2 | Joshua White Joshua White | USA | 48.11 | ||||||||||||||
3 | Adebakin Toluwani Adebakin Toluwani ('97) | 97 | NGR | 48.67 | |||||||||||||
4 | Kyran Lacy Kyran Lacy ('01) | 01 | USA | 48.81 | |||||||||||||
Indledende 3 15.5. | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Stefone Moore-Green Stefone Moore-Green | USA | 47.67 | ||||||||||||||
2 | Tyrell Valentine Tyrell Valentine ('99) | 99 | USA | 47.92 | |||||||||||||
3 | Dreshaun Sanders Dreshaun Sanders | USA | 49.45 | PB | |||||||||||||
Jovan Ferguson Jovan Ferguson | USA | DNF | |||||||||||||||
M 800 m 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||||
1 | Zack Penrod Zack Penrod ('97) | 97 | USA | 1:52.14 | |||||||||||||
2 | Jed Helker Jed Helker | USA | 1:52.19 | ||||||||||||||
3 | Christian Gilmore Christian Gilmore | USA | 1:52.38 | ||||||||||||||
4 | Harry Custer Harry Custer | USA | 1:52.63 | PB | |||||||||||||
5 | Joshua Cable Joshua Cable | USA | 1:53.02 | ||||||||||||||
6 | Jacob Brown Jacob Brown ('97) | 97 | GBR | 1:53.79 | |||||||||||||
7 | Matthew Hoak Matthew Hoak | USA | 1:54.08 | ||||||||||||||
8 | Adam Moore Adam Moore ('98) | 98 | GBR | 2:00.17 | |||||||||||||
Indledende heats | 15.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 15.5. | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Harry Custer Harry Custer | USA | 1:53.26 | PB | |||||||||||||
2 | Christian Gilmore Christian Gilmore | USA | 1:53.47 | ||||||||||||||
3 | Adam Moore Adam Moore ('98) | 98 | GBR | 1:53.47 | |||||||||||||
4 | Matt Stump Matt Stump | USA | 1:54.57 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 15.5. | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Jed Helker Jed Helker | USA | 1:51.96 | ||||||||||||||
2 | Zack Penrod Zack Penrod ('97) | 97 | USA | 1:52.01 | SB | ||||||||||||
3 | Joshua Cable Joshua Cable | USA | 1:52.04 | PB | |||||||||||||
4 | Jacob Brown Jacob Brown ('97) | 97 | GBR | 1:52.60 | SB | ||||||||||||
5 | Matthew Hoak Matthew Hoak | USA | 1:52.74 | PB | |||||||||||||
6 | Kaden Hicks Kaden Hicks ('01) | 01 | USA | 1:54.64 | PB | ||||||||||||
M 1500 m 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||||
1 | Patrick Dever Patrick Dever ('96) | 96 | GBR | 3:41.18 | PB | ||||||||||||
2 | Isaac Akers Isaac Akers ('99) | 99 | GBR | 3:43.19 | |||||||||||||
3 | Jed Helker Jed Helker | USA | 3:43.98 | PB | |||||||||||||
4 | Zack Penrod Zack Penrod ('97) | 97 | USA | 3:44.38 | |||||||||||||
5 | Cameron Field Cameron Field ('96) | 96 | GBR | 3:45.50 | PB | ||||||||||||
6 | Tyler Wirth Tyler Wirth | USA | 3:45.88 | ||||||||||||||
7 | Adam Moore Adam Moore ('98) | 98 | GBR | 3:46.38 | |||||||||||||
8 | Bryce Merriman Bryce Merriman | USA | 3:46.52 | PB | |||||||||||||
9 | Devin Vallejo Devin Vallejo | USA | 3:46.86 | PB | |||||||||||||
10 | Matthew Hoak Matthew Hoak | USA | 3:49.35 | ||||||||||||||
11 | Christian Baker Christian Baker ('01) | 01 | USA | 3:56.26 | |||||||||||||
12 | Pete Johnson Pete Johnson ('01) | 01 | USA | 3:59.16 | |||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Isaac Akers Isaac Akers ('99) | 99 | GBR | 3:47.38 | |||||||||||||
2 | Adam Moore Adam Moore ('98) | 98 | GBR | 3:47.73 | |||||||||||||
3 | Christian Baker Christian Baker ('01) | 01 | USA | 3:48.60 | |||||||||||||
4 | Cameron Field Cameron Field ('96) | 96 | GBR | 3:48.66 | |||||||||||||
5 | Tyler Wirth Tyler Wirth | USA | 3:48.90 | ||||||||||||||
6 | Bryce Merriman Bryce Merriman | USA | 3:50.26 | PB | |||||||||||||
7 | Colin McCauley Colin McCauley | USA | 3:59.82 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Patrick Dever Patrick Dever ('96) | 96 | GBR | 3:48.72 | SB | ||||||||||||
2 | Zack Penrod Zack Penrod ('97) | 97 | USA | 3:49.31 | |||||||||||||
3 | Jed Helker Jed Helker | USA | 3:50.04 | ||||||||||||||
4 | Matthew Hoak Matthew Hoak | USA | 3:50.30 | ||||||||||||||
5 | Devin Vallejo Devin Vallejo | USA | 3:51.22 | ||||||||||||||
6 | Pete Johnson Pete Johnson ('01) | 01 | USA | 3:51.37 | |||||||||||||
7 | Jonathan Harley Jonathan Harley | USA | 3:52.07 | ||||||||||||||
8 | Chase Osborne Chase Osborne | USA | 3:59.20 | ||||||||||||||
M 5000 m 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||||
1 | Patrick Dever Patrick Dever ('96) | 96 | GBR | 13:41.68 | |||||||||||||
2 | Davor Aaron Bienenfeld Davor Aaron Bienenfeld ('97) | 97 | GER | 13:46.68 | |||||||||||||
3 | Peter Lynch Peter Lynch ('97) | 97 | IRL | 14:08.78 | |||||||||||||
4 | Alec Sandusky Alec Sandusky ('97) | 97 | USA | 14:12.34 | PB | ||||||||||||
5 | Scott Beattie Scott Beattie ('98) | 98 | GBR | 14:19.07 | |||||||||||||
6 | Isaac Akers Isaac Akers ('99) | 99 | GBR | 14:25.12 | |||||||||||||
7 | Jackson Schwartz Jackson Schwartz ('98) | 98 | USA | 14:34.58 | PB | ||||||||||||
8 | Christopher Mcleod Christopher Mcleod | 00 | GBR | 14:35.25 | |||||||||||||
9 | Malte Propp Malte Propp ('99) | 99 | GER | 14:35.73 | |||||||||||||
10 | Clayton Duchatschek Clayton Duchatschek ('99) | 99 | USA | 14:36.72 | |||||||||||||
11 | Toni Baños Toni Baños | 00 | ESP | 14:37.52 | PB | ||||||||||||
12 | Nick DeHaven Nick DeHaven | USA | 14:40.45 | PB | |||||||||||||
13 | Julius Hild Julius Hild ('99) | 99 | GER | 14:44.01 | |||||||||||||
14 | Vincent Chenier Vincent Chenier | CAN | 14:47.81 | ||||||||||||||
Adam Moore Adam Moore ('98) | 98 | GBR | DNF | ||||||||||||||
Bryce Merriman Bryce Merriman | USA | DNF | |||||||||||||||
Cameron Field Cameron Field ('96) | 96 | GBR | DNF | ||||||||||||||
Jed Helker Jed Helker | USA | DNF | |||||||||||||||
Peter Kostarellis Peter Kostarellis | USA | DNF | |||||||||||||||
M 10000 m 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Davor Aaron Bienenfeld Davor Aaron Bienenfeld ('97) | 97 | GER | 29:40.27 | |||||||||||||
2 | Alec Sandusky Alec Sandusky ('97) | 97 | USA | 29:55.97 | |||||||||||||
3 | Payton Gleason Payton Gleason | USA | 30:50.84 | ||||||||||||||
4 | Malte Propp Malte Propp ('99) | 99 | GER | 30:51.72 | PB | ||||||||||||
5 | Ryan Shumaker Ryan Shumaker | 00 | USA | 31:09.49 | PB | ||||||||||||
6 | Christian Stevens Christian Stevens | USA | 31:09.82 | PB | |||||||||||||
7 | Jackson Schwartz Jackson Schwartz ('98) | 98 | USA | 31:30.57 | PB | ||||||||||||
8 | Trey Rios Trey Rios | USA | 31:40.94 | ||||||||||||||
9 | Nick DeHaven Nick DeHaven | USA | 31:41.11 | PB | |||||||||||||
Greg Fehribach Greg Fehribach ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||||
M 3000 m forh. 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Ethan Kossover Ethan Kossover | USA | 8:57.05 | PB | |||||||||||||
2 | Toni Baños Toni Baños | 00 | ESP | 9:00.56 | |||||||||||||
3 | Julius Hild Julius Hild ('99) | 99 | GER | 9:00.83 | |||||||||||||
4 | Clayton Duchatschek Clayton Duchatschek ('99) | 99 | USA | 9:08.27 | |||||||||||||
5 | Pete Johnson Pete Johnson ('01) | 01 | USA | 9:12.17 | |||||||||||||
6 | Liam Walsh Liam Walsh ('02) | 02 | CAN | 9:12.50 | PB | ||||||||||||
7 | Reed Sahadevan Reed Sahadevan ('98) | 98 | USA | 9:13.14 | |||||||||||||
8 | Tate Wyatt Tate Wyatt | 00 | CAN | 9:19.05 | |||||||||||||
9 | Britte Magnuson Britte Magnuson | USA | 9:25.72 | ||||||||||||||
M 110 m hæk 16.5. Vind: +2.7 Finale A Finale | 16.5. | Vind: +2.7 | |||||||||||||||
1 | Dayo Akindele Dayo Akindele ('96) | 96 | USA | 13.57 | w | ||||||||||||
2 | DJ Akindele DJ Akindele ('96) | 96 | USA | 13.78 | w | ||||||||||||
3 | Antonio Norman Antonio Norman ('99) | 99 | USA | 13.81 | w | ||||||||||||
4 | Isaiah McCall Isaiah McCall ('99) | 99 | USA | 13.88 | w | ||||||||||||
5 | Arthur Greenlee Arthur Greenlee ('97) | 97 | USA | 14.11 | w | ||||||||||||
6 | Joseph Holthusen Joseph Holthusen | USA | 14.51 | w | |||||||||||||
7 | Terence Booth Terence Booth | USA | 14.59 | w | |||||||||||||
8 | Jaleel Montgomery Jaleel Montgomery | USA | 14.64 | w | |||||||||||||
Indledende heats | 15.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 15.5. Vind: +2.1 | 15.5. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Dayo Akindele Dayo Akindele ('96) | 96 | USA | 13.65 | w | ||||||||||||
2 | Arthur Greenlee Arthur Greenlee ('97) | 97 | USA | 14.34 | w | ||||||||||||
3 | Terence Booth Terence Booth | USA | 14.49 | w | |||||||||||||
4 | Jaleel Montgomery Jaleel Montgomery | USA | 14.62 | w | |||||||||||||
Asa Simmons Asa Simmons | USA | DNF | w | ||||||||||||||
Indledende 2 15.5. Vind: +1.9 | 15.5. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Antonio Norman Antonio Norman ('99) | 99 | USA | 13.84 | PB | ||||||||||||
2 | DJ Akindele DJ Akindele ('96) | 96 | USA | 13.97 | PB | ||||||||||||
3 | Isaiah McCall Isaiah McCall ('99) | 99 | USA | 14.26 | |||||||||||||
4 | Joseph Holthusen Joseph Holthusen | USA | 14.64 | ||||||||||||||
5 | Víctor Steiner Víctor Steiner ('01) | 01 | ESA | 14.73 | PB | ||||||||||||
M 400 m hæk 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||||
1 | Quivell Jordan Quivell Jordan ('99) | 99 | USA | 50.10 | |||||||||||||
2 | Duncan Agyemang Duncan Agyemang ('93) | 93 | GHA | 51.01 | PB | ||||||||||||
3 | DJ Akindele DJ Akindele ('96) | 96 | USA | 52.04 | PB | ||||||||||||
4 | Adam Yakobi Adam Yakobi ('98) | 98 | ISR | 52.52 | |||||||||||||
5 | Yuben Munary Yuben Munary ('99) | 99 | POR | 52.62 | |||||||||||||
6 | Henry Vißer Henry Vißer ('98) | 98 | GER | 52.68 | |||||||||||||
7 | Antonio Norman Antonio Norman ('99) | 99 | USA | 53.02 | |||||||||||||
8 | Clayton Elder Clayton Elder | USA | 54.02 | ||||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Quivell Jordan Quivell Jordan ('99) | 99 | USA | 49.76 | PB | ||||||||||||
2 | Duncan Agyemang Duncan Agyemang ('93) | 93 | GHA | 51.29 | PB | ||||||||||||
3 | Henry Vißer Henry Vißer ('98) | 98 | GER | 52.20 | SB | ||||||||||||
4 | Yuben Munary Yuben Munary ('99) | 99 | POR | 52.20 | PB | ||||||||||||
Dee Jennings Dee Jennings | USA | DNF | |||||||||||||||
Indledende 2 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Antonio Norman Antonio Norman ('99) | 99 | USA | 51.58 | PB | ||||||||||||
2 | Adam Yakobi Adam Yakobi ('98) | 98 | ISR | 52.11 | |||||||||||||
3 | Clayton Elder Clayton Elder | USA | 52.38 | PB | |||||||||||||
4 | DJ Akindele DJ Akindele ('96) | 96 | USA | 52.69 | |||||||||||||
5 | David-Marquis Patrick David-Marquis Patrick ('98) | 98 | USA | 52.94 | PB | ||||||||||||
6 | Emmanuel Okwuone Emmanuel Okwuone ('98) | 98 | USA | 54.10 | SB | ||||||||||||
M Højdespring 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||||
1 | Davis Dubbert Davis Dubbert | USA | 2.14 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Brady Palen Brady Palen ('02) | 02 | USA | 2.11 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Gage Ernsberger Gage Ernsberger | USA | 2.08 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Weston Lewis Weston Lewis | USA | 2.04 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Albert Kalala Albert Kalala ('99) | 99 | USA | 2.04 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Blake Mathews Blake Mathews | USA | 2.04 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | David Ajama David Ajama ('01) | 01 | USA | 2.04 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jeremy Hayton Jeremy Hayton | USA | 2.04 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Chandler Stiawalt Chandler Stiawalt | USA | 1.95 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||||
1 | Christyan Sampy Christyan Sampy | 00 | USA | 5.37 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Antonio Ruiz Antonio Ruiz ('96) | 96 | MEX | 5.37 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ben Percefull Ben Percefull | USA | 5.27 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Robin Nool Robin Nool ('98) | 98 | EST | 5.27 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kobe Babin Kobe Babin ('02) | 02 | USA | 5.17 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jacob Adair Jacob Adair | USA | 5.07 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Stone Baker Stone Baker | 00 | USA | 5.07 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Tyler Stafford Tyler Stafford | USA | 4.82 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Starrett Vesper Starrett Vesper | USA | 4.82 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Drew O'Connor Drew O'Connor | USA | 4.67 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Mason Schrade Mason Schrade | USA | 4.67 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Cameron Algren Cameron Algren | USA | 4.67 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Brock Shellhaas Brock Shellhaas ('01) | 01 | USA | 4.67 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Nathan Vann Nathan Vann | USA | 4.52 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Austin Edwards Austin Edwards ('98) | 98 | CAN | 7.67 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Dowdy Elazarig Dowdy Elazarig | USA | 7.43 | 0.0 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Benjamin Okafor Benjamin Okafor | USA | 7.43 | w | +2.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Robin Nool Robin Nool ('98) | 98 | EST | 7.39 | w | +2.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | David Ajama David Ajama ('01) | 01 | USA | 7.25 | +1.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Víctor Steiner Víctor Steiner ('01) | 01 | ESA | 7.17 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Akeem Bradshaw Akeem Bradshaw ('97) | 97 | IVB | 7.09 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Tim Maduka Tim Maduka | USA | 7.04 | +0.3 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Yuben Munary Yuben Munary ('99) | 99 | POR | 7.00 | +1.6 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Caleb Malbrough Caleb Malbrough | USA | 6.91 | +0.9 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||||
1 | Jadon Brome Jadon Brome | 00 | BAR | 16.05 | +1.1 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Quinton Stringfellow Quinton Stringfellow | 00 | USA | 15.97 | w | +2.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | David Ajama David Ajama ('01) | 01 | USA | 15.75 | w | +4.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Niejel Wilkins Niejel Wilkins ('01) | 01 | USA | 15.70 | w | +2.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Caleb Malbrough Caleb Malbrough | USA | 15.37 | w | +2.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Dowdy Elazarig Dowdy Elazarig | USA | 15.19 | w | +2.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Akeem Bradshaw Akeem Bradshaw ('97) | 97 | IVB | 15.03 | w | +3.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Yuben Munary Yuben Munary ('99) | 99 | POR | 14.47 | w | +4.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Víctor Steiner Víctor Steiner ('01) | 01 | ESA | 14.04 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
Ethan Toy Ethan Toy | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Triston Gibbons Triston Gibbons ('99) | 99 | BAR | 19.05 | NR | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Adam Neelly Adam Neelly ('98) | 98 | USA | 18.34 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Iáson Mahéras Iáson Mahéras | 00 | GRE | 17.62 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Johann Jeremiah Johann Jeremiah | 00 | GRN | 17.40 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Sam Meece Sam Meece ('98) | 98 | USA | 17.30 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Cory Martens Cory Martens | USA | 16.98 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Logan Carroll Logan Carroll | USA | 16.77 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Ryan Davis Ryan Davis ('95) | 95 | USA | 16.24 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Mustafa Fall Mustafa Fall ('95) | 95 | FIJ | 16.24 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Danny Jones Danny Jones | USA | 16.18 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Korbin Spencer Korbin Spencer | USA | 15.32 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Parker Evans Parker Evans | USA | 15.26 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Miles Marhofer Miles Marhofer | USA | 15.09 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Dae'Trell Gordon Dae'Trell Gordon | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||||
1 | Ryan Davis Ryan Davis ('95) | 95 | USA | 54.89 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Adam Neelly Adam Neelly ('98) | 98 | USA | 53.88 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sam Meece Sam Meece ('98) | 98 | USA | 52.03 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Logan Carroll Logan Carroll | USA | 51.78 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Triston Gibbons Triston Gibbons ('99) | 99 | BAR | 51.34 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Cory Martens Cory Martens | USA | 49.79 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Matthew Everett Matthew Everett | USA | 49.53 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Johann Jeremiah Johann Jeremiah | 00 | GRN | 48.46 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Iáson Mahéras Iáson Mahéras | 00 | GRE | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Parker Evans Parker Evans | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Ryan Davis Ryan Davis ('95) | 95 | USA | 70.77 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Michael Bryan Michael Bryan ('97) | 97 | USA | 69.93 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sam Meece Sam Meece ('98) | 98 | USA | 61.38 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Cory Martens Cory Martens | USA | 61.38 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jacob Rieman Jacob Rieman | USA | 59.11 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Aidan Camp Aidan Camp | USA | 57.64 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Miles Marhofer Miles Marhofer | USA | 56.66 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Oliver Tomann Oliver Tomann | 00 | GER | 54.75 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Robert Watson Robert Watson | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Taran Taylor Taran Taylor ('99) | 99 | USA | 68.04 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Davis Dubbert Davis Dubbert | USA | 66.60 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Max Emmerich Max Emmerich ('96) | 96 | GER | 65.77 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Cauy Lindsay Cauy Lindsay | USA | 61.81 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Chandler Stiawalt Chandler Stiawalt | USA | 53.16 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Chonnor Ludolph Chonnor Ludolph | USA | 50.34 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Damien Berthenet Damien Berthenet ('96) | 96 | FRA | 40.57 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Tikamp 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Cannon Riddle Cannon Riddle | USA | 7013 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Nathan Vann Nathan Vann | USA | 6863 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Chonnor Ludolph Chonnor Ludolph | USA | 6454 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Damien Berthenet Damien Berthenet ('96) | 96 | FRA | 2504 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||||
1 | Houston Houston | USA | 39.42 | ||||||||||||||
Jordan Booker, Travis Collins, Christian Hamberlin, Shaun Maswanganyi | |||||||||||||||||
2 | Tulsa Tulsa | USA | 40.22 | ||||||||||||||
Josh Sutton, Zachary Adee, Henry Vißer, Kyran Lacy | |||||||||||||||||
3 | Cincinnati Cincinnati | USA | 40.71 | ||||||||||||||
Isaiah McCall, Chris Borzor, Lacarr Trent, Austin Edwards | |||||||||||||||||
5 | Memphis Memphis | USA | 41.15 | ||||||||||||||
Henri Sai, Brian West, Shemar Vance, Austin Jackson | |||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||||
1 | Houston Houston | USA | 3:05.51 | ||||||||||||||
Tyrell Valentine, Quivell Jordan-Bacot, Joshua White, Jordan Booker | |||||||||||||||||
2 | South Florida South Florida | USA | 3:07.43 | ||||||||||||||
Duncan Agyemang, Monte Parker, Adebakin Toluwani, Stefone Moore-Green | |||||||||||||||||
K 100 m 16.5. Vind: +2.0 Finale A Finale | 16.5. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Tristan Evelyn Tristan Evelyn ('98) | 98 | BAR | 11.14 | NR | PB | |||||||||||
2 | Cecilia Tamayo Cecilia Tamayo ('97) | 97 | MEX | 11.21 | PB | ||||||||||||
3 | Caisja Chandler Caisja Chandler | 00 | USA | 11.28 | PB | ||||||||||||
4 | Rayniah Jones Rayniah Jones ('01) | 01 | USA | 11.31 | PB | ||||||||||||
5 | Camille Rutherford Camille Rutherford ('02) | 02 | BAH | 11.32 | =PB | ||||||||||||
6 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 11.47 | SB | ||||||||||||
7 | Melicia Mouzzon Melicia Mouzzon ('01) | 01 | USA | 11.53 | PB | ||||||||||||
8 | Paula García Paula García ('98) | 98 | ESP | 11.76 | SB | ||||||||||||
Indledende heats | 15.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 15.5. Vind: +2.8 | 15.5. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | Cecilia Tamayo Cecilia Tamayo ('97) | 97 | MEX | 11.28 | w | ||||||||||||
2 | Camille Rutherford Camille Rutherford ('02) | 02 | BAH | 11.32 | w | ||||||||||||
3 | Kadesha Prescott Kadesha Prescott ('97) | 97 | TTO | 11.62 | w | ||||||||||||
4 | Beyonce De Freitas Beyonce De Freitas ('01) | 01 | IVB | 11.74 | w | ||||||||||||
5 | Zahria Allers-Liburd Zahria Allers-Liburd ('02) | 02 | SKN | 11.82 | w | ||||||||||||
6 | Jadaja Baxter Jadaja Baxter ('02) | 02 | USA | 11.91 | w | ||||||||||||
7 | Tajah Walston Tajah Walston | USA | 12.25 | w | |||||||||||||
Indledende 2 15.5. Vind: +3.8 | 15.5. | Vind: +3.8 | |||||||||||||||
1 | Caisja Chandler Caisja Chandler | 00 | USA | 11.22 | w | ||||||||||||
2 | Paula García Paula García ('98) | 98 | ESP | 11.60 | w | ||||||||||||
3 | Jacque Darby Jacque Darby ('97) | 97 | USA | 11.73 | w | ||||||||||||
4 | Ani Wells Ani Wells | USA | 11.77 | w | |||||||||||||
5 | Taja Booker Taja Booker | USA | 11.99 | w | |||||||||||||
6 | Khaide'a Brown Khaide'a Brown | USA | 12.13 | w | |||||||||||||
Indledende 3 15.5. Vind: +2.3 | 15.5. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Tristan Evelyn Tristan Evelyn ('98) | 98 | BAR | 11.27 | w | ||||||||||||
2 | Melicia Mouzzon Melicia Mouzzon ('01) | 01 | USA | 11.48 | w | ||||||||||||
3 | Ciara Holback Ciara Holback | USA | 11.74 | w | |||||||||||||
4 | Jordanae' Scott Jordanae' Scott | USA | 11.83 | w | |||||||||||||
5 | Chidumga Nkulume Chidumga Nkulume | USA | 11.86 | w | |||||||||||||
6 | Rosalynd Hollingsworth Rosalynd Hollingsworth ('01) | 01 | USA | 11.88 | w | ||||||||||||
Indledende 4 15.5. Vind: +2.7 | 15.5. | Vind: +2.7 | |||||||||||||||
1 | Rayniah Jones Rayniah Jones ('01) | 01 | USA | 11.23 | w | ||||||||||||
2 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 11.47 | w | ||||||||||||
3 | Chelby Elam Chelby Elam | USA | 11.72 | w | |||||||||||||
4 | Samiyah Samuels Samiyah Samuels ('97) | 97 | USA | 11.80 | w | ||||||||||||
5 | Raelyn Roberson Raelyn Roberson ('02) | 02 | USA | 11.86 | w | ||||||||||||
Danielle Bess Danielle Bess ('02) | 02 | USA | DNF | w | |||||||||||||
K 200 m 16.5. Vind: +2.0 Finale A Finale | 16.5. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Brianne Bethel Brianne Bethel ('98) | 98 | BAH | 22.54 | PB | ||||||||||||
2 | Caisja Chandler Caisja Chandler | 00 | USA | 22.85 | PB | ||||||||||||
3 | Cecilia Tamayo Cecilia Tamayo ('97) | 97 | MEX | 23.02 | NR | PB | |||||||||||
4 | Rayniah Jones Rayniah Jones ('01) | 01 | USA | 23.28 | PB | ||||||||||||
5 | Shaniya Benjamin Shaniya Benjamin ('02) | 02 | USA | 23.47 | PB | ||||||||||||
6 | Gabrielle Desrosiers Gabrielle Desrosiers | USA | 23.61 | PB | |||||||||||||
7 | Camille Rutherford Camille Rutherford ('02) | 02 | BAH | 23.74 | |||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. Vind: +0.3 | 14.5. | Vind: +0.3 | |||||||||||||||
1 | Caisja Chandler Caisja Chandler | 00 | USA | 23.18 | |||||||||||||
2 | Gabrielle Desrosiers Gabrielle Desrosiers | USA | 23.80 | PB | |||||||||||||
3 | Paula García Paula García ('98) | 98 | ESP | 24.17 | |||||||||||||
4 | Marisa White Marisa White | 00 | BAH | 24.42 | PB | ||||||||||||
5 | Chelby Elam Chelby Elam | USA | 24.92 | ||||||||||||||
Indledende 2 14.5. Vind: +1.9 | 14.5. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Cecilia Tamayo Cecilia Tamayo ('97) | 97 | MEX | 23.34 | |||||||||||||
2 | Tiona Lattimore Tiona Lattimore ('98) | 98 | USA | 24.08 | |||||||||||||
3 | Jacque Darby Jacque Darby ('97) | 97 | USA | 24.18 | PB | ||||||||||||
4 | Taja Booker Taja Booker | USA | 24.75 | ||||||||||||||
5 | Ani Wells Ani Wells | USA | 24.94 | SB | |||||||||||||
Indledende 3 14.5. Vind: +0.5 | 14.5. | Vind: +0.5 | |||||||||||||||
1 | Brianne Bethel Brianne Bethel ('98) | 98 | BAH | 23.11 | SB | ||||||||||||
2 | Shaniya Benjamin Shaniya Benjamin ('02) | 02 | USA | 23.80 | |||||||||||||
3 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 24.10 | SB | ||||||||||||
4 | Jordanae' Scott Jordanae' Scott | USA | 24.21 | ||||||||||||||
5 | Beyonce De Freitas Beyonce De Freitas ('01) | 01 | IVB | 24.33 | SB | ||||||||||||
Indledende 4 14.5. Vind: +1.3 | 14.5. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Rayniah Jones Rayniah Jones ('01) | 01 | USA | 23.70 | PB | ||||||||||||
2 | Tristan Evelyn Tristan Evelyn ('98) | 98 | BAR | 24.04 | SB | ||||||||||||
3 | Hunter Robinson Hunter Robinson ('99) | 99 | USA | 24.19 | |||||||||||||
4 | Maya Harewood Maya Harewood ('98) | 98 | USA | 24.31 | SB | ||||||||||||
5 | Asja Thompson Asja Thompson | USA | 24.98 | PB | |||||||||||||
Indledende 5 14.5. Vind: +1.9 | 14.5. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Camille Rutherford Camille Rutherford ('02) | 02 | BAH | 23.63 | |||||||||||||
2 | Melicia Mouzzon Melicia Mouzzon ('01) | 01 | USA | 24.05 | PB | ||||||||||||
3 | Danielle Bess Danielle Bess ('02) | 02 | USA | 24.14 | |||||||||||||
4 | Zahria Allers-Liburd Zahria Allers-Liburd ('02) | 02 | SKN | 24.47 | |||||||||||||
5 | Chidumga Nkulume Chidumga Nkulume | USA | 24.73 | PB | |||||||||||||
K 400 m 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||||
1 | Brianne Bethel Brianne Bethel ('98) | 98 | BAH | 51.77 | PB | ||||||||||||
2 | Chika Iwuamadi Chika Iwuamadi | USA | 52.96 | SB | |||||||||||||
3 | Tiona Lattimore Tiona Lattimore ('98) | 98 | USA | 53.68 | PB | ||||||||||||
4 | Latasha Smith Latasha Smith ('01) | 01 | USA | 53.95 | |||||||||||||
5 | Gabrielle Desrosiers Gabrielle Desrosiers | USA | 54.03 | PB | |||||||||||||
6 | Maya Harewood Maya Harewood ('98) | 98 | USA | 54.37 | |||||||||||||
7 | Marisa White Marisa White | 00 | BAH | 54.40 | =SB | ||||||||||||
8 | Nyah Gore Nyah Gore ('02) | 02 | USA | 54.49 | |||||||||||||
Indledende heats | 15.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 15.5. | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Brianne Bethel Brianne Bethel ('98) | 98 | BAH | 52.76 | PB | ||||||||||||
2 | Nyah Gore Nyah Gore ('02) | 02 | USA | 54.24 | PB | ||||||||||||
3 | Zarie Dumas Zarie Dumas ('02) | 02 | USA | 55.27 | |||||||||||||
4 | Whitney Williams Whitney Williams | 00 | USA | 56.32 | |||||||||||||
5 | Oneke Gwan Oneke Gwan | USA | 57.93 | ||||||||||||||
Indledende 2 15.5. | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Chika Iwuamadi Chika Iwuamadi | USA | 53.32 | ||||||||||||||
2 | Kai'lyn Kirkland Kai'lyn Kirkland | USA | 55.48 | ||||||||||||||
3 | Alicia Thorpe Alicia Thorpe ('02) | 02 | USA | 56.66 | SB | ||||||||||||
4 | Annette Bolomboy Annette Bolomboy | USA | 57.77 | ||||||||||||||
Indledende 3 15.5. | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Latasha Smith Latasha Smith ('01) | 01 | USA | 54.28 | |||||||||||||
2 | Kiah Williams Kiah Williams ('02) | 02 | USA | 55.38 | SB | ||||||||||||
3 | Jaidyn McCallon Jaidyn McCallon ('99) | 99 | USA | 55.46 | |||||||||||||
4 | Iman Babineaux Iman Babineaux | USA | 56.17 | SB | |||||||||||||
5 | Paris Perkins Paris Perkins ('98) | 98 | USA | 57.63 | |||||||||||||
Indledende 4 15.5. | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Tiona Lattimore Tiona Lattimore ('98) | 98 | USA | 53.93 | =PB | ||||||||||||
2 | Hunter Robinson Hunter Robinson ('99) | 99 | USA | 54.86 | |||||||||||||
3 | Samieryah Bradwell Samieryah Bradwell ('99) | 99 | USA | 55.19 | PB | ||||||||||||
4 | Gabrielle Cross Gabrielle Cross | USA | 56.12 | PB | |||||||||||||
Indledende 5 15.5. | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Marisa White Marisa White | 00 | BAH | 54.40 | SB | ||||||||||||
2 | Aliyah Taylor Aliyah Taylor ('99) | 99 | USA | 54.47 | |||||||||||||
3 | Payge Side Payge Side | 00 | USA | 55.17 | PB | ||||||||||||
4 | Patrīcija Karlīna Roshofa Patrīcija Karlīna Roshofa ('99) | 99 | LAT | 55.86 | |||||||||||||
5 | Maya Fabri Maya Fabri | USA | 57.33 | SB | |||||||||||||
Indledende 6 15.5. | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Maya Harewood Maya Harewood ('98) | 98 | USA | 53.99 | SB | ||||||||||||
2 | Gabrielle Desrosiers Gabrielle Desrosiers | USA | 54.36 | PB | |||||||||||||
3 | Faith Banks Faith Banks | USA | 54.88 | ||||||||||||||
4 | Ca'purnika Galbert Ca'purnika Galbert ('99) | 99 | USA | 56.18 | |||||||||||||
5 | Mariah Atwater Mariah Atwater | 00 | USA | 57.25 | SB | ||||||||||||
K 800 m 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||||
1 | Ellie Leather Ellie Leather ('98) | 98 | GBR | 2:08.62 | |||||||||||||
2 | Lea Kerbiriou Lea Kerbiriou ('02) | 02 | FRA | 2:09.02 | |||||||||||||
3 | Alanna Lally Alanna Lally ('96) | 96 | IRL | 2:09.08 | |||||||||||||
4 | Yazmine Wright Yazmine Wright | USA | 2:09.35 | ||||||||||||||
5 | Brianna Hays Brianna Hays | 00 | USA | 2:10.43 | |||||||||||||
6 | Caitlin Pinnell Caitlin Pinnell | USA | 2:10.46 | ||||||||||||||
7 | Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98) | 98 | DEN | 2:12.34 | |||||||||||||
8 | Jaidah McCallon Jaidah McCallon ('99) | 99 | USA | 2:12.96 | |||||||||||||
Indledende heats | 15.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 15.5. | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Yazmine Wright Yazmine Wright | USA | 2:07.82 | PB | |||||||||||||
2 | Lea Kerbiriou Lea Kerbiriou ('02) | 02 | FRA | 2:07.93 | PB | ||||||||||||
3 | Alanna Lally Alanna Lally ('96) | 96 | IRL | 2:08.03 | |||||||||||||
4 | Jasmine Knowles Jasmine Knowles ('02) | 02 | BAH | 2:10.34 | |||||||||||||
5 | Carmen Licht Carmen Licht | USA | 2:10.89 | ||||||||||||||
6 | Leoni Mierswa Leoni Mierswa | 00 | GER | 2:12.79 | PB | ||||||||||||
Indledende 2 15.5. | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Ellie Leather Ellie Leather ('98) | 98 | GBR | 2:08.12 | |||||||||||||
2 | Caitlin Pinnell Caitlin Pinnell | USA | 2:09.01 | ||||||||||||||
3 | Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98) | 98 | DEN | 2:09.55 | |||||||||||||
4 | Brianna Hays Brianna Hays | 00 | USA | 2:09.77 | PB | ||||||||||||
5 | Jaidah McCallon Jaidah McCallon ('99) | 99 | USA | 2:10.20 | |||||||||||||
6 | Cydni Turner Cydni Turner | USA | 2:13.60 | ||||||||||||||
8 | Pauline Helm Pauline Helm ('99) | 99 | NOR | 2:19.61 | |||||||||||||
K 1500 m 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||||
1 | Ellie Leather Ellie Leather ('98) | 98 | GBR | 4:18.64 | |||||||||||||
2 | Grace Moore Grace Moore ('98) | 98 | USA | 4:20.68 | |||||||||||||
3 | Charlotte Crook Charlotte Crook ('99) | 99 | GBR | 4:21.64 | PB | ||||||||||||
4 | Rebekah Topham Rebekah Topham ('96) | 96 | USA | 4:23.95 | |||||||||||||
5 | Yazmine Wright Yazmine Wright | USA | 4:24.36 | ||||||||||||||
6 | Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98) | 98 | DEN | 4:29.23 | |||||||||||||
7 | Valarie Lastra Valarie Lastra | USA | 4:30.65 | ||||||||||||||
8 | Katharina Pesendorfer Katharina Pesendorfer ('99) | 99 | AUT | 4:31.77 | |||||||||||||
9 | Keely Jones Keely Jones | 00 | USA | 4:31.91 | |||||||||||||
10 | Katrina Patterson Katrina Patterson | USA | 4:32.05 | ||||||||||||||
11 | Jodie Pierce Jodie Pierce ('02) | 02 | USA | 4:32.63 | |||||||||||||
12 | Lindsay Yentz Lindsay Yentz | USA | 4:36.77 | ||||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Yazmine Wright Yazmine Wright | USA | 4:25.89 | ||||||||||||||
2 | Ellie Leather Ellie Leather ('98) | 98 | GBR | 4:25.96 | |||||||||||||
3 | Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98) | 98 | DEN | 4:27.86 | SB | ||||||||||||
4 | Charlotte Crook Charlotte Crook ('99) | 99 | GBR | 4:28.27 | |||||||||||||
5 | Katharina Pesendorfer Katharina Pesendorfer ('99) | 99 | AUT | 4:29.92 | PB | ||||||||||||
6 | Lindsay Yentz Lindsay Yentz | USA | 4:33.15 | PB | |||||||||||||
7 | Danielle Rinn Danielle Rinn | USA | 4:38.15 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Grace Moore Grace Moore ('98) | 98 | USA | 4:29.38 | |||||||||||||
2 | Rebekah Topham Rebekah Topham ('96) | 96 | USA | 4:30.81 | |||||||||||||
3 | Keely Jones Keely Jones | 00 | USA | 4:31.11 | PB | ||||||||||||
4 | Valarie Lastra Valarie Lastra | USA | 4:31.25 | ||||||||||||||
5 | Katrina Patterson Katrina Patterson | USA | 4:31.52 | ||||||||||||||
6 | Jodie Pierce Jodie Pierce ('02) | 02 | USA | 4:32.27 | PB | ||||||||||||
7 | Victoria Jung Victoria Jung | USA | 4:33.87 | PB | |||||||||||||
8 | Rylee Penn Rylee Penn | 00 | USA | 4:36.02 | PB | ||||||||||||
K 5000 m 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||||
1 | Michelle Joyce Michelle Joyce | USA | 16:38.41 | ||||||||||||||
2 | Rebekah Topham Rebekah Topham ('96) | 96 | USA | 16:39.77 | |||||||||||||
3 | Grace Moore Grace Moore ('98) | 98 | USA | 16:43.98 | |||||||||||||
4 | Emma Gee Emma Gee ('97) | 97 | USA | 16:48.20 | |||||||||||||
5 | Caitlin Klopfer Caitlin Klopfer ('98) | 98 | USA | 16:51.69 | |||||||||||||
6 | Jenny O'Bryan Jenny O'Bryan ('97) | 97 | USA | 16:53.55 | |||||||||||||
7 | Nicole McMillen Nicole McMillen | CAN | 17:03.22 | ||||||||||||||
8 | Ellie Leather Ellie Leather ('98) | 98 | GBR | 17:13.51 | |||||||||||||
9 | Winny Koskei Winny Koskei | KEN | 17:18.44 | ||||||||||||||
10 | Caroline Miller Caroline Miller ('99) | 99 | USA | 17:26.76 | |||||||||||||
11 | Chloe Hershenow Chloe Hershenow | 00 | USA | 17:29.65 | |||||||||||||
12 | Alice Newcombe Alice Newcombe ('98) | 98 | GBR | 17:34.76 | |||||||||||||
Katrina Patterson Katrina Patterson | USA | DNF | |||||||||||||||
Finale B 16.5. | 16.5. | ||||||||||||||||
2 | Leoni Mierswa Leoni Mierswa | 00 | GER | 17:42.18 | PB | ||||||||||||
5 | Laura Croll Laura Croll ('99) | 99 | AUT | 18:07.71 | SB | ||||||||||||
K 10000 m 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Caitlin Klopfer Caitlin Klopfer ('98) | 98 | USA | 34:45.79 | |||||||||||||
2 | Michelle Joyce Michelle Joyce | USA | 34:47.69 | PB | |||||||||||||
3 | Jenny O'Bryan Jenny O'Bryan ('97) | 97 | USA | 34:54.47 | PB | ||||||||||||
4 | Caroline Miller Caroline Miller ('99) | 99 | USA | 36:13.78 | PB | ||||||||||||
5 | Winny Koskei Winny Koskei | KEN | 36:18.11 | ||||||||||||||
6 | Abby Yourkavitch Abby Yourkavitch | 00 | USA | 36:33.35 | |||||||||||||
7 | Chloe Hershenow Chloe Hershenow | 00 | USA | 37:06.89 | PB | ||||||||||||
8 | Maddie Walker Maddie Walker | USA | 37:21.88 | PB | |||||||||||||
Ali Del Re Ali Del Re | USA | DNF | |||||||||||||||
Jenna Strange Jenna Strange | USA | DNF | |||||||||||||||
K 3000 m forh. 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Rebekah Topham Rebekah Topham ('96) | 96 | USA | 10:05.57 | |||||||||||||
2 | Emma Gee Emma Gee ('97) | 97 | USA | 10:14.93 | |||||||||||||
3 | Ashley Barnes Ashley Barnes ('98) | 98 | USA | 10:16.77 | PB | ||||||||||||
4 | Nicole McMillen Nicole McMillen | CAN | 10:21.84 | ||||||||||||||
5 | Katharina Pesendorfer Katharina Pesendorfer ('99) | 99 | AUT | 10:38.25 | |||||||||||||
6 | Layla Roebke Layla Roebke ('01) | 01 | USA | 10:46.10 | PB | ||||||||||||
7 | Meredith Sorensen Meredith Sorensen | USA | 10:51.95 | ||||||||||||||
8 | Victoria Jung Victoria Jung | USA | 10:52.37 | PB | |||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 16.5. Vind: +1.7 Finale A Finale | 16.5. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Rayniah Jones Rayniah Jones ('01) | 01 | USA | 12.76 | |||||||||||||
2 | Shaneylix Davila Shaneylix Davila | PUR | 13.17 | PB | |||||||||||||
3 | Jernaya Sharp Jernaya Sharp ('97) | 97 | USA | 13.18 | PB | ||||||||||||
4 | Jae'Nisa Heckstall Jae'Nisa Heckstall ('99) | 99 | USA | 13.18 | PB | ||||||||||||
5 | Alexis Woodley Alexis Woodley ('98) | 98 | USA | 13.24 | PB | ||||||||||||
6 | Brooke Stith Brooke Stith ('99) | 99 | USA | 13.55 | PB | ||||||||||||
7 | Sarah Belle Sarah Belle ('02) | 02 | BAR | 14.43 | |||||||||||||
Victoria Abunaw Victoria Abunaw | 00 | USA | DNF | ||||||||||||||
Indledende heats | 15.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 15.5. Vind: +2.8 | 15.5. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | Rayniah Jones Rayniah Jones ('01) | 01 | USA | 12.86 | w | ||||||||||||
2 | Jae'Nisa Heckstall Jae'Nisa Heckstall ('99) | 99 | USA | 13.39 | w | ||||||||||||
3 | Alyssa Sandy Alyssa Sandy ('98) | 98 | GUY | 13.85 | w | ||||||||||||
4 | Alicia Coleman Alicia Coleman | USA | 13.99 | w | |||||||||||||
5 | Mi'Asia Bergmann Mi'Asia Bergmann | USA | 14.11 | w | |||||||||||||
Indledende 2 15.5. Vind: -0.5 | 15.5. | Vind: -0.5 | |||||||||||||||
1 | Alexis Woodley Alexis Woodley ('98) | 98 | USA | 13.44 | |||||||||||||
2 | Calista Manns Calista Manns | USA | 13.78 | PB | |||||||||||||
3 | Winter Bogan Winter Bogan | USA | 13.99 | SB | |||||||||||||
4 | Selena Wright Selena Wright | USA | 14.01 | ||||||||||||||
5 | Sydni McMillan Sydni McMillan | USA | 14.41 | PB | |||||||||||||
Indledende 3 15.5. Vind: +0.9 | 15.5. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Shaneylix Davila Shaneylix Davila | PUR | 13.33 | ||||||||||||||
2 | Jernaya Sharp Jernaya Sharp ('97) | 97 | USA | 13.41 | |||||||||||||
3 | Sarah Belle Sarah Belle ('02) | 02 | BAR | 13.52 | PB | ||||||||||||
4 | Brooke Stith Brooke Stith ('99) | 99 | USA | 13.66 | PB | ||||||||||||
5 | Victoria Abunaw Victoria Abunaw | 00 | USA | 13.70 | PB | ||||||||||||
Naomi Whitaker Naomi Whitaker | USA | DNF | |||||||||||||||
K 400 m hæk 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||||
1 | Jae'Nisa Heckstall Jae'Nisa Heckstall ('99) | 99 | USA | 56.94 | PB | ||||||||||||
2 | Ashton Woods Ashton Woods ('99) | 99 | USA | 57.85 | PB | ||||||||||||
3 | Shaneylix Davila Shaneylix Davila | PUR | 58.55 | PB | |||||||||||||
4 | Shellbi Chapman Shellbi Chapman | USA | 59.25 | ||||||||||||||
5 | Erin Derrow Erin Derrow ('97) | 97 | USA | 1:00.42 | |||||||||||||
6 | Selena Wright Selena Wright | USA | 1:00.58 | ||||||||||||||
7 | Claudia Rojo Claudia Rojo ('97) | 97 | ESP | 1:00.74 | |||||||||||||
8 | Louise Jones Louise Jones | USA | 1:01.36 | PB | |||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Jae'Nisa Heckstall Jae'Nisa Heckstall ('99) | 99 | USA | 57.36 | PB | ||||||||||||
2 | Shellbi Chapman Shellbi Chapman | USA | 59.03 | PB | |||||||||||||
3 | Claudia Rojo Claudia Rojo ('97) | 97 | ESP | 1:00.66 | |||||||||||||
4 | Leya Essex Leya Essex | USA | 1:02.37 | PB | |||||||||||||
5 | Daysha Bullocks Daysha Bullocks ('98) | 98 | USA | 1:03.43 | |||||||||||||
Indledende 2 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Ashton Woods Ashton Woods ('99) | 99 | USA | 59.30 | |||||||||||||
2 | Selena Wright Selena Wright | USA | 1:00.29 | PB | |||||||||||||
3 | Erin Derrow Erin Derrow ('97) | 97 | USA | 1:00.36 | |||||||||||||
4 | Jessica Duckett Jessica Duckett ('97) | 97 | USA | 1:02.21 | SB | ||||||||||||
Naomi Whitaker Naomi Whitaker | USA | DNF | |||||||||||||||
Indledende 3 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Shaneylix Davila Shaneylix Davila | PUR | 58.93 | ||||||||||||||
2 | Louise Jones Louise Jones | USA | 1:01.66 | PB | |||||||||||||
3 | Sarah Belle Sarah Belle ('02) | 02 | BAR | 1:03.45 | PB | ||||||||||||
Imari Chatman Imari Chatman | USA | DQ | |||||||||||||||
K Højdespring 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||||
1 | Taylor Beard Taylor Beard | 00 | USA | 1.82 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Destiny Masters Destiny Masters ('02) | 02 | USA | 1.79 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ladasia Walton Ladasia Walton | USA | 1.76 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Aisha Brown Aisha Brown | USA | 1.73 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Nicole Castor Nicole Castor | USA | 1.70 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kaliah Jones Kaliah Jones | 00 | JAM | 1.70 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Olivia Dobson Olivia Dobson ('01) | 01 | GBR | 1.67 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Katie Straus Katie Straus | USA | 1.62 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Sydney Wilson Sydney Wilson ('97) | 97 | USA | 1.62 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Olivia Witt Olivia Witt | USA | 1.62 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Holly Cassels Holly Cassels | USA | 1.62 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Alyssa Matheny Alyssa Matheny | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Sommer Knight Sommer Knight ('99) | 99 | USA | 4.28 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Rachel Coghill Rachel Coghill ('98) | 98 | USA | 4.02 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sarah Howe Sarah Howe | USA | 4.02 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Stephanie Lambeth Stephanie Lambeth ('97) | 97 | USA | 3.92 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Nastja Modic Nastja Modic ('99) | 99 | SLO | 3.92 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kelcie Robertson Kelcie Robertson ('99) | 99 | USA | 3.82 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Rileigh Cardin Rileigh Cardin | USA | 3.67 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Kate Sander Kate Sander ('02) | 02 | USA | 3.67 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Emily Gardiner Emily Gardiner ('98) | 98 | USA | 3.67 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Noelle Meeker Noelle Meeker | USA | 3.67 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Lily Bunse Lily Bunse | USA | 3.67 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Nicole Carroll Nicole Carroll ('97) | 97 | USA | 3.67 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Kristina Leggas Kristina Leggas ('99) | 99 | USA | 3.67 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Raleigh Illig Raleigh Illig | USA | 3.52 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Lena Calkins Lena Calkins | USA | 3.52 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Alexis Rickman Alexis Rickman | USA | 3.52 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Rachel Maciesjeski Rachel Maciesjeski | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Shaniya Benjamin Shaniya Benjamin ('02) | 02 | USA | 6.50 | +2.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Samiyah Samuels Samiyah Samuels ('97) | 97 | USA | 6.35 | +0.9 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Funminiyi Olajide Funminiyi Olajide ('02) | 02 | GBR | 6.25 | +1.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Destiny Lawrence Destiny Lawrence ('01) | 01 | USA | 6.24 | +1.4 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jasmine Scott-Kilgo Jasmine Scott-Kilgo | 00 | CAN | 6.22 | +1.2 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Carsyn Spurgeon Carsyn Spurgeon ('97) | 97 | USA | 6.03 | w | +4.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Leiya Green Leiya Green | USA | 5.97 | +1.6 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jacque Darby Jacque Darby ('97) | 97 | USA | 5.96 | -0.9 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Atipa Mabonga Atipa Mabonga ('98) | 98 | NZL | 5.88 | w | +3.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Raelyn Roberson Raelyn Roberson ('02) | 02 | USA | 5.86 | -0.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Brooke Stith Brooke Stith ('99) | 99 | USA | 5.85 | -0.5 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Javonia Ellis Javonia Ellis | USA | 5.81 | +0.5 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Kennedy Marable Kennedy Marable ('99) | 99 | USA | 5.80 | +0.5 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Kiara Lee Kiara Lee | USA | 5.75 | +0.1 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Anaya Dees Anaya Dees ('02) | 02 | USA | 5.73 | +0.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Justice Henderson Justice Henderson ('98) | 98 | USA | 5.72 | +0.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Arielle Boone Arielle Boone | USA | 5.70 | -0.1 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Mackenzie Whitaker Mackenzie Whitaker ('99) | 99 | USA | 5.70 | +0.6 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Nerea Quiros Nerea Quiros ('99) | 99 | ESP | 5.65 | +1.6 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Loren Johnson Loren Johnson | USA | 5.62 | +1.9 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Trina Praprotnik Malej Trina Praprotnik Malej ('99) | 99 | SLO | 5.61 | w | +3.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Tannekee Strachan Tannekee Strachan | 00 | USA | 5.53 | +0.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
26 | Olivia Witt Olivia Witt | USA | 5.33 | 0.0 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Nia Guine-Herndon Nia Guine-Herndon | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||||
1 | Asherah Collins Asherah Collins ('01) | 01 | USA | 13.09 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kennedy Marable Kennedy Marable ('99) | 99 | USA | 13.02 | w | +2.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Trina Praprotnik Malej Trina Praprotnik Malej ('99) | 99 | SLO | 13.00 | +1.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Brooke Stith Brooke Stith ('99) | 99 | USA | 12.76 | +1.5 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Destiny Lawrence Destiny Lawrence ('01) | 01 | USA | 12.73 | w | +3.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Arielle Boone Arielle Boone | USA | 12.70 | w | +2.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Anaya Dees Anaya Dees ('02) | 02 | USA | 12.54 | w | +2.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kiara Lee Kiara Lee | USA | 12.45 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Semaj McGhee Semaj McGhee | USA | 12.38 | w | +2.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Atipa Mabonga Atipa Mabonga ('98) | 98 | NZL | 12.32 | +0.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Tannekee Strachan Tannekee Strachan | 00 | USA | 12.29 | +0.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Bria Stith Bria Stith ('98) | 98 | USA | 12.25 | w | +2.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Taylor Moncrief Taylor Moncrief | USA | 12.20 | w | +3.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Anastasia Bampali Anastasia Bampali | USA | 12.19 | +0.3 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Christian Hill Christian Hill | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Loren Johnson Loren Johnson | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Nu'u Tuilefano Nu'u Tuilefano | 00 | ASA | 17.11 | NR | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Samantha Lenton Samantha Lenton ('99) | 99 | AUS | 15.65 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Malin Smith Malin Smith | 00 | USA | 15.61 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Nora Monie Nora Monie ('97) | 97 | CMR | 15.42 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Hailey Pollard Hailey Pollard | USA | 15.11 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Raorane Poorna Raorane Poorna | 00 | IND | 15.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Amanda Kakoulias Amanda Kakoulias | USA | 14.95 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Candice Whitley Candice Whitley ('98) | 98 | USA | 14.95 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Jane Sensibaugh Jane Sensibaugh | USA | 14.89 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Mona Ekroll Jaidi Mona Ekroll Jaidi ('95) | 95 | NOR | 14.85 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Anna Zimmer Anna Zimmer | USA | 14.41 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Naadiya Faison Naadiya Faison | 00 | USA | 14.25 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Maren Butler Maren Butler | USA | 13.79 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Hannah Jackson Hannah Jackson ('01) | 01 | USA | 13.47 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Mikaila Martin Mikaila Martin ('97) | 97 | USA | 12.85 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Melisa Toilolo Melisa Toilolo | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Destiny Griffin Destiny Griffin | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||||
1 | Nora Monie Nora Monie ('97) | 97 | CMR | 53.47 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Samantha Lenton Samantha Lenton ('99) | 99 | AUS | 51.60 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jane Sensibaugh Jane Sensibaugh | USA | 51.54 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Tavia Ranger Tavia Ranger ('97) | 97 | JAM | 50.12 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Ryan Pickering Ryan Pickering | USA | 47.63 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Hailey Pollard Hailey Pollard | USA | 47.58 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Candice Whitley Candice Whitley ('98) | 98 | USA | 47.04 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Liza Lap Liza Lap ('99) | 99 | SLO | 44.87 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Adrienne Adams Adrienne Adams | 00 | JAM | 44.83 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Izzy Kline Izzy Kline | USA | 44.62 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Mona Ekroll Jaidi Mona Ekroll Jaidi ('95) | 95 | NOR | 44.32 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Nu'u Tuilefano Nu'u Tuilefano | 00 | ASA | 43.55 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Alexandrea Adams Alexandrea Adams ('97) | 97 | USA | 42.12 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Amanda Kakoulias Amanda Kakoulias | USA | 41.87 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Maren Butler Maren Butler | USA | 40.96 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Malin Smith Malin Smith | 00 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Taylor Scaife Taylor Scaife ('96) | 96 | USA | 64.79 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Mikaila Martin Mikaila Martin ('97) | 97 | USA | 63.61 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Vigdis Jónsdóttir Vigdis Jónsdóttir ('96) | 96 | ISL | 62.06 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Amber Simpson Amber Simpson ('99) | 99 | GBR | 60.90 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Samantha Lenton Samantha Lenton ('99) | 99 | AUS | 60.72 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Hannah Jackson Hannah Jackson ('01) | 01 | USA | 56.83 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Mona Ekroll Jaidi Mona Ekroll Jaidi ('95) | 95 | NOR | 56.26 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Alexandrea Adams Alexandrea Adams ('97) | 97 | USA | 54.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Chloe Hill Chloe Hill | USA | 52.10 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Cassidy Androff Cassidy Androff | USA | 51.35 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Jocelen Ruth Jocelen Ruth ('98) | 98 | USA | 48.69 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Nu'u Tuilefano Nu'u Tuilefano | 00 | ASA | 48.11 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Izzy Kline Izzy Kline | USA | 48.00 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Haile Cook Haile Cook | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Mona Ekroll Jaidi Mona Ekroll Jaidi ('95) | 95 | NOR | 54.63 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Elina Nebl Elina Nebl ('01) | 01 | GER | 49.07 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kourtni Hubert Kourtni Hubert | USA | 47.64 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Alison Lund Alison Lund ('98) | 98 | USA | 47.38 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Olivia Dobson Olivia Dobson ('01) | 01 | GBR | 45.41 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Hannah Patrick Hannah Patrick | USA | 45.13 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Mari-Liis Tulev Mari-Liis Tulev ('95) | 95 | EST | 45.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Rebekah Bergquist Rebekah Bergquist ('01) | 01 | USA | 41.86 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Kendra Henry Kendra Henry ('98) | 98 | USA | 39.29 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Ansley Frady Ansley Frady | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Syvkamp 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Miglė Liepa Muraškaitė Miglė Liepa Muraškaitė ('98) | 98 | LTU | 5478 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Katie Straus Katie Straus | USA | 5373 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Claudia Rojo Claudia Rojo ('97) | 97 | ESP | 5145 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Olivia Dobson Olivia Dobson ('01) | 01 | GBR | 5144 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kristen O'Handley Kristen O'Handley ('99) | 99 | CAN | 4990 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Destiny Masters Destiny Masters ('02) | 02 | USA | 4949 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Juliet McGregor Juliet McGregor | USA | 4871 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Maria Romero Maria Romero ('99) | 99 | ESP | 4865 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Bria Stith Bria Stith ('98) | 98 | USA | 4850 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Sydney Spears Sydney Spears | USA | 4752 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Olivia Witt Olivia Witt | USA | 4667 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Sydney Wilson Sydney Wilson ('97) | 97 | USA | 4639 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Holly Cassels Holly Cassels | USA | 4582 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Marietta Spannowsky Marietta Spannowsky ('01) | 01 | GER | 4455 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||||
1 | Houston Houston | USA | 42.84 | ||||||||||||||
Camille Rutherford, Brianne Bethel, Cecilia Tamayo, Tristan Evelyn | |||||||||||||||||
2 | Cincinnati Cincinnati | USA | 45.12 | ||||||||||||||
Calista Manns, Tiona Lattimore, Faith Banks, Caisja Chandler | |||||||||||||||||
3 | Tulane Tulane | USA | 45.68 | ||||||||||||||
Jessica Duckett, Kyah Loyd, Hunter Robinson, Maya Harewood | |||||||||||||||||
4 | Wichita State Wichita State | USA | 45.85 | ||||||||||||||
Faith Turner, Paula García, Jacque Darby, Daysha Bullocks | |||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||||
1 | South Florida South Florida | USA | 3:35.03 | ||||||||||||||
Gabrielle Desrosiers, Shaniya Benjamin, Patrīcija Karlīna Roshofa, Jae'Nisa Heckstall | |||||||||||||||||
2 | Houston Houston | USA | 3:35.84 | ||||||||||||||
Zarie Dumas, Aliyah Taylor, Payge Side, Brianne Bethel | |||||||||||||||||
3 | SMU SMU | USA | 3:37.15 | ||||||||||||||
Ashton Woods, Whitney Williams, Annette Bolomboy, Chika Iwuamadi | |||||||||||||||||
4 | UCF UCF | USA | 3:38.60 | ||||||||||||||
Kai'lyn Kirkland, Kiah Williams, Samieryah Bradwell, Latasha Smith | |||||||||||||||||
5 | Tulane Tulane | USA | 3:41.77 | ||||||||||||||
Maya Harewood, Kyah Loyd, Imani Davis, Hunter Robinson |