Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingør: UU spydkast 20.5.2021
Helsingør stadion

P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Ingrid SigfussonIngrid Sigfusson ('07)Helsingør IF15.25
  
 PB
 
15.25 PB13.63  X14.2613.4212.00  
2Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF14.18
  
 PB
 
11.30 PB11.57 PB14.18 PB13.2712.519.76  
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Arn SylvanderArn Sylvander ('09)Helsingør IF25.18
  
 PB
 
21.35 PB20.1620.8525.18 PB24.4918.25  
1Carl Althoff-AndersenCarl Althoff-Andersen ('08)Helsingør IF17.03
  
 PB
 
  X  X15.30 PB17.03 PB12.63  X  
2Karl Folke AnkjærKarl Folke Ankjær ('08)Helsingør IF18.85
  
 PB
 
18.85 PB17.5817.5917.3217.9317.18  
3Vilas Fjeldsøe OlsenVilas Fjeldsøe Olsen ('09)Helsingør IF17.86
  
 PB
 
13.25 PB13.83 PB16.60 PB13.5217.86 PB13.73  
5Romeo Harboe Matthison-HansenRomeo Harboe Matthison-Hansen ('08)Helsingør IF16.86
  
 PB
 
16.10 PB16.86 PB  X14.8216.2915.00  
6Albert ReinholdtAlbert Reinholdt ('08)Helsingør IF12.90
  
 PB
 
12.25 PB12.90 PB  X  X10.1711.00  
7Magnus Barrendol DalhammerMagnus Barrendol Dalhammer ('09)Helsingør IF11.50
  
 PB
 
10.50 PB10.0611.50 PB10.579.7310.36  
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Charlie RedestamCharlie Redestam ('08)Helsingør IF23.98
  
 PB
 
22.60 PB21.5023.56 PB23.98 PB21.9422.58  
2Esther Fløe RasmussenEsther Fløe Rasmussen ('09)Helsingør IF15.48
  
 
 
  X12.0811.8613.1013.8615.48  
D11 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF14.97
  
 PB
 
12.15 PB10.8512.86 PB14.97 PB13.5014.04  
P11 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Regitze Kammer WittenkampRegitze Kammer Wittenkamp ('11)Fredensborg AK11.95
  
 PB
 
8.90 PB10.05 PB8.579.9811.95 PB9.02  
1Regitze Kammer WittenkampRegitze Kammer Wittenkamp ('11)Fredensborg AK11.95
  
 PB
 
8.90 PB10.05 PB8.579.9811.95 PB9.02  
K45 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Christine RedestamChristine Redestam ('72)Helsingør IF19.10
  
 PB
 
19.10 PB18.90  –  –  –  –  

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp