Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frederiksberg: EM-forberedelses stævne 13.5.2021

M 100 m    
Finale A
Vind: +2.6
Vind: +2.6
1Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER11.24 w
  
 
2Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF11.57 w
  
 
4Daniel Wagner JørgensenDaniel Wagner Jørgensen ('93)Vejle IF12.53 w
  
 
5Noa Bak-PedersenNoa Bak-Pedersen ('96)KIF13.14 w
  
 
M 1500 m    
1Jonathan MakwarthJonathan Makwarth KIF3:55.13
  
 PB
2Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)KIF3:56.07
  
 PB
3Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF4:15.48
  
 
4William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta4:15.73
  
 PB
7Benjamin Azimi KhanlarkhaniBenjamin Azimi Khanlarkhani ('06)Sparta4:26.83
  
 PB
8Anders LagergrenAnders Lagergren ('91)PSF4:28.70
  
 
9Magnus Jørck RavnMagnus Jørck Ravn ('91)KIF4:32.22
  
 PB
Finale B
5Mads ErtingMads Erting ('03)Helsingør IF5:08.48
  
 SB

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp